Reklama

Reklama

Hornblower - Žabáci a Langusty

(TV film)
  • Velká Británie Hornblower: The Frogs and the Lobsters (více)

Obsahy(1)

Po prepustení zo španielskeho zajatia sa Horatio Hornblower dostáva do expedičného zboru, ktorý má prepraviť francúzskych royalistov do Francúzska, aby znovu nastolili kráľovský režim. Veliteľom expedičného vojska je markíz de Moncoutant, ktorý sa hneď po vylodení začne mstiť na civilnom obyvateľstve, ktoré sympatizuje s republikánmi. Dokonca chce dať zastreliť jedného malého chlapca, ktorý spieva marsejézu. Hornblowerovi sa takýto teror nepáči a stále viac si uvedomuje, že slúži tým, ktorí bojujú skôr za seba ako za ideály, ktoré proklamujú. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (37)

1mArc0 

všechny recenze uživatele

Recenzia na vyžiadanie. Je zaujímavé, že režiséri, keď majú nakrúcať dlhšie filmy (česť výnimkách- Béla Tarr. inc.) sú vyšťavený ako citróny. Andrew dokázal vyprodukovať za dva roky viac ako 5 hodín filmu, a stále mal v sebe Andrew Grieve baterky. Malé predmety, hrá s detailmi, minimalistické veci, ktoré prepájajú zábery (ako inak lepšie využiť strih). Dôkladne premyslené zábery a scény. Pamätá si na majstra Aemona z GOT- Peter je tu! Jamie Bamber z prvej časti comeback. Možnosť obohatiť diváka aj minimálneho vkladu hudby. V momente zaznela hudba pri nábehu novej scény. V druhej časti som mal problém so slabšou scénografiou, tu si dala scénografia záležať. Menej je niekedy viac sa hovorí. Sountdrack postavený v nižších stupniciach, veľmi zaujímavo prepojená hra hercov a kamery (na tomto filmu musel Andrew Grieve zo seba dostať naozaj veľa). Neve Cunningham a Alec Curtis právom môžem napísať že prvá a posledná časť majú najlepšiu kameru. Žiadne zbyotčne pohyby, zábery, a „naťahovačky“. Dejová línia, ktorá sa bude s Vami hrať. Spokojnosť, a nech zdravie praje Andrew Grieve./95 %/ Na konci sérií krátka rekapitulácia. Hornblower: The Even Chance magický začiatok série, vynikajúci strih. Hornblower: The Examination for Lieutenant- vynikajúci výkon Ioana. Hornblower: The Duchess and the Devil- hutná réžia, dejové zvraty a scenár. Hornblower: The Frogs and the Lobsters- kamera, strih, scénografia a réžia. ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Skvělý díl, rozhodně jeden z nejlepších v první čtveřici. Obzvlášť skvěle vydařený dabing, popravování za zpívání Marseillesy, té královny písní a opět na souši. Tentokrát mi už mořské prostředí sice chybělo, ale je nutno poznamenat, že Hornblower je na souší stejně skvělý jako na vodě (i když jsem tvrdil něco jiného) . Tentokrát se děj odehrává ve Francii, což je po Španělsku milá změna a i tento díl přinesl velkou spoustu zajímavých postav, takže za mě opět spokojenost a když navíc funguje i hudba (o něco víc než v minulých dílech), chybí k dokonalosti jen málo, i když konec už byl slabší, šlo opět o parádní oddychovku, které se netočí každý den. Snad jen ten Pellew, kterého mám čím dal radši, si zaslouží víc prostoru. 85%. ()

Reklama

Terva 

všechny recenze uživatele

CITÁT - Teprve až válka skončí, můžeme počítat mrtvé........ Flotila lodí převáží francouzské rebely k jejich pobřeží, kde má vzniknout velké armáda, která potáhne na Paříž a rozhodne válku. CITÁT - Jsme přece spojenci............. Žabák je žabák a mrtvej žabák je dobrej žabák. Režisér tu pracuje z velkým množstvím herců a komparsu a je vidět, že to nezvládá. Je to velké nezvládnuté sousto. Navíc hudební doprovod mi připadá spíše parodující a ne doprovodný. Moc se to nepovedlo. Navíc přibyla romantika a zklamání, trochu se tento příběh odpoutal od původních scénářů. Ale zase vidět Hornblowera jezdit na koni je zážitek. CITÁT - Kdyby měl ten kůň alespoň kormidlo........ Tohle byl hodně smutný příběh a moc mně nezaujal. CITÁT - Udělal jsi, co jsi mohl........... 50% ()

LucyW. 

všechny recenze uživatele

Zástupce za všechny (v mém top 10). Prostě konečně někdo vyhověl mému fanatismu po 18. století, zvláště, jde-li o vojáky a námořníky. C. S. Forester je geniální (četl celou řadu dobových knih a časopisů o námořnictví a je to vidět). Nezapomenutelné obsazení. A jestli někomu na Horatiovi vadí, že je "dokonalý, všechno umí, všechno přežije, všichni ho milují, atp." tak to se mi na něm opravdu líbí, zvlášť v kontrastu s tím, jak věčně nespokojený je sám se sebou. A že nikdo takový není? Jistě, moc jich není, ale jsou (znám dva). ()

Finskej 

všechny recenze uživatele

Vzhledem k tomu, že jde o jeden díl z celkem osmidílné série, ohodnotím vše naráz: velice solidní série ze starého námořnického prostředí, herecké výkony dobré (Ioan Gruffudd vážně hraje a tímhle si získal z nesympatií mé sympatie), skutečné lodi (minimálně někde určitě) mě uchvacují a prosté, uvěřitelné a nepřekombinované zápletky jednotlivých dílů jsou tak akorát. Zkrátka poctivá filmařina, příčetné scénáře, pěkné epizodky z doby britsko-francouzských střetů za revoluce. ()

Zajímavosti (2)

  • Gilotína použitá vo filme bola navrhnutá a postavená pod dohľadom miestneho portugalského kúzelníka.
    (misterz)
  • Natáčelo se v Portugalsku v lokalitách Peniche a Sesimbra. (Terva)

Reklama

Reklama