Beznaděj

(TV film)
všechny plakáty

Na osamělé nevadské dálnici zastaví vůz manželů Jacksonových policejní automobil. Sedí v něm Collie Entragian, mohutný policista z malého městečka Beznaděj. Místo formální kontroly dokladů ovšem Petera a Mary odveze do městského vězení, kde je již zavřena i rodina Carverových, stárnoucí spisovatel Johnny Marinville a zvěrolékař Tom Billingsley. Collie se dle jeho slov zbláznil a vyvraždil celou pouštní osadu. Dokáží jeho příští oběti přežít a s pomocí věřícího hocha Davida Carvera porazit zlo zmítané Beznadějí? DESPERATION (Beznaděj) je filmovým zpracováním stejnojmenného románu Stephena Kinga z roku 1996. (Goodlooker)

Sabrewulf odpad!

Slavme Boha! Bůh je největší, óóóó náš Pán, velebme Boha! Tohle asi zní denně v uších buď rejžovi nebo Kingovi (nebo oběma)..... Tak do půlky to vypadalo nadějně, ale od chvíle, kdy začalo to děcko házet pobožné "moudra" a pořád se modlit, šlo všechno do kopru. Divím se, že Svědci Jehovovi s sebou nenosí při svých výpravách dvd s touhle až okatou agitkou. Chtěl jsem dát aspoň jednu hvězdu za masky a první polovinu, ale pak jsem si uvědomil, že není třeba. Bůh je přece všemocný a dostane ten film do top 10. ()

Nivenx

Nevím jak všem ostatním zde, ale mě se film docela zamlouval i když to žádné veledílo není, tak k zahození to také není. Většinou po celou stopáž filmu je velice dobrá atmosféra a parádní Ron Perlman, který se na roli šerifa parádně hodil. Bohužel King to tak samozřejmě napsal a hodil tam i tu víru, kterou si nějak tak mohl odpustit, protože se do toho příběhu moc nehodí, ale i přes to docela spokojenost. 60% ()

uiu

Ten začátek mě opravdu dostal - démonický Ron Perlman mě děsil a mrazilo mě v zádech, co se bude dít dál. Jak ale na scénu přijde rozuzlování zápletky o zlu, které bylo vypuštěno ve starém lomu, veškerý strach ze mě opadával. Přesto dávám 4*, neboť ten začátek je k pokakání! ()

Všivák odpad!

Tomu malýmu, fanatickýmu rozumhlavovi celé bandy jsem přál smrt, dokud jsem to nevypnul. To se nedalo. Furt se tam jenom modlí a kecají, místo toho aby něco dělali. "A jaký máme plán? Žadný, povede nás bůh." ()

0lie

První polovina filmy byla opravdu zdařilá, ale jak ze scény zmizí Ron Perlman film ztrací napětí a řidne do naprostého béčka.. ()

H.Gordon

Opět velké zklamání, především proto, že jsem čekala něco víc. Knihu jsem četla, moc se mi líbila, ale stejně jsem na ní vůbec nehleděla, když jsem se na film dívala. Když se natočí dobrý film, tak mi nevadí, že to už s knihou nemá nic moc společného. Nicméně na tomhle filmu nebylo nic dobrého. Když je to horor, tak od toho čekám víc než nudu a nekonečné čekání na to, až se tam konečně začne něco dít. To byla ta beznaděj, že jsem se na to chtěla dodívat až do konce a stejně se to tak protahovalo, že jsem z toho neměla nic jiného, než špatný zážitek. Velká škoda. ()

Guzo

Další film, který nemůžu porovnávat s předlohou (i když ono je to ve většině případů asi spíš lepší). Bohužel, ničím nevyčnívá, ale ani vyloženě nenudí; nemam moc rád náboženské aspekty, ale sem to prostě sedlo a skvěle to doplňuje atmosféru, neni to nijak přehnané. Co ale přehnané je, jsou některé projevy Taka v určitých záběrech (např. v tom starém filmu). Ty jsou tu vyloženě na škodu - buď měly být udělány pořádně nebo vůbec, atmosféra je opravdu i tak vynikající a film i přes svoji délku nenudí. ()

brooklyn73

Prijde mi ,ze se jednalo o dva uplne jinym zpusobem tocene filmy.Prvni pulka mne dost brala, druhou jsem doslova prokoukal k titulkam.Dovoluji si rypnout si do tvurcu s jednim okamzikem filmu, ktery byl mimo scenar a doslo k nemu pouze a jenom myslim si neduslednosti tvurcu.Jedna se o scenu z vezeni a o manzelku Jacksona, ktery byl nekolik minut predtim zabit.Cely cas ma manzelka vlasy scesane k hlave rekneme do drdolu a to az do sveho zavreni v cele, i potom jsou na ni dva zabery jak mlcenlive sedi a sleduje celou situaci ve vezeni stale s vlasy v tomto ucesu.Prichazi strih ,ktery nas prinasi mimo vezeni zpet na dalnici,avsak pri opetovnem zaberu zpet do vezeni asi po 15 .minutach a pri zaberu na manzelku,spravne vdovu ji vsak nachazime s vlasy rozpustenymi, ktere uz k prekvapeni vydrzi beze zmeny az do konce.Prislo mi to silne lajdacke a neprofesionalni. ()

Brion.y

Myslíte si, že by sai King nechal pobehovať v svojom príbehu nejakého modlitebníčka odnikiaľ a ešte by mu aj všetci verili? Omyl. V knižnej verzii si musel prejsť všeličím, vrátane dohadov, že ho jeho pastor...echm, Kingovi ide vykresľovanie charakterov príliš dobre. Nenahradí ich pár praobyčajných hereckých výkonov a oranžová žiara, keď sa deje niečo magické. Rovnako zničujúce boli snahy o retrospektívne rozprávanie. Celkovo bola Beznádej príliš veľké sústo pre sfilmovanie. Keď už bola potreba niečo zničiť, mohli si vybrať aspoň Strážcov zákona. Vy svoje dve hodiny venujte radšej niečomu užitočnejšiemu než tomuto filmu... napríklad knižnej predlohe :P ()

Sancty

Takže to nakoniec nedopadlo až tak beznádejne a to aj napriek faktu, že záver som akosi prespal. Prvá hodinka výborná i keď to postupne začalo byť akési uťahané. ()

MaaaR@

Jen se potvrdilo, co je na první pohled jasné: převedení Kingových děl na plátno je neskutečně složitá věc a měli by to dělat jen schopní režiséři. Vždyť už z námětu prázdného městečka zahaleného do písečné bouře a čehosi neznámého se dalo vytěžit tolik, jenže tady to působí tak, jako by celý štáb nejraději sfouknul šichtu co nejrychleji a měl padla. Doufám, že jednou někdo natočí remake využívající celého potenciálu předlohy. ()

Corpsegrinder

Na TV film sice slušnější, ovšem to náboženský zaměření bylo hoooodně otravný. Bohužel taková je i kniha, takže zde nenese vinu rejža. ()

mankamanka

Uznávám, že 4 hvězdičky jsou dost přehnaný hodnocení, ale ze všech béčkovejch adaptací Kinga je pro mě Beznaděj ta nejlepší. Ron Perlman je šílenej až hrůza a Steven Weber a jeho nezúčastněnej výraz u mě vždycky budou mít zvláštní postavení :) Ani nedokážu spočítat, kolikrát jsem tenhle film viděla. A pokaždý si říkám, jak skvělý béčko to je. Proto ty čtyři hvězdy. ()

Eldoth

Horor bez špetky nápaditosti a pořádného napětí. Ron Perlman sice svým charismatem táhne první půli, ale v té druhé už není zhola nic, co by milovníka hororů upoutalo do křesla a navíc ta propálená stopáž :( ()

Oyer

Začátek parádní, pak už to šlo jen z kopce. Jedinečný Perlman hrál pouze v první polovině filmu. Což byla také ztráta. Náboženství snímku rozhodně taky moc neprospělo. ()

kluk z Na

knihu sem nečetl!!! ale film není zas tak špatný, tedy první půle!! první půly bych viděl tak na 4*, dialogy které mě bavili, báječná atmosféra vykreslená nekonečnou krajinou nevadské pouště , herci převážně slabí, mezi silné bych hodil Rona Perlmana....eh druhá půle...to je běs...nesmyslně natahované...přeplácané....pobožné....prostě ne! druhá půle je tak na 1* ()

Pajčus

Asi tak prvních 20 minut se mi zdálo celkem napínavých a dá se říci, že mě film jakýmsi způsobem vtáhl do děje, u kterého jsem absolutně nevěděl, co od něj čekat. V těch prvních dvaceti minutách se mi zdál tento film i úměrný době, kdy byl natočený (2006). Jakmile ale tato doba uplynula, začal film stárnout, začalo přibývat jedno kliše za druhým, až se z filmu stalo jedno obří klišé, které nemohlo zachránit už vůbec nic a když film skončil, myslel jsem si, že byl natočen minimálně před dvaceti lety. Děj se dal bez větších problémů a bez námahy předvídat. Rozuzlení vyznělo při nejmenším zábavně. Původně jsem si myslel, že tento film zařadím mezy ty, kterých lituju, že jsem je viděl, ale neudělám tak - dokonce bych tento film doporučil - nevyrovnanost tohoto filmu za zhlédnutí rozhodně stojí - přece mě v tom nenecháte samotného. ()

RomeroIsGod

Přjemná Kingovka s hodně dobrou atmo. Perlman je perfektní - jeho sadistickej šerif (víc neřeknu) nemá chybu. Prostředí "vylidněnýho" města taky dost přidává, k tomu máme několik dobrejch charakterů a pár nečekanejch scén (třeba když jdou poprvé okolo mrtvý holčičky pod schodama). Možná by neuškodila kratší stopáž, ale i tak film uteče fakt svižně. 70% ()