Thelma a Louise

• Česko Thelma a Luisa (více)

Ušlápnutá Thelma Dickinsonová, kterou doma drží zkrátka silácký manžel, a její kamarádka, samostatná servírka Louise Sawyerová, si jednou vyjedou spolu na víkend v horách. Ani jedna z nich netuší, jak se jejich nevinný útěk od všedních starostí zvrtne. Vše se zhatí ve chvíli, kdy se Thelmu pokusí znásilnit jejich náhodný známý. V Louise, která má revolver, se v té chvíli cosi zlomí a neurvalý surovec za to zaplatí životem. Výletnice, které se těšily na dva dny oddechu, jsou od té chvíle na útěku před zákonem... Snímek vynikajícího režiséra Ridleyho Scotta na počátku devadesátých let s novou razancí otevřel otázku postavení ženy v moderní společnosti a v rodině. Je však především strhujícím příběhem dvou osobností, které se sice doslova řítí do propasti, ale zároveň v sobě objevují překvapivé vlastnosti, o kterých ve svém dosavadním sešněrovaném životě neměly ani tušení. (Česká televize)

Autogram

Girl-power vo veľmi intenzívnej forme. Dve dievčatá sa vydajú na trochu netradičný výlet, ktorý sa nakoniec stane až veľmi netradičným. Čím viac toho majú za sebou, čím vo väčšom průsere sú, tým sú sympatickejšie a krajšie. Vyškolia nejedného muža zo slušného správania a režisér to všetko naservíroval tak, že je to príjemne stráviteľné pre každého mužského diváka a ešte aj poďakujeme. -- Lujzo, střel do rádia. ... Do policejního rádia, Ježíšikriste. ()

vyfuk

Film, který se dennodenně nevidí. Tento příběh je jeden z nejkultovnějších a proto si zaslouží ocenit. Ridley mě již mnohokrát zklamal a kvůli tomu jsem tomuto snímku příliš nevěřil, ale nakonec se stal opak. Scotty příjemně překvapuje. Thelma s Louisou jako ženy svého práva a své cti. Úžasný prožitek se Susan a Davis, které působili jako nezkrotné a nezastavitelné ženy osudu bez daného cíle. Keitel mě v jeho malé roli docela okouzlil a jemu bych zde věřil vše. Pittův sexuální debut a Madsenova nadsázka lásky. Thelma s Louisou jsou úžasné příběhy, které nemají konce ani začátku. Nejlepší a nejkultovnější Scottův film. ()

zigíš

V kině to musel být zážitek. Thelma a Louise je úžasně nasnímaná road-movie až má jeden sto chutí nasednout do auta a projet ty státy křížem krážem. Škoda jen Simpsonovského spoileru v závěru, celou dobu jsem čekal jak to dopadne ..a taky, že dopadlo. Ale což, hlavní je, že 'dobré wafle drží při sobě !' :) ()

Narcis

Lepší road - movie asi neexistuje. Kromě hlavní herecké dvijice je skvělé zpestření filmu také obsazení Brada Pitta a Harveyho Keitela jako docela inteligentního poldy. Dobrodružství 2 žen jak má být. Geena Davis se uměla chovat jako profesionálka - jak zavřela policajta do kufru. Konec je až moc brutální, ale když uvážíme jakých špatností se ty dvě nadělaly.No, co už. ()

Almásy

uplne skvela emancipovana oddychovka. thelme aj louise som fandil od zaciatku do konca, skvele napisane postavy v skvelej road movie. dvojka sarandon-davis su uplna totalka, srsi z nich pocit toho ze si ten film neuveritelne uzivaju. scenar im je o to lepsie prisposobeny, nadherne su vidno rozdieli medzi nimi dvoma, skvele a nie umelo vytvorene vazne situacie (sceny medzi sarandon a madsenom), ten film funguje az nechutne dobre. ostatne je tu ako bonus (bradova rit :)). skvely a na nic sa nehrajuci film.jeden zo scottovych najlepsich. no a ten koniec... ty vole, to treba vidiet jednoducho. ()

Liqid

Občas jsem si při sledování říkal, že některé scény může pochopit pouze ženské osazenstvo, tak to byla pravda, ale třeba část s kamioňákem nebo policajtem, tak ty byly super i pro pány. Navíc u konce jsem dost váhal jak to dopadne, ale nebyl jsem moc překvapen. ()

venca163

Nebýt v tom ty krásný záběry, šel bych asi níž, hlavně proto, že mi příběh připadal tak trochu málo uvěřitelnej. Kdyby ale holky vzaly rozum do hrsti, tak by tenhle film nebyl =). Z toho ostatního se mi asi líbilo všechno, třeba už zmiňovaný skvělý záběry krajiny na pomezi USA a Mexika a taková ta příchuť roadmovie v podobě motorestů a benzinek. A taky hodnej Hervey Keitel a Michael Madsen jak vystřiženej z Kill Billa. Btw. na Tarantina jsem si ještě vzpomněl při scéně na dámskym záchodě hned na začátku. Konec nemohl být lepší... (75%) ()

