Beznaděj

(TV film)
všechny plakáty

Na osamělé nevadské dálnici zastaví vůz manželů Jacksonových policejní automobil. Sedí v něm Collie Entragian, mohutný policista z malého městečka Beznaděj. Místo formální kontroly dokladů ovšem Petera a Mary odveze do městského vězení, kde je již zavřena i rodina Carverových, stárnoucí spisovatel Johnny Marinville a zvěrolékař Tom Billingsley. Collie se dle jeho slov zbláznil a vyvraždil celou pouštní osadu. Dokáží jeho příští oběti přežít a s pomocí věřícího hocha Davida Carvera porazit zlo zmítané Beznadějí? DESPERATION (Beznaděj) je filmovým zpracováním stejnojmenného románu Stephena Kinga z roku 1996. (Goodlooker)

SOLOM.

V krátké době jsem narazil na další film podle předlohy Stephena Kinga – kterou jsem bohužel rovněž nečetl a tak jsem dopředu neměl ani páru, co mě čeká. Mick Garris si však v minisérii Stephen King's The Shining (Osvícení) nevedl zas až tak špatně, takže jsem očekával další slušnou (tedy alespoň průměrnou) podívanou. No a té se mi svým způsobem i dostalo. Jenže…Není to vyloženě špatný film, jen mě docela srali ty pánbíčkářské kecy a do jisté míry rovněž naivní pojetí celé zápletky. Začátek to však mělo více než slušný, to je pravda. Ron Perlman v roli drsného policisty a posedlého „maniaka“ byl bezkonkurenčně tím nejlepším, co nám zde bylo nabídnuto. Zaprášené městečko plné zohavených mrtvol dopomohlo vytvořit zajímavou atmosféru, slabší jedinci se dočkají i několika lehce morbidních záběrů – no prostě to vypadalo super. Jenže tento příběh v sobě skrýval mnohem víc, než jen boj hrstky lidí s nějakým psychopatem a mysteriózní stránka filmu už tak dobrá nebyla. Máme tu zlého ducha z dolu, který si žádá pořád a pořád nové těla (nepohrdne ani zvířaty) – to by ještě nebylo tak špatné, ale pak tu máme i DOBRO v podobě věřícího hocha Davida a všechny ty jeho pobožné kecy mi zakrátko lezli neuvěřitelně na nervy. Bohužel tu hraje dost zásadní roli, takže mé přání, že natáhne brka mezi prvními, se nekonalo. Navíc bych v tomto případě ocenil mnohem kratší stopáž, protože ke konci tomu již značně docházel dech a viditelně pohasínala jiskra, kterou se režisérovi podařilo zažehnout v první polovině filmu. Charakteristika většiny postav nebyla moc zajímavá – vlastně mi přišlo, že tu byly spíš do počtu a na můj vkus těch přeživších bylo taky zbytečně moc. Pokud bych tedy přešel k hodnocení, tak za první půlku tak 60% - za tu druhou tak 40%. Takže zůstanu na zlatém středu, ale jen v případě že přimhouřím jedno oko. ()

Morholt

Předlohu neznám, ale dovedu si představit, že z Kingova pera bude tenhle příběh víc než mrazivý. To se bohužel nedá říct o tomto televizním zpracování. První polovina, jíž dominovala perlmanova postava sice nijak výrazně nevyděsí a nebude napínat, ale díky Ronovi to má švih a jeho policista je odporný tak, jak má. Bohužel pak se film zasekne, na řadu přijdou religionistické řeči a veskrze se jen bezmyšlenkovitě plká. A nezachrání to ani pár scén s mrazivým náběhem. 30% ()

Caelos

Není to zase tak špatné. Jako skoro každá adaptace Kinga sice docela hloupé, ale proč ne. Líbila se mi celková atmosféra a notně ujetý Pearlman, Ovšem toho malého božího synka bych kopal tak dlouho, že by se ani v nebi nezastavil. Navíc když už nemluvil jako bible, tak byl nějak moc chytrý, nevím jak bych byl spokojený v partě, které šéfuje desetiletý kluk, či kolik mu bylo. Ale atmosféra města je hodně povedená, to rozhodně jo. Je to jednoduše takový čistý průměr, člověka to nějak nenadchne, ale zase si nepodřízne žíly jen proto že to viděl. ()

Terva

Skupinka lidí se ne tak zcela z vlastní vůle dostane do zapadlého městečka Desperation uprostřed Nevadské pouště. Scénář : Stephen King. Kamera : Christian Sebaldt. Hudba : Nicholas Pike. Šestý televizní film podle Stephena Kinga režírovaný Mickem Garrisem. ()

