Život pětiletého Péti, alergika, je vážně ohrožen po pobodání včelím rojem. Tým lékařů z malé nemocnice se pokouší o jeho záchranu výměnou krve. Je vyhlášeno pátrání po včelařích, jejichž krev by měla obsahovat potřebné protilátky. Podaří se malého chlapce zachránit? (oficiální text distributora)

F.man

76 minut včelařského hledání sice snímek ustojí, ale nic velkého od něj očekávát nejde. Spíše naopak snímek místy dost nudí a jelikož mu chybí nějaký hlubší děj, nebo něco co by alespoň dramaticky podpořilo hlavní linku jsem někde na 1 - 2 hvězdách. Když si navíc pomyslím jak si scénáristi okatě házely klacky pod nohy aby ještě alespoň trochu prodloužili stopáž, zaokrouhlím nakonec dolů. Každopádně krásny plakát. Máte včely? ()

Big Bear

Film by se dal rozdělit do dvou rovin. Tou první, kvalitnější je snaha lékaře zachránit dítě poštípané rojem včel. Vlachovi role doktora opravdu sedla a souhlasím s ostatními, že je škoda, že těchto charakterních rolí nemá víc. Spíše je nasazován na různé hajzlíky, vychcánky a padouchy ( pominu-li legendární a dnes legrační díl Honzíka Zemanů - Mimikry). Tou druhou rovinou je pak snaha zajistit toho správného včelaře resp. jeho krev s protilátkami. Zde nastupuje pro diváka snad zamýšlená ta zábavnější část, kde kucí od VB ukazují jak jsou prospěšní, milí, lidští a vlastně taky jen taťkové od rodin. Jindy ne tak mile viděné žluto-bílé volhy a žigulíky, tu máme jako vozidla těch hodných...Prostě pomáhat a chránit po socialisticku. Aby toho nebylo málo, byli přihozeni i celníci a šlo se dokonce ještě dál až přes trabanty zakouřené hranice DDR. -- Já si spíš uvědomil tu skutečnou složitou práci tehdejších doktorů. Pokud jste se chtěli někam dovolat, měli jste pevnou linku (a tu ještě neměl každý, nebo na ni roky čekal). Vysílačky měly jen represívní složky, armáda a snad hasiči.. Mobily u nás neexistovaly, ve světě už možná nějaká ta Nokia -01 velikosti kufru byla .-). Pak ale někoho narychlo shánějte... Prostě jste se buď dovolali, nebo ne. Jinak se musel poslat se vzkazem řidič a dotyčného najít... Jak je to dnes jednoduché. Každý má mobil, tablet, operátor je schopen určit přibližnou polohu zařízení podle buněk... Klobouk dolů před dřívějšími doktory, když šlo o podobný průser... Film je ale maximálně za dvě žihadla. * * ()

honajz

Takový pokus o další Skalpel, prosím nebo Hru o jablko, Den pro mou lásku, Operace mé dcery... Nemocniční téma i tehdy táhlo řadu diváků, o čemž svědčí i seriály té doby (Nemocnice na kraji města, Sanitka) - a jde o oblíbené téma i dnes. Žel film sleduje spíše dva policisty, kteří jezdí po okrese a shánějí včelaře s imunitou a protilátkou v krvi. Tu zajdou do hospody, tu na divadelní představení, chytí mezitím kapsáře... Ale z nemocnice je scén minimum a nejsou ani pořádně rozehrány. Ale zase je to retro, vidět tehdejší dobu. ()

Agatha

Zajímavý námět, ale bohužel špatně zpracovaný scénář. Chtělo to něčím více oživit než jen hledáním vhodného dárce a lapálií kolem toho. Začátek vypadá velmi slibně, ale jakmile se děj přesouvá do nemocnice, začíná být děj tak nějak stereotypní a nezáživný. Navíc nemocniční prostředí vypadá až moc ponuře a deprimovaně. Ale když už se začnete dívat, tak jste zvědaví jak to dopadne. Herecké obsazení také není nijak výrazné. Marta Hrachovinová jako matka působí tak nějak upjatě a unaveně. Oldřich Vlach se mi v roli akčního lékaře taky moc nezamlouval, ale výkon podal nadprůměrný. A snaha nemocničního personálu o zachránu života je neúprosná a působí celkem věrohodně a to se cení. ()

triatlet

Výchozí zápletka je dost silná a Jakub Zdeněk přesvědčivý. Ale bohužel scénář sklouzává k víceméně směšným honičkám, jak sehnat včelaře a to 1. neopilého, 2. zdravého (nejlépe ne po žloutence), 3. a navíc toho roku párkrát popíchaného včelami, 4.pokud možno tuzemského... Příjemně překvapil Oldřich Vlach v roli doktora. ()

• Přestože žádná z hereček ženských rolí tohoto filmu nehrála v seriálu Nemocnice na kraji města (od r. 1997), zazní hláška, která na zmíněný seriál naráží, a to: "Nedramatizuj, nejsi na kraji města." (VMa)
  • Pobodaný chlapec má krevní skupinu AB pozitivní, což zazní ve filmu. Celé se to točí kolem toho, že musejí najít včelaře se stejnou krevní skupinou, aby mohli dát transfuzi... jenže člověk se skupinou AB (RH)pozitivní je tzv.univerzální příjemce, tj. může dostat jakoukoliv krevní skupinu a jeho tělo ji přijme. (Blondybaby)
  • Točilo se na mnoha místech, jedná se o tyto lokality: Hradsko (Jablonec nad Jizerou), Sklenařice, Varnsdorf, Temný Důl, Pec pod Sněžkou a nemocnice ve Vrchlabí. (sator)