Úspěšný architekt Steven (Matthew Broderick) požádal svoji přítelkyni o ruku. Reakce byla nečekaná - emancipovaná Robin ho vyhodila z bytu. Při zařizování nového příbytku se pak Steven seznámil s poněkud excentrickým montérem Chipem (Jim Carrey), který mu načerno zapojil několik programů kabelové televize. Steven zaplatil Chipovi padesát dolarů a bláhově se domníval, že už ho nikdy neuvidí. Jak strašlivý omyl! Osamělý Chip začal považovat sympatického zákazníka za svého nejlepšího přítele a nevybíravě se mu naboural do života. Radil mu, jak si poradit se vzpurnou Robin, ztrapnil ho před nejbližšími kamarády a do bytu mu nainstaloval extrémně drahou (a kradenou) televizní aparaturu. Steven je slušný člověk a dlouho se nemůže odhodlat k tomu, aby Chipovi na rovinu řekl, jak se věci mají. Teprve po divokém večírku, na který Chip pozval bizarní skupinu svých zákazníků a také předem zaplacenou prostitutku, která Stevenovi mistrně sehrála etudu "láska na první pohled", se architekt pořádně naštve. Vmete do tváře obtížného podivína holou pravdu, vyhodí ho ze dveří považuje tímto jejich podivný vztah za ukončený. Ale zhrzený Chip se rázem stává Stevenovým úhlavním nepřítelem. Nepřítelem s neuvěřitelně vyvinutým smyslem pro pomstu. Nepřítelem, který dokáže změnit život své oběti v peklo... (oficiální text distributora)

weasel.p

Určitě to nebyl takový propadák jak se z něj dělá, normální průměr Jima Carreyho, to poselství že se nemá čumět na televizi je trochu trapný,ale asi pravdivý :)..mě se osobně líbila scéna, kdy Carrey v klidu u snídaně sdělí Broderickovi,že se vyspal s kurvou: myslíš,že takováhle holka by s tebou šla jen tak :)) ()

rafix

Nejhorší a nejslabší film Jima Carryeho. Vůbec se mi to nelíbilo. Nebylo to vtipné ale trapné. Benu Stillerovi se ten film nepovedl. ()

route60

Cable Guy není zas tak špatný jak se o něm píše jde sice o slabší komedii a někdy režisér Stiller na to zapomíná a snaží se točit tu drama tu zase komedii nebo něco na tento způsob, film se dá přežít ale jde určitě o horší Sttilerovu réžiii, Jim Carrey a Matthew Broderick se pokoušejí hrát co to jen jde ale z kočkopsa jen tak čistokrevnou čubu neuděláš. 70% ()

walmezak

Hm.....celkem zajímavý film. Nevím co si mám o tom myslet.Příběh byl docela dobrý, avšak dosti mne zklamala záporňácká role Jima, vůbec to na něj nesedí. Jeho vtípky celkem slabé ne? Ovšem povedený nadhled do budoucna, poměrně trefná kritika dnešní "ON-LINE" společnosti. Takže 50/50 ()

George.Camel

Jim Carrey pod režijní taktovkou Bena Stillera, který se ve filmu rovněž objevuje. Co k tomu dodat? Šišlající Chip, který změní Stevenovi život téměř naruby. Vezme ho na večeři do středověké hospody, kde se porvou, radí mu, co dělat s jeho snoubenkou, aby se k němu opět vrátila, ušije na něj takovou malou boudu, v podobě fingovaného večírku, dokonce se dostane do rodiny Stevena, kde si jej všichni zamilují - jen Steven ne. Zdařilá komedie, po letech vydaná na blu-ray disku ve full hd a to si ji teprve můžete pořádně užít. Kdo má rád Carreyho bude nadšen, ostatní film zavrhnou. A přestože dabing je udělán dobře, raději mám originální verzi, už kvůli toho skvělého šišlaní. ()

Hruskovice

Mě se to líbilo :) má určitě lepší komedie, ale toto je konečně trochu jinačejší, víc drama. Příjemná změna od toho jak znám Jima Carreyho. 3,95/5 ()

Amarus

Zhlédnuto s českým dabingem. Výsměch všem přicucnutým k televizi. "Cable Guy! ... CABLE GUUUY! ... CABLE GUUUUYYYY!" Nějak nechápu, proč je proklínaný, a ještě s takovým znechucením. V carreyovském šílenství se Cable Guye nebojím přirovnat k Masce, i když je základ úplně jiný. První polovina slabší (asi proto ji celou vyblili do oficiálního popisu, který mě před zhlédnutím filmu naštěstí minul), druhá skvělá. Jedna hvězdička za Carreyho, za jeho příšerné, nemožné ksichty a za ztělesnění otravnosti. Druhá hvězdička za nápad, který vůbec nebyl špatný, a mě osobně představa toho, že bych se setkala s podobným kamarádem, nutí cítit se krapet nepohodlně. Třetí hvězdička za mladého sympaťáka Jacka Blacka, za Stillera, neboť je stejným bláznem jako Carrey a podle toho to pak vypadá. Čtvrtá hvězdička za oscilaci mezi trapárnou, absurdnem a k(arrey)omedií, za dokonalé Somebody to Love v podání Jima Carreyho, za závěr, který má chvilky na pět hvězdiček a chvilky na hvězdičky tři. Je fakt, že jsem si užívala mnohem víc, když se Cable Guy přepnul do "I Hate You" módu a za každou scénou byl očekáván ohavný naschvál. Nutno dodat, že Broderick zůstává takřka po celou dobu filmu v černočerném stínu Jima Carreyho a nebýt hlavní postavou, ani bych si na něj nevzpomněla. ()

baclajean

Tak trošku psycho ale Jim Carrey sa v role šialenca opäť našiel. A lepší cover Jefferson Airplane asi ťažko nájdeme. ()

wowylgu313

Tady dostal Jim prostor na svojí "mimika šílenou" tvář. A nebál se toho a dal tomu pořádně zabrat! ;-) Ukázal to čím se vlastně nejvíc proslavil a ukázal to opravdu dobře. Bohužel tu prozmenu zase kolísal příběh, který nebyl zas tak moc zajímavý a nedokázal to z mého obzoru diváka vytáhnout na čtyři hvězdy. Neříkám že jsem se nesmál, neříkám že to nebylo povedené. Jen to prostě nenašlo souhru/spojení příběhu s šílenstvím Carreyho. Což v závěru zas tak moc nevadilo ale ... Každopádně i tak přijatelných 60-65% dávám. ()

hrumsrt

Zrovna Ben Stiller není lepší režisér než herec.. Na druhou stranu Jim Carrey v devadesátkách vládnul komediím a to takovým způsobem, že se mu podařilo přisvojit si tři kultovní role a k tomu uspět i na kritickém poli, kde zase druhé straně ukázal, že kromě jeho ikonického šklebení dokáže zahrát i něco většího.. Cable Guy je super film, na který narazíte v sobotu dopoledne v televizi po tom, co se vzpamatováváte z pátečního večera a pokud vám není neutuchající Jimova energie protivná, bezesporu si to užijete.. Námět není všechno a v tomhle případě je celý příběh takový nedotažený. Všechno stojí na hereckém výkonu Jima Carreyho, kterého pokud nemusíte a jeho exhibování Vám je protivné, budete tohle považovat za jeho nejslabší kariérní kousek.. Jenže já třeba ten Jimův styl žeru! A v kombinaci s chemií, kterou utváří s Matthew Broderickem, kterému zase tyhle role upjatých šedesátníků v mladém těle vyloženě jdou, že ho podezírám, že se ani moc nemusí přetvařovat, jde o bláznivou podívanou, která neustále střídá Carreyho živelnost a Broderickův upjatý přístup.. Jenže proč teda Cable Guy nesklízí u diváků takový ohlas, který absentuje dokonce u fanoušků samotného Carreyho? No především je Cable Guy poněkud všední a skutečně působí jako námět z nouze, který někdo pod nátlakem vypotil. A současně přichází po roku 1994, který se nebojím označit za přelomový v Carreyho kariéře, kdy třemi odlišnými komediemi zbořil filmový svět a ve třech různých způsobem dokázal jaký komediální talent má.. Chip se tak nepřidává k Ace Venturovi, Lloydovi či Stanleymu Ipkissovi a zůstává tak nějak odignorován.. Ale pokud je na potrhlého Jima nálada tenhle nepříliš známý kousek není k zahození.. 60% ()

beowulf

Velmi neonvyklý, ale o to zajímavější Carrey v poněkud nedoceněném filmu brousícím na hranici a občas snad přepadávajícím za ni. Netuctové, divné a osvěžující. ()

K.O.vi

Koukám, hodně kontroverzní film... Někteří tvrdí, že je to nejlepší film s Jimem Carreyem, někteří mu nemůžou přijít na jméno! Já sám se řadím spíše k té druhé skupině. Film mi nepřišel až tak vtipný, celkem nuda. Za hlášku: "Kdo zaváhá, honí si ho sám" dávám aspoň 40 % ()

CabelNM

Najstupídnejší film za posledného pol roka čo som videl a zároveň aj najhorší film s J.Carreym čo som doposiaľ videl, dej absolútne nulový, ničím zaujimavý, pár vtipných momentov bolo hlavne vďaka Carreyho typickým grimasám ale keby ho nedaboval skvelý Bohdan Tůma tak by to bolo za odpad ()

Hakuna Matata

Vzláštní film. Je to nejspíš nejslabší role Carreyho, ale i tak se tomu nedá upřít kvalita. Role psychopata sice působý dosti prknenně, rozhodně však stojí za shlednutí. Pro mě 55%. ()