• Jufonka

Hrozná a tísnivá deprese. Deprese zatuchlýho socialismu. Atmosférou mi Cena medu trochu přopomínala Dým bramborové natě, ale schází tomu Hrušínský. Vlastně mě tak napadá, že kdyby v tomhle filmu hrál jednoho z doktorů Hrušínský, hned by to bylo o něčem jinym. Za 1. nesnáším jakejkoliv žlutočernej poletující hmyz, takže jsem měla problém už s úvodní scénou, kdy roj na chlapce spadne. Za 2. se celej film opakuje základní problém - najít včelaře s krví AB. Nic novýho, furt stejný. 3. Hrozně nesympatický chování doktorů. Nečekala jsem, že to bude jako v Pohotovosti nebo Chicago Hope, ale tohle je vážně moc. 4. Herecký výkony jsou zde opravdu bída. Suma sumárum chtělo by to víc akce, možná méně deprese (ano, vím, že to je podle pravdy a že na tomhle tématu není nic úsměvného. Také neříkám, že to má bejt komedie!) a zřejmě zvolit jiné herce. Ale stejně ve mně vždycky tyhle socialistický temný filmy něco zanechaj a já na ně jen tak nezapomenu. Určitym způsobem je to podobný i Fany, snad tim chovánim doktorů.(15.7.2012)

O malym klukovi, na kteryho spadne vceli roj a dostane pres 400 zihadel...tak to bych nechtel. Doktori delaji vse pro to, aby ho zachranili pomoci krevni transfuze od vcelaru. Jako ze maj nejaky protilatky, nebo co...doktor nejsem, tak nevim. Film neni uplne spatnej, takova bezna sedmdesatiminutovka.(21.4.2015)

Dlouho sem tímhle kouskem opovrhoval a teď bych si dal pár facek.kdo říká že filmů chybí tempo ať si pustí Rychle a zběsile.Jedna se o opravdu podařený normalizační film,ve kterém se o život 5letého chlapce popichaného včelím rojem snaží bojovat jak tým lékařů a sester v čele s charakterním a férovím dokrorem v podání O.Vlacha.(23.6.2009)

No když tady čtu komenty o tom,jak se dalo z daného tématu vytěžit víc,tak opravdu nevim co víc! Malýho kluka popíchaj včely a hledá se včelař,kterej dostal během poslední doby nějaký žihadla a má v krvi protilátky,tam není co dál vymejšlet! Nebyly mobilní telefony ani maily a když někdo někam odjel a nikomu nedal vědět,těžko ho pak sehnat a ještě včelaře,kterej je díky svému povolání po většinu času sám...nebylo to jako dneska,že na Facebooku ví dalších 350 lidí kam ten dotyčnej jel nebo není problém se danému člověku v 90ti% případů dovolat...tenkrát to nebyla legrace někoho sehnat a ta zdravotní péče a technologie v roce 1986 taky nic moc...myslim,že nám to režisér názorně ukázal,dneska už by se něco podobnýho blbě natáčelo,aby to vypadalo věrohodně....Kvalita fimu je lehce nad průměrem,ale když vidim ty odpady a nízká hodnocení,přidam si--->80%(21.8.2012)

• honajz

Takový pokus o další Skalpel, prosím nebo Hru o jablko, Den pro mou lásku, Operace mé dcery... Nemocniční téma i tehdy táhlo řadu diváků, o čemž svědčí i seriály té doby (Nemocnice na kraji města, Sanitka) - a jde o oblíbené téma i dnes. Žel film sleduje spíše dva policisty, kteří jezdí po okrese a shánějí včelaře s imunitou a protilátkou v krvi. Tu zajdou do hospody, tu na divadelní představení, chytí mezitím kapsáře... Ale z nemocnice je scén minimum a nejsou ani pořádně rozehrány. Ale zase je to retro, vidět tehdejší dobu.(14.7.2012)

• - Natáčeno v nemocnici ve Vrchlabí. (M.B)

• - Přestože žádná z hereček ženských rolí tohoto filmu nehrála v seriálu Nemocnice na kraji města (od r. 1997), zazní hláška, která na zmíněný seriál naráží, a to: "Nedramatizuj, nejsi na kraji města." (VMa)

• - Pobodaný chlapec má krevní skupinu AB pozitivní, což zazní ve filmu. Celé se to točí kolem toho, že musejí najít včelaře se stejnou krevní skupinou, aby mohli dát transfuzi... jenže člověk se skupinou AB (RH)pozitivní je tzv.univerzální příjemce, tj. může dostat jakoukoliv krevní skupinu a jeho tělo ji přijme. (Blondybaby)