poster

Aljaška v plamenech

 • USA

  On Deadly Ground

 • Slovensko

  Aljaška v plameňoch

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 1994, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  **

  Přesilovka proti muži se stoickým výrazem končí efektním zneškodněním posledního záporáka, který sebou bolestivě praští o podlahu. Steven Seagal (i producenti jeho filmů) pochopili, že není třeba experimentovat tam, kde stačí „pouze“ pokračovat v nastoupené cestě. A to je samozřejmě dobře. Příjemnou nostalgii nabízí i tenhle naivní, ekologicky koncipovaný projekt, který se sice vážným tématem experimentovat pokusil (navíc i tím, že Seagal poprvé a naposledy usedl na režijní křeslo), ale pořád jsou to příjemná devadesátá léta a látka, která se dá bez větší újmy přežít. Vážně ale škoda ekologického spasitelství i odklonu od toho, že divák víc než kecy a výbuchy přivítá právě u Seagala lámání končetin a dobře mířené údery.(22.6.2013)

 • JohnCZ
  ***

  Dvě hvězdy za film, jednu za krásnou krajinu divoké Aljašky. Tenhle snímek je jeden z těch filmů, co se svého času furt dokola točily v televizi a taky film, co nesměl chybět nahraný na domácí videokazetě. Seagal moc nehraje, je to takové dost blboučké a ty pokusy o umění a promlouvání do duše diváka jsou svým zpracováním spíše úsměvné (byť jsou víceméně pravdivé). Na seagalovku je to ale docela zábavné, ta troška akce je natočena slušně a ani hudba nezklame.(16.10.2018)

 • SeanLSD
  ***

  Vďaka zaujímavému prostrediu, krásnej kamere, čarovnej hudbe a Stevenovej charizme je tento Seagalov autorský projekt pútavý a dobre pozerateľný aj mimo akčných scén, ktoré sú správne drsné a cool, a jeho ekologický aktivizmus a šamanský mysticizmus sú mi vrchovato sympatické, akurát si nemyslím, že je zvlášť ekologické vyhodiť do vzduchu vrtnú plošinu...(9.9.2013)

 • kingik
  **

  Seagal si chtěl vyzkoušet režii, sám se obsadil do hlavní role, ale nedopadlo to dobře. Měl si vybrat rozhodně kvalitnější scénář nezatížený ekologickým posláním, který navíc neohrabaně kombinuje akční film s dramatem doplněným o eko agitkou. A to se mu vymstilo. Akce je pomálu, všude zní ochranářský apel, když dojde na akci, je jen průměrně natočena a scénář je značně schematický. Snad jen Michael Caine nejvíce zaujme v roli záporáka, ale i on dost přehrává. Tenhle film je prostě hodně nevýrazný.(24.2.2009)

 • korbitch22
  *****

  Podhodnocený film,který si Steven doslova vydupal,aby mohl světu ukázat,jak zmrdi v korporacích ničí přírodní krásy....a lidi to nepochopili a odsoudili...smutné.Je to prvotřídní Segalovka,která má navíc důležité poselství,v poslední době z tohoto tématu těží kde kdo,třeba i Al Gore... poserte te se křupani,za tohle si ho vážim úplně nejvíc...(3.4.2011)

 • - Steven Seagal v tomto filmu debutoval jako režisér. (Pumiiix)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 25. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Steven Seagal souhlasil s rolí ve filmu Přepadení 2: Temné území pouze pod podmínkou, že mu studio Warner Bros. dovolí režírovat tento film. (hippyman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace