Aljaška v plamenech

Aljaška v plameňoch

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 1994, 98 min

• Lima

Steven Seagal jako ekologický mesiáš, aneb jak si lze nahonit své ego a ukázat, že nikdy dobrým režisérem nebudu. Pokus o vážné téma s akčními prvky nevyšel.(13.4.2003)

Jeden z mála vcelku dobrých a místami i napínavých akčních filmů s nyní-tlouštíkem Seagalem.(24.7.2009)

• Kaka

Tímhle v podstatě mistr aikida pohřbil svoji kariéru, aneb v nejlepším se má přestat. Aljaška je opravdu špatná, vyměklá a rádoby na efekt. Seagal jako ekologický spasitel není uvěřitelný a nedělá to od srdce - i když s tím co například na konci říká má v podstatě pravdu, styl s jakým to podává však není ten nejlepší. V jeho předešlých filmech šlo obvykle o pomstu/vyrovnání účtů. Vždy tam figuroval hrdina, pro kterého byla zápletka osobní. Tentokrát je tomu jinak a poprvé se zde dalo říct "už není ten starý dobrý drsný Steven". Technicky je Aljaška vzhledem k rozpočtu překvapivě velmi špatná (okaté dekorace a miniatury) + šílená snová scéna. Vůbec scény mezi Eskymáky jsou ty nejhorší v celém filmu. Několik akčních scén jako obvykle ujde, ale není jich tolik. Závěrečný ohňostroj je nuda.(7.5.2005)

• viperblade

Přiznám se, od tohohle jsem nic nečekal. A bohužel jsem téměř nic nedostal. Nedivím se, že tohle byl Stevenův první, ale zároveň i poslední film, coby režiséra. Navíc jsem si všiml, že tenhle film zřejmě odstartoval jeho propad, co se filmů týče. Protože od roku 1994 nenatočil nic, krom dvou filmů (Glimmer Man a Bestie) co bych mohl považovat za alespoň trochu stravitelný film. Už dlouho jsem si u filmu nepřál, aby měl jen hodinu. Nebo 40 minut. A tohle je taky poprvé (a doufám, že i naposled) co jsem viděl Michaela Caina hodně solidně přehrávat. Hvězdu tomu dávám jen z důvodu, že jsem přece jen viděl i horší filmy. Ale bylo to o fous…(26.9.2009)

• mysicka

Co muzeme cekat od blba tohoto typu..??(5.1.2004)

• - Záverečná scéna, kedy má Forrest Taft (Steven Seagal) príhovor o ropných spoločnostiach a znečistení ovzdušia, trvala pôvodne 11 minút. Nakoniec musela byť ešte pred uvedením filmu do kín upravená. (m.a.t.o.)

• - Steven Seagal souhlasil s rolí ve filmu Přepadení 2: Temné území pouze pod podmínkou, že mu studio Warner Bros. dovolí režírovat tento film. (hippyman)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 25. (Zdroj: ČSFD.cz)