S jizvami na duši, které si přivezl z Vietnamu, pracuje samotář Travis jako taxikář na nočním Manhattanu. Všude kolem se to hemží přátelstvím, jen Travisovi se nedaří s kýmkoliv sblížit. Rande s Betsy (Cybill Shepherdová) nedopadne dobře, protože jí vezme do porno kina. Snaží se zachránit dvanáctiletou prostitutku Iris (Jodie Foster) od jejího pasáka Sporta (Harvey Keitel), ta ale o záchranu nestojí. Travisův zadržovaný hněv a problém s loajalitou propukne v záchvat násilí a odplaty. (Cinemax)

F.man

Pořádně skličující atmosféra odporného New Yorku a jeden slušné ujetý taxikář, který by rád všechen ten hnus vyčistit. Duo Scorsese - De Niro podle očekávání nezklamalo... Then who the hell else are you talking... you talking to me? ()

PauloZ

Svým způsobem zajímavý film o taxikáři, který má depky a chce něco provést se svým zbytečným životem. Skvělý film o tom, jak jeden bezvýznamný taxikář zachrání jednu dvanáctiletou děvku, ale tohle všechno se dalo zvládnout za 90minut nejdéle a bylo by to klidně na 5*. Jenže je to zbytečně natáhlé a děj se jen tak vleče bez toho, aniž by se něco výraznějšího stalo. Celý film je sice snaha o napětí a člověk má pocit, že se konečně něco stane, ale ono nic. Něco se stane až posledních 15minut filmu, což je málo (jěště teda nákup zbraní mě bavil). Takže pro mě je to dobrý film se skvělým námětem a herci, bohužel zbytečně natahlý na 2 hodiny. 3 a pul *. ()

Astaroth12

Depresívno znázornené nočné ulice New Yorku, plné špiny, hnusu, ale aj nočného života. Film mal dlhší nástup, hlavne sa zameriaval na mužskú postavu, prečo chcel len nočné zmeny v taxi službe, ako sa mení jeho pohlaď na spoločnosť, ako sa mení on sám z pohodového človeka na človeka agresívneho, ktorý radikálne ide zmeniť ulice New Yorku. Na kameru, spracovanie príbehu, réžiu, štylizáciu, nemám žiadne výhrady, je to Scorsese, tak to je pochopiteľné, že toto všetko je na vysokej úrovni. Len celé sa to odohráva v takej kludnej rovine, obraz o zmene človeka je tu bravúrny, ale tentokrát R.De Niro nebol až tak presvedčivý a v tomto prípade mu rola šialenca až tak veľmi nepristala. Keby film mal ten správny drsný cool náboj a to hneď od začiatku, tak filmu dám plný počet, ale, že ma tak nevtiahol do tej stoky veľkomesta, tak môžem dať len 3*. ()

Marsik

ČT2 HD - Toto je jeden z nejnebezpečnějších filmů kinematografie? No tak pokud se hodnocení dělalo v 70-letech, tak ok. Ale dnes je to spíše bráno jako celkem poklidná zajímavá sonda do mozku jednoho taxikáře, který se z normálního člověka změní ve spasitele. De Niro to však zahrál dobře a i nový český dabing (BTW...spojení De Niro + Šťastný) tomu zas tolik neubral. I když je fakt, že bych legendární scénu "You talking to me" raději slyšel v originále. Těsné 4 hvězdičky. 70% ()

Angerr

Strhující film, z velké části zásluhou Roberta de Nira, jehož výkon musí patřit mezi nejlepší herecké výkony vůbec. Představuje zde samotáře, který se čím dál tím víc odděluje od ostatních lidí a ve své samotě propadá nudě, zoufalství a nenávistným myšlenkám. Ty v něm posiluje i zvýšená citlivost vůči zvrácenostem, jichž je jako noční taxikář svědkem. Jeho odtrženost od ostatních je během neúspěšné krátké známosti znovu potvrzena a náhoda, díky níž se připlete do přepadení obchodu, uspišuje jeho uvědomění si vlastní moci (kterou mu dává střelná zbraň) a touhy ji projevit. Další citový vztah, tentokrát k osobě, která mu je svou osamělostí blízká a sympatická, je poslední kapkou a on se uchyluje k násilí. Tím je ovšem jeho odloučení od společnosti dokonáno. Alespoň to jsem si myslel, než film zcela skončil. Závěr je ovšem otevřený více interpretacím, jednoznačné řešení nepřipouští. To je jeden z důvodů, proč se na film brzy podívám znovu. Zatím ho vnímám hlavně jako varování před pastí, do níž člověka vžene samota. 9/10 ()

Cimr

Jsou určité filmové postupy, které když se někde vkusně (!) objeví, pak se u mě dočkají jistého uspěchu v podobě plného hodnocení. Je to například překvapivá, šokující pointa, surrealistické scény v realistickém příběhu a nebo právě noční New York podbarvený kvílením saxofonu. Je pravda, že Taxikář si u mě stojí spíš mezi čtyřmi a pěti *, protože úplný konec byl takový nějaký nedořešený. Jenomže.. ta atmosféra, ten taxík, noční New York, špína, neony, děvky, krev a nad tím vším kvílivý saxofón... ()

