Ani za socialismu nebylo radno překračovat hranice mezi bohatými a chudými. Když se zednický učeň zamiluje při svém prvním melouchu do dívky ze zbohatlické rodiny, která obývá honosnou vilu, stěží může očekávat naplnění svých citů. Schematické a neživotné zpodobnění mladé generace sotva přispělo k pravdivějšímu náhledu na dobovou realitu. (oficiální text distributora)

sator

Na svou dobu působí poměrně autenticky... První filmová role Petra Čtvrtníčka... Jo a pokud chtěli vylepšit pověst zedníků tak se jim to fakt povedlo...🙈 "Povídej mi něco." Představ si že u nás na jedničce zabetonovali hajzl ". 😎 ()

pytlik...

Vyzrálý výkon nevyzrálého Langmajera, přicmrndávající mladý Čtvrtníček, tlusté prase Vávrová, Gerendáš ohánějící se krumpáčem v příkopu je podívaná za všechny prachy, nikoli jen za dvě pětky. ()

Master19

První filmová role Jiřího Langmajera a hned nastřelení jeho visačky drzého machýrka, který nenechá jednu sukni napokoji. Závěrečný vztyčený ukazováček je hrozný a kazí i to málo, co mohlo dělat snímek relativně použitelným i dnes. ()

Trolejbus

Pěknej film, nic velkýho, chvílema sranda. Dana Vávrová byla kočka a Jiří Langmajer neskutečný ucho. Mařák má zase fleky na lajntuchu. :-) ()

insurgentes

Sedmnáctiletý výrostek Langmajer si chce vydělat nějakej ten groš na melouchu, chodit za holkama, koupit si motorku a občas pozvat pár kamarádů na pivo. Je tedy - pro mě - tím nejnormálnějším člověkem na světě, a všechno, co dělá, je dokonale přirozené. Jenomže normalita a přirozenost plodí vždy nepřekonatelný konflikt s establishmentem, a to platí dnes stejně jako tenkrát. Stejně absurdně, jako se nám jeví postoj vychovatelky, zapšklé staré panny s xichtem vosí královny, se nám za pár let bude jevit třeba současná kriminalizace hulení nebo to, že někoho chtěj soudruhové z bruselu vosolit za to, když na netu řekne, že ho serou cikáni. Ta nadčasovost a zrcadlo tohohle filmu je v tom, že se vůbec nic nezměnilo, a pokrytectví totalitních i semitotalitních společností rezultuje akorát v odpor, opozici a produkci "deformovaných" jedinců. Mimochodem, tahle role šla Langmajerovi sama. ()

velkyvezir

Ruku na srdce, co se změnilo? Děcka bez řádného vedení byli floutci tehdy a jsou jimi i dnes. A že škola někoho nevyhodí kvůli prachům, to je také pořád stejné s tím rozdílem, že tady se řešila ztráta vynaložené investice, zatímco dnes se řeší, že při vyloučení přijde škola o budoucí příjem. Langmajer klasicky výborný, Vávrová klasicky krásná. ()

klúčik

Príbeh o mladom mužovi, ktorý chcel mať viac , ako ostatný... No to sa nenosilo, nemohol si vytŕčať, lebo si bol nápadný... Dnes je to už o inom, dnes si rád, že vôbec môžeš..... Film hodnotím 60% ()

Pštros

Na mladého Langmajera a Vávrovou se dobře kouká a už jsem si myslel, že to bude za tři hvězdičky, když do záběru ladně vplula kapela Kroky, Františka Janečka. Ze záběru na samotného principála se mně udělalo nevolno a výsledný dojem již byl nadobro zkažen. Znovu jsem se přesvědčil, že estetika 80.let představuje slepou větev ve vývoji lidstva. ()

Bukk

Z Eďáka se stal pěkný kovboj. Měli pravdu. Ale tak samo měl i on zase v jiným. Myslím. že může být na svůj první film Lang pyšný. Nebo přinejmenším se nemusí za něj stydět. Když se to tak vezme, něco takového se točí dodneška, samozřejmě více adaptovaného na nynější prostředí. Kdybych byla v tý době teen (a hlavně vůbec na světě), tak bych z toho byla asi odvařená a dokud se z Edy nestal totální pako, tak bych ho možná taky žrala víc než ty frajery z uprumky. ()

goniss

jejej, takovej malej Langmajer :D brutálně mě to nebvilo,ale těšila sem se na každý záběr s ním, rpostě mi to příjde úžasné srovnávat jak hrál před skoro 30 lety a jak hraje teď (a jak mimojiné pohoršil, Ordinačka je vážně fatální kravina!!! to už radši filmy tohoto typu...) ()

MickeyStuma

Obyčejný příběh o soužití mládeže v době socialismu. První filmová role Jiřího Langmajera, kterému sekundovala Dana Vávrová. Zajímavé téma o rozdílu mezi obyčejnými lidmi a lidmi z vyšší společnosti, což je na svou dobu neobvyklé. Snímek příjemně ubíhá, nesnaží se moc moralizovat a ukazuje věci takové jaké jsou. I kritika té doby je výrazná a reálná. Problémy zednického učně procházející pubertou jsou skutečně ze života. Problémy ve škole, zamilovanost k děvčeti, což se nelíbí jejím rodičům, melouchy aby si vydělal nějakou tu korunu. Obyčejný kluk, který hledá své místo v životě. Jedná se o pozapomenutý film a je to ohromná škoda. Není na něm vůbec nic špatného. ()

Lyžař

Pouhou náhodou jsem na youtube narazil na tenhle film. A protože byl natočený v roce, kdy jsem se narodil, rozhodl jsem se si ho pustit. Jiří Langmajer v takhle raném věku, to koukám, jak mu to už tehdá hrálo. Hudba je primitivní, příběh vlastně taky. A hodnoty a způsob výchovy, který je zde ukazován, je zcestný. Což mi v hlavě utkvělo vlastně nejvíc. Všichni ostatní pouze dotvářejí film do finální podoby. Režie nedává světa filmu nic navíc, než vyloženě musí. No ale co. Na cestách, kdy se člověk probere s kocovinou, se i na tohle dá podívat. ()

hlína

Okénko do socialismu z pohledu mládeže, kde sice některé věci stále působí aktuálně, ale celkově je to jak pohled do pravěku.... ()

jejdavilda

Ne, že by byl příběh nějak oslnivý, ale dobu zániků iluzí v dospívání zobrazuje vcelku dobře. Navíc po zhlédnutí několika filmů s H. Grantem, začínám být vůči českým snímkům nekritický ()

honzic

Příjemný film s už tehdy solidně hrajícím Langmajerem, sice neuchvátí, ale potěší vzpomínkou na tu dobu. Hodnocení: 55 % ()

Mamutol

Jojo. Langoš jako zednický učeň a Dana Vávrová ukázala úplně všechno. Chodili jsme na tenhle film jako puberťáci pořád dokola. Lístek do kina stál tenkrát asi 3 Kčs do 4. řady v kině Mír na Lochotíně. ()