• Jufonka

Hrozná a tísnivá deprese. Deprese zatuchlýho socialismu. Atmosférou mi Cena medu trochu přopomínala Dým bramborové natě, ale schází tomu Hrušínský. Vlastně mě tak napadá, že kdyby v tomhle filmu hrál jednoho z doktorů Hrušínský, hned by to bylo o něčem jinym. Za 1. nesnáším jakejkoliv žlutočernej poletující hmyz, takže jsem měla problém už s úvodní scénou, kdy roj na chlapce spadne. Za 2. se celej film opakuje základní problém - najít včelaře s krví AB. Nic novýho, furt stejný. 3. Hrozně nesympatický chování doktorů. Nečekala jsem, že to bude jako v Pohotovosti nebo Chicago Hope, ale tohle je vážně moc. 4. Herecký výkony jsou zde opravdu bída. Suma sumárum chtělo by to víc akce, možná méně deprese (ano, vím, že to je podle pravdy a že na tomhle tématu není nic úsměvného. Také neříkám, že to má bejt komedie!) a zřejmě zvolit jiné herce. Ale stejně ve mně vždycky tyhle socialistický temný filmy něco zanechaj a já na ně jen tak nezapomenu. Určitym způsobem je to podobný i Fany, snad tim chovánim doktorů.(15.7.2012)

O malym klukovi, na kteryho spadne vceli roj a dostane pres 400 zihadel...tak to bych nechtel. Doktori delaji vse pro to, aby ho zachranili pomoci krevni transfuze od vcelaru. Jako ze maj nejaky protilatky, nebo co...doktor nejsem, tak nevim. Film neni uplne spatnej, takova bezna sedmdesatiminutovka.(21.4.2015)

Velmi silný a dojemný příběh, jehož děj se odehrává z větší části v nemocnici. Skutečné přiblížení toho, jak to chodí.. věci se nazývají pravými jmény..a přesná ukázka toho, že čím více se snažíte a chcete pomoct, tím více klacků pod nohy vám padá.. Hledání včelaře bylo sice zdlouhavé a dalo se zkrátit - ale vždyť v tom byla ta pointa. Pro někoho sice nudná zápletka, ale já jsem z toho cítila to zoufalství, tu beznaděj, která tam cítit být měla.. Pro někoho obyčejný a nudný příběh o záchraně chlapce, pro mě jako zdravotníka.. perfektní.(12.3.2012)

No když tady čtu komenty o tom,jak se dalo z daného tématu vytěžit víc,tak opravdu nevim co víc! Malýho kluka popíchaj včely a hledá se včelař,kterej dostal během poslední doby nějaký žihadla a má v krvi protilátky,tam není co dál vymejšlet! Nebyly mobilní telefony ani maily a když někdo někam odjel a nikomu nedal vědět,těžko ho pak sehnat a ještě včelaře,kterej je díky svému povolání po většinu času sám...nebylo to jako dneska,že na Facebooku ví dalších 350 lidí kam ten dotyčnej jel nebo není problém se danému člověku v 90ti% případů dovolat...tenkrát to nebyla legrace někoho sehnat a ta zdravotní péče a technologie v roce 1986 taky nic moc...myslim,že nám to režisér názorně ukázal,dneska už by se něco podobnýho blbě natáčelo,aby to vypadalo věrohodně....Kvalita fimu je lehce nad průměrem,ale když vidim ty odpady a nízká hodnocení,přidam si--->80%(21.8.2012)

• pleva

Na filmu je cenný pohled na to, jak by asi vypadalo zdravotnictví, kdyby nebyl rok 89. Tísnivé a s nedostatkem všeho. Jinak film moc nestojí za pozornost a s časem se z něj stal bezcenný materiál. Vše je schematické, samé klišé, bez nápadu a zápletky, pokud za zápletku nepovažuji hledání dárce. Přesto nemohu odpad, neb jsou i do dost slabší kousky a pan Vlach (a další herci) hrají slušně (pro režiséra a scénář naprostý odpad) Trochu tragédie, bohužel nikoliv jako zvládnutý žánr tragédia, ale jako výsledek, především pak režií (hudba dobová a strašná). Chybí tomu příběh a myšlenka, než jen výkřiky, "už nepijte", "dáme adrenalin" "tlak?", na komorní drama to nemá. Promrhaná šance. (fakticky je to taky blábol, neb dítě AB může dostat výměnnou transfuzi jiné krve s relativně malým rizikem) .(13.6.2009)

• - Přestože žádná z hereček ženských rolí tohoto filmu nehrála v seriálu Nemocnice na kraji města (od r. 1997), zazní hláška, která na zmíněný seriál naráží, a to: "Nedramatizuj, nejsi na kraji města." (VMa)

• - Natáčeno v nemocnici ve Vrchlabí. (M.B)

• - Ve filmu jsou vidět záběry z Pece pod Sněžkou a jeho okolí. (M.B)