Hlavní postavou příběhu je nenapravitelný smolař Standa (Jiří Macháček), se kterým si osud pěkně pohrává. Zrovna ho pustili z vězení a on věří, že karta jeho života se obrací. Bývalý šéf Zdeněk (Ivan Trojan) mu totiž něco dluží a Standa si konečně může splnit to, o čem snil. Jenže potká Ondřeje (Marek Taclík), a to je oproti Standovi ještě větší nešťastník a blázen. Jejich smůla se násobí, a to nemůže dopadnout dobře. Zdeněk má restauraci, manželku Sandru a dvě děti. Manželka je přísná, spolehlivá a ekologická. Děti jsou hodné, učí se a hrají si. Všechno se daří, než potká Standu a Ondřeje... (HBO Europe)

dr.fish

V Samotářích se vyprávělo o podivných lidech. Tady už nám servírují vyloženě duševně choré, ale během filmu dojdeme k tomu, že jsme všichni blázni, takže se nic neděje. Při Ondříčkových filmech se vždycky tak nějak uklidním, přestanu se bát budoucnosti, vždyť vše je v pohodě, happy end se dostaví. Jedna ruka netleská je koláž scének (co se nevešlo...) pěkně sestavených do sebe, aby měl Honza Macháček ještě jeden huličskej film. A dobrý, povedlo se. Všichni jsme rádi a: "Kluci, děkujem!" EDIT 2018: Tenhle film na míle před tím vším co se dnes točí. Dnes si mnohem víc uvědomuju jeho kvality, které jsem v době premiéry nedocenil. Je tu vidět, že to dělali s láskou a věřili tomu. A to je v dnešních filmech už velmi vzácné. Navíc soundtrack je plný mých srdcovek. Takže zvyšuji o jednu hvězdu nahoru. ()

Mylouch

Nápodoba amerického nezávislého a samotářská sebevykrádačka s některými neusazenými a žánrově rozkolísanými postavami i nezkušeným scénáristickým i režijním pointováním. Vysoký Trojanův standard a pár dalších poctivých výkonů. ()

Radiq

To je taková chujovina, až je to prdel... Ale je to originální, vtipně trapné, suchohumorné, černohumorné a prostě ujety. Atmoškou mi to docela připomnělo Samotáře, ale tady je to vyhroceny do dalšího levelu psycho-ujetosti. Herci od prvního do posledního taky uplně skvěli, ale samozřejmě Trojan a jeho hitleroviny jsou na vrcholu. Řikal sem si, že to chcu aspoň jednou v životě vidět, ale viděl jsem to už 3x a furt je na co se tam divat a pořád se bavim stejně. Je to prostě dobrá moderní česká komedie, která si zaslouží minimálně 4 hvězdy... ()

vesper001

Příběh nebezpečných šílenství aneb návrat idiotů. Pro tenhle slint u mě vydřel tu jedinou upocenou hvězdičku Jan Shakespeare Tříska a Addams family Ivana a Kláry Trojanových. Jinak je to děs běs, nebo přesněji pěkná pitomost. Ostatní postavy mají být patrně lidské, protože lidoopi nechodí v oblečení (i když u Michala Dlouhého vzniká jistá pochybnost), a scénář je výborný. Výborný jako studijní materiál pro lékařské konzilium. Nebo zbraň hromadného ničení. ()

otík

Začátek snad až geniální, výborné a hlavně vtipné scény, jenže postupem času to sklouzne až k trapasu (např. celé pojetí Třískovy postavy). Příběh má očekávané finále, v jednotlivých scénách ale přeci jen dokáže překvapit. Šlo z toho rozhodně vycucat víc. Obsazení výtečné. ()

fantoci

Film Jedna ruka netleská mne příjemně překvapil. Měl jsme vždy jistou nedůvěru k podobným snímkům a tímto se tvůrcům omlouvám. ()

Hafran

Jelikož nemám rád všechny tyhlety český pytloviny stejně, tak mi příjde zajímavý že jenom tenhle film mi ze všech těch identických komediích o českých zhuleným, záporných a neustále hláškujících skřetech příjde alespoň trošku vtipná - i když podle ohlasů se asi vlastně jedná o jejich nejhorší mutaci. ()

chelseaman22

Netradiční humorná groteska o tom, že nedostat pozvánku ke studiu v Bradavicích se může zvrhnout v konzumaci normálního houbového čaje v hájence na Šumavě. Netradiční zápletka je v závěru proložena něčím, co kazí dojem takovým způsobem, že Ivana Trojana nechci několik let ani vidět. 62% ()

jedna_vrana

Okrem citátov z tohto filmu, ktoré ma naozaj rozosmiali, ma pobavil tento: "Přesne za 20 minut se sejdeme u stolu." "Nemám hodinky..." "Dobře, tak za 15." Občas sama seba prekvapím, ako mi mohlo trvať tak dlho, kým sa dostanem ku takémuto dielu českého filmu - skvelej komédii. Absurdné čierno-humorné, so skvelým Trojanom a Macháčkom. Bavila ma aj Klára, erotická scéna nemala chybu. Dcéra - budúci génius alebo vrahyňa? Synček - nádejný transvestita. ()

Charlizee

Nebýt toho začátku, který se hodně podobá filmu Horem Pádem a působí tak nějak uměle + postavy Jirky Macháčka (která až moc působí jako variace na Jakuba ze Samotářů - což sice určitě přineslo úspěch, bohužel ale působí jako vykrádání si svých vlastních dřívějších nápadů), dala bych bez váhání *****. Děj mě vysloveně bavil, to, jak se postavy pohybují v neustálém kruhu (stejné situace se k nim vrací pouze v pozměněné podobě) mi připomínalo, že život může být děsivě jednotvárný a my si to v tom běhu ani neuvědomíme. Mám ráda dialogy a situace, které v okamžiku, kdy jsou vyřčeny, nedávají divákovi smysl...O to krásnější je totiž potom to rozuzlení, které po pár scénách následuje. Velmi vydařeným příkladem je tady rozhovor Standy a Martiny, kdy se Standa zmíní o malém pejskovi a Martina mu (pro nás v tu chvíli) bezdůvodně - či nesmyslně - ubalí:-) Výborná je taky parafráze na Hitlera v podání Ivana Trojana - některé záběry působí jako by je natáčela sama paní Riefenstahlová:-D ()

ecceHOMMO

Říkam ti, vo kuřata se nestarej. A žádný orly jsi neviděl.//////////////////Sejdeme se za 15 minut. Já nemám hodinky. Tak za 20-cet. ()

karlik4801

No konečně kvalitní český film, který pochopí i diváci jiné národnosti. Příběh je dobře proveden na pravé komediální úrovni. A hlavně tady byl humor, který každý a pochopí a rád se mu zasměje. Macháček a Trojan jsou naprosto uvěřitelné postavy, dodali tomu ještě větší kvalitu. ()

Mrkvič

Jedna ruka netleská je film, který je s každým dalším shlédnutím a rokem od natočení lepší a lepší. Je jen škoda, že film vznikl již tak dávno a spousta diváků nedokázala v době premiéry ocenit všechny kvality. Ono to při prvním sledování vlastně ani nejde. Pro některé herce je film odrazovým můstkem, někteří se začali skutečně prosazovat. Naopak ale třeba takový Tříska zde vyšvihl postavu nezapomenutelnou a to i přes celou svou sbírku slavnějších rolí. ()

Lachtaan

Spousta infantilního ale zábavného humoru z úst hereckých es naší současné české scény. Sice většina protagonistů zde oproti jejich dnešní vizáži vypadala, že zrovna vyšla střední školu, ale už jen díky tomu mě mile pobavila. Příběh je dokonalý pro podnapilý stav, střizliví film oceníte na těch zasloužených 60%+. ()

Jazzzz

Kdyby se o tomhle nezačalo říkat, že to je volné pokračování Samotářů, pak by to byl celkem dobrý film. Tím, že mi ho spojili se Samotáři tak se má laťka nároků pro tento film trochu zdvihla. Po skouknutí jsem byl trochu sklamán, že to nemá se Samotáři nic společného, ale přesto jsem v tom viděl mnoho zábavných a vtipných seků. Jako parodie na akční film je to velmi vydařené a určitžě se budete bavit, obvzláště na konci kdy zjistíte, že ten kdo se z počátku jevil nejpodivnější je na konci nejnormálnější! :) ()

Endyis

Ehm co tímhle chtěl jako básník, konkrétně David Ondříček říci??? První film, kde mě troubové hrané Macháčkem začali připadat už trapní, stereotypní a nevtipní, (ale furt lepší, než když se snaží hrát vážně) 60% za celkem zajímavý styl sdělení... ()

xerno

Opět se tu jako v Samotářích blejskul Ivan Trojan, Jiří Macháček a hlavně režie - Ondříček. Je to podle mě stejně dobrý, jako už zmínění Samotáři, zvlášť s těma hláškama (sejdeme se za dvacet minut -ale já nemam hodinky -aha , tak za patnáct...) i když to DVD nemuseli zapatlávat tolika sračičkama okolo... ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017