Zdravotník

Carles Torras

Carles Torras

Scénografie:

Sebastián Vogler

tento film má pomalšie tempo, mne konkrétne to nevadilo. Hlavná postava zdravotníka mi bola nesympatická od prvej minúty a niečím mi prišiel doslova nechutný, takže o to lepšie potom u mňa fungoval celkový dojem z filmu. Nič prevratné sa nestalo, nič ma nedvihlo zo stoličky ale stále bolo cítiť, že je to španielske a to ma zatiaľ asi nesklamalo. Záverečná bitka sto bodov :D áno, a pozerajte v originál jazyku s titulkami, nie anglický dabing, to sa nedalo počúvať. Zase po dlhšej dobe niečo lepšie by som povedala.(20.9.2020)

• LIVINGDEAD

A pak že ti na vozíčku jsou bezbranní.(28.9.2020)

Není to bohužel další nástupce Španělské vlny a Mario Casas nehraje v dalším Contratiempu, ale i tak se jedná o slušný Španělský standard, který fanoušky podobné tvorby rozhodně neurazí, ale taky nenadchne. Hlavní hrdina pracuje v ambulanci, ale prodělá těžkou dopravní nehodu, kvůli které přestane moct chodit a zatímco zažívá novou těžkou zkoušku v životě, tak jej opustí přítelkyně zrovna když jí nejvíce potřebuje a rozhodne se samozřejmě pomstít. Dobře se na film kouká, umí být napínavý a hlavní hrdina je sympatický psychopat, se kterým se dá i sympatizovat vzhledem k jeho situaci. Ve finále dojde také na jeden zvrat, ale na to jsme od Španělů zvyklí, chybělo mi zde cosi navíc. Jako jednohubka je Zdravotník však slušný. Příběh***, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí*, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra***, Napětí***. 6.5/10.(17.9.2020)

Na jeden krát bez najmenších problémov sledovateľná jednohubka. “Lekárnik” nedisponuje nijak mimoriadnym tempom, ani neobsahuje žiadne twisty v zálohe, ktoré by diváka posadili na zadok. Tak isto nie je príbehovo nijak prekvapivý, skôr ide podľa osvedčenej šablóny, ktorá nijak neprekvapí. Malá rada na záver, sledovať radšej v naturálnom jazyku, lebo ten anglický dabing je doslova tragický.(19.9.2020)

Mario Casas mě baví, takže mi stačilo vědět, že tam hraje, abych dostal chuť to vidět. Postavu, kterou zde ztvárnil, jsem z celé duše nesnášel, a od začátku jsem si říkal, že tohle může skončit jen 3 způsoby: 1) Ángel dojde spravedlivého trestu a skončí za mřížemi, 2) Ángel dojde ještě spravedlivějšího trestu a na konci zemře, anebo 3) to Ángelovi na konci všechno projde a já budu nasraný, protože přesně takové konce nesnáším. Nakonec se ukázalo, že jsem se ani v jednom případě netrefil, protože to celé ústí v rozuzlení, které mi **Spoiler Alert!** až nápadně připomíná závěr filmu Hořký měsíc - osobně bych se vůbec nedivil, kdyby to scenáristi El practicante od Polanského prostě vykradli, ale samozřejmě není vyloučeno, že se jedná o náhodu. Jinak se mi zde docela líbila i Déborah François - vcelku zajímavé stvoření, vzhledem k jejímu věku to ale na nějakou velkou kariéru u filmu už asi nevidím. Celkově se mi ten film asi líbil, byť dějově mi to občas přišlo nevěrohodné a chování některých postav (jako např. starý soused) člověk skutečně nechápe - každopádně na Španěly je to celkem slabé, ale v rámci té netflixové bídy se to dá.(20.9.2020)

Španělsko skrz Netflix jede fakt super filmy. Tohle mě vážně pobavilo.(27.9.2020)

• SeBig

Zakomplexovanej dement na vozejku si zavře doma svoji ex a všem píchá injekce do prdele.. strašně napínavý.(18.9.2020)

• oLí

Začátek slibnej, u Španěláků jeden nikdy neví, co se z toho časem vyklube, někdy přijdou s parádním nápadem či twistem, ale tohle je Hogar volume 2 jen s trochu jinou pointou, pocity z ní i celého snímku však téměř totožný jako z Hogara, za což fakt nedík. 2/10(20.9.2020)

Pecka!! To mě úplně zničilo ... Těžkotonážní hutnej flick o odporným hajzlovi, kterýho hraje Mario Casas. Hraje ho fakt dokonale, až jsem ho úplně nenáviděl. Chvílema se mi i z něj a jeho činů zvedal žaludek. Naopak Deborah Francoiz je sexy a úchvatná ... No prostě, krásnej, těžkej film pro sobotní lenošení ...(26.9.2020)

