Kulový blesk

TV spot

macetoma

Nadprůměrná komedie s podprůměrnými momenty. Takže celkově za 3 hvězdy. Ochranná známka Svěrák/Smoljak se tady tak nějak úplně nenašla. Ale neberte to zle, mnoho jiných komedií od jiných režisérů a jiných scénáristů by této nesahalo ani po kotníky. Taky jsem byl takový velký chlapec, vlastně takový malý chlapec. No nic, jdu si dát dobrou brazilskou kávu. ()

Spectacle

Vážné téma v komediálním obalu aneb typický rukopis tandemu Svěrák/Smoljak. Tenhle film je totiž o strachu ze stáří a z pomíjivosti a touze po sobě něco zásadního zanechat. Radosta - právník v bezčasí 70. let - si staví svůj životní monument. Krásné obrazy našeho směšného a trapného snažení v kontrastu s věčnou a stacionární Prahou. Postava Josefa Abrháma skvěle glosuje upachtěnost lidského údělu. ()

adamix

Toto je u mňa jedna z tých slabších českých komédii, skoro mi to ani neprišla ako komédia, skôr také naťahovanie času a lámanie si hlavu nad jedným VEĽKÝM presťahovaním. I keď bolo tu zopár smiešnych momentov, ako napr. otravná suseda, trampoty so živou mŕtvolou starého pána zababušeného v perine, priviazanej k starodávnej pohovke (to bol dobrý fór), či tá slávna otázka ,, Nedá si nekdo z vás výbornou brazilskou kávu ? '' :). To bolo dobré, ale to je asi tak všetko. A aj známe tváričky, ako Abrhám, Svěrák, Hrušinský a iný nezachránia tento film. No aspoň to, že to netrvalo tak dlho a ubehlo to rýchlo. Čakal som od toho viac. Jedine plus, že Josef Abrhám je tu rovnako sarkastický, ako vo Vrchní, prchni ! U mňa 3* a 65%. ()

kubilov

Vynikající komedie o nevídané a rekordní dvanáctinásobné směně bytů v hluboké normalizaci pod vedením jako obvykle skvělého Rudolfa Hrušínského, s oblíbeným spolupracovníkem dvojice Smoljak-Svěrák, Josefem Abrhámem, a legendární otravnou bábou Miladou Ježkovou. Největší akce v dějinách stěhování dopadla na výbornou a nejlepší pasáží filmu samozřejmě už navždy zůstává návštěva vymazleného domu samotného Ladislava Smoljaka. ()

nK_!

"Promiňte, panstvo. Nemáte někdo chuť na dobrou brazilskou kávu?" Klasika. Nepamatuji si, že by mě autorské duo Ladislav Smoljak a Zdeněk Svěrák kdy zklamalo. ()

ostravak30

Kulový blesk je další z řady skvělých komedií a první Smoljakovská. Na debut to není špatné. Opět legendární hlášky jako: "Ale Máňa říkala..." a spousty dalších. K výbornému scénáři se navíc přidávají skvělé herecké výkony. Rudolf Hrušínský exceluje. K tomu výborný pan Abrhám. Některé scény se mi ale moc nelíbí, některé naopak jsou takové spíše smutnější, nostalgičtější. Ale dle slov pánů Svěráka a Smoljaka to byl jejich cíl. Takže komedii mám rád, ale tentokrát půjdu s hodnocením trochu níž. Dvojice Svěrák-Smoljak měla ještě lepší kousky. ()

Jehan

Z mého pohledu absolutně geniální veselohra. Bezchybná. Dokonalá. Nácvik přesunu jako pokračování svatby považuji za jeden z nejvelkolepějších filmových nápadů všech dob. Jeho ztvárnění je neuvěřitelné. ()

PlayEasy

IMDb - 7,7/10 | Rotten Tomatoes - ? | FDb.cz - 82,7% | Tomatometer Svěrák-Smoljak je nesmrtelná dvojka, ale po zhlédnutí tohoto filmu se jejich jména u nás ještě zvýraznila. Protože akce "Kulový blesk" byla tak rychlá, že nás stačila extrémně pobavit i za těch 80 minut. Skvělé obsazení tento komický zážitek jenom podtrhlo. Prostě někdy fakt tušíme jestli vůbec S a S někdy něco pokazí. Hrušínský má totiž celou "akci" pod kontrolou jako tento snímek (tentokrát bez uvozovek :)...90% ()

johnny01

Některé scény se podařily, ale celkově je to na komedii málo vtipné. Na vážný film je to zase málo propracované do hloubky, možná je tam až příliš směn. Závěrečné oživnutí je velmi nevěryhodné. ()

Tominni

Nádherná komedie z dílny Smoljaka a Svěráka - rekordní dvanáctisměna nazvaná Akce kulový blesk. Nezapomenutelné hlášky (brazilská káva, vlak z Vizovic, plašení veverek, noční cvičení, Jechová...….). Takže nakonec: "To je ale krásná půdička, tady se mi to bude věšet!" ()

JosefTomas

Úvodní schůze bravurní a obecně těch prvních 25 minut, kde jsou nám představovány jednotlivé postavy. Bohužel scéna s pitím mě nechala chladným, což je způsobeno čistě mým postojem k pití (nemám rád alkohol a lidi, co neznají míru), takže tuto scénu, byť je ve filmu sotva pět minut, jsem protrpěl a je to čistě můj problém. V rámci děje totiž scéna funguje dobře a rozvíjí děj, takže jak říkám, čistě můj problém. Vše následující je ale geniální a finální 20 minutovka je pro mě tou krásnou ukázkou české povahy - ústupnost, tajnůstkářství a vychcanost. V inteligentním a lehce podaném hávu, s prvky komedie. PS: Nevím sice jak a kde byla rozdělena režijní práce, ale konečně jsem pochopil a ocenil Smoljakovu režii. ()

Pitryx

Skvělá věcička s výbornými herci. Spousta hlášek se ujala i mezi lidem obecným a snad právě proto se mi to tak líbí. Vždy jednou za dva roky si to vždy znova přehraji a jsem spokojen. Krásně mne to pobaví. ()

subic

Geniální film a nevím o jiném, kdy spolupracoval režisér Podskalský s dvojicí Svěrák+Smoljak. Charakteristická nezapomenutelná hudba, vynález airbagu v červené škodovce, brazilská káva, babka Jechová, co chce vidět půdu i sklep, co je víc? Pro mě v TOP3 filmech od dvojice Svěrák+Smoljak. Fenomenální Rudolf Hrušínský jako organizátor celé akce a Josef Abrahám v roli psychologa s dávkou jeho myšlenek. Co je víc? ()

Rayen1

Klasika všech klasik, kdo se někdy stěhoval, tak ví, že je lepší vyhoret. Hlášky používáme u nás v rodině prakticky každej den. Jediná věc, co mě na tomhle filmu fakt sere, je ten operní zpěvák, kterej je neuvěřitelně pritroublej, otravnej a ta jeho melodie a zpěv mi pak zní v palici celej tejden... Grrr.. Hrůza hrůz. Ale jinak - náklady platí Jechova a spol. :D ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám