VOD (1)

Čtyřicetiletý Jack Foley by už možná měl myslet na to, aby se usadil. Ale nechce se mu do toho a raději se dál věnuje svému koníčku - vylupování bank. Zvládá to v pohodě a s přehledem, až na jeden drobný problém: Často ho při tom chytnou. Jako recidivistu čeká Jacka několik desetiletí za mřížemi. Jackovi se tam ale nechce. Místo toho chce provést ještě jednu poslední velkou akci a pak spokojeně žít z "vydělaných" peněz. Problém nastane, když se při útěku z vězení setká s pohlednou federální agentkou Karen. Chvíli se dohadují, kdo koho vlastně unesl/zatkl a nakonec se za kuriózních okolností rozejdou. Ovšem Karen našla v sympatickém zločinci zalíbení, zdá se jí o něm a něco ji k němu prostě neodolatelně táhne. Musí ho znovu vidět. Přinejmenším vidět... (oficiální text distributora)

Trailer

lennyd

Jack Foley (George Clooney) je bankovní lupič. Nikdy nic jiného nedělal, a nic jiného taky neumí. Jen má poslední dobou hroznou smůlu, třebas tenkrát, kdy mu po perfektně vydařené loupeži nenastartuje kára. Při posledním útěku z vězení se ale rozhodl - ještě jeden velkej kšeft, a už půjde od válu. Při útěku ale narazí na sličnou agentku FBI Karen Sisco (Jennifer Lopez), která vůči jeho pohledům taktéž není lhostejná. Jenže - bankovní lupič a federální agentka - to asi nebude příliš jednoduchý vztah... Tak co se mi líbilo - určitě to byla základní zápletka, ta je docela fajn, i když možná bych si dovedl představit víc romantiky, a méně krimi. Pak herecké obsazení - George Clooney je bezkonkurenční, a J'Lo to prostě sekne - fakt mi oba dva k sobě skvěle seděli. Zbytek hereckého obsazení pak považuji za takovou sladkou třešničku na dortu (Ving Rhames, Luis Guzmán, Don Cheadle, Dennis Farina, Isaiah Washington nebo Steve Zahn). Co se mi ale nelíbilo - jak už jsem psal výše, asi bych čekal trochu víc romantiky, navíc několik věcí jsem nějak moc nechápal (proč Buddy furt volal ségře, která ho vždycky naprášila), a celkově takovou trochu zmatenost celého příběhu, včetně - ne úplně povedeného konce. V rámci žánru nadprůměr, ale Steve Soderbergh - navíc s takovým hereckým obsazením - má určitě navíc... ()

Shakers

Soderbergh a Clooney je silná dvojica a tu to opäť dokazujú. Príbeh filmu je rozhodne zaujímavý a dokáže zaujať, rovnako tak aj Jennifer Lopez. Čo sa týka jednotlivých žánrov, tak ako krimi komédia je to dobre, ale ten žáner romantický nevyužil to čo mohol. Bavili ma všetky dejové linky a hlavne ta romantická časť, tie dialógy majú šťavu, ale prišlo mi tam toho málo. Na druhú stranu záleží kto sa ako stavia k filmu. Mňa zaujala najviac práve ta časť, ktorá bola vedľajšia. 70% - 3* ()

Jara.Cimrman.jr

"Do kufru je Vás škoda." Tak s tím souhlasím, ale kdybych občas utíkal z vězení, tak bych rozhodně chtěl být alespoň jednou při útěku zavřenej s agentkou Sisco v kufru auta. Mě to kočkování mezi zlodějem a agentkou zkrátka docela dost bavilo, protože sympatičnost obou hrdinů hravě přebila lehce pokulhávající příběh. Ale co chtít víc, než být jako ON a užívat si to s NÍ. Někdy mě až mrzí, že se dám tak snadno obalamutit úsměvem nebo zadkem. Snad mě omlouvá to, že je to celkem slušná pohodovka. ()

Lukoboss

Pěkná podívaná se silným hereckým obsazením. Dokonce ani Jennifer Lopez mně tam nevadila, přestože ji ve filmu moc nemusím (no v hudbě vlastně taky ne :)). Dobře se to sledovalo, některým momentům jsem se zasmál, chvílemi bylo potřeba přivřít oko a brát to s nadhledem. Konec znamená (tradičně) o hvězdu míň a ještě nějaké to mínus za celek (těch chyb tam bylo víc). Takže celkově 3,5/5 ()

Le_Chuck

Sterilné, bez iskry (hlavne Jenifer) a na Soderbergha s velice plytkým pointless záverom. Clooneyho charizma a Cheadleho slizký záporňák sú jedinými svetlými ingredienciami v tejto zúfalo priemernej "tarantinovke", ktorá si zabudnutie a "lukratívny" vysielací čas na N@VE (stred týždňa okolo 22:00) bohužiaľ zaslúži. Škoda. ()

• Během natáčení ve vězení si nadšený basketbalista George Clooney (Jack Foley) zahrál i s opravdovými "domácími". Na otázku, zda se přitom držel zpátky, odpověděl: "Musím přiznat, že ano. Byli to skutečně jen těžcí zločinci. Nebyl mezi nimi nikdo, kdo by třeba jen podepisoval nekryté šeky nebo tak. Každopádně jsem při hře nešel jako obykle nadoraz, protože když někdo takový zakřičí 'faul', tak řekneš 'oukej' a jdeš od toho." (NIRO)
  • Scény z Nápravného zařížení Glades byly natočeny ve vězení Angola v Louisianě. 500 zdejších věznů posloužilo jako komparz. (Karlos80)