Anděl Seth se svěří příteli, že lidem závidí schopnost prožívat radost i bolest, vnímat chutě či doteky. Zanedlouho má pocit, že ho lékařka Maggie Riceová, která na operačním sále marně bojuje o život pana Balforda, na okamžik zahlédla. Jeho pokusy uklidnit ji ani dotyky však žena necítí. Seth stále sleduje Maggie, která se nepřestává trápit nešťastnou operací. Jednoho dne ho ale žena zahlédne, a dokonce ho osloví. Oblíbeným místem andělů je knihovna, a právě tady se Maggie opět setká se Sethem, jenž ji upozorní na svou oblíbenou pasáž v Hemingwayově knize. Stráví spolu příjemné chvíle, které Maggii přinesou tolik potřebný klid na další operaci. Pacientem má být poživačný pan Messenger, který k Sethově překvapení vycítí jeho přítomnost a řekne mu, že se ještě nechystá zemřít. Také býval andělem, ale z lásky k současné manželce se rozhodl být člověkem… (TV Nova)

paniColombova

Velmi citlivý a dojemný příběh, s krásnou hudbou. Takový konec jsem nečekala. Šokoval mě asi jako každého jiného diváka. Řikam si, mělo to všechno vůbec cenu? Ale ano. Film je udělán tak, že to cenu mělo. ()

Pjotrik

Tenhle snímek má v sobě neuvěřitelnou záplavu emocí, hloubku a taky velký smutek. Proto se na něj podívám až za delší dobu. 90% ()

hlava4

Americký remake německého Nebe nad Berlínem. Ač stejné téma každý film jiný a oba povedené. Doporučuji shlédnout oba. ()

jopal

Velmi som im neveril, ale objektivne sa tento film radi medzi to lepsie, co som videl, tak 3* je malo.. 11.2010 ()

Didon.pipi odpad!

Nezlobte se na mě, ale dělat kopii neboli remake nádherného poetického evropského - Nebe nad Berlínem - amíkama a navíc s unylým, absolutně se nehodícím Cagem, který nemá tu správnou mimiku ve svém univerzálním výrazu - ksichtu - a už vůbec se nehodící pro romantiku s pomocí svých žabých bulv, jenž uplatňoval, při scéně: jak chutná hruška, se mi vážně chtělo zvracet, nezvládl jsem to a už nikdy více hrušky, ani Meg to nezachránila!!!!!! Proč musí amíci pořád něco kurvit, aby dokázali, že oni to taky zvládnou! Ne, ani jednu hvězdičku nedám, měl jsem rád hrušky!!!! ()

klapqua

Až tak veľmi ma to neuchvátilo, ale zaujala ma myšlienka. Tématika anjelov je podľa mojho gusta ale filmu pre mňa chýba nejaký silnejší drive. Každopádne Meg tu vyzerá skvostne, Nicholas je sympoš jak má byť a spolu im to celkom ladí. A aj keď ma koniec filmu trochu rozosmutnil (účelovo) som rada, že sa nejednalo o ďalší z radu happy endov. Chválim výber hudby. ()

wenzik

Film sice není nejlepší, ale mám ho rád bylo na něm něco co mě chytlo, co dokázalo působit tu hřejivou radost na srdci a donutit mě zamyslet se nad spoustou věcí.Možná to byl příběh, možná jen jedna scéna a možná mi to tak jen připadá... nic méně podle mě stojí za to udělat si 114 minut čas a podívat se tento film .... ()

kezzla

And I'd give up forever to touch you / Cause I know that you feel me somehow / You're the closest to heaven that I'll ever be / And I don't want to go home right now . (Goo Goo Dolls - Iris) ()

Aidina

Nicolas Cage je jako anděl neodolatelný, ten jeho psí pohled, tak zranitelný a křehký. Tak takového anděla bych hned brala. Pokaždé mě tento film dojme. ..."Když chceme něco získat, musíme se umět i něčeho vzdát.." Vzdát se všeho pro první nadechnutí, pro první dotek a polibek a i pro to, jak chutná taková hruška. Díky Městu andělů jsem objevila úžasnou zpěvačku Alanis Morissette, její závěrečná píseň "Uninvited" je andělská. ()

Muf911

Magnetický film, jakmile začne, nemůžete se od něj odlepit, i když ho vidíte už podruhé. Jeho atmosféra není nepodobná předloze, filmu Nebe nad Berlínem, stejně tak jako postavy a příběh, ale je trochu civilnější a méně lyrický, a barevný. Konec je zase naopak neamerický a nechává v divákovi příchuť určitého prázdna, otevřené otázky typu a co si teď chudák počne... O to je to silnější a zanechává větší stopu v duši. ()

Merenre

Cage se na roli hodí se svým úchylným vzezřením perfektně. Ryanová je hnusná jak rozšláplé hovno, ale nedá se svítit no, na lepší už asi nezbyly prachy pro všechny ty zdrcující efekty. No a máme tady celkem nevšední, ale o to více kýčovitou (opravdu extrémně kýčovitou) romanci, které se ale všechny tyhle problémy vcelku dají odpustit, protože je to prostě taková tragiselanka, která by dokázala rozehřát snad i mé srdce, kdybych místo něj neměl ocelovou pěst plnou hněvu. ()

3KnockPenny

Nostalgicky vzpomínám na dobu, kdy pro mě, naivní holčičku, Město andělů představovalo únik do světa melancholie, katarze a snění za zvuku tónů písně Uninvited od Alanis Morissette, podpořenou dychtivou četbou Hemingwayova Pohyblivého svátku, kdy pro mě víra v opravdovou lásku ještě něco znamenala. Po letech ve mně tento film ale evokuje i znechucení nad tím, jak si osud vybírá svou daň v těch nejnevhodnějších okamžicích. Jako by říkal: "Jooo? Tak vy si myslíte, že vám dopřeju být spolu? Tůdle!" A jednoho z nich pro jistotu odkráhne. ()

LencaN

Vlastně netuším, proč je ten film tak známý. Přišlo mi to hrozně přeslazené a to mám romantiky ráda. Meg Ryan a Cage byli dobří, myslím, že to jsou jedny z jejich nejprofláknutějších rolí. Ona roztomilá, ale tvrdohlavá lékařka, která nerada ztrácí pacienty, on anděl se zadumanýma očima a s minimem výrazů ve tváři, za to se všemi emocemi v jeho smutných psích kukadlech. Dohromady jim to kupodivu sedlo. Nápad zamilovaného anděla byl zajímavý... jakto, že cítil lásku? Jakto, že ho někdo mohl vidět? Jak se ti andělé vždycky dostanou do takových výšek? Mimochodem ty pohledy z výšky mi dávaly trochu zabrat, jelikož mi nedělaly dobře, což ale svědčí o jejich přesvědčivosti. Ano, některé záběry byly viditelně trikové, ale některé výškové se skutečně povedly. Poutavé, ale to podání tomu všemu trošku ubralo na koukatelnosti. Ale líbily se mi záběry na anděly, jak jen stojí v těch jejich dlouhých černých kabátech, třeba jen koukají na slunce, čtou myšlenky okolních smrtelníků nebo si jdou na výlet do knihovny, aby si i oni skrze jiné čitatele něco hezkého přečetli a zkrátili tak svoji věčnou existenci. Konec samozřejmě smutný, ten film je tak profláknutý, že těmito slovy snad nic moc neprozradím... ale kdyby byl happy end, tak to hodnocení tady je o mnohem nižší. ()