Zakázané ovoce

Out of Sight

Zakázané ovocie

Krimi / Komedie / Romantický

USA, 1998, 118 min

Parádní filmeček. Příjemná, srandovní a romantická podívaná. George Clooney, Vight Rhames a Jennifer Lopez sice nejsou typičtí komedianti. Také díky tomu komika místy drhne, ale mě to nevadilo. Tento humor, který je pro mě jakási předzvěst Dannyho parťáků, prostě můžu. KDyby to nebylo zbytečně utahané tak film získá 5*, ale takhle to je hodně pěkná 4.(20.1.2008)

• Kingjiri

Vypadá to, že Soderbergh asi nikdy nebude moje krevní skupina, jeho pomalej styl vyprávění mi prostě nesedí. Navíc nemám rád, když příběh často skáče mezi časovejma liniema. Potěšilo mě tu ale herecký obsazení, nejvíc samozřejmě nádherná Jennifer Lopez, George Clooney sympaťák jako vždy a Don Cheadle nezvykle v roli záporáka. Jenomže i přes zvučný herecký jména a po technický stránce slušný filmařský řemeslo je to jedna velká nuda, dvě silnější hvězdy.(16.1.2012)

Pěkná podívaná se silným hereckým obsazením. Dokonce ani Jennifer Lopez mně tam nevadila, přestože ji ve filmu moc nemusím (no v hudbě vlastně taky ne :)). Dobře se to sledovalo, některým momentům jsem se zasmál, chvílemi bylo potřeba přivřít oko a brát to s nadhledem. Konec znamená (tradičně) o hvězdu míň a ještě nějaké to mínus za celek (těch chyb tam bylo víc). Takže celkově 3,5/5(5.10.2008)

Rukopis STEVENA SODERBERGHA je cítiť z každého záberu a aj preto je ZAKÁZANÉ OVOCIE dobrým a štýlovým filmom, ale ako celok tvorí iba ľahký nadpriemer. ZAKÁZANÉ OVOCIE je totiž jedným z tých filmov, pri ktorom sa človek baví a ani ho nenapadá, čo by mu vytkol, ale nemôže ísť s hodnotením vyššie. Je to skrátka film, ktorý má štýl, šmrnc, dobrých hercov, ale NIEČO mu chýba.(25.1.2005)

Postavy z knížek Elmore Leonarda si spíš než akce užívají dlouhých rozhovorů o všem možném a podle toho taky vypadají filmové adaptace (Chyťte ho!, Jackie Brownová). Soderberghův chill-outový styl (s odpovídajícím soundtrackem Davida Holmese) je tu naprosto opodstatněný. Je fakt, že v první polovině by se některé košaté dialogy mohly proškrtat, hlavně v prospěch dvojice Clooney - Lopez, kde to opravdu a nefalšovaně jiskří. Zakázané ovoce je tuze elegantní a stylový biják, ale pod vyleštěným povrchem mu naštěstí bije srdce.(4.11.2007)

• - V Brazílii vyšel film pod názvem "Irresistible Passion". (Pumiiix)

• - Když je Jack a Karen na skleničce v hotelu, venku sněží. Šlo ovšem o sněžení vytvořené počítačově. (Pumiiix)

• - Stařík, který přistupuje do výtahu k Buddovi a Jackovi během zátahu FBI, je Philip Perlman - tchán producenta filmu Dannyho DeVita. (Karlos80)