• Houbiczska

Mario Casas je už španělská klasika a stejně tak scénáristi snímků jako je Anna Fritz nebo The Platform byli dobrý start, který by naznačoval, že i The Paramedic bude stát za to. Bohužel opak je pravdou a za mě je to jeden z nejhorších španělských filmů, který se svými bratříčky nemá nic společného. Chybí zde napětí, atmosféra, zájem diváka se vůbec dále dívat nebo solidní zvrat na závěr, kterým nás španělé vždycky uzemní. Takhle je to výkřik do prázdna, kdy prvních 40 minut je seznámení a druhá půlka skončí dříve, než by stihla začít, nekoná se žádná akce a celý film jenom poslouchat klišovité, mdlé dialogy není moc zábava. Velká, táhnoucí se nuda, které bych se vyhnul obloukem.(22.9.2020)

Španělská lat'ka psychologických thrillerů je proklatě vysoko, proto tenhle vůbec ne špatný příběh se sociopatickým záchranářem může působit jen průměrně. Postavy prostě dělají jen to, co divák očekává a vzrušující faktor tím trpí. Na jedno podívání ale slušný, 65%.(18.9.2020)

Španělé umí lepší filmy. Tohle byl průměr a to i když tam hráli dobří herci. Natočené to bylo dobře ale čekal jsem asi něco víc. Žádný nepředvídatelný zvrat a ani nic Španělům podobného. 55%(20.10.2020)

Dievčina bola čudná. S chlapíkom nechcela súložiť ani keď bol na vozíku, ani keď predtým mal nohy. Nečudo, že mu potom preskočilo a tak sa natočil tento celkom zaujímavý thriller, ktorý dostáva pomaly vražedný opar. Kto zvíťazí na záver nie je predvídateľné, dá sa len tipovať, číže hodnotím vyššie. A ten finiš bol podľa mňa výborný.(18.9.2020)

narcistni psychopat na voziku, ktery mi kinda pripominal chrise wattse - teda takovyho az moc extremniho chrise wattse. nemyslim si, ze si film nekdy pustim znova, prece jen na voziku clovek nemuze zabijet nejak zajimave - coz mi na tomhle filmu dost chybelo. vice krve, vice napaditych vrazd, policejniho vysetrovani a dala bych tomu lepsi hodnoceni. ale ted to spis neurazi ani nenadchne. proste meh.(1.10.2020)

• Mamlas

Vyslintaný výblujek má deptku, tak škodí bývalé přítelkyni. Celkem mu to jde, ale s babama není dobré si zahrávat. Film není vyloženě špatný, jen takový monotónne naivní, blbý a nudný. Finální plazící bitva je srandovní. (23%)(16.9.2020)

• septic

opět výtečné herectví Maria Casase tentokrát ale pitomě napsané postavy. Za mě jeho nejblbější role. Mnohem raději bych se po padesáté podíval znova na Misery nechce zemřít(18.9.2020)

Potenciál, který měl tento solidní nápad se podařilo využít jen z části. V prostřední pasáži film zabředával do nudy. Ještě že finále leccos napravilo a tak příběh Angela, který se za žádnou cenu nechtěl vzdát Vanessy mohu hodnotit lehce nadprůměrně.(7.10.2020)

Když nemáš cit v nohou a začneš i žárlit a závidět, už si nepřipadáš tak IN. Můžeš začít dělat, různý zhovadilosti. Hutnější atmosféra.(2.10.2020)

Připomínalo mi to lehce film Gréta. Jen s o něco upraveným průběhem a to, že je na vozíčku. Nápad není moc originální, ale zaujal mě, protože je to sociopat na vozíku. Líbí se mi, že dobře vystihli jeho zlost vůči ostatním lidem, protože on je na vozíku a ostatní ne. Je to slušně provedený sociopat, jen mi vadí, tak jako u Gréty únos oběti. Od té doby se to začíná s*át. Zde je ta část moc zdlouhavá, nezajímavá a to, že je ona na vozíčku, mi přijde docela na hlavu a přitažené za vlasy. Její revenge se mi líbila, bohužel nepůsobila tak dobře, protože jsem musel přečkat tu zdlouhavou část. Konec je sra*ka a nepobírám to. VYHODNOCENÍ: BRÁCHA: UŽ NIC NEPIŠ, TEĎ UŽ JDI SPINKAT(15.10.2020)

Spanieli vedia ako zaujat divakov a film Zdravotnik je jasnym dokazom,vyborne herecke vykony to este viac umocnuju,bavil som sa...:-)(18.10.2020)

Neplodný zdravotnícky kretén, rýchlej pomoci si pomýlil profesiu. Popri zachraňovaní životov, okrádal priamo pri resuscitácii polomŕtvych a tých mŕtvych, skôr, ako to stihli najbližší. Až nastúpila karma a sám zostal na vozíku, nie len bez pohybu, ale aj úplne impotentný. Frajerka mu to chvíľu tolerovala, ale keď sa mu nepostavil a neulahodil jej inak, zdúchla. No a samozrejme, ako sa na fundovanú drámu patrí, začali sa diať napínavé a čudné veci tragikomického charakteru.(20.9.2020)

<< předchozí 1 2