Max Cady opouští vězení, kam byl před čtrnácti lety odsouzen za znásilnění. Je odhodlán pomstít se svému tehdejšímu obhájci Samu Bowdenovi, který ve snaze potrestat zločin, zatajil soudu důležitý důkaz svědčící v Maxův prospěch. Jeho plán je nelítostný a promyšlený. Nejprve Samovi, jeho ženě Leigh a patnáctileté dceři Danielle znepříjemní návštěvu kina, potom za ně zaplatí v cukrárně a teprve na druhý den Sama osloví a připomene mu minulost. S každým dalším Maxovým objevením atmosféra nejistoty stále více přerůstá v napětí a strach. Sam sice nechá Maxe zatknout, protože jim otrávil psa, policejní komisař však nemá důvod držet muže ve vazbě a propustí jej. A Max pokračuje v naplánované pomstě, zraní Samovu milenku Lori a začne svádět Danielle. Samem najaté násilníky zmlátí a pak si zaplatí nejlepšího právníka ve městě a obžaluje Sama za ublížení na zdraví. Jeho útoky se stupňují. Když vnikne do Samova domu, kde zabije služebnou a soukromého detektiva Kerseka, kterého si Sam najal, uprchne rodina z města a na své obytné lodi se vydá na Cape Fear. Max je však pronásleduje i sem, odhodlán znásilnit Samovi ženu i dceru a jeho samotného zabít. (Nova Cinema)

AshT

Nadprůměrný Scorseseho krimi/thriller s vynikajícím De Nirem v hlavní roli. Max Cady před 14 roky znásilnil děvče a vychází z vězení z jediným cílem. pomstít se Samu Bowdenovi, kterého hraje Nick Nolte. Ve filmu se jako bonus vyskytují Gregory Peck a Robert Mitchum, kteří ztvárnili postavy v předešlém snímku. ()

Shanen29

Slušně odvedená práce pana mistra.Po patnácti letech jsem neodolal a pustil jsem si film již ne z VHS kopie na které nebylo skoro nic vidět znovu a upřímně řečeno chybu jsem neudělal. ()

Duke90

To je tak když se spojí geniální herec a geniální režisér. Spolupráce Roberta De Nira s Martinem Scorsesem vždy dopadla skvěle a ani Mys hrůzy není výjimkou. I tentokrát se Robert naplno ponořil do své role a psychopatického Maxe Cadyho mu uvěříte po pár minutách rozhovoru s Nickem Noltem. Sálá z něj charisma, respekt, ale tentokrát především strach a běhá vám při tom mráz po zádech. Samozřejmě De Niro opět zamakal na svém těle a proložil to několika působivými kérkami. Jeho Mr. Cady se klidně může řadit mezi nejpůsobivější záporáky všech dob. Filmu bych vytkl nejvíc na můj vkus příliš hysterickou Jessicu Langeovou a prazvláštně (ne)uvažující Juliette Lewis - její chování mi šlo opravdu hodně proti srsti... ()

G04T

De Niro je hustej magor v tomhle filmu! Asi (zatím pro mě) druhej nejlepší Mártyho film. Vůbec jsem se nenudil. Od začátku do konce si Mys hrůzy udržuje výbornou atmosféru v doprovodu vynikající Herrmannovy hudby. ()

Clark_Kent

Bylo poznat, že Scorsese je fanoušek Hitchocka. Poněvadž to napětí s atmosférou je tam opravdu kurevský. Scorsese se vyzná. Scorsese umí. ()

pushover

Je tam dost hitchcockovských momentů a postupná gradace teroru je povedená, ale upřímně, ten závěr už by v současnosti filmařsky neprošel. ()

Shaqual

Ďábelsky geniální De Niro cituje z nejobskurnější maturitní četby ostošest, v jakýmkoliv jiným filmu tvrdej Nick Nolte neví kam dřív skočit aby zachránil dcerku se ženou a Marty Scorsese čaruje jedny z nejděsivějších scén u kterých se ani krapet nebojí vylejt jeden dva kýble krve. To je recept na výbornou a místy skutečně děsivou podívanou, která musí potěšit kdejakého fandu klasických thrillerů, zejména těch Hitchcockových. A to hlavně zásluhou střihačský mistryně a Martyho pravé ruce Thelmě Schoonmaker, ale i díky použité hudbě Bernarda Hermanna - netuším, jestli se jedná o hudbu z původního Cape Fear či o jiný film, ale funguje tu perfektně. Upřímně bych čekal, že tenhle film bude obecně spíš hit or miss, ale jak je vidět (aspoň tady), taky i přes svou surovost a nechutnýho záporáka Cape Fear zaimponoval skoro každýmu. Tahle režisérská legenda tak asi fakt věděla, co dělá. A já jsem za to sakra rád. ()