sedm.1

Thelma & Louise je film prostě výjmečný.A ikdyž mi nepřipadá celý ten film nikterak úžasný,své nesporné kvality má 100%.Road movie,které rozhodně každého donutí alespoň nějakou dobu na něj myslet.Život není peříčko. ()

vitekpe

"Damska" road movie, ktera neni zdaleka tak rozverna, jak se puvodne zda...a o tom, ze se veci mohou take zle nepodarit. Vynikajici film - kdo nevidel, mel by rychle napravit :-) (i kdyz mirny hlasek feminismu tam samozrejme slysime) ()

kisha

přes dvě hodiny a nudou bych to nenazvala ani na skřipci, Brad v roli mladého zkušeného zlodějíčka/svůdníka, Thelmino kouzelně elegantní jednání v rámci scén, kde "kriminálničí" (přepadnutí marketu, vypořádání se s policejní kontrolou), nemožnost se rozhodnout, která z těch sexy pistolnic za to všechno mohla, a závěr, kterej se zapsal do historie a po každym shlédnutí mi vžene slzy síly přátelství do očí...nevidim tu nic určenýho ke zkritizování, dokonce i ten dabing, se kterym to mam pokaždý čest vidět, je tady vcelku akceptovatelnej ()

Danoboss

Nezabudnuteľný koniec ktorému sa vyrovná snáď len koniec slávneho Butch Cassidyho a Sundance Kida. Samotný film bol bol výborný, napriek tomu sa neviem zbaviť dojmu, že o polhodinku kratšia stopáž by mu neuškodila. Scény ako napríklad tá s tým rastafariánom fakt nemali zmysel. ()

ranp

Konečně jsem tenhle film viděl celý. A musím říct, že se mi moc líbil. Obě dámy (hlavně ale Thelma) prodělaly velice zajímavou proměnu. Někdy prostě události naberou nečekaný spád a nevinný výlet se může změnit ve velký drama. Nezklamali tady ani Keitel ani Pitt a konec je bezkonkurenční, 90%. ()

Sdoom

Je to na pomezí 3 a 4 hvězdiček, ale když si uvědomím, jakým filmům jsem mimojiné dal čtyři, tak musím zůstat u nižšího hodnocení. První polovina je doslova nudná, druhá film zachraňuje. Susan Sarandon je výborná, Geena Davis mírně řečeno žádná sláva. Když to sečtu, vychází to tak akorát na ty 3 hvězdičky. ()

Germanotta

Najlepší road movie aký som kedy videla! Susan Sarandon a Geena Davis jednoducho parádne zohraná dvojka, vynikajúci filmík o dvoch ženských, ktoré si chcú len výjsť na výlet a vypadnúť trochu zo svojich životov, ále zvrtne sa to na parkovisku niekde v Texase a plésk, začína sa útek a boj o slobodu. Ukážkový film mapujúci cestu dvoch inak mimoriadne sexi drsných žien, ktoré robia neplechu a šarapatu všade kam vkročia, oku ulahodí aj mladý Brad Pitt, ktorý sa na chvílu objaví v pár scénkach. Thelma a Louise ma ani na chvílu nenudili, ba priam vo mne vyvolávali adrenalín vzrušenie z krásnej krajiny Strednej Ameriky. Paráda. ()

herr_carter

Přiznám se, že jsem v tomto filmu nikdy neviděl onen kult, který je tu všemi opěvován....navíc nemám Geenu Davis, jež vlastní místo pusy vrata od stodoly, rád.................... moje hodnocení = 5,5 z 10. ()

Tejkina

❤ záležitost. Nejlepší road-movie, kterou jsem kdy viděla s úžasnými hlavními představitelkami, které měly mé plné pochopení. Holkám jsem fandila od začátku do konce, to snad ani nešlo, i ve chvílích, kdy jsem už věděla, že tahle jejich cesta nemůže dobře dopadnout.. Konec byl pro mě velmi smutný, ale zároveň neuvěřitelně silný. Moment, kdy se rozhodly "to"udělat patří k mým nejoblíbenějším filmovým scénám vůbec. „A nemrzí mě, že je ten grázl mrtvej. Jen mě mrzí, že jsi to udělala ty a ne já.“ ()

Nekalé praktiky v pakárně

Nekalé praktiky v pakárně

21.08.2006

Herečky Susan Sarandon a Helena Bonham Carter utvoří silnou ženskou dvojici ve stylu Thelmy a Louise v dramatu ELEANOR AND COLETTE. Příběh snímku se odehraje v psychiatrické léčebně, kde pacientka… (více)