Smrtící ticho

• USA The Silencing (více)

Lovec s temnou minulostí, který žije v ústraní v rozsáhlé rezervaci, se pustí do pátrání po zabijákovi, který kdysi mohl mít prsty v únosu jeho dcery. Zaplete se přitom ale do velmi nebezpečné hry na kočku a myš. V pátrání po masovém vrahovi dívek mu vydatně pomáhá místní šerifka. Temná atmosféra divoké přírody v zemi nikoho, kde se lehce střetává indiánská kultura s tou americkou, jen zvyšuje napětí tohoto přímočarého detektivního thrilleru. (TV Nova)

Strandmon

Pro mě jedno z největších překvapení roku 2020. To napíšu rovnou a narovinu. Očekával sem průměrnou “60 procentní” oddychovku. Dostal jsem skvěle vyváženou, nepředvídatelnou, hravou krimi se skvělou mrazivou atmosférou a příjemnými herci ve stylu Wind River u které nechápu, že procentůálně nesahá MNOHEM výš. Celá stopáž naprosto užitá a koukal bych klidně hned znovu. Pecka. ()

janesX

Aj keď je na tomto filme prakticky všetko v poriadku, niečo ma na ňom až tak nebavilo. Asi to bolo práve to, o čom jeho základná dejová línia je, teda o chytaní vraha, ktorý si v lese robí z mladých dievčat živé terče. Robí to akurát v prírodnej rezervácii, chránenej a sledovanej kamerami, no to mi neprekážalo, nakoniec ten film logiku má a tiež sa pekne vyhýba klišé (čakáte niečo a stane sa niečo iné) a postavy konajú prirodzene. Dokonca aj atmosférou mi trochu pripomenul môj obľúbený Není kam utéct . Ale nedosiahol naňho po žiadnej stránke. ()

Shimargh odpad!

Takhle hloupý a zpackaný scénář, který by vyvolal tolik nezodpovězených otázek jsem snad ještě ve filmu nezažil a přitom všechno ostatní bylo celkem fajn - kanadská příroda, hluboké lesy, sériový vrah, herci, výborná kamera, velmi povedená hudba, no s takovými trumfy natočit takovýhle průjem, je teda fakt umění... ()

petikacka

Přilákal mě a to přiznám bez mučení, Nikolaj Coster a ze začátku i ta nádherná krajina. Ta ovšem posléze zmizela a proměnila se v šedivou hmotu něčeho. Vlastně to nebylo úpa blbé ani stupidní, ale bylo to tak nějak klišoidní a ničím nepřekvapivé. Nicméně se na to dá dívat, ale kdo už má spoustu filmů nakoukáno, tak nebude překvapen. Za mě nepřekvapených 70% ()

Flopik

Miestami skvelé, bohužiaľ miestami kde by to potrebovalo pritvrdiť alebo šokovať tomu dochádza dych. Herci potešili, hlavne ten Nikolaj v hlavnej úlohe. Pozerá sa nato dobre, má to dobrú atmosféru, chýbali mi tam však drsnejšie zábery, nakoľko v tej ponurej atmosfére by sa to hodilo . Akčné veľmi nie, skôr dráma.  Za mňa medzi  3 a 4*, cítil som väčší potenciál. Wind River o dve hviezdy lepšie, keby mám teda porovnávať. ()

warrenur

Slusny, hoci nenapadny temny thriller. Ma to svoju atmosferu a zarasteny Nikolaj hra celkom slusne. Zial, ma to aj neautenticke momenty, ktore su prehliadane, ale zrejme v tamtych koncinach sa na policajnu pracu pozera "inak" a serifovia maju uplne volnu ruku a mozu si robit, co chcu. Aspon tak to z tohoto typu filmov posobi. I tak odporucam, moze vam na vecernu oddychovku sadnut. 60% ()

gonga

Mimořádně hloupý thriller nebo jak to mám nazvat, hlavní hrdina je sice vypita troska, ale v případě potřeby unese nejen zásah ostepem, ale i střelnou ránu, aby sám v pohodě ulovil vraha. ()

