Tahle komedie zraje jako víno! Výtečný nápad s masivní stěhovací akcí, která spojí lidi jinak naprosto "mimoběžné", provedlo duo Smoljak-Podskalský ve velké stylu. Díky výtečným hereckým výkonům se podařilo dodat všem postavám dostatečnou autenticitu, díky scénáři má zase film charakteristický S+S smysl humor. Gagy s brazilskou kávou, směroplatností a řízením palby patří mezi nezapomenutelné momenty české komediální tvory, ostatně jako celý Kulový blesk.(10.2.2004)

Takovýhle film by už dneska vzniknout nemohl, a to nejen proto, že před pár dny bohužel zemřel Ladislav Smoljak. Zvrácený systém bytové politiky, kdy lze byty pouze směňovat a nikoli prodávat nebo kupovat, mohl totiž fungovat pouze ve stejně zvráceném režimu. Ale všechno zlé je pro něco dobré, a tak vznikla tahle výtečná česká komedie se skvělými herci a vynikajícím scénářem pánů Smoljaka a Svěráka.(10.6.2010)

Spolupráce téměř "protichůdných" stylů, jaké užívali Zdeněk Podskalský a dvojka Smoljak-Svěrák dala vzniknou geniální komedii! Největší směna bytů v dějinách! Dvanáctisměna - už ten vlastní nápad je originál, a když se přidají promyšlené charaktery účastníků směny - pan Bílek, pan Knotek, Drahota a šéf akce Radosta... Jak se zdá, v jedné z hlavních postav - doktoru Knotkovi se zrcadlí právě ty "Podskalského oakmžiky", (když se Knotek zahledí na střechy Prahy, ulice... docela nostalgické záběry s hudbou) které do "Smoljakových chvilek" (byt vynálezce Smoljaka s plašidly veverek, vláčkem, autem s vnitřními stěrači) pouze zdánlivě nepatří. Stejně tak netradiční pohled do vnitřní řeči pana Knotka, když ho chodí otravovat jedna přestárlá učastnice akce. Podle mého názoru se jim to všechno podařilo spojit v téměř dokonalou záležitost, u které se dá smát od začátku do konce!(5.1.2004)

Guľový blesk nie je ani zďaleka tak frekventovanou komédiou, ako iné Smoljakove komédie a je otázka, či je to dôsledkom jej neveľkej obľúbenosti u masového diváka. Pri pohľade na tunajšie hodnotenia má človek pocit, že by sa malo jednať o jednu z divácky najobľúbenejších. Možno je téma komediálne trochu mimo masový obzor, ale urobiť si na tento film objektívnejší názor v zrelšom veku by som si mohol iba vtedy, ak by ho v tej televízii niekedy aj uviedli.(21.1.2013)

Kulový blesk je sice nápaditý, jak u komedií, kde spolupracuje Smoljak a Svěrák bývá pravidlem, ale musím se přiznat, že jsem se u něj chvílemi také vcelku nudil, což by nemělo připadat v úvahu, když je to komedie takového formátu, ale bohužel to tak dopadlo. Kulový blesk nemá takový spád jako ostatní komedie, táhne se ucelenou formou a i když vtipem srší vcelku často nezdá se mi, že bych se na něj podíval znova s radostí a čistým svědomím. Škoda toho, na druhou stranu herecké výkony prakticky všech herců film na danou kvalitu každopádně povyšuje. Možná si musím dát dobrou brazilskou kávu, aby mě to dokázalo tak pobavit. --- Kolik máš hodin? - Osm, pane Klabouch. - A už jsi dostal v osm přes držku?(9.9.2007)

• - V závěru filmu, když se objeví diagram s plánem výměny 24 bytů, je jedno z jmen stěhovaných Smoljak, tedy herec Smoljak, který hraje Ing. Severýna v tomto snímku. (sator)

• - Na diagramu akce Kulový blesk II. v závěru je zobrazena čtyřiadvacetisměna. Jsou na něm jména členů štábu. (gjjm)

• - Spoiler: Svěrák se Smoljakem si zahrávali s myšlenkou, že by mistr Bílek (Karel Kalaš) ve filmu zemřel. Nakonec ho na poslední chvíli nechali ožít. „Se smrtí jsme koketovali už i u dědy Komárka ve snímku Na samotě u lesa. I toho jsme zemřít nenechali. Vždycky jsme si řekli, že v komedii by prostě zemřít nikdo neměl. I když nás ta představa teda lákala,“ uvedl Svěrák. [Zdroj: ahaonline.cz] (alonsanfan)