poster

Chobotnice 6 (TV seriál)

 • Francie

  Piovra 6 - L'ultimo segreto, La

Krimi

Francie / Německo / Itálie / Španělsko, 1992, 6x100 min

 • Wacoslav1
  ****

  No podle mého názoru je to pořád v pohodě obdobně jako pátá série tak i šestá si drží pořád velmi slušný standart. dokonce je zde i Česká stopa skoro by se bez nadsázky dalo říct, že se tahle série klidně mohla jmenovat Chobotnice 6 všechny stopy vedou do Prahy! Ano už je tomu tak matičky stověžaté si tu užijeme více než dost a dokonce v závěru série zjistíme, že v pozadí všeho jakož to největší zlosyn ze všech je Rudolf Hrušínský který mimochodem svůj part zvládnul naprosto excelentně. Objeví se i jiní Čeští herci jako Beneš, Dejdar a další. Po mírně optimistickém konci páté série tu jde opět všechno do sraček. hlavní hrdina má pro jistotu už od prvního dílu kulku v hlavě která ho sice nezabije okamžitě, ale je nasnadě, že dříve nebo později to schytá to jenom aby jsme počítali s tím jak to celý skončí. No a ti na který se nedostalo v předchozích sériích si můžou být jistí, že tentokrát to opravdu schytají. Každopádně byť už to dějově nijak extra nepřekvapí, tak mě to pořád bavilo dost na to abych tomu švihnul ty standartní 4*. I když už tu jsou série 5 a 6 hůře hodnocené než 1,2,3,4 tak podle mě ten rozdíl v kvalitě určitě až tak markantní není. Této řadě dávám 75%(5.9.2014)

 • JohnSmith
  **

  Od smrti Cattaniho to jde s chobotnicí z kopce. Pátá série ještě šla, ale šestá je opravdu slabá. Sice potěší Praha, ale člověk se musí zasmát, když vidí kudy vedly některé trasy, pěkně na přeskáčku, jen aby byly vidět památky. Konec hlavního hrdiny také není zrovna nejlepší a mrzelo mě, že Rudolf Hrušínský nedostal větší prostor. Jinak co se týče děje, tak jedinou kvalitní stálicí je Tano, ale jinak je to jen natahování příběhu a překombinovaná zápletka.(3.1.2018)

 • Borki
  ****

  Šieste pokračovanie nezabudnuteľného seriálu talianskej televíznej produkcie o mafii ktoré obsadením menšej českej hereckej zostavy do niekoľkých síce len vedľajších úloh a zaradením časti dejovej línie do prostredia Prahy opäť mierne zvýšilo záujem predovšetkým medzi českými a nepochybne aj slovenskými divákmi. Návrat k nacisticko-židovskej problematike a spomienky na nástrahy a hrôzy koncentračných táborov ktoré v tomto prípade predstavujú základ síce nie dejovej ale predovšetkým ideovej líne šiestej série považujem za mierny odklon od pôvodnej a základnej ideológie seriálu. Osud hlavného hrdinu, ktorého dni sú v dôsledku smrteľného zranenia útokom najatého vraha zrátané, divákovi až príliš priamo už v úvode seriálu naservírovaný je síce prejavom určitého druhu tvorcovskej kreativity ale zároveň prvkom znižujúcim napätie a očakávanie diváka ako to nakoniec dopadne. Čiste z laického pohľadu človeka neštudovaného v oblasti neurochirurgie považujem občasný prejav určitých príznakov (ako sú v tomto prípade bolesť, strata koordinácie, poruchy videnia) smrteľného zranenia a prítomnosti guľky v Licatovej hlave, ktorú nebolo možné odstrániť, za mierny lapsus pretože sa domnievam že následky poranenia hlavy, prípadne niektorých mozgových centier majú trvalý priebeh a neprejavujú sa len občas alebo za určitých okolností ako tomu bolo v Licatovom prípade. Veľkým paradoxom v hereckom obsadení tejto série je stretnutie dvoch hercov, Vittoria Mezzogiorna ako predstaviteľa hlavného hrdinu Davide Licatu a českého herca Rudolfa Hrušinského st. alias Stefana Litvaka ako vysokého finančného magnáta židovského pôvodu (v skutočnosti nacistického dôstojníka, poručíka Kyriu ktorý sfalšoval svoj skutočný pôvod tým že si vytetoval na ruku číslo jedného zo židov zavraždených v koncentračnom tábore na ktorého prevádzke sa podielal) ktorí obaja do dvoch rokov od natočenia seriálu umreli. O zachovanie pôvodnej úrovne prvých štyroch sérií sa opäť v značnej miere postarala postava Gaetana Cariddiho stvárnená hercom Remom Girone a sprievodná hudba božského Ennia Morriconeho, síce v prípade šiestej série takmer kompletne postavená na hudobnej koncepcii predchádzajúcich štyroch sérií ale vďaka svojej veľkoleposti vždy silne emotívne pôsobiaca a neobohrateľná. Štvrtá hviezdička v mojom hodnotení patrí opäť Českej televízii za dokonalý dabing napriek miernej výtke ktorú by som dal za zmenu v dabingovom obsadení v prípade Patricie Millardet ako súdkyne Silvie Contiovej ktorú dabovala vo všetkých ostatných a aj neskorších sériách Zlata Adamovská s výnimkou tejto šiestej série u ktorej sa tvorcovia českého dabingu rozhodli pre zmenu a nahradili ju v českom znení Eliškou Balzerovou čo z môjho pohľadu značne zmenilo charakter, povahu a celkové vstupovanie tejto postavy v porovnaní s ostatnými sériami.(11.11.2009)

 • Al44...
  ***

  Zde již dle mého nastává mírný úpadek série. Sice se s Chobotnicí tentokrát podíváme do Afriky, Turecka a dokonce i do Prahy, ale celkový výsledek je takový nijaký. Příběh je už cítit několikanásobnou recyklací. Hlavní záporné postavy již nejsou tak ďábelští jako dříve (působí značně unaveným dojmem). Přítomnost českých herců (kromě R. Hrušínského) působí spíše úsměvně. Stále samozřejmě přetrvává perfektní návaznost na předchozí série (stejní herci) + skvělý hudební doprovod.(18.3.2011)

 • rafzaw
  ****

  Davida Licatu jsem si nakonec oblíbil, skoro stejně jako Cattaniho. Nejspíš proto, že byl úplně jiný než Cattani, žádný snílek, ale muž činu. A možná ještě i s tím vědomím, že tento herec byl těžce nemocný a brzy po natočení této série zemřel. Pro našince se tuto sérii hodnotí jinak, člověk se musí trochu oprostit od obsazení některých rolí, jaké si zahráli Jirka Růžička, Martin Dejdar a jiní. Jako celek se tato série jeví komplexní. Viděl jsem ji v mládí a vzpomínky jsem měl poněkud jiné, zejména na závěrečnou scénu s p. Hrušinským, teď jsem některé věci pochopil lépe. Poněkud mi vadily některé historické nesrovnalosti, ale dálo se to hodit za hlavu. Tano Carridi tentokrát byl více lidský. Zajímavá změna.(16.4.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace