Poté, co při automobilové nehodě ztratili svého jediného vnuka, unesou lékařka Audrey (Sheila McCarthy) a Henry (Julian Richings) těhotnou pacientku s úmyslem provést „obrácený exorcismus“ a Jacksona umístí do jejího nenarozeného dítěte. Netrvá dlouho a zjistí, že Jackson není jediným duchem, kterého prarodiče pozvali do svého domova. Nyní začíná závod s časem pro pár, stejně jako pro těhotnou ženu, aby zjistili, jak se dostat ze situace, kterou udělali. (Flekoun58)

Marze

Příběh o smrti, rituálu a vzkříšení. Film není moc zábavný, ale je dost mrazící. Scénář je chytrý a má silné postavy. ()

Necrotongue

Očekával jsem záležitost, která by se ráda dostala alespoň k průměrnému hodnocení, takže můžu s klidem připustit, že mě kanadští (ano, skutečně kanadští) tvůrci dokázali příjemně překvapit. Myslel jsem, že mi bude předvedena více či méně slabomyslná bubuzáležitost, jejíž děsivost bude spočívat v nehorázné náloži předvídatelné nudy, takže mě konspirační činnost operativců místní satanistické buňky až nečekaně bavila. ()

mm13

Úroveň strašenia je tu hodne vysoko, gorečko tiež na veľmi slušnej úrovni, inak je to ale iba ďalší nepremyslený guláš s bezradným koncom... ktorý by nebol taký bezradný a dokonca by mohol byť aj mrazivo neuchopiteľným... keby to všetko pred ním nebol nepremyslený guláš. ()

Morholt

Další ze záležitostí, která se zabývá tím, že zahrávat si s mocnostmi pekelnými se nevyplácí. V tomto případě se postarší pár snaží přivést zpět svého vnuka a dostat jeho ducha do nenarozeného dítěte unesené ženy. Jenže k vnoučkovi se cestou z druhé strany připojí parta bubáků, kteří se manželům začnou vzápětí potulovat po baráku. Malý horor, který si vystačí s minimem triků a přesto dokáže být dostatečně strašidelný. Dyck sází na atmosféru, která by sice mohla být trochu temnější, ale i tak působí dostatečně, samotná zjevení jsou solidní a v některých případech i efektní, takže zubní niť teď nechci nějakou chvilku vidět a vedle výborně hrajících veteránů Sheily McCarthy a Juliana Richingse zaujme neokoukaná Konstantina Mantelos. Mouchy se tu samozřejmě najdou, ale nejsou nijak zvlášť viditelné. Slušná práce. 75% ()

oLí

Spolehlivě jeden z nejlepších hororů roku 2020. Do top 5 určitě. Vtáhne to, je to dobře poutavě i esteticky natočený, výborný výběr herců, chvílemi až komediální situace, ale ve své podstatě hodně temný, škaredý a strašidelný snímek, u kterého jsem si říkal ( chvíle pro Váš smích ) že to je něco jako Vymítač ďábla pro 21. století. Strašidelné a hororvé nápady střídají ty odlehčující a je to škoda ? celkově to ale pohromadě drží a je to solidní horor, to bez debat. 8/10 a stále nevím, zda to tvůrci schválně (a proč) odlehčovali, protože to chvílema bylo fakt kurevsky strašidelný. ()

Astaroth12

Vôbec som nevedel, čo mám od tohto filmu čakať. Rozbiehal sa pomaly, chvilku mi trvalo zorientovať, čo sa to tam vlastne deje a keď som na to prišiel, tak to bola ťažká nalož panoptika monštier. Utkveli mi hlavne v pamäti, tá tetula zo zubnou niťou a černoch s igelitom. Masky boli vydarene, gore hlavne pri snežnej fréze tiež a herci boli ukážkoví. Atmosféra bola vynikajúca i keď som tu nejako nepostrehol lakačky, ktoré mi tu, ale ani nechýbali. Všetko to ešte zvýrazňovala úchvatná kamera, ktorá mala zmysel pre detail. Len príbeh nebol moc originálny, ale zato bol špičkovo prepracovaný. Určite jedna z najlepších ducharin tohto roku. ()

raimi

Jako jo, je to dobrý. Povedenej malej film, kterej funguje jak má a nemá hluchý místa. Ale... Můžu ho mít rád? Nejspíš ne. Bohužel se jede mód, kterej vyžral mozek většině současných západních (nejen) tvůrců. A tím je (pro levičáky) zásadní téma současnosti: klasický rodinný model je toxický, nefunkční a přináší jen zmar. Největším neštěstím a zlem pak jsou pro děti jejich rodiče. A tak opět můžeme sledovat na chlup stejnej scénář jako u Color Out of Space, a to pozvolný rozklad (zbytků) rodiny. Opět jsou všechny (bělošské) mužské postavy vykresleny v negativním světle, buď jako slaboši, podivíni nebo hajzlové. Taky tu máme jednu symbolickou (ale absolutní) černošskou oběť (jo, tu s igelťákem přes hlavu). Opět tady je jedinou racionální a kladnou postavou, která chce do chaosu zavést pořádek, černošská postava (jediná to naděje zdegenerovaných bělochů), a opět neuspěje (bílým není pomoci). A opět vše končí absolutním zmarem. Je to furt dokola, ať už koukáte na věci od Mikea Flanagana, nebo prostě můžete naslepo hodit vidlema, a na druhým konci bude stejnej umrčenej marast. Moc se těším, až tahle generace politicky korektních cuckoldů odejde, a nastoupí nějaký obrozenecký hnutí. ()

Trevor

Starší manželský pár sa nevie vyrovnať so stratou svojho syna a tak unesú tehotnú Shannon, ktorá čoskoro pochopí že Henry a Audrey rozhodne nemajú s dieťaťom ktoré čaká dobré úmysly...vydarený úvod s pomerne dobre rozbehnutou atmosférou na kratšiu chvíľu prešľapuje na mieste aby nakoniec ponúkol záver ktorý pravdepodobne nesadne každému. Rosemary má dieťatko to rozhodne nie je točia sa však aj podstatne slabšie horory. ()

Abes

Má to sněžnou frézu, zacyklenou policistku, která to ne a ne rozlousknout, babču trpící parodontózou. Ideální předvánoční výplň, pekelný chaos s fůrou zábavných prvků. ()

bourec

Nuda, která mě uspávala. Nijak napínavý, poslední minuty vypadaly jak od Clive Barkera, a hlavně vůbec ne strašidelný. V poslední době koukám na jednu debilinu za druhou. Blbost. 30%. ()

dubinak

Kanaďané si začínají zasluhovat moje uznání a čím dál častěji přicházejí s čerstvými závany do zastaralých scénářů. Tenhle satanistický béčkový kousek toho má opravdu až dost. Od netradičního nápadu, přes slušné gore až po téměř áčkově zvládnuté atmosférické hororové scény. Co musím ale pojmenovat jako zápory by asi byly z většiny nesympatické postavy a že ten film jako celek pro mě byl trošku bordel. Nebyla jsem si nikdy jistá, jestli je to schválně vtipné nebo to zamýšleno ani nebylo a tak mi některé momenty hraničily trošku s parodií. Možná, že kdyby si to víc vybralo jenom jednu strunu, ať už vážnou či komediální, bylo by to pro mě trochu lépe stravitelné. Takhle dávám slušný průměr a budu určitě další Dyckovu potencionální hororovou tvorbu sledovat. ()

Martrix

Včera jsem v recenzi na V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz napsal, že mám rád filmy o démonech, ale ne o satanistech. A pic! ... dnes jsem si pustil tento film. Asi karma. Jasně, velmi často se nedívám na obsahy a téměř nikdy na trailery. Prostě mám náladu na horor, který není špatně hodnocený, tak se na něj mrknu. Anything for Jackson sice klasicky pitomý film o satanistech není a vlastně je prvních třeba dvacet minut hodně slušných. Jenže s každou přibývající minutou ubývá napětí i originalita. Jen z pouhé zvědavosti, jestli z tvůrců nakonec přecejen nevypadne nějaký ukrutně dobrý konec, jsem to dokoukal. Ale byl jsem odměněn pouze závěrečnými titulkami...ty byly mimochodem jednou z mála nečekanou věcí. Takový rychlý závěr si mohou dovolit filmy, které mají předpoklad pro pokračování, nebo jsou obsahově tak vymazlené, že mohou diváka poškádlit volnou interpretací. Recenze už píšu vcelku dlouho, takže nebudu kritizovat jen proto, že jsem si vybral špatný žánr. Krom první čtvrtiny filmu, ještě velmi oceňuji výběr herců...snad s výjimkou těhule a samozřejmě snahu udělat trochu jiný horor v žánru, který už mi nejspíš nemá co nového nabídnout. Další neurážející, ale současně nic nabízející položka v obřím seznamu TV produktů. ()

Doudis19

Vyškrtnout linku s připlešlým, zrzavým satanistou a nebylo by co vytknout. Jeden z nejděsivějších filmů za hodně dlouhou dobu. ()

Sfinkter

Bizarní démonická zápletka se zvrtne na všech frontách. Překvapí zhušťující se atmosféra i některé psycho scény. ()

oveckaoa

Důchodci přijdou o syna tak unesou těhotnou ženskou s tím, že vymění její nenarozené dítě za své mrtvé. Rituál se zvrhne a místo syna se dostanou na svět nějací démoni. Přemýšlel jsem i o 4 hvězdách , ale ten konec je slabší tak, že to nechám na 3. ()

bizz_mjc

Ňák těm satanistickým hororům často nemůžu věřit a ještě častěji ve mě vyvolávají jemné rozpaky a neviděný úsměv, ačkoli vlastně není důvodu. Stalo se mi to i u Anything for Jackson, ale rozhodně je třeba říct, že je tu plno dobrého a ve výsledku se určitě jedná o horor z té lepší hromádky. ()

Skeksis

Keby ma naháňal Raťafák Plachta, tak by som utekala tiež, aj keď mám osemdesiat rokov. Posledná tretina bola žumpa hororu! Nezachránil to ani Raťafák, ani extra gymnasta strúhajúci bezkĺbové pózy. Tá posledná tretina bola úplná kravina, škoda, že sa to nevyvŕbilo inak. ()

Kienast

Příjemné překvapení, takové to nečekáš nic a dostaneš víc. Samozřejmě není to perfektní (pomalé tempo, podivný "kámoš Ian" a nepřehledný závěr), ale ta atmosféra a všichni návštěvníci z očistce jsou velkým kladem. A já ty již zmiňované nedostatky rád odpustím. 7/10 P.S.: Pavoučí afroameričan s igelitem na hlavě se právě dostal do TOP 10 Bubáků, který nechci najít pod postelí. ()

borec999

Netuším prečo sa Justin G Dyck po sérii mdlých a zrejme dosť nezáživných TV filmov pustil do hororu, ale dobre spravil. Jeho Anything for Jackson je malým,nízkorozpočtovým, tématicky dosť netradičným hororom s miestami veľmi hutnou atmosférou, pôsobivými bubákmi(duch v plachte vedie na plnej čiare a predstavuje najsilnejšiu pasáž filmu), nekonvenčným ale vlastne celkom sympatickým ústredným duom šesťdesiatnikov (Julian Richigs sa svojim zjavom do hororov neuveriteľne hodí) a aj pár solídnymi ľakačkami či poriadne krvavými a netradičnými úmrtiami(sekačka odpadu, policajt). V posledných minútach tomu trošku dochádza dych a úplný záver nie je práve najvydarenejší,resp. najjasnejší, no aj tak Anything for Jackson patrí k tomu lepšiemu čo minulý rok v hororovom žánri vzniklo a je škoda že si nenašiel cestu aj k nám do kín... PS: 2-3 scény nebezpečne balansovali na hrane paródie, našťastie, mimo scény s dentálnou niťou mi vyložene na smiech nikdy nebolo. 70% ()