Rathalos

The Silencing prekvapil,zaujimavy krimi thriller,ktory sice nie je nic nove na svete,no ma svoje kvality,sympaticky hlavny hrdina pride o svoju dceru a postupne prichadza na to,ze co a ako,mne sa to pacilo a bavil som sa...:-) ()

Rockerman

Jistě, nic světoborného jsem neviděl, ale moc mě to bavilo. Navíc Nikolaje mám už delší dobu rád z různých filmů a jednoho zásadního seriálu. Životů měl sice více, než pověstná kočka, ale nevadí. Ne vždy se také povede takové rozuzlení, kdy celou pravdu nakonec znají jen dva lidé a ti z pochopitelných důvodů o ní pomlčí. ()

strikeman

Takový lepší televizní thriller pro všední pobavení, jehož logiku nesmíte rozebírat do detailu. Inspirace mnohými preciznějšími snímky tohoto žánru a snaha těžit z jejich komerčního úspěchu je viditelná... 70% ()

mala_kea

Přesně typ filmu, u kterého krucifukejete už během úvodních scén. Ve finále se z toho však rozmotá nenucená akčně-psychologická hra, která není tak prvoplánová, jak se hned může zdát. Půvabná Annabelle je sice kost, ale pár facek by si prostě zasloužila. Příjemný a průměrný odpočinek. ()

Axident

Nic pamětihodného, ale dost poctivě realizované! Líbilo, bavilo. Občas logika zaskřípala a pointa dost béčková, ale díky ponurému soundtracku, krasným přírodním exteriérům, sympaticky zkrachovalému Waldauovi a slušně napnuté druhé polovině odpustím i ne zrovna uvěřitelnou šerifku... ()

Charlie84 odpad!

Dokonalý filmový brak. Trochu to maskuje kanadská příroda a Waldau, který překvapivě není vůbec špatný. Silencing je nicméně debilní nehorázně agresivním způsobem. V kanadském lese jsem nebyl, leč představa zabijáka, který se v něm umě skrývá tak, že jej při každém kroku, někdy i online(!) zachycuje asi pět fotopastí rozmístěných jedním strážcem lesa, je více než úsměvná. Že si tentýž strážce lesa v náhodném březovém háji na začátku filmu označkuje náhodně zaparkovanou káru, aby po hodině a půl pátrání s nulovým výsledkem toto auto náhodně spatřil, načež ho dovede k vrahovi...inu, to je nejen debilní, ale činí to zbytečným CELÝ předešlý děj. A že by byl zhusta zbytečný i tak! Je to zlo, je to zlo, je to zlo, a díky slušným produkčním kvalitám o to nebezpečnější. Do záporných čísel lít nelze, takže lehce nadhodnocuji a dávám milosrdný odpad! ()

misbos

Past na Zvěř jak Vrata vod Stodoly (ta je tam taky) - aneb - Žena s unavenýma očima přece jen umí hrát... trochu. Začátek byl tutovej, ten by mohli ukazovat jako příklad účelnýho představení hlavních postav. Pak - to šlo "na Větrnou Řeku", tzn. pachatele a jeho motivaci ukážeme až nakonec, aby nám to nikdo nemohl uhádnout dopředu. Což je na prd. Ale i tak, AB shotcaller to zvedá na tři. ()

Hpatrik

Nadšení ze slibného tématu začnou velmi brzy podrážet nohy bizarní a těžko pochopitelné zvraty, které pomalu ale jistě začnou uždibovat z uvěřitelnosti příběhu, až do chvíle, kdy z ní příliš nezbude. Ve výsledku je toho tu tolik, že vám to spolehlivě zkazí zážitek z filmu. Takže chytrou temnou krimi od toho rozhodně nečekejte, a jděte radši o dům dál. Slabé dvě. ()