Dobře snímaná bezmocnost,kdy člověk dělá co může a ještě něco víc,kdy se propadá zoufalství a divák má pocit,že se to příliš vleče,zatímco aktérům moc času nezbývá....internet nebyl,mobily nebyly,výtečně vyjádřená beznaděj,kdy se sebemenší problesknutí na lepší časy změní v ještě větší černou díru....na mě ten film působil vždy depresivně...snad proto,že i já jsme alergik a bodnutí hmyzem,je pro mne strašná noční můra....(2.12.2009)

• Jufonka

Hrozná a tísnivá deprese. Deprese zatuchlýho socialismu. Atmosférou mi Cena medu trochu přopomínala Dým bramborové natě, ale schází tomu Hrušínský. Vlastně mě tak napadá, že kdyby v tomhle filmu hrál jednoho z doktorů Hrušínský, hned by to bylo o něčem jinym. Za 1. nesnáším jakejkoliv žlutočernej poletující hmyz, takže jsem měla problém už s úvodní scénou, kdy roj na chlapce spadne. Za 2. se celej film opakuje základní problém - najít včelaře s krví AB. Nic novýho, furt stejný. 3. Hrozně nesympatický chování doktorů. Nečekala jsem, že to bude jako v Pohotovosti nebo Chicago Hope, ale tohle je vážně moc. 4. Herecký výkony jsou zde opravdu bída. Suma sumárum chtělo by to víc akce, možná méně deprese (ano, vím, že to je podle pravdy a že na tomhle tématu není nic úsměvného. Také neříkám, že to má bejt komedie!) a zřejmě zvolit jiné herce. Ale stejně ve mně vždycky tyhle socialistický temný filmy něco zanechaj a já na ně jen tak nezapomenu. Určitym způsobem je to podobný i Fany, snad tim chovánim doktorů.(15.7.2012)

Místy notně depresivní a rozhodně trochu neprávem polozapomenutá záležitost. Neprávem, protože bez ohledu na rok vzniku, něco takového se zítra nebo za týden může stát i vašim dětem - a popravdě řečeno, vypadalo by to asi tak nějak podobně. Přesvědčivě zahráno i zrežírováno, paradoxem je, že dneska by takový film asi nikdo nenatočil, protože je prostě příliš banální. Jenže právě ty nejbanálnější věci někdy mívají největší sílu a hloubku. 60 %.(4.7.2010)

Ja ako alergik viem čo znamená byť pobodaný včelami. Fakt nikomu neprajem. Preto ma tento film oslovil a komu sa zdá, že to príliš zaváňa socializmom, nech si pustí "Poslední plavky", "Playgirls" alebo iné novodobé hovadiny, pretože dnes už filmoví tvorcovia nie sú shopní natočiť solídnu psychologickú drámu.(5.7.2009)

Dlouho sem tímhle kouskem opovrhoval a teď bych si dal pár facek.kdo říká že filmů chybí tempo ať si pustí Rychle a zběsile.Jedna se o opravdu podařený normalizační film,ve kterém se o život 5letého chlapce popichaného včelím rojem snaží bojovat jak tým lékařů a sester v čele s charakterním a férovím dokrorem v podání O.Vlacha.(23.6.2009)

• - Pobodaný chlapec má krevní skupinu AB pozitivní, což zazní ve filmu. Celé se to točí kolem toho, že musejí najít včelaře se stejnou krevní skupinou, aby mohli dát transfuzi... jenže člověk se skupinou AB (RH)pozitivní je tzv.univerzální příjemce, tj. může dostat jakoukoliv krevní skupinu a jeho tělo ji přijme. (Blondybaby)

• - Natáčeno v nemocnici ve Vrchlabí. (M.B)

• - Přestože žádná z hereček ženských rolí tohoto filmu nehrála v seriálu Nemocnice na kraji města (od r. 1997), zazní hláška, která na zmíněný seriál naráží, a to: "Nedramatizuj, nejsi na kraji města." (VMa)