NinonL

K tomuto letitému filmu jsem se dostala až nedávno a po jeho shlédnutí jsem chvíli seděla jak opařená. Zůstala jenom šeď a velký pocit pomíjivosti všeho, co se děje. Jako volba prezidenta v Taxikáři. Zpočátku jsem nechápala, proč tam vůbec je, ale konec mi vše vyjasnil. K čemu je politika? K čemu jsou zástupy lidí a hesla do ampliónů? Slova, slova, nic než slova. Skvělý Robert De Niro, skvělý Harvey Keitel, skvělá Jodie Foster, ti ze skutečného světa. A nakonec i krásná Cybill Shepherd jako přízrak něčeho, co vlastně není skutečné. Škoda, že takové filmy se dnes už netočí. ()

Krt.Ek

Jeden z nejlepších filmu o rozkladu duše a pokřivené morálce civilizace, který jsem kdy viděl. Ale musím říct, že se hlavní postavě vůbec nedivím. Na jeho místě bych měl taky chuť to tam pořádně vyčistit. Pokud bych měl říct co se mi na tomhle filmu nejvíc líbilo tak v první řadě zmíním úžasnou Hermannovu hudbu. Ta je skvělá a opravdu do tohoto filmu pasuje. Ale největší kladem filmu je De Nirův Travis. Nemyslím si, že přehnáním když řeknu že se jedná o nejlepší Robertovu roli. Alespoň z toho co jsem zatím viděl. Od plného počtu mě ale odrazuje větší počet, podle mého, nic neříkajících scén. 80% ()

Adasin

Ne, že bych dávala jenom tři hvězdičky, protože Scorsese řekl, že podle něj marvelovky (z nichž některé mám hodně ráda) "nejsou kinematografie". Mě prostě Taxikář nebavil. Je sice hezký, že je to sonda do duše (nejspíš) psychicky narušeného osamělého jedince, ale ten jedinec mi nebyl dost sympatický a ani dost zajímavý (nedozvíme se o něm skoro nic a pokud jo, díky nespolehlivému vypravěči nevíme, jestli je to vůbec pravda) na to, abych mu nějak fandila nebo s ním nějak soucítila. Když nad tím tak přemýšlím, nebyla mi sympatická žádná z postav. Ani ten děj mě nějak neohromil, nebylo moc těžký odhadnout, kam se to bude ubírat dál, a ni tady nebylo nic, díky čemu bych byla ochotná tu předvídatelnost odpustit. A ta scéna s tím chlapíkem, co špehoval svou ženu mi přišla zbytečná, i když to prý hlavního hrdinu posunulo k tomu, aby si koupil zbraň... no nevím. Joker mě bavil rozhodně víc a fungoval by podle mě líp i bez toho "Jokera" (tj. mohl by se takhle zbláznit i někdo jinej v jiným městě). 6/10 ()

Bakllazaan

Pro mě nejpůsobivější režisérův snímek. Plouživé tempo jízdy taxíkem prohnilým městem, za doprovodu klasického jazzu byl opravdový zážitek už proto, že z těch záběrů nočních ulic sálala skutečně hutná atmosféra a strach z věcí příštích. DeNira jsem místy ani nepoznával. Nejlépší charakter na plátně, který je perfektně zahrán a se kterým jste totálné spojeni a dokázali byjste ho zkoumat a nahlodávat z tisíce uhlů ()

LV.Helter

Listen you fuckers, you screwheads. Here is a man who would not take it anymore. A man who stood up against the scum, the cunts, the dogs, the filth, the shit. Here is someone who stood up. ()

Asgy

Dost zvláštní film a dost zvláštní byl i zážitek z něj. Výborná hudba, bezchybná kamera a k tomu Robert De Niro, podle mě v jedné ze svých nejlepších rolí, ne-li nejlepší. ()

vhojta

70´s v New Yorku. Špína, pasáci, drogy a štětky. Film o samotářském taxikáři, který se snaží vyrovnat s neblahým osudem. Depresivně strhující snímek, ve kterém doslova září hvězda De Nira. Velmi silné čtyři hvězdy = 87 %. PS: ta hudba!! ()

kobejn

Taxikář je prostě jedním z nejdůležitějších a nejoriginálnějších filmů, co byly natočený a Robert DeNiro tu předvedl jeden z nejlepších hereckých výkonů, co jsem kdy kde ve filmu viděl. ()

JJ.Gibson

Nepochybně velmi působivý film, se zajímavou atmosférou, pospisující život v New Yorku v době dávno minulé. Na druhou stranu, je to trochu zvláštní. De Niro, který má dost ,,špíny" z ulice, si nakoupý arzenál a vezme spravedlnost do svých rukou a začně vraždit spodinu lidstva, aby pomohl prostitutce Iris, která v podání Jodie Foster byla velké plus filmu. To je ještě okay, ale nemění to nic na tom, že když vás najdou policajti s pistolí v ruce, ksichtem od krve, postřeleného a s pár mrtvejma chlapama v místnosti, které jste popravil a může se mluvit o porpravě, když do člověka vypálíte pět a více kulek z bezprostřední blízkosti a to už je dávno mrtvej. A ani vás nezavřou. Řeknou: Jo to se stává, běž dál taxikařit. To mi připadá velmi divné. Nechci se zastávat pasáků to ne, ale tady jde o princim. Přiznám se, že tento film nebyl zrovna můj šálek čaje. Ale každému se také nemusí líbit všechno, že?!? ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

Joker dostane vlastní film