Zakázané ovoce

Out of Sight

Zakázané ovocie

Krimi / Komedie / Romantický

USA, 1998, 118 min

Jeden by si myslel, že když dáte do kufru od auta nejhezčího mládence na planetě Zemi a nejcharismatičtější starý zadek z tamtéž (snad jsem to nepopletl), musí to fungovat a ono taky že jo. Soderbergh výjimečný v jednotlivostech, krapet utahaný v celku, piluje svůj pohodový styl před Dannyho parťáky (ostatně postava Clooneyho prakticky rovná se Danny Ocean) a hýříc režisérskými nápady nechává diváka zakousnout se do vláčného ovoce z košatých stromů E.Leonarda. Když se šarmantní George při úvodní akci ptá mladé bankovní úřednice za přepážkou, jestli se jedná o její první přepadení, je to jako by se jí před sexem něžně tázal, zdali je stále pannou. Na jejím místě bych mu dal peníze i ze své peněženky a ještě obešel kolegy, jestli by mi nepůjčili..(24.2.2011)

dvě hodiny nadprůměrné "beznásledkové" televizní zábavy. Záměr zbytečně divákovi nedloubat do mozkové želatiny velkými psychologicko-filozoficko-poeticko-mučícími pomůckami se podařil. Soderbergh si na to opět sezval silnou jedenácktu charismatických herců, g clooney klasika, j lopez mně nijak moc ve filmu nevadí, don cheadle, farina, keaton, guzman, rhames radost sledovat. Navíc na rozdíl od Ocean's Eleven je film vylepšen o několik těch technických vychytávek..i přes dost nevydařený konec, který asi musel stývnovi pošeptat do ouška šotek dementek se jedná o jednu z dalších jeho pohodových krimi komedií(9.7.2006)

No Soderbergha nak zvlast nemusim, jeho filmy me vicemene nudi, ale tohle byla docela pohodicka. Film sice nijak zvlast nevynika pribehem, je to nevim uz kolikata variace na bandu zkusenejch lupicu, co chtej udelat posledni velkej kseft, ale tady je to proste natoceny s takovou pohodovou a klidnou atmosferou, ze se na to prijemne diva. Akorat obcas je ta klidna atmosfera tak klidna, ze to skoro nudi a obcas se toho deje opravdu dost malo. Zachranujou to vicemene herci, jednak tu je par fajn vedlejsich postav, ale hlavne Clooney, kterej je tady fakt charismatickej a Lopez, ktera je tady sexy a hrajou oba solidne a perfektne to mezi nima jiskri. Misty jsem se sice nudil, ale celkove to je zabavnej a pohodovej filmecek, jen by se dal krapet zkratit.(19.12.2007)

• Marek1991

Začiatok sa dá, ale zbytok je nuda, útrpné tvrdnutie, kecy, prázdnota. Z tej nudy som chvíľami chytal eufóriu, to bolo zvláštne. Pár akcií v kufri, zabitie väzňa, agentka Karen mlátiaca mužov. Mimochodom mám pocit, že Jennifer Lopez vyzerá v súčasnosti krajšie, aspoň teda vo filmoch a vo videoklipoch, než kedysi. Mne sa to nedalo počúvať a pozerať. Rozťahaná kriminálka.(17.7.2012)

Také cvičenie pred Dannyho parťákmi, konkrétne teda pred jednotkou. Medzi Jackom a Karen to celkom iskrí, aj by človek uveril, že by si obaja medzi sebou začali ako zástupcovia oboch pólov zákona aj v reálnom svete. S reálnym svetom ale Zakázané ovocie nemá spoločné nič, čo by vôbec nevadilo, ak by mal film lepší spád a celkovo bol zábavnejší. Takto skôr ide len o dopĺňanie si filmografie Stevena Soderbergha. V poprehadzovanom deji som nevidel žiadne výrazné plus, asi by som si film užil viac v chronologickom slede.(16.10.2019)

• - Scény z Nápravného zařížení Glades byly natočeny ve vězení Angola v Louisianě. 500 zdejších věznů posloužilo jako komparz. (Karlos80)

• - Scéna, ve které jsou spolu Jack Foley a Karen zavřeni v kufru auta, se musela natáčet 45x. (Karlos80)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 9.