Rodina se dusí - Akce Kulový blesk je nevyhnutelná. Příběh několika rodin, co se chtějí přestěhovat a doktor Radosta ( Rudolf Hrušínský ) jim to umožní v jedné velkolepé " dvanácti směně " K příběhu je přidružen ironický vypravěčský hlas ve třetí osobě v podání Dr. Ládi Knotka ( Josef Abrhám ). Ve 35 minutě je v záběru sídliště Prosek v době, kdy tam ještě nestál obchodní dům, to je skoro unikátní záběr. Veselé i smutné příhody při stěhování dvanácti rodin ve scénáři Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka z pěknou pražskou atmosférou.(23.7.2010)

Kulový blesk učitě spadá do zlaté éry české komedie. V té době humor dělali lidé co to opravdu uměli, což už dnes bohužel není pravda. A i kdyby tento film byl ve své době horší než ostatní, a on není, tak by nabyl hodnot plynutím času, vzhledem k tomu co se točí dnes. Je zde ceůá skvadróna prvotřídních herců a skvělý scénář. Také se mi líbila ústřední melodie.(29.8.2005)

Začátek mi přišel poněkud vlažný a nezáživný. Jak se ale kola děje rozbíhala dále a dále, tak všechno dostávalo pomalu grády, všechno pomalu do sebe začalo zapadat tak, aby to na konci vygradovalo v obrovské obludnosti. K tomu dobrý výběr herců, kde vidíme výbornou generaci českých herců v akci. Nevím, jestli to byl záměr, ale je vidět, že jde natočit dobrý film i s kratší stopáží. Dnes mi přijde že se film udělá klidně delší na úkor kvality.(5.12.2018)

Jestli je mi nějaký humor fakt blízký, tak ten pánů Svěráka a Smoljaka. A jestli se na některé filmy můžu v průběhu let dívat znova a znova, tak jsou to z českých hlavně ty jejich. Kulový blesk je podle mne z těch nejlepších - situace i lidi jsou prostě ze života a ten film vlastně končí docela hořce.(21.8.2007)

Komedie s lidským přesahem. V málokterém filmu se potkává v rychlém sledu mládí a stáří, naděje a strach, smutek i smích. Střet generací a životních hodnot. Směs fragmentů lidských životů, které spojuje „mamutí“ kolotoč doktora Radosty. Úžasně vtipná a uvnitř teskná komedie. V zaprášené kulise 70. let naší věčné stověžaté Prahy. Vše je dokonale emotivně podbarveno hudbou Zdeňka Lukáše. Jednoho z našich nejlepších komponistů druhé poloviny 20. století. Co slovo, to nezapomenutelná hláška. Jedna z našich nej komedií vůbec. 90%(26.9.2016)

• - V čase 1:19:05 jedou inženýr Severín (Ladislav Smoljak), doktor Ječný (Zdeněk Svěrák) a doktor Radosta (Rudolf Hrušinský) autem a celou dobu řídí Severín, ale ve dvou zaběrech z pod palubní desky sedí na levé straně, tedy na straně volantu, Radosta. Nesedí ale za volantem, takže je záběr asi horizontálně přetočený. (khubicek)

• - Když červená škodovka, řízená Ing. Severínem (Ladislav Smoljak) při zkoušce airbagu couvá do garáže, lze si všimnout, že jde o předchozí záběr výjezdu z garáže přehrávaný pozpátku. Chodec na chodníku jde pozpátku. (Stejšn)

• - Karel Kalaš, představitel pana Bílka, byl údajně v době natáčení velmi nemocný a chápal roli jako rozloučení s tímto světem. Nakonec se však z tohoto světa těšil ještě přes dvacet let, zemřel až v roce 2001. (nimra)