The Hitchhiker's Guide to the Galaxy (TV seriál)

Komedie / Sci-Fi

Velká Británie, 1981, 6x30 min

Alan J.W. Bell

Douglas Adams

Poslední dva díly odehrávající se kolem událostí v Restaurantu na konci vesmíru jsou naprosto dokonalé a Cikorka Desiato je nejlepší hudebník všech paralelních světů. Avšak první čtyři díly jsou jen slabý průměr, takže celkově 70 %.(23.1.2005)

• lakikaki

Nudný a až príliš doslovný prepis knihy/kníh na TV seriál. Párkrát som sa zasmial, ale to len vďaka Marvinovým hláškam, ktoré dokážu rozosmiať aj po niekoľkýkrát. Inak mi boli postavy veľmi nesympatické - Arthur pôsobí ako neurotický a psychicky labilný epileptik, Zafod vyzerá ako postarší, divne oblečený, úchyl s nádorom na pleci a Trillian je intergalaktická štetka s očividnou záľubou v bábikách Barbie. Ford mi ani neprekážal, ale ak porovnám Geoffreyho McGiverna s Mosom Defom z celovečernej adaptácie (2005), sympatickejší mi bol predsa len Mos Def. A čo sa Marvina týka, Alana Rickmana neprekoná NIKTO. Jedna hviezdička za kvalitu tohoto seriálu, druhá za to, že sa jedná o Stopárovho sprievodcu po Galaxii a za chytľavú úvodnú znelku. P.S. Mám taký pocit, že filmovej verzii z roku 2005 zdvihnem hodnotenie...(27.10.2007)

Ke kultu Stopaře mám podivný vztah - pořád se snažím pochopit, proč ho mají lidi tak rádi a nedaří se a nedaří. :o) Knížku jsem četl dvakrát, teď jsem zkoukl i seriál BBC a pořád nechápu. Seriál bych nazval "odpovídající" předloze. Je tam všechno, je to stejně vtipné jako v knížce, bohužel na mě je tam těch fórů pořád málo, stačí porovnat třeba s výtečným Červeným trpaslíkem. Adams je k tomu hodně špatný vypravěč, chrlí ze sebe nápady, které bez ladu a skladu plácá k sobě. Fakt nevím, co na tomhle lidi fascinuje. Závěrem bych to shrnul: šestidílná série BBC nové fanoušky Stopaři nezíská, ty staré asi určitě potěší.(17.10.2005)

Knihu jsem necetl, videl jsem film, ktery se mi libil, ale todle je o mnoho a mnoho lepsi. Dokonale promakane postavy, dej, sranda, bezkonkurenci Stoparuv pruvodce a skvely Marvin. Je to fakt parada, shlednou tento vice nez trihodinovy opus najednou....(7.5.2007)

Nepropadejte panice. O filmu jsem napsal, že si nějakým nepochopitelným způsobem zachoval ztřeštěnou atmosféru předlohy. U seriálu mě to ani trochu nepřekvapilo. Na tvorbě se podílel sám DNA, je to britskej počin a víc jsem vědět nepotřeboval :-) Britskej humor vládne! A tuny papundeklu minisérii sedly jako prdel na hrnec. Shlédnuto s ručníkem na krku na jeden zátah 25. května 2012.(26.5.2012)

• - Přestože není nikdy uveden v titulcích, zahrál si v seriálu v malých rolích i jeho autor Douglas Adams. (mcleod)

• - Vedle rozhlasové hry, pěti knih a sitcomu bylo téma Stopařova průvodce galaxií zpracováno také v počítačové hře, ve filmu, v divadelním představení, ve třech komixech a v několika sériích ručníků. Na většině adaptací se podílel sám autor fenoménu Douglas Adams. (mcleod)

• - Nápad na sepsání Stopaře Douglas Adams dostal v roce 1971 na své stopařské cestě po Evropě. Ležel tehdy opilý v polích poblíž Innsbrucku, zíral na hvězdnou oblohu, v ruce svíral knihu Stopařova průvodce Evropou a pomyslel na to, že by už někdo měl konečně napsat i Stopařova průvodce Galaxií. (mcleod)