Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Drama muže, pro kterého se práce stala jediným smyslem života. Jeho chladný a neosobní způsob jednání vzbuzuje nesouhlas spolupracovníků i členů rodiny a vede k odcizení. Nakonec si sám uvědomí potřebu "oddechového času", aby se mohl zamyslet nad vlastním životem... Děj se odehrává v neobvyklém prostředí loděnice na výrobu říčních bagrů. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (14)

Phex 

všechny recenze uživatele

Film nemá žádný děj, je to jen hrabání se v životě jednoho profesora, inženýra, který pracuje jako náměstek v továrně na sací bagry a zároveň externě učí na ČVUT. Je to kádr zásadový, správný a hlavně pracovitý. A to je jeho problém, rodině chybí - manželka má nápadníka a syn se vymaní z jeho vlivu tím, že ukončí studium na VŠ. Dnes úsměvné, jako tenhle tehdy špičkový pracant totiž v současnosti maká víc jak polovina národa a je to norma... ()

Vesecký 

všechny recenze uživatele

Zcela průměrný film o socialistickém workoholikovi, který se hroutí pod tíhou problémů i osobních vlastností a nakonec je přinucen změnit své životní priority. Člověk by řekl, že ač se film odehrává v dávno již uběhlých reáliích, může promlouvat i k dnešním moderním manažerům, kteří také jedou nadoraz a trpí tím celé jejich okolí i oni sami, často trpící sydromem vyhoření. ()

Reklama

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Pracovní snímek o jistém zásadovém inženýru, pro něhož je čistý kádrový posudek, morálka, vědomosti a pracovitost zásadou dobře odvedené práce. Drží se toho nejen v podniku na výrobu říčních bagrů, ale i svého soukromého života. Všechny jeho ideály se však pojednou začnou hroutit a byť si to zpočátku nedokáže připustit, okolí se pro něj stává velice cizím. Řídit podnik a rodinu je chválihodný čin, ale nemůže být ke všemu velice chladný přístup. Herecký koncert Radoslava Brzobohatého nemůže nechat na pochybách. Byť je moralita snímku předem jasná, dá se říci