Zakázané ovoce

Out of Sight

Zakázané ovocie

Krimi / Komedie / Romantický

USA, 1998, 118 min

Slušný snímek, který si na nic nehraje, navozuje pohodovou atmosféru a z průměru ho vytahuje především charismatický George Clooney. Jediná škoda je, že všichni víme, že Soderbergh umí ještě víc. Přesto bez předsudků tento snímek patří k tomu lepšímu, co v žánru komedie/krimi uvidíme. Proč nestrávit 2 hodiny oddechem při tomto příjemném filmu?(15.3.2004)

Já nevim, nevim...Možná jsem od toho čekala trochu víc, něco mi na tom pořád vadilo. Možná ta hudba, možná ty střihy, možná J.Lo (tu fakt moc nemusim) nebo to, že jsem se v půlce začala nudit. Řekla bych, že tohle je standart a na Dannyho parťáky, kde George Clooney hraje mnohem mnohem sympatičtějšího zloděje, tohle rozhodně nemá. Slabý 3...(19.2.2007)

• Tiiso

Přes veškeré režisérovo snažení, přineslo Zakázané ovoce do mého obývacího pokoje pouze pachuť levné komedie. Hned na začátku řeknu, že originální zvuková stopa filmu sluší daleko více. Sledoval jsem, ale film na televizní obrazovce, kde ho nabízel jeden komerční tv kanál a tak jsem si nemohl vybírat. Dabing k zakázanému ovoci, nepatří rozhodně k těm nejlepším. Soderbergh míchá tři, čtyři žánry do poctivého koktejlu. Výsledek není takový, jaký byl zřejmě záměr. Objevil jsem velký počet plochých dialogů, spousty již viděných scén a nudných pasáží. Oba hlavní protagonisté samozřejmě nehrají nejhůře, ale také ani vyjímečně. Ba ani nadprůměrně. S přibývajícím časem sledování snímku počalo být spíše unavující a těch několik opravdu úsměvných chvilek, nedokázalo pozvednout celkovou úroveň někam výše. Ze všeho nejvíce kladně hodnotím hudební doprovod, který má nápad a styl. Ovšem drží se strikně jednoho žánru, takže pokud není někdo příznivcem této hudební škatulky, dovolím si předpokládat, že ho bude brzy také nudit. Z celého filmu je cítit chladný komerční záměr, a tudíž dávám pouze dvě hvězdy.(31.10.2010)

Jack Foley rád šarmantně vylupuje banky. K penězům přichází neuvěřitelně snadno, ale jelikož je líný vypracovat si plán útěku, tak mu finanční hotovost říká "Pane" vždy pouze pár sekund. Slušivý žlutý obleček však může v nápravném zařízení nosit dostatečně dlouhou dobu na to, aby si důkladně promyslel, jak stráví příštích pár minut na svobodě. Jednoho dne zkříží Jackovi únikovou cestu nepřehlédnutelnými parametry obdařená Karen Sisco, což v něm zanechá pocit, že nejen uloupenými penězi je člověk živ. Pro hnidopicha by mohlo být drobnou vadou na kráse to, že Karen nosí v kapse průkaz FBI, ale sympaťák Jack nevidí důvod hledat střet zájmu mezi Kareniným zaměstnáním a svým koníčkem.(21.8.2009)

Parádní filmeček. Příjemná, srandovní a romantická podívaná. George Clooney, Vight Rhames a Jennifer Lopez sice nejsou typičtí komedianti. Také díky tomu komika místy drhne, ale mě to nevadilo. Tento humor, který je pro mě jakási předzvěst Dannyho parťáků, prostě můžu. KDyby to nebylo zbytečně utahané tak film získá 5*, ale takhle to je hodně pěkná 4.(20.1.2008)

• - Samuel L. Jackson a Michael Keaton si ve filmu střihli camea. Jacksona si můžete všimnout na konci filmu, hraje jednoho z trestanců. Michale Keaton se na chvíli vrátil k roli Raye Nicoletteho, kterého si zahrál v dřívější adaptaci románu Elmora Leonarda - Jackie Brown (1997). (Karlos80)

• - Scéna, ve které jsou spolu Jack Foley a Karen zavřeni v kufru auta, se musela natáčet 45x. (Karlos80)

• - Scény z Nápravného zařížení Glades byly natočeny ve vězení Angola v Louisianě. 500 zdejších věznů posloužilo jako komparz. (Karlos80)