Amonasr

Ničím překvapivý, naopak spíš málo záživný film, který se v závěru promění v až směšnou fantasmagorii. A těch trapně zbytečných "mouder"... ()

Řízek

Příšerná prostřední část, vážně sem zíval - napětí na nule, proto ty tři večernice. Jinak fakt dost dobrý. ()

luj

Přesto, že se velký Marty nezaměřil na biografii svých vyjímečných mužů, tak tenhle film šlape jak pěkně namazanej stroj. V rámci žánru není co vytknout. Už od prvního záběru (neřkuli od úvodních titulků) cítíte ve vzduchu něco znepokojujícího. Není to temné, ale mrazivě děsivé. Scorsese sice stále zůstává poutavým vypravěčem, ale jde na to pěkně zpříma, s jasným tahem na branku. Prim zde totiž hraje napětí, kterému se podřizuje vše ostatní-specifická hudba, kamera, tempo apod. Největší důraz ovšem spočívá na bedrech postav a v jejich psychologizaci. Ale ani tahle psychologická stránka není nijak zamotaná a nesrozumitelná, opět jen silně přihřívá polívčíčku napětí a pravidelně tak dávkuje divákův strach a děs, až to chvílemi přípomíná největší fláky mistra Hitchcoka. No a deniro? Ikdyž se ke konci filmu drží na scéně jak zkapalněná T1000ka, je to jedna z nejcharismatičtějších a nejvýraznejších záporných postav, co jsem viděl. Ve své zanícenosti ve vyšší princip a svou démonickou genialností připomíná Kevina Spaceyho v Sedm, ale tam kde Spacey hraje stále na tu stejnou notu, vyznívá De Nirův Max Cady lidštěji a plastičtěji. Vrcholnou scénou je potom asi setkání Daniely s Cadym v divadle. Je to prostě chlívák, kterej vás uhrane a vytvoříte si k němu určitej vztah (podobnej účinek jsem viděl snad jen u postavy Hanibala Lectera). Výkon De Nira a Scorsesiho režie mi každopádně potrzvuje jejich kongeniálnost. K udělení plného hodnocení mi ale brání hlavně rozvleklý, lehce nedotažený závěr a právě žánrová upjatost, která nechává veškeré hlubší myšlenky postupně rozpustit v nálevu účelnosti. U Scorsesiho nezvyk. I tak je to ovšem jeden z nejlepších psychothrillerů ze staré školy, který jsem viděl. ()

Yakuza05

Zlatý glóbus 2 nominace: Herec Robert De Niro, Herečka vedl. role Juliette Lewis...........Bafta 2 nominace: Kamera, střih. ()

Bigfuckman

Psychologické drama se vším všudy. Nick Nolte jako právník-padouch, Roberd De Niro jako (ne)spravedlivě potrestaný a pomsty se dožadující kriminálník. Skvělé finále odehrávající se na rozbouřené řece. Za roli psychouše by si De Niro zasloužil Oskárka. ()

blacktomas

Když jsem tento film poprvé viděl v TV bylo mi asi dvanáct let a do té doby to byl pro mne asi ten nejstrašidelnější film. A tak není divu, že jsem ho musel vidět znovu, s už trochu větší zkušeností, s těmi nejstrašidelnějšími filmy. Samozřejmě původní šokující zážitek se nekonal, zato přibylo mnoho nových. Především bych ocenil režii, která je dynamická, plná nápadů a nenudí. Herecký koncert De Nira snad už nebudu ani zmiňovat, jedna z nejlepších rolí v jeho provedení vůbec, sedla mu jak, víte co... Dalším z aspektů, které dělají tento film výjimečný je hudba, která je naléhavá a skvěle koresponduje s vývojem celého děje. Nebýt několika logických trhlin a nesrovnalostí, dal bych plný počet, ale přesto velmi povedený snímek, který neztratil nic ze své působivosti. ()

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

24.11.2023

V roce 1962 vznikl dnes již klasický americký thriller Mys hrůzy podle předlohy „The Executioners“ spisovatele Johna D. MacDonalda z roku 1957 (u nás vydané pod titulem „Mys strachu“). V příběhu o… (více)

Plážový detektiv Leonardo DiCaprio

Plážový detektiv Leonardo DiCaprio

30.09.2009

Romány Johna MacDonalda patří do zlatého fondu detektivky a thrilleru – podle jedné z jeho knížek byl natočen třeba slavný Mys hrůzy. Vypadá to, že se adaptace dočká i MacDonaldova nejslavnější série… (více)