Pro rodinu s dvěma malými dětmi to měla být dokonalá dovolená. Luxusní hotel v tropickém ráji a hoteliérův tip na tajnou pláž coby potřebná špetka dobrodružství. Na první pohled ta pláž opravdu nemá chybu – je nádherně písčitá, obklopená skalami a blankytně modré moře láká k tomu, abyste do něj okamžitě skočili. Na druhý pohled už to tak ideální není, protože z přítomnosti dalších opalujících se turistů je jasné, že podobný „tajný“ tip dostalo mnohem víc lidí, i když pořád nejde o nic, co by mělo rekreanty znepokojovat. Trable v ráji se projeví až ve chvíli, kdy děti na pláži najdou opuštěné věci patřící jiným hostům hotelu a z moře vytáhnou mrtvolu. Než se z prvotního šoku vzpamatují, čeká je mnohem větší otřes – všichni náhle nevysvětlitelně rapidně stárnou, což je patrné zejména na dětech. Tam, kde před chvílí stáli dva prckové, jsou teď vyděšení teenageři na prahu dospělosti. Všem na pláži je záhy jasné, že pokud se chtějí dožít večera, musí okamžitě vypadnout. Jenže to nějak nejde… (CinemArt)

Vabr

Čas je mým prvním filmem, na kterej sem zašel do kina v den premiéry a jsem rád, že to byl takto dobrý film, takže si to budu pamatovat tak jako, že byl Halloween prvním filmem, který odstartoval moje pravidelný návštěvy kina a zároveň prvním hororem, na který jsem zašel, i když mi nebylo ještě 15, a vyšlo to. V komentu vycházím z traileru, ale bez spoilerů z celku samotného, takže kdo chcete, čtěte dál. Měl jsem strašně velká očekávání hned od traileru a hrozně jsem se těšil. Trailer je bombasticky udělanej, a tak jsem ho sledoval snad každej den. Ale trošku si říkám, že by bylo lepší trailer nevidět, protože by mohlo nastat pár překvapení nebo jednoduše ten pocit nevědomosti, avšak to je taky pro mě risk se na trailer nekouknout, nic si nečíst, jít do kina naslepo, a pak třeba dostat hroznou nudu nebo hůř sra*ku. 110 minut mi uběhlo úplně plynule, dokonale, bez jakéhokoliv pocitu natahování nebo tak. Úvod není nějak přehnaně dlouhej ani krátkej a jde se na pláž. Někoho možná potěší krátká přítomnost M. Night Shyamalana. Postavy jsou sympatické a herci hrajou hodně dobře. Jedinou připomínku mám k postavě rappera (čerňocha), který se chová docela zvláštně a divně odpovídá jako ve stylu ,,Nemám co už dalšího říct''. Moc důležitý nebo významný také nebyl a myslím, že měl jen jediný účel. Jinak by šel podle mě odstranit, ale chápu, proč tam byl. A mou nejoblíbenější postavou byla máma. Pomalý start procesu stárnutí a jeho drobné projevy (malé plavky aj.) jsem hned poznal a okamžitě se mi líbilo, kam to směřuje. Celkem je na té pláži 11 lidí, což mě docela překvapuje kolik a ne všichni umírají na stáří, což film ozvláštňuje, protože to by bylo jinak celkem o ničem. Dobrý je, že když nastala smrt netýkající se zestárnutí, byla logická, takže to není tak, že by se umíralo kvůli kravinám nebo tak. Čas využívá různých prostředků stáří dost, takže make-upu, nových herců nebo stařeckých nemocí a postižení si určitě všimnete a musíte je docenit. Líbí se mi také logické myšlení postav, které se snaží pláž opustit, když po nějaké době zjistí, že se děje něco divného, a i přesto, že to nevychází, snaží se dál. Pak se také snaží najít jakékoliv jiné varianty cesty ven z pláže a přemýšlí nad nynějšími událostmi, proč tomu tak je a uvažují nad tím, jak konkrétně rychle čas na pláži ubíhá atd. Je zde také pár málo myšlenek ohledně času obecně, ale mohlo jich být mnohem víc, aby i divák nad filmem (nebo dokonce svým životem) o to víc přemýšlel. Vyzdvihnu jen třeba větu ,,Potřebuju jen trochu času'' nebo kdy čerňoška řekne o tom, že se kdysi dávno pohádala se sestrou a přestaly se spolu kvůli tomu bavit a teď jí to připadá jako hloupost. Tohle spolu s nechtěnou vtipností patří do dvou největších mínusů filmu. Bohužel zde nastaly tak dva tři momenty (spousty zlomenin nebo když stála těhotná holka s klukem přede všema a vůbec netušili, čemu se všichni tak diví), které vyzněly nechtěně trochu legračně, i když vím, jak byly zamýšleny. Proto jsem se snažil do postav a dramatické situace vcítit, ale u těchto dvou jsem se prostě uchechtnout musel. Ale zase až tak komickej mi ten film nepřišel tak jako některým v kině, kteří se smáli i poměrně častokrát jindy. Kamera byla hodně originální a určitě mě zaujala. Líbila se mi a cením svěží úhly nebo točení kamery. Nechápu, že si zde celkem dost lidí stěžuje na druhou půlku filmu nebo na film po 30 minutách. Nechápu, co jste čekali, že tam ještě mimo stárnutí a smrtí bude. Právě, že to se mi líbilo. Že postavy tam tak byly jako bezmocný loutky a mezitím se odehrávaly neotřelé a zajímavé věci, se kterými nebylo možné nic dělat. Konec se mi hodně líbil. Vysvětlení dávalo smysl a na jednu stranu bylo logické, proč nebo za jakým účelem se něco takového nevinným lidem, kteří navštíví pláž, děje. Nic takového jsem ještě ve filmu neviděl a tady to skvěle pasovalo. Celý film nelze zařadit do jednoho žánru, ale podle mě tam převažovalo nejvíc drama, které umělo dost dobře zapůsobit, až mi bylo i z toho všeho smutno a postav mi bylo hodně líto. Pak taky mysteriózní a thriller. Chvíli jsem si říkal, že Úniková hra: Turnaj šampionů je o trochu lepší než Čas, ale po dvou dnech měním názor, protože nad Časem musím docela často přemýšlet a vzpomenu si na něj určitě častěji. Jen škoda, že těch myšlenek tam nebylo víc. Vyhodnocení: Mám v plánu si koupit komiks, takže pak udělám edit s tím, jaký byl, až si ho přečtu Edit: Přečetl jsem komiks. Stál 4 stovky a upřímně to byly peníze vyhozený z okna. Je to o dost jednodušší než film. Myšlenka tam je až do očí bijící, takže kdybyste film neviděli, tak stejně hned od prvních stránek poznáte, o co půjde. Nulový popis nebo charakter postav a navíc tam je několik nelogičností nebo nevysvětlených věcí. Film je o dost propracovanější a jeho myšlenky jsou stokrát lepší než v komiksu. Divím se, že Shyamalana tahle předloha oslovila. Každopádně, možná zkusím začít číst víc komiksů - tohle byl můj první koupený. Ale myslím si, že možná na tenhle styl nebudu, ale uvidím. () (méně) (více)

geek.ondra

Zajímavé myšlenky utopené ve zcela průměrné a obyčejné žánrovce která nenadchne ale ani neurazí. Od režiséra Šestého smyslu a Vyvoleného ale přece jenom chceme něco víc. 5/10 ()

Tomo odpad!

Jsou filmy, které jsou špatné a nudí vás. A pak jsou filmy jako je tento, které jsou tak pitomé a špatně natočené, že vás jejich sledování až naštve. Nevím, jestli jsem kdy viděl větší slátaninu.. ()

pumpkinqueen

Asi jsem od takového netradičního a originálního námětu čekala příliš a udělala si zbytečně plané naděje. Neříkám, že to bylo až tak tragické, ale rozhodně to nebyl žádný zázrak. A že se z takového nápadu dalo vytřískat daleko víc. První, co mě po pár minutách sledování zklamalo, byl scénář, který za moc nestál a působil nepřirozeně až pitomě. Chyběly tam emoce (resp. ty uvěřitelné) a nepociťovala jsem ani napětí. Některé scény byly bohužel doslova uhozené až směšné. Jediné, co se mě drželo, byla zvědavost, jak tohle celé dopadne a jak se taková velká záhada vysvětlí. Čehož jsem se vlastně v podstatě ani nedočkala, ale - menší spoiler - ani přes absenci vysvětlení této anomálie nebyl konec až tak špatný. Rozhodně to není film pro každého. ()

gazogazo

Nelze zase nevidět, že kdyby byl na místě režiséra uveden někdo jiný, film by mohl mít lehce nad 60%. Jako jasně, je to banální thriller cvičení s komickou pointou a rychlým koncem, ale dá se. ()

FanKalEl

Tentokrát ma Shyamalan prekvapil a to pozitívne. Je to originálne, dajú sa tam nájsť myšlienky, má to dobré tempo, nenudí, slušný chaos a žiadny nevkusný cringe. Pri takomto koncepte nápadov sa po využití chyby nájdu stále, no nestoja za to vytknúť. Som rád že je náš malý vizionár späť! (80%) ()

NorseSword24

Pri pozeraní tohto snímku som dostal taký pocit, nepríjemný pocit, úzkosť, strach. Strach z toho, že by mi celý môj život začal utekať a za chvíľu by skončil. A to bolo asi najlepšie na tomto filme. Samozrejme to má veľké kvality aj u iných veciach ako kamera, hlavne ta úžasná kamera, ale aj scenár atď., však je to Shyamalan. Bohužiaľ mi zážitok v kine pokazila banda prijebancov, ktorý sa tam buď furt rozprávali alebo sa smiali v situáciách kedy nemali. Vtipné, že som od nich mohol byť mladší aj o 10 rokov a bral som ten film vážnejšie než oni. Áno, nie každý je taký fanúšik do filmov ale aspoň v tej sále by mohol držať pi... Ale späť k filmu a hlavne k tej myšlienke o nevyhnutnom starnutí, ktorá je fakt silná a veľmi sa ma dotkla. Čas je pre mňa to najcennejšie čo mám. Shyamalan má svoj štýl a určite patrí k jedným z najlepším režisérom (top 20), ale z volakeho dôvodu jeho posledné filmy už nie sú tak uznávané ako voľakedy, čo je škoda. Tento film je ta pecka, ktorú si pozrú hlavne filmoví nadšenci ( a zopár idiotov). Je to napínavé, mysteriózne, možno depresívne? V každom prípade to odporúčam. Je to skvelý film ale na 5* to necítim. ()

Kalimero13

Naprosto skvělá plejáda samostatných nápadů ve scénách, které vznikly při brainstormingu "lol situace na pláži, kde lidé stárnou 2 roky za hodinu". Bohužel jako film to vůbec nefunguje. Navíc tak hrozné herecké výkony stereotypních postav neustále opakující svoje mantry, podtržené podivnou režií a hlavně střihem, který vypadá, jak kdyby film přeskakoval na téměř na náhodná místa, tomu taky nepomůžou. Ale pokud máte přesně na toto náladu, budete spokojeni, protože námět je ve skutečnosti zajímavý a i závěrečně vysvětlení vás nechá v klidu usnout. ()

emdvojka

Dlho som takto nápaditý film nevidel. I keď ako to už s časom býva i tú platí, že kto sa s časom zahráva, väčšinou prehráva. No aj tak je tá hlavná myšlienka a nápad takto na "novo" využiť potenciál času  obdivuhodný. Ostatné prvky sú mysteriózne omáčky z maximalne prepísknutým finále. No ako som písal na začiatku, originálne to je a preto si to zaslúži 4 červené hviezdy. ()

Kingjiri

Jedinej námět, co byl na pláži zajímavej, byla dětská dvojice, která spolu stárnula. Zbytek, včetně postav, byl dost nezajímavej. Moc nepomoh ani horko těžko průměrnej plážovej casting. Najde se i pár WTF momentů, např. revoluční operace tumoru jednim řezem a následnym jednoduchym vyjmutim z těla nebo nekonečná zásoba kyslíku v závěru. Pointa byla vcelku fajn (teda až na přiblblej dětskej vzkaz, kterej někoho z pláže zachránil), ale vzhledem nezáživný hodince a půl, která jí předcházela, už moc dojmy z bijáku vylepšit nedokázala. Ve výsledku teda prachobyčejná béčkárna, na kterou si po projekci vzpomene fakt málokdo, dvě silnější hvězdy. ()

Maximilianus

M.  Shyamalan má dobré námety filmov, ale málokedy ich vie aj dobre spracovať. Toto bol ten prípad. Postavy nezaujímavé a nevýrazné, napätie žiadne, všetko prípadné nechutenstvo nezobrazoval, aby náhodou nešokoval, no a nejaké tajomstvo ostrova ma zrovna dvakrát nezaujímalo. Slabota, ale na jedno pozretie sa to dalo vydržať. 5,75/10. ()

swiss

Jako je moderní nepít Svijany, psát dlouhý, sprostý a všechno odsuzující recenze, je dneska moderní shazovat Shyamalana. Mně se tahle epizoda Startreku líbila. Slušela by i Doctorvi Who. A ta pláž byla nádherná! ()

samkko

Teda čekal jsem od toho rozhodně víc. I přes nízké hodnocení jsem čekal mrazivý mysteriózní thriller, který bude konečně ve svém žánru něco originálnějšího. Místo toho jsem ovšem dostal reklamu na nějakou pláž v Karibiku a ukázku těch nejhorších hereckých výkonů všech dob. Krom Thomasin McKenzie a Alexe Wolffa, zde byly herecké výkony tak špatné, že by je na pohodu dokázal přehrát i Bruse Willis v Cosmic sinu. Postavy byly napsány absolutně nesympaticky a chovali se nelogicky asi stejně, jak nelogické byly některé kamerové záběry v tomto snímku. Jediná věc která mohla film aspoň trochu zachránit, by byl případný gore. Ovšem nejvíce násilná scéna (scéna v noci s nožem) byla tak, ale tak špatná, že jsem měl sto chutí jít raději spát. Jednu hvězdu dávám za pár pěkných záběrů na přírodu. 2/10 ()

Likan7

Já měl Shyamalana fakt rád. Ani tak za Vyvoleného nebo Šestý smysl jako za Znamení. Tehdy to byl můj nejintenzivnější zážitek, který se do mě totálně trefil a dodnes pokaždý, když slyším ústřední znělku, mám husí kůži a je mi nepříjemně. Rozpolceným nastala otázka, jestli se nedostává zpět do svý formy. Tak ne, nedostává a Čas je důkaz jak moc špatně na tom je. Základní příběh je fajn, ale je totálně nevyužitý, postavy se chovají jak naprostí dementi a všechno divákovi raději 3x zopakují, to kdyby to náhodou nikdo nepochopil. V polovině se film prakticky zastaví a já musím sledovat skupinu idiotů, co běhají sem a tam po pláži. Ztráta času... ()

rublik05

Zpočátku na mě film působil trochu rozpačitě, začátek je takový nenápadný, rozjíždí se pozvolna, jakmile se však dostaneme na onu očekávanou pláž, konečně se začne odehrávat zajímavá, místy i děsivá podívaná, kdy některé scény jsou velice povedené, napětí rovněž ujde, herci hrají dobře, žádná z postav mi však neutkvěla v paměti, natož tak aby se nějakým způsobem vryla pod kůži. Závěrečné vyvrcholení jsem si představoval více propracované a promyšlené, celkově mi přišlo, že si s logikou nikdo moc hlavu nelámal, moment překvapení se v žádném případě nekoná, pointa je již po hodině filmu lehce odhadnutelná. Přišel jsem si jako u tuctového thrilleru, který má perfektní námět, ale čistě průměrné zpracování, což je ohromná škoda. 6/10. ()

LordMysti

Až se to z počátku nezdá, hodně velký bizarnost se z toho vyklubala. A hloupost se zajímavou myšlenkou, ale u té to bohužel skončilo. Škoda, potenciál tam byl mnohem větší. ()

Demonic189

Výborná pointa to vytiahla o 1*, ináč aj napriek zaujímavému námetu trochu slabé. Do oči bije hlavne fúra nelogickostí , prílišná doslovnosť a nie práve najsympatickejší herci na plátne. Škoda, Mr. Shyamalan nám opäť skĺzol do priemeru... ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (více)

Co nového chystá M. Night Shyamalan?

Co nového chystá M. Night Shyamalan?

28.09.2020

Režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Rozpolcený) si přes léto sehnal poměrně solidní obsazení pro svůj tehdy nepojmenovaný nový snímek. Nyní však slavný tvůrce konečně odhalil, o co vlastně v… (více)