Kulový blesk

TV spot

Robbi

Připomínat všechny špičkové body tohoto filmu, ať noční tah Josefa Abrháma, Smoljakovy technické vychytávky, epizodní, ale výrazné role dalších členů Divadla Járy Cimrmana, to je naprosto zbytečné. Z tohoto pohledu mohu tvůrcům oprávněně vytknout jen jediné - źe se akce Kulový blesk II. už nerealizovala. Na rozdíl od mnoha zparchantělých "dvojek" by to bylo opět excelentní představení. ()

crjules

Naklady hradi Jechova a spol. Rodina se dusi.. :) Bezpocet hlasek a tragikomickych situaci,krasna hudba v jedne z nejlepsich ceskych komedii. ()

_aandyy_

Achjo, tak moc jsem se snažila přijít Kulovému blesku na kloub, až jsem to vůbec nepochopila. Přilákali mě kvalitní čeští herci, především pan Hrušínský, a scénář Svěráka a Smoljaka, ale bohužel jsem se zasmála možná dvakrát nebo třikrát a to je dost málo. Možná to někdy přehodnotím, nevím. ()

xenopus

Jsem sice žánrově spíše na drama, ale komedie si také občas neodpustím. A pokud to je komedie se scénářem od autorské dvojice Svěrák-Smoljak, tak vím, že mě čeká výborný zážitek. Škoda, že už jsem všechny viděl, ale u všech vím, že jsou tím nejlepším, co od počátku normalizace do sametového listopadu ve filmu v Československu vzniklo. Nevím, kolik hlášek z Kulového blesku ve svém každodenním životě používám, ale "to je schodů, pane Knotek" nebo "tady ty žlučový kameny, to je vopravdu příjemný pití" patří k těm nejčastějším. Až jsem se divil, na kolik jsem si jich vzpomněl, když se vloni stěhoval jeden bratr a druhý letos. Prostě je to psáno ze života, stejně jako třeba Na samotě u Lesa "Musíte si uvědomit, že je noc, a voni v noci některý lidi spěj." A jestli neznáte akademika Plíška, tak to není směroplatné. Zajímavé je sledovat Prahu konce 70. let - bydliště Knotkových kdesi poblíž Uhelného trhu, dům mistra Bílka na nábřeží (kolik by stály dnes takové byty?), tramvaje jezdící ještě po Příkopech, dodnes jezdící osmnáctku kolem Nuselské radnice atp. - centrum města se změnilo, domy stojí, ale jejich využití nebo dopravní dostupnost jsou prostě jiné. Spojení Mozart-Lukáš je ojedinělé, nicméně výtečné. ()

dj.coffee

"...na první kolej přijíždí vlak z Vizovic..." Skvělá česká komedie. Spousta hlášek, komických situací...ostatně jak jsme u domácích komedií zvyklí. ()

araBaraB

Pět hvězd si tento film dozajista zaslouží. Zasmála jsem se od srdce napoprvé, napodruhé, napotřetí, napočtvrté,... Pěkný byt si vyčendžoval ten pan Abrhám! ()

Stanix

Excelentní nadčasová komorní veselohra. "...a přijďte některou sobotu na Balkán, tam je taky prima parta!" ()

Godhaj

,,To je bzučák na dveře, tohleto?“ Od Kulového blesku jsem očekával další kvalitní českou komedii postavenou na dobrém scénáři a hereckých výkonech. Což o to, herci hrají výborně, ale scénář mi přišel hodně slabý. Vysloveně vtipných momentů je v příběhu poskrovnu. Většinu času jsem sledoval nudné schůze všech účastníků a jejich problémy se stěhováním. Na můj vkus byl příběh pojat příliš vážně, kdyby se z toho udělala nějaká crazykomedie, mohlo to dopadnout lépe. ()

J.e.r.e.c

Třetí do party nejproslulejších komedií dvojky Smoljak/Svěrák. Platí pro ni totéž, co pro Marečka a Vrchního, akorát Blesk hodnotím jako o chlup méně geniální. 90 % ()

Kozy9

Kulový Blesk je tak veľkým sklamaním, a pritom pomerne podareným filmom. Takéto spojenie sa často nevidí a o to viac ma iritujú jeho nedostatky. Už keď sa pozriete na mená autorov a hercov tak očakávate bezchybnú nadčasovú komédiu, čo sa v tomto prípade k počudovaniu nekoná. Kulový bleks ako vždy ťaží s úsmevných anekdot, vtipných príhod a dokonalých hlášok, tak kde sa potom stala chyba? Tempo. Príbeh plynie tak pomaly, tak jednotvárne až miestami pociťujete nudu. Kulový blesk by vyzeral úplne inak keby neplynul tak pokojne, bez výraznejších vzostupov a pádov. Celý film čakáte na tú velkolepú akciu, no ani sa nenazdáte a už prebieha a vy to vlatne ani nemôžete postrehnúť, pretože sa vlastne nič také nedeje. V skratke povedané, je to podarená komédia, ale postráda šmrnc a reskosť, čo je veĺka škoda, keďže sa jedná o počin jedných z tých najlepších tvorcov. CELKOVÉ HODNOTENIE: 80%. ()

Ewík

Labužnická chuťovka z českého rybníčku s nesmrtelnou paní Jechovou a výbornou brazilskou kávou. Těší mě koukat na starší české filmy. "Máňa říkala, že to není směroplatný." ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám