Lupič Legenda

Režie:

Karel Steklý

Scénář:

Karel Steklý

Eduard Cupák, Vladimír Menšík, Bohuslav Čáp, Eliška Balzerová, Jan Kúkol, Jiří Holý, Consuela Morávková, Vladimír Brabec, Martin Růžek, Josef Beyvl (více)

1905: Pražská policie bezvýsledně pátrá po špercích, za jejichž krádež byl odsouzen lupič - anarchista Jindřich Legenda. Propuštěný vážně nemocný Legenda má být nepřetržitě sledován... (oficiální text distributora)

Tamdydam

Před Cupákem klobouk dolů, samozřejmě ani ostatní herci nezaostávají ( taky tu hraje tehdejší herecká elita ), ale film samotný opravdu téměř o ničem ()

Marty_v.S.

Hrozná chujovina, je pravda, že jsem to měl jen jako kulisu k práci, ale tvl. když já v ten moment nic jinýho blbýho na internetu nenašel .. ()

Kajislav89

Naprosto nezáživné a ničím nevynikající. Zdlouhavé a utahané. Herecké výkony nejsou špatné, ale dojem to nezachrání. Navíc mi přijde hodně nerealistická závěrečná přestřelka. ()

Pitryx

Zpočátku to ještě šlo, ale pak se to zvrtne v politiku a ta, jakmile se kdekoli objeví, jde to všechno do kopru. Nepomohlo ani skvělé herecké obsazení a výkony. Dvacet navíc je za napínavý konec. ()

DeDanu

Natočeno v době normalizace, takže scénář musel být osolen obří dávkou jedině správného vědeckého vidění světa (jak jsme se tehdy museli učit), což činí film neskonale nudným a nezáživným. Herci dobří, ale v tomto případě se jedná o plýtvání talentem. Marná snaha o gangsterku. ()

moviepill

Neuveriteľné čaro tohto filmu zráža do kolien tá nepraktická uťahanosť. Ale možno to bol zámer. Ono predsa len pred sto rokmi čas ubiehal pomalšie... :-) ()

redfoxik

Jaké spojení by mohlo charakterizovat tento film? Nejspíše dílo, které nemuselo ani vzniknout. Politický výrobek skupiny Vojtěcha Trapla. Zrádní sociální demokraté a úžasní anarchisti, kteří pak vstoupili do KSČ. ()

rentier

Souhlas s ostatními komentáři, o ničem a zvlášť, když ta doba a její problémy politické jsou nám už hodně vzdálené... ()