Čtyřicetiletý Jack Foley by už možná měl myslet na to, aby se usadil. Ale nechce se mu do toho a raději se dál věnuje svému koníčku - vylupování bank. Zvládá to v pohodě a s přehledem, až na jeden drobný problém: Často ho při tom chytnou. Jako recidivistu čeká Jacka několik desetiletí za mřížemi. Jackovi se tam ale nechce. Místo toho chce provést ještě jednu poslední velkou akci a pak spokojeně žít z "vydělaných" peněz. Problém nastane, když se při útěku z vězení setká s pohlednou federální agentkou Karen. Chvíli se dohadují, kdo koho vlastně unesl/zatkl a nakonec se za kuriózních okolností rozejdou. Ovšem Karen našla v sympatickém zločinci zalíbení, zdá se jí o něm a něco ji k němu prostě neodolatelně táhne. Musí ho znovu vidět. Přinejmenším vidět... (oficiální text distributora)

Trailer

Enšpígl

Sledovali jste už někdy film na Universal Channel ? Já včera poprvý a jako totální masakr. Film přetnula reklamní pauza, ale pozor nešla v ní reklama, asi žádnou nesehnali, ale rozhovory !! Představte si, že koukáte na film Zakázaný ovoce, najednou znělka, čekáte reklamu a ono prd, on začně mluvit Ewan Gregor o Hvězdných válkách, uprostřed filmu Zakazáný ovoce jsem najednou poslouchal jak Gregor žvatlá o Hvězdných válkách a pak z ničeho nic zase běželo Zakázaný ovoce. Zajímalo by mě, kolik drog člověk do sebe musí naprat, aby něco takovýho vymyslel. Samotný ovoce bylo docelo dobrý, scéna kdy Clooney balí Jenifer v kufru autě je prezidentská. Ona Jennifer je sexy ne že ne, sice nechápu proč si tu svou prdel nechala pojistit na desítky milionu, protože co se asi tak může stát samotný prdeli ?? Ale tak jasně ne každej může říkat že má nejdražší prdel na světě, já bych se na ní asi bál uplně šáhnout, abych jí nějak nepoškodil. To George je odvážnější chalan a jeho ruce si přišli asi na svý. ()

Nathalie

Rozvláčný a bezzubý hon, kde si policajtská lovkyně a zločinecká kořist čile prohazují role a jsou k sobě přitahováni jako magnety s opačnými póly. Na jedné straně misky vah George Charisma Clooney, na druhé Jennifer Nuda Lopez. Mám na její obsazování propracovanou teorii: hollywoodští režiséři uzavřeli sázku, kdo vykřeše z Lopeziných oblin hereckou jiskru. Zkusil to Oliver Stone, Lasse Halstrom, Kevin Smith, Wayne Wang a teď i Soderbergh. Lituji, Stevene, tu sázku jste projel na celé čáře. A všichni před vámi též. ()

Malarkey

Zábavný film, kde George Clooney hraje tu roli, která mu sedne ze všech absolutně nejlíp a dalo by se říci, že nic nového by se od něj nedalo čekat a komedií na podobné téma se s ním natočilo hafo, ale právě tahle krimi-komedie je něčím, co se jen tak nezapomíná, alespoň na mé straně to zaručeně funguje. Slušní herci, kteří jsou všeobecně dost známí, zajímavý námět, který se ponejprvá zdá být okoukaným, ale nakonec překvapí svým průběhem a parádní nevtíravá hudba, která už dost tak podtrhuje příjemnou nekousavou atmosféru krádeží bank, bank a jenom dalších bank. Co také jiného krást, co může být jednoduší, pane Clooney? Možná už jen to kasíno, ale to opět patří do jiného příběhu, žé? --- Mladá paní, počkejte já vám s tím pomůžu. Tohle je práce pro pořádnýho chlapa - ...ale peníze nečekejte. Byl to Váš nápad. - V pořádku madam. Mně stačí to auto. ()

Superpero

Soderbergha mám rád už tak z principu takže mě nepřekvapilo, že je tenhle film takovej jakej je. Ving Rhames je cool, George Clooney má tu klasickou šarmantní roli a Jennifer je k sežrání (jako vždy a všude). Naproti tomu mě neuvěřitelně sral Steve Zahn fakt mi vadil i on i ta postava. Dále překvapí Don Cheadle v netradiční roli zlýho drsnýho negra a jako bonus cameo Samuela L. Jacksona. Když se to shrne tak např. Dannyho Parťáci jsou lepší, ale Zakázané ovoce stojí za hřích. ()

Lima

Je fakt, že trochu větší spád by neškodil a vlastně se toho tady moc neděje, ale co byste čekali od přepisu Leonardovy novely. A přesto tenhle film mám rád. Dýchá z něho POHODA. Clooney je sympaťák, Lopez je sexy a navíc tady i překvapivě slušná herečka a Soderbergh je značka kvality. Také mně potěšil Don Cheadle ve své padoušské kreaci, jeho výstup s "rybičkami" mně vždycky spolehlivě rozesměje. Také scéna, kdy Clooney balí Lopez v kufru auta a dialog, který jí doprovází, je naprosto kouzelná. Celkovou příjemnou náladu snímku bezvadně dokresluje pohodářský soundtrack Davida Holmese. ()

• Scény z Nápravného zařížení Glades byly natočeny ve vězení Angola v Louisianě. 500 zdejších věznů posloužilo jako komparz. (Karlos80)
  • Stařík, který přistupuje do výtahu k Buddovi a Jackovi během zátahu FBI, je Philip Perlman - tchán producenta filmu Dannyho DeVita. (Karlos80)
  • Scéna, ve které jsou spolu Jack Foley a Karen zavřeni v kufru auta, se musela natáčet 45x. (Karlos80)