MrCreosote

Až příliš dlouhé - ke konci jsem usínal. Být tam Perlman až do konce, sáhnul bych i po vyšším hodnocení, sám Skerritt to bohužel neutáhne. ()

corpsy

Musím uznať, že je to jedna z tých kvalitnejších adaptácií Kingových kníh. Deju nechýba napätie a zvraty a Ron Perlman z odstupom zabalí všetkých ostatných do kapsy. ()

Astaroth12

Ron perlman ako diabolsky policista bol fantastický. Žiadni zo zúčastnených mu nesiahal ani po kotníky. Naozaj herecké prejavy okrem Rona boli neskutočne prehrávajúce, ale film si to sčasti kompenzuje prostredím a slušnými lokáciami. Neviem prečo, ale tento film mi pripomenul viacero Kingových filmov ako napríklad TO či Hmla a omnoho viac, keďže mám jeho filmy napozerane. Ale ani túto knihu som nečítal, tak netuším, ako sa s tým režisér popasoval. Mňa film naozaj dosť bavil, keby nebolo tej náboženskej tematiky a toho chlapca. Ten i z jeho dialógmi ma otravoval od začiatku až do konca. Ale i keď film má viac než dve hodiny, vobec nenudí, je sčasti démonický, má spad a i niekoľko slušne vygradovaných scén. I keď nemôžem dať viac ako silne 3*, som z neho aj tak spokojný. ()

kajas

Jak tady tvrdí skoro všichni, první polovina filmu byla opravdu výborná a kdyby se kvalita udržela, hodnotila bych klidně i známkou nejvyšší. Vzhledem k tomu, že nejsem věřící, mě Davidovy řeči o tom, že musíme milovat Boha, docela otravovaly. Zastávám názor, že dokud jsem nevěděla, proč se Collie chová tak a tak, byla jsem napjatá, ale pointa mi už přišla tak nějak překombinovaná. Zvednu ale trochu hodnocení. ()

lioncel

velmi slibný rozjezd a slušné obsazení .. dokonce porušení nepsaných hollywoodských pravidel (mrtvé dítě = zabitá holčička .. sestra budoucího mladého otravného náboženského kazatele, který zazdí zbytek filmu svými fanatickými náboženskými průpovídkami) takže pohoda .. ale jen do okamžiku, než začne ten mladý chlapec plácat ty své náboženské proslovy .. a do toho ještě s ostatními motat Teka - mystického zabijáka, o kterém to celé mělo asi být … ()

Martin741

Na to, ze je to sfilmovanie knih Stephena Kinga je to dost slabe a bez poriadnej atmosfery. Nuda. REziser Garris je len rutiner. 40 % ()

cariada

První hodina je velice pěkná a hustá. Připoutá to diváka k ději a ten čeká co se z toho vyklube, jenž pak se začne vše motat kolem keců o bohu a to mě dost vadilo. Nápad velice slušný město kde kolem jezdí šerif co bezdůvodně vraždí kohokoliv to , že je posedlý už je věc jiná. Za zmínku stojí krásná Cynthia, které to opravdu seklo. Místo to místo do horou klouzalo ke komedii. U mě je to tak 50%, ale dám jen za dvě. ()

cubajz

další slátanina podle výborné Kingovské předlohy... Filmu by prospěla kratší stopáž - možná by to nebyla až taková nuda a snad bych se smířil s tím, že se na to možná někdy podívám znova. Takhle se bohužel jedná jen o špatně natočený horror, kde všechno, z čeho při čtení uchcáváte hrůzou, působí komicky a vyčpěle... ()

kosta73

Uprostřed pustiny je starý důl, kde při těžbě narazí dělníci na NĚCO, co během chvíle spolehlivě vyhladí přilehlé hornické městečko. Po čase se mezi zdmi městečka nedobrovolně setkává skupina růzhorodých náhodných "kolemjdoucích" - začíná boj o přežití... Klišovité až na půdu, ale uchu pravověrného fanouška VELMI lahodící. Výsledek? Perlman to balí zhruba v půlce a s ním odchází vše, co za něco stálo. Zůstává pouze jakási nesmyslná a až okatě přehnaná agitka ( King se asi prostřednictvím tohoto filmu snažil vyřešit něco osobního, jinak si to tlačení na pilu nedokážu vysvětlit ) s jedním přechytralým spratkem, tunou odporně přeslazeného patosu a bandou nesympatických herců. Promarněná šance. ()