Pro rodinu s dvěma malými dětmi to měla být dokonalá dovolená. Luxusní hotel v tropickém ráji a hoteliérův tip na tajnou pláž coby potřebná špetka dobrodružství. Na první pohled ta pláž opravdu nemá chybu – je nádherně písčitá, obklopená skalami a blankytně modré moře láká k tomu, abyste do něj okamžitě skočili. Na druhý pohled už to tak ideální není, protože z přítomnosti dalších opalujících se turistů je jasné, že podobný „tajný“ tip dostalo mnohem víc lidí, i když pořád nejde o nic, co by mělo rekreanty znepokojovat. Trable v ráji se projeví až ve chvíli, kdy děti na pláži najdou opuštěné věci patřící jiným hostům hotelu a z moře vytáhnou mrtvolu. Než se z prvotního šoku vzpamatují, čeká je mnohem větší otřes – všichni náhle nevysvětlitelně rapidně stárnou, což je patrné zejména na dětech. Tam, kde před chvílí stáli dva prckové, jsou teď vyděšení teenageři na prahu dospělosti. Všem na pláži je záhy jasné, že pokud se chtějí dožít večera, musí okamžitě vypadnout. Jenže to nějak nejde… (CinemArt)

Hismael

Nevyzpytatelný Shymalan, který má dost proměnlivé výkony, tentokrát trochu zariskoval. Jak je zvykem opět napsal scénář, ale poprvé použil cizí předlohu podle komixu, která stojí na poměrně jednoduchém námětu. Obsahově jde o menší film, kde ne všechno probíhá tak uvěřitelně a chytře, jak by bylo potřeba, ale i tak tíživá atmosféra udržuje diváka v pozoru. Zobrazení velmi rychlého stárnutí po vstupu na pláž, funguje ve vizuálním zobrazení trošku podle vlastních pravidel. Risk Shyamalana spočívá především v tom, že se drtivá většina filmu odehrává na jedné části pláže, ze které se nedá odejít. Vše tak táhnou herci a jejich nápady na záchranu života a různé psychické pohnutky. Některé věci se tam dějí prakticky jen z toho důvodu, aby zápletka o rychlém stárnutí mohla maximálně vyčerpat svůj potenciál. I když je tam i několik dalších drobných chyb, pořád jsou to poměrně zajímavé skoro dvě hodiny, trochu ve stylu projektů Jordana Peelea. ()

Padme_Anakin

Rozjezd to mělo skvělý, námět bez diskuze zajímavý, rodina celkem sympatická a ta pláž byla nádherná.. Kolem 40. minuty jsem se nějak sekla, vedlejší postavy mi začaly vadit a postupně můj zájem vyprchal.. Rozklíčování otázky, jak se z té pláže dostat, se mi zamlouvalo, vysvětlení docela slušné.. Pro mě na jedno kouknutí dobré, taková ta filmová jednohubka, co nenadchne, ale ani neurazí, vracet se k tomu určitě nebudu.. ()

vurhor

M. Night Skyamalan pokračuje ve svém druhém kreativním úpadku. Bohužel. A to se mu to po Rozpolceným tak hezky rozjelo. Old má rozhodně zajímavou myšlenku, se kterou se dá filmařky skvěle pracovat. Navíc na nízkorozpočtovou podívanou to bohatě splňuje svůj účel. Zásadní problém je ale v tom, že postavy se tam chovají jako úplný dementi. Kdybych já zjistil, že jsem uvízl na pláži, na které po každých 30ti minutách zestárnu o celý rok, tak bych konstantně dělal vše pro to, abych se odtamtud co nejdřív dostal. Hlavní hrdinové však celou hrůznou situaci berou dost nonšalantně, přičemž z nějakého důvodu si na pláži většinou jen tak ledabyle hoví, jako kdyby o nic nešlo. Shyamalan zde ale hezky prezentuje svůj charakteristický styl, díky kterému se i tak jedná o poměrně poutavou podívanou. Navíc celý motiv se stárnoucími rodiči byl moc hezký. Ale to chování jednotlivých postav bylo mnohdy fakt na pěst. A to dokonce do takové míry, že to občas začalo připomínat komedii. Kdyby se nejednalo o Shyamalana možná, bych byl mírnější, ale celkově vzato mě bohužel můj nejoblíbenější indický filmař spíše zklamal. ()

Suzie05

No... Nápad to byl poměrně zajímavý, stačilo by to trošku rozvinout a zdramatizovat. Bylo to všechno zbytečně urychlené a nedotáhlé, mohl to být opravdu suprový film. Ale potěšilo mě tu pár známých tváří a film relativně pěkně odsýpal, klidně bych se třeba u žehlení podívala znovu. ()

corpsy

M. Night to stále s nami myslel dobre. A myslí. Ale občas nedomyslí. Tento námet je buď na polhoďku do seriálu typu THE TWILIGHT ZONE alebo TALES FROM THE CRYPT, alebo rovno na minisériu obsahujúcu niekoľko hodín filmového materiálu. Pretože toto...nestačí. Pán režisér si proste vybral látku, ktorú nedokázal ukočírovať, nedal priestor na logiku, hercom napchal v scenári trápne, úsečné a nedokončené vety a hral sa na to, že nám dodá snímok, ktorý bude opäť niečim, čím nás pofackuje. Pofackoval, je škoda že v tom horšom diváckom zmysle slova. ()

berny2468

Překvapivě ne tak špatné, jak to mohlo být. I když je pravda, že Čas neskýtá příliš zajímavý příběh. Ale ten je naštěstí vytěžen do maxima. M.Night Shyamalan už zdaleka neni v takové formě jako před 20 lety, ale stále si každý jeho další film nenechám ujít. Čas má zcela jednoduchý příběh, kdy je rodina na exotické dovolené. Zde přijmou nabídku nestandartního výletu do tajné zátoky (spolu s další rodinou). Ovšem ta zátoka je speciální. Lidi zde stárnou mnohem rychleji. Dost se mi líbila skupinka lidí v zátoce, kdy každý byl jiného povolání a dle toho se snažil vyřešit danou situaci. Sázka na nepříliš známé herce se také vyplatila. Herci zahráli dobře. Skvělá byla také klasicky u Shye kamera. A nakonec i vyůstění příběhu bylo fajn. Ale délka filmu byla zbytečně dlouhá, postavy jsme moc do podrobna nepoznaly a tak bylo některé dění totálně bez emocí. A jak už jsem zmiňoval příběh byl hodně průměrný až podprůměrný. Přesto ve výsledku nemohu říct, že bych si film neužil. Byl prostě “jen” dobrý. 5/10. ()

Astaroth12

Na filme sa mi páčila hlavne originalita príbehu, že nie je vobec tuctový. Ale ani tu sa to neubránilo klišéovitosti aj fádnosti. Spomenul som si na Saw alebo Kocku, kde tiež boli na malom priestore a vždy sa tam našiel jeden magor, ktorý to tam začal kosiť, ako aj tu. A tých podobností by som našiel oveľa viac, ale zas toľko sa mi rozpisovať nechce. Najviac ma tu nebavilo to, že tu bolo veľa nelogickosti až tupostí, ktoré ma po čase začali naozaj otravovať. Chyba tu hlavne efektnosť, zomiera sa tu veľa, ale skoro všetko podstatne je mimo zaber alebo je to tu ukázane, len v náznakoch. Ako keby sa režisér bál viac pritvrdiť, tam vidím určite najväčšiu chybu filmu. Aspoň, že prišla dolámaná jaskynná žena, tá to tu aspoň na chvíľočku oživila. Bola tu i nejaká pointa, ale keďže to natočil Shyamalan, tak som ju i čakal, v tom nesklamal. Môžem dať  len silne 3*, na viac tento film nemal. ()

ledzepfan

Můžeme si říkat co chceme o tom, že Shyamalanovy filmy posledních cca 15let nejsou ve výsledku dokonalé, ale to nemění nic na faktu, že je to jeden z opravdu mála tvůrců, kteří opakovaně přicházejí s originálními a osobitými motivy/nápady, což je v dnešní recyklačně filmové krizi fakt vzácnost. I Old působí, navzdory zdánlivě důsledné režii, poněkud nedotaženě, jako, že tomu celému schází jakási plnokrevná tmelící hmota. Čistě papírově je to ale parádně vymyšlený a vrstevnatý příběh a já vůči takovéto imaginaci cítím jen a jen respekt. 3,5 ()

maddy

Neskutočná hlúposť! Film, v ktorom ľudia na pláži starnú rýchlosťou blesku (čo už vyzradil každý jeden trailer) a ktorý sa volá OLD, no v ktorom postavy dlhých 60 minút zo 110 minútového filmu riešia čo sa deje kým pochopia, že vlastne ehm starnú a stávajú sa OLD. Lebo to sa predsa nedá pochopiť v momente, keď sa z tvojho šesť ročného dieťaťa stane v priebehu chvíľe jedenásťročné. A v ktorom lekár vyoperuje tumor z tela vreckovým nožíkom za asi 15 sekúnd, len tak, na pláži, bez dezinfekcie. Čo viac k tomu dodať ... Shyamalan opäť raz po jednom skvelom filme nabral presvedčenie, že je jedinečným režisérom, aby sa hneď v tých ďalších prepadol na absolútne dno. A ešte sa u toho tváril ako najväčší kráľ. Nie, tu nefunguje vážne nič, príbeh je nehorázna hlúposť, postavy menia svoj charakter iba podľa toho ako to práve vyhovuje scenáru (raz sú starnúce deti stále deťmi, aj keď v tele pubertiakov, inokedy klasickí racionálne uvažujúci dospelí), atmosféra, aj napätie absentuje, a ani to mystérium okolo hlavného nápadu so starnutím, ktoré sa nakoniec namiesto akéhokoľvek prekvapivého záveru dopracuje k tak béčkovému vyústeniu, že aj treťotriedne VHSkové thrillery z 90. rokov môžu bledo závidiť. V závere nad tým musí zlomit hůl aj ten najväčší optimista, pre istotu na dva krát. CELKOVO: 2/10 ()

Vxxx

Strašně zajímavý námět. Provedení a výprava fajn, ale ten scénář a herecké výkony to hrozně potopili. Celou dobu jsem přemýšlela, jestli je ten film vlastně hrozně dobrý nebo totáílní sra*ka. A stále nevím. Takže 3*. ()

Praxis

Zezačátku luxusní Shya. Všudypřítomné tajemno a vůbec se to mezi těmi  hosty nedělá dobře. Spíš naopak. Všichni netuší, co se tu děje. Postupem ČASU a pobytem na pláži se ovšem začínají kupit více a více bizarní věci, které mě nejen že začnou otravovat, ale ke konci už vyloženě srát. Jako co to mělo znamenat? Proč korály? Mno, slibně rozjetý nápad byl jako obvykle u Shyových filmů vyloženě pohřben naprosto nesmyslným a zmateným koncem. 50% ()

nirvanafan

Nízkému hodnocení navzdory to stojí za zhlédnutí. Je to dobře natočené a finální rozuzlení je za mě úplně v pohodě. Co už je takové bebí, kvůli kterému jdou hvězdičky dolů, jsou situace, kdy má být film vážný/smutný/děsivý, ale je jenom vtipný. Hodně odfláknuté je potom postaršování hlavní hrdinů. To tam neměli pořádnýho maskéra? Zatímco děti přeobsadili, u dospělých je opravdu problém dodělat vrásku nebo šedivý vlas. Pár let vidět být nemusí, ale desítky let už se projeví u každého, pokud nejste Tom Cruise. A ten tam nebyl ani jeden. ()

salalala

Hodně zvláštní film, který skončil na půli cesty a je jen důkazem toho, že Shyamalan je už dlouho hodně nevyzpytatelný tvůrce. Pořád umí přijít s originálním námětem, pořád dokáže na minimu prostoru vytvořit hutnou a v dobrém slova smyslu nepříjemnou atmosféru, která láká k dalšímu sledování. Celá první polovina je vůbec hodně vydařená, velmi dobře pracuje s náznaky tajemna, má solidní tempo a rozehrává zajímavou zápletku. Postupem času ale začíná být jisté, že zvláštní schopnosti pláže se jen tak nevysvětlí a bude potřeba buď hodně geniální pointa, nebo vše vyšumí do ztracena. Bohužel je správně to druhé, protože pointa rozhodně není moc uspokojivá (MINISPOILER jako proč zrovna korály mají onu tajemnou moc vše negovat?) a naopak je do značné míry zvláštní, ne zcela důvěryhodná a možná i hloupá, neboť nedokáže vysvětlit plno věcí. Trochu zvláštní je i to, že ani postavy nejsou nijak výrazné ani zajímavé, a i když je hrají Gael Garcia Bernal, Vicky Krieps nebo Thomasin McKenzie, jsou dost zaměnitelné. Měl-li Old být jakýmsi podobenstvím uspěchanosti dneška, Shyamalanovi se to úplně nepovedlo, měl-li být obžalobou korporátů, o výsledku můžeme diskutovat, měl-li být nějakou filozofickou úvahou o neschopnosti komunikace ve vztahu, je tak trochu mimo, protože nezvolil úplně šťastný postup. Ve výsledku tak zůstal někde na půli cesty, což je škoda, protože Shyamalan má pořád na to, aby natočil výbornou žánrovku s propracovaným závěrem, jen by k tomu potřeboval být o něco přímočařejší a mít komornější podmínky, protože ambicióznost mu aktuálně neprospívá. 60 % ()

Trevor

Druhá polovica filmového kinovečera s najväčším filmovým fanúšikom spod Tatier sa začala aj vďaka užívateľovi NorseSword24, ktorý napriek nižšiemu veku neprestáva udivovať nielen svojim výberov filmov ale aj názormi na ne. V úvode ma trochu vystrašilo že celý rad pred nami zabrala skupina obyvateľstva voči ktorej máme stále množstvo oprávnených predsudkov. Treba povedať že príjemne prekvapili a až na jedného z nich, a to iba v úvode nikoho nerušili. Treba povedať že práve vďaka tipu od mladého filmového nadšenca som očakával, napriek tunajšiemu hodnoteniu, veľmi dobrý film ale Old ma prekvapil oveľa viac ako som čakal. Kamera si zaslúži 7 z 5 hviezdičiek (prirovnal by som ju k prvej Johanke z Arcu, Siedmej pečati či Občanovi Kaneovi) a dialógy, napriek tomu ako vyznejú sa vyrovnajú 12 rozhnevaným mužom. Celý dej filmu ma zaujal natoľko že ho považujem sa svojho favorita čísla 2 na najlepší film roku (Halloween kills je stále jednotkou), v každom prípade treba dodať že viac ako 4 hodiny strávené v kine počas tohto dňa stáli zato. V mojom prípade to bolo tretíkrát, čo som absolvoval dva filmy v slede v kinosále, v prípade najv§čšieho fanúšika spod Tatier to bola premiéra. Ktorá aj podľa jeho názoru určite stála zato. Skvelý filmový večer ktorý sme si užili podstatne viac, ako som očakával. Až po skončení filmu som si pozrel kto je jeho režisérom a za akými filmami stojí, skrátka Old som si aj vďaka traileru nechával ako také malé prekvapenie ktoré bolo nakoniec obrovské. ()

Vědma

Každý odborník se samozřejmě vyžívá v tom, jak najít miliony důvodů film strhat, ale mně bavil a příliš se mi nechce ho rozebírat. Herci se v tom sice trochu divně motali, ale atmosféra byla Shaymalanovsky skvělá. ()

kajas

Nový Shyamalan mě zaujal už svými trailery. Vše stojí na zápletce o záhadné pláži, na které za hodinu zestárnete o dva roky a ze které se (logicky) nemůžete dostat pryč. Po delší době jsem měla při sledování nějakého filmu velmi nepříjemné pocity, a to díky plíživé atmosféře, kterou tenhle indický frajer prostě budovat umí. V kině jsem si celé dvě hodiny moc užila a vlastně až po projekci jsme s kamarádkou začaly řešit nelogičnosti ve scénáři. Každopádně se časem ráda podívám znovu. ()

Reesam

Já teda nevím, kde to vzalo "tolik" procent, ale za mě to bylo velký špatný. A dokonce je to tak na hraně, že jsem kousek od toho dát odpad. Ale tak budiž mělo to i své světlé okamžiky. Ale z 90 % to byla nuda - stejný pohyby kamerou, takže se to okouká, špatné, hodně špatné herecké výkony, takže se to nedá sledovat, a v neposlední řadě scénář o ničem, jakože doslova o ničem. To nejlepší, co můžete vidět, jste viděli v traileru. ()

dyfur

....originálny námet ,v podstate stále v napätí udržiavajúce....záver som čakal debilný nič nevysvetľujúci,ale.....vcelku objasnená záhada.......mohlo to byť ešte niečo extra nejaký vyšpičkovaný záver-finále-nekonalo sa ....ale globálne-dalo sa..... ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (více)

Co nového chystá M. Night Shyamalan?

Co nového chystá M. Night Shyamalan?

28.09.2020

Režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Rozpolcený) si přes léto sehnal poměrně solidní obsazení pro svůj tehdy nepojmenovaný nový snímek. Nyní však slavný tvůrce konečně odhalil, o co vlastně v… (více)