Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gilmour93
  ****

  „Tady se mi to bude věšet…“ Protože hasiči těžko dojedou na dvanáct míst najednou, může doktor Radosta aktivovat svou manažerskou noční můru. I když noční můru...já měl pocit, že si s rozepnutým kabátem ten stěhovací karusel náramně užívá.. Dnes už určitě kultovní komedie plná často citovaných hlášek, nenápadně vpašované lidskosti i trefných vnitřních monologů psychologa Knotka. Holt, když se rodina dusí, je potřeba přinést oběť..(25.9.2017)

 • bubun
  *****

  Někde jsem tady četla, že je ve filmu příliš hluchých míst. Kde? Můj názor je zcela opačný, myslím, že lepší to být už nemůže, tady sedí každá věta a navíc je to perla. Opilý Abrhám („byli i tací, kteří nechopochopili“), Smoljak fotící s krytem na objektivu, oddávající svačí chleba, zatímco mistr Bílek se snaží chytit správný tón, originál akademického malíře Kouřila, Máňa v kredenci a paní Jechová („to by mi asi dost fadilo, fite?“), soused Klabouch, chladnutí těla („přikrejte ho!“).... Nemyslím si, že by kdy Smoljak natočil lepší film.(2.1.2008)

 • Jara.Cimrman.jr
  *****

  Já tedy nevím, jestli je to směroplatné, ale jestli se ještě někdy budu stěhovat, tak logistikou pověřím doktora Radostu a s nebývalou ochotou přitom budu vykonávat funkci rychlé spojky. Zároveň budu doufat, že nepůjde o trapnou dvousměnu, ale o pořádný kolotoč, do kterého budou zapleteni cikáni, klon paní Jechové, potrhlý vynálezce a ten zbytek nechám na škodolibosti osudu. Jsem si jist, že se u toho pobavím se stejnou intenzitou, jakou by prožívala má střeva, kdybych si namixoval výtečnou brazilskou kávu se slivovicí.(25.12.2012)

 • Marek1991
  ****

  Táto komédia je ako doba, v ktorej bola natočená. Napohľad vtipné, no záver s celkovým výsledkom s určitou prázdnotou. Doba takzvanej normalizácie so socialistickým realizmom bola totiž dosť jednotvárna, uniformná, bez ducha niečoho vyššieho a preto práve tento film s mnohými esami svojej doby je tak výnimočný, lebo tu bola kreativita, skutočná zábava aspoň v tom, v čom sa dalo, v takých bežných veciach, aj keď paradoxne človek občas vedel, čo vyvrhne na povrch zvnútra a kde bude zvrat. Nájsť zaujímavé a umelecké aj v možno obyčajnom, to je prednosť tohto diela. Sťahovanie, ktoré by sa vám mohlo vryť do pamäti. Možno keby som bavil o trochu viac a niekde to malo zakomponovaný silnejší odkaz, tak by som neváhal s najlepším ohodnotením.(1.7.2015)

 • honz
  *****

  Geniální a nadčasová komedie. Vtipný scénář plný jedinečných dialogů (čeština je opravdu bohatý jazyk), brilantní herecké výkony, vkusný a inteligentní humor, občas trochu sarkastický (za vše - stěhování "zemřelého" mistra Bílka), paradoxy typu: "Doktore, já ho pořád slyším, udělejte se mnou něco!" říká psycholog Knotek chirurgovi Ječnému. Dominantní postavou je však (taky díky Smoljakovu hereckému umění) "Einstein" ing. Severin. Ladislav Smoljak byl skutečně velký umělec - scénárista, režisér, herec...(4.11.2009)

 • - Ve scénáři na schématu doktora Radosty je poznámka Akce: Kulový blesk. Den provedení 20. květen 1978. Vypracoval Dr. A. Radosta. Ve filmu byste jej ale hledali marně. (cariada)

 • - Když červená škodovka, řízená Ing. Severínem (Ladislav Smoljak) při zkoušce airbagu couvá do garáže, lze si všimnout, že jde o předchozí záběr výjezdu z garáže přehrávaný pozpátku. Chodec na chodníku jde pozpátku. (Stejšn)

 • - Když paní Jechová (Milada Jezková) povídá o půdě "...To budu spokojená. Tady se mě to bude věšet," tak mel původně následovat záběr na Hradčany, ale politickému dohledu to vadilo, a tak záběr vystřihli a nechali jen ten monolog. (cariada)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace