V síti 18+

• Slovensko V sieti 18+ (festivalový název)

Necenzurovaná verze V síti 18+ divákům velmi věrně zprostředkovává zkušenosti a pocity dětí zneužívaných na internetu. Zakryté totiž zůstávají pouze tváře predátorů. Tři dospělé herečky s dětskými rysy se vydávají na sociální sítě, aby v přímém přenosu prožily zkušenost dvanáctiletých dívek online. Ve věrných kopiích dětských pokojů chatují a skypují s muži, kteří je na netu aktivně vyhledali a oslovili. Drtivá většina těchto mužů požaduje sex přes webkameru, posílá fotky svých penisů a odkazy na porno. Děti jsou dokonce vystaveny vydírání. Dokumentární film Barbory ChalupovéVíta Klusáka vypráví strhující drama tří hrdinek alias „dvanáctiletých dívek", pro které se účast na experimentu, od castingu až po osobní schůzky s predátory pod dozorem ochranky, stává zásadní životní zkušeností. Predátorské taktiky se postupně obracejí proti svým strůjcům: Z lovců se stávají lovení. (Aerofilms)

Tyckin

Docela síla tohle vidět v neupravené podobě na vlastní oči. Ne že by člověk o tomto tématu nevěděl, ale jeho rozsah a intenzita je vážně zarážející. Úplně nejhorší ale je, že ten Ústečan, ač se jedná bez debat o neskutečné prase jež by si zasloužilo sedět, má z velké části pravdu v sociální i té stěžejní oblasti filmu. Mimochodem nedoporučuji zhlédnutí před spaním, tohle všechno mi tak hnulo žaludkem, že jsem měl problémy ještě 2h usnout. ()

IceQueen

Čo sa formy dokumentu týka, tam viac ako tri dať nemôžem. No a čo sa týka obsahu, tam by som najradšej "hlavných hrdinov" ohodnotila osobne a namiesto hviezdičiek použila nožnice na plot. ()

honajz2 odpad!

Tak jsem si to sehnal, pouštím si to a najednou čtu, že je to ta 18+ verze, na jejíž existenci jsem nadával už od doby jejího vzniku. No co se dá dělat, každopádně rozhodl jsem se, že ji pak ohodnotím taky a tenhle komentář k ní jen zkopíruji (tudíž tenhle komentář bude rozdělený na hodnocení normální a 18+ verze). Ani mi nejde o to přidat si bod do statistiky jako spíš o to poukázat na její naprostou zbytečnost a shodit jí nezasloužený vysoký počet procent. K té se ale dostanu později. HODNOCENÍ NORMÁLNÍ VERZE: Mohl bych napsat, že mě Klusák mile překvapil, ale to bych kecal. Věřím, že hodně na tom má podíl spoluautorka Chalupová, která ho ukočírovala a tak tu ten jeho extrémní cynický vztah ke všemu živému není moc znát. Tématu se rozhodně nedá nic vytýkat, to ani náhodou a částečně se mi i zamlouvá, že ten projekt vůbec vznikl. Můj "obdiv" jde ale hlavně k těm herečkám, co si s těmi úchyláky psaly a povídaly, protože to určitě chtělo silné nervy. Se zpracováním to ale je horší - celý film se (neoficiálně) dělí na čtyři části. První, kde je casting hereček a tvorba pokojů mi osobně přišla nejzajímavější a nejlíp zpracované. V té druhé mají holky založené profily a všechno začíná. Zpočátku to zaujme, ale později to upadne do monotónnosti, jelikož nějakou dobu nepřichází nic jiného. A úplně stejně pak vypadá jak třetí (zveřejnění nahých fotek), tak čtvrtá (setkání s úchyláky osobně). Ano, postupně to graduje, ale příliš pomalu, asi aby to víc "šokovalo". Přičemž ano, to téma rozhodně je pěkně hnusné, ale přiznejme si, vážně je to tak úžasný dokument? Vážně je tak originální a kontroverzní? V Česku možná ano, ve formě kinofilmů, ale i tady na tohle téma vznikly amatérské a studentské filmy, možná i díly nějakých seriálů. A navíc edukativních přednášek po celých školách je hafo, ale chápu, že děcka nezaujmou tolik, jako tenhle přehypovaný "explicitní" projekt. A i rodiče dětí snad vědí, jaké riziko pro děcka přináší internet, tak čím to má být jako šokující? Nápad dobrý, zpracování průměrné, poselství potřebné a jasné všem, ale fakt si to zaslouží takovou slávu, jakou to má? Ani náhodou. Nehledě na to, že Klusák potřeboval svůj klasický "silný" závěr, takže si zajel s částí štábu do Ústí nad Labem, kde se s jedním úchylákem všichni setkali osobně a Klusák vystoupil hrdinsky před kameru a začal jednat... Sorry, ta scéna by měla něco do sebe, kdyby tu Klusák zase nepředvedl tu svoji trapnou rádoby hrdinskou exhibici. Navíc - proč nemohli na tohle setkání povolat i policii? Hned by to mělo něco do sebe a bylo by vidět, že celý ten lov úchyláků k něčemu byl a tihle lidi už nebudou zneužívat. Navíc ten Ústečák pracoval na dětských táborech, krucinál! A Klusák ho jen tak nechal prchnout... Ale asi už ho stejně zatkli. Každopádně v tomhle podání je celý film V síti sice zajímavým projektem s dobrým nápadem, ale jinak je to celé celkem průměrné a ten Klusák na tom je stejně znát. Ale tak aspoň že se tu mezi těmi úchyly našli dva normální (student (to asi došlo každému) a podle mě i ten tlusťoch na začátku, který sice asi je pedofil, ale jako jediný z nich věděl, kde by to všechno měl ukončit) a celé to nepůsobí jednostranně, jako že jsou úchyláci úplně všichni. Vsadím se ale, že kdyby to točil jen Klusák, tak to tak skončí. 86% si to ale fakt nezaslouží, navíc když se z toho filmu stala už jenom značka a mem. Doporučuji si přečíst komentář uživatele xxmartinxx, on tenhle film vystihl dost dobře. 3* HODNOCENÍ 18+ VERZE: Sorry, ale k čemu je tahle verze dobrá? Je naprosto stejná, jako normální verze, ale s jedním rozdílem - vidíme péra těch úchyláků nerozostřeně. Toť vše. Čekal jsem, že tu budou obličeje úchylů bez cenzury, protože jedině pak by to mělo smysl (ale zase GDPR, že jo...), ale takhle je tahle verze natočené snad jen pro jiné úchyly nebo pro snadnější vydělání tvůrců na tom, že se z jejich filmu stal kasovní úspěch. Možnost dvě mi přijde o dost realističtější, každopádně existence téhle verze není nijak obhajitelná, když normální verze je úplně stejná, jen jsou v ní rozostřené genitálie. Díky tomu se z toho vytrácí jakékoli poselství, protože 18+ verze je jen snadný přivýdělek, který si ale objektivně i subjektivně nezaslouží nic jiného, než odpad! A těch 85% tady vůbec nechápu, vlastně by mě i zajímalo, kolik z hodnotících tuhle verzi vidělo a nebo ji hodnotí jen proto, že je to "významný a úžasný dokument se skvělým poselstvím, kterému se nic jiného než 5* dát nedá"... odpad! () (méně) (více)

William_

Skvělý dokument, vřele doporučuji všem. Akorát pokud na to jdete do kina, neberte si k tomu nejlépe nic k jídlu, bude Vám zle. ()

Havaj8

Dobře, asi jsem si neměl vybírat verzi 18 +, s cenzurou by to bylo OK. Dlouho jsem na to byl zvědavej, jak to bude dokumentaristicky podaný. Velkej respekt pro tři herečky, který se do role dvanáctiletých holek celkem s vervou vžili a jak dokázali reagovat na ty otázky, dotazy a hlavně rozkazy. Dorazily mě ty následný schůzky, kolik jich opravdu do tý cukrárny přišlo. Ten poslední, kterej zveřejnil fotky a pak si ještě řekl o peníze, aby toho nechal, s tím by si měl někdo pohrát. To už byl tzv. alfa Predátor. Mě bylo jasný že něco takovýho se děje, ale povinnost pro rodiče a děti tohle vidět. ()

M.i.k.e

Stejně funkční jako “cenzurovanější” verze,jen tu jsou navíc penisy všech těch penisů...a bez těch bych se klidně obešel...80% ()

Vyhy

Palec nahoru za to připravenost a odvahu do toho jít, protože být u toho a natáčet to, to vážně muselo být těžké. O tomto problému jsem moc nevěděl a je fajn, že se to díky filmu dostalo do širšího povědomí. Doufám, že křivka na grafu s těmito případy po uvedení premiéry klesla na nulu! Kromě samotného řešení problému je dokument vážně podařený. Kulisy pokojů jsou na jedničku, holky hrají dobře, i když ty dvě jsme moc neviděli, jelikož kamera zabírala víceméně jen Terezu Těžkou. Když mluvíme o ní, ta se role malé holky ujala fakt na jedničku a neznat detaily, tak si vážně myslím, že to je dvanáctiletá herečka. Nehledat chyby a hlavně se starat o prevenci - což je už na vás rodiče. Těchto existencí se žel asi nezbavíme. ()

zette

Uz utekl nejaky cas, co jsem videl puvodni verzi. Mam ale pocit, ze az na par onanistu s perem v ruce tato verze 18+ nic noveho neprinasi. Nastavovana kase, jinak je tema nadale znepokojujici... ()

dr.fish

Naprostá trefa do černého. Ty holky byly famózní. Klusák je prostě borec. Závěrečná konfrontace úchyla byla skvělou pointou. ()

tnp101

Pro mnohé objevný dokument o problému, který tu byl, je a bude. Nemění to nic na důležitosti tématu a apel na rodiče je více než na místě. Ti sami totiž bývají až na výjimky bezbrannými ovečkami moderních technologií a paradoxně se učí od potomků. Bohužel, toto zaměření na obyčejného českého diváka, který žere Ulici, Růžovku a Slunečnou, je na filmu hodně znát. Vypjaté či dojemné scény jsou průhledné a neupřímné. Asi bych se nad sebou měl zamyslet, ale toto mě obtěžovalo více než pinďouři. 70% ()

Zek

Měl jsem si předem přečíst co je v určitých verzí a co ne. Jinak bych se na tuhle verzi nikdy nepodíval. Upřímně jsem čekal, že v 18+ budou navíc další scény a ne jen to, že se od cenzurují scény, kdy si ty úchyláci honí péro. V dokumentu mě úplně rozsekala zvrácenost některých úchyláků, kdy jim absolutně nedělalo žádný problém, nejdřív ukázat svůj vlastní obličej a pak si před těma holka klidně vyhonit brko. Dost mě i dostalo kolik lidí bylo schopných si domluvit s těma dívkama i schůzku v kavárně. Určitě bych dokument povinně pouštěl ve školách, protože jediný, kdo na tom můžou něco změnit, jsou přece jenom ty dívky. ()

Skeksis

Najlepšie to vystihol ten pes 1:26:10. Ošťal mu stoličku. Vivat herečkám!!! Počula som asi sto hlášiek, ktoré si možno vytlačím a zalaminujem. „Byl bych na tebe milý a hodný... Koupil bych ti spodní prádelko.“ „Já nemám ženy, nemám děti, já si mužu dělat, co chci.“ „... na vyhlídkovou věž, nebo na čokoládku.“ „Já jsem si myslela, že milování má být jako z lásky.“ „Jsi ješte mladá.“ (1:19:50). ()

Jaro.Krafcik

To isté ako normálna verzia v síti, ktorá nastavila ladku poriadne vysoko. Uchylaci niesu iba v Česku, ale po celom svete ich je plno. Prvýkrát to malo úplne iný efekt. Druhýkrát sa mi to už moc pozerať nechcelo. Chcelo by to ale určite pokračovanie. Lebo ide o ambiciózny projekt a dobrý dokument. 3* ()

Wally

Dobře udělaný dokument...člověk tuší a trochu ví, co má čekat, ale ve finále je to stejně šokující a hnusný. Každý rodič cítí úzkost, když si uvědomí, jací úchylové číhají na naše děti na internetu. Přiznám se, že jsem ale zhnusen v kontextu dnešních zpráv, kdy bývalý předseda FAČR dostane 6 let natvrdo za zpronevěru a ti úchylní čur*ci maximálně 3 roky podmínku??!! Sakra, kde to jsme! Zavřít a vykastrovat! ()

Mafiapau

Já až půjdu 19. na "Premiéru" tak jen z trailerů vidím že se tam celou dobu budu smát jak seschlá sračka XDDD Dávám tomu rozhodně hodnocení 5/5, Poprvé za pár milénií mám pocit že tohle je fakt co ČR vyprodukovalo, a hodnotil bych ho jako "opravdu dobrý".. Připomínalo mi to českej "Black Mirror". Trefný, sound-design skvělej, kamera dokonalá, nápad geniální (původně mě přesně to napadlo před 4 roky, jenže kdybych to nedělal pro prachy, tak bych dodneška nedal tohle na povědomí občanům státu, ale nechal bych to utajeně jet dál jako divizy Policie/Kriminálky, to by teprve bylo tóčo) + Výkon "Miki" v restauraci (myslím tím konfrontaci) v restauraci bylo skvělí a respektuhodný. SKVĚLEJ FILM. ()