Režiséra Solondza u nás poznáme najmä vďaka skvelému filmu Šťastie. Tentoraz nám ponúka film, skladajúci sa z dvoch častí - z "Fiction" a "Non-fiction". Tá prvá sa odohráva v univerzitnom prostredí polovice osemdesiatych rokov, konkrétne na kurzoch písania. Druhá časť je o filmárovi, ktorý sa snaží nakrútiť dokument o mládeži. Storytelling je zamyslením sa nad možnosťami rozprávania príbehov, o rôznych prístupoch a postupoch, akými sa dá príbeh vyrozprávať. (oficiální text distributora)

Skip

Nic, co by mě nějak zaujalo. Snad jen John Goodman. O takových rozhárancích a hledačích místa v životě už toho bylo a v mnohem lepší kvalitě. Není mi však jasné, proč o tom točit filmy. Každý je zná, mnozí to sami prožili nebo prožívjí a koukat na to ve filmu...zbytečnost. ()

Radiq

Černej humor byl! Nuda nebyla. Ukecaný bylo! Dlouhý akorát! Vtipnej nejmladší bratr a jeho rozmazlené chování a kecy, chch. Pohodář flegmoš Scooby, kterej si klidně nechá blafnout ptáka od kluka, chch. Nevím, nic už mě k tomu nenapadá. Snad jenom že klidně za rok, dva, to klidně skouknu zas ()

dr.fish

Celkem těžko něco o tom říci. Dva příběhy ve filmu jsou natolik obyčejné, že je těžko i vyprávět. Frustrovaný chlapík, kterému se život nepovedl se rozhodl natočit dokument o teenagerech. Nakonec se zaměří na jednoho typického a jeho rodinu. Když to natočí a sestříhá, je z toho hit...60% ()

Stegman

Šokující !!! Ještě dva dny po filmu na něj musím neustále myslet. Pohled na dnešní Američany a jejich problémy byl velice poučný, aspoň pro mě. Film k zamyšlení. ()

GrooveJump

Když film uchopíte bez předsudků a s alespoň částečnou znalostí filmů Todda Solondze, tak dáte stejné hodnocení jako já... Nejsem žádnej uchyláček, ale tyhle jehi byzary mě se zárukou dostanou..... ()

OHI odpad!

Až na pár vtipných hlášek (např. co by bylo, kdyby...) mi film připadal naprosto táhlý, nudný a přes svou délku neskutečně dlouhý. smysl mi jaksi uniká, oba dva příběhy mi přišly, slušně řečeno, naprosto hnusné a bez šťávy. ()

Allenka

První část mi přišla věru zvláštní a nevěděla jsem, co čekat od druhé. Ta mne příjemně překvapila. Pominu-li onu první část, film se mi opravdu líbil. ()

cross

Do teď stále nemohu pochopit, co se mi autoři filmu snažili sdělit...Už už jsem si pomalu říkal - to je ale paráda, skvělý syrový scénář, který nikomu nic nedaraju.. to jsem zvědav kam se to bude ubýrat..a...byl konec... Každopádně hodně nekonvenční, černo vtipný, ale podle mého názoru naprosto nedotažený film, který přestože má obrovský potenciál něco sdělit, ve výsledku vlastně nepoví téměř nic.. ()

manonfire

Slušně vymyšlená a zahraná prázdná bytost mladého teenagera, který chtěl být zvláštní ,ale k tomu postrádal jakýkoliv potenciál. Scéna prznění éterické Selmy mě dost rozesmutnila, protože (nebo přestože) mám tu její smutnou krásu moc rád, ale své kvality její nepovedený pokus o poslední cokoliv.....měl rovněž. 60% ()

wosho

První povídka je bez třetí úplně zbytečná,ta druhá typický solondz se všemi + i -,snad jen ta pomatená vražedkyně tan nemusela být. ()

pjotr76

Řekl bych kvalitní povídkový film nabízející propracované charaktery, standardně vynikajícího Goodmana, dobrý nápad a silný impakt na diváka, protože každý si z něj může vybrat to své. ()

Prochy38

Když člověk o tom filmu pořádně zapřemýšlí, najde v něm spoustu velkých a hlubokých myšlenek. Natočeno je to dost zvláštním způsobem. Mně tento styl nesedí, proto nejsem z díla nijak nadšen, ale cítím z něho sílu a touhu informovat, či donutit diváka k zamyšlení. S. Blair ještě není ta nádherná ženská, kterou dnes známe, i když ve tváři se vůbec nemění... Film pro mě průměrný. ()

Trash

Celé mi to přišlo jako nezávislá předělávka Americké krásy....ale osobně mě snímek trochu minul. ()

Matros

První povídka mně úplně minula. Druhá povídka byla hodně fajn. Škoda, že nedostala celých 87 minut. John Goodman, jako hlava rodiny, je naprosto super. ()

Geller

Hodně zvláštní film, který na mě působí podivným až nevěrohodným dojmem. Avšak tato černočerná komedie uběhla jako voda a ani jsem se u ní na chvíli nenudil. ()

tragos

Viděl jsem jen druhou povídku "Non-fiction" a prakticky nic mě nezaujalo. Pokud šlo autorovi o zachycení americké povrchnosti, určitě se to dalo provést mnohem zajímavěji. ()

Vabr

Druhý film, který jsem viděl od Todda Solondze, a tentokrát se to moc nevyvedlo. Film je složen ze dvou povídek - o děv*e a o ,,ideální" rodince - z čehož první je tak 25 minutová a druhá hodinová. První povídka se mi vcelku dost líbila na rozdíl od ostatních komentujících. Byla stručná, jasná, zajímavá, se sympatickými postavami a dobrým koncem - horší 4*. Druhá povídka byla o poznání horší. Námětem strašně nezajímavá a zdlouhavá. Postav tam bylo až moc, takže pozornost pořád přecházela od jedné postavy k druhé a nešlo si je moc oblíbit, zvlášť když naprostá většina z nich byla dost nesympatická. Byla to fakt nuda to sledovat hodinu, když se tam nic zajímavého za celou dobu neudálo a když hlavní postava byla strašná smažka s prázdným mozkem. Nechápu, že tohle mělo být hlavní povídkou filmu - horší 2*. Co bych na filmu jinak také pochválil je úvodní soundtrack a hlavní myšlenka filmu - různé metody vyprávění příběhu + jak to může skončit po jejich dovyprávění. Průměrově to vychází na horší 3*, film tak dobrý nebyl, tak snižuji na lepší 2*. Vyhodnocení: Fiction byla prostě lepší 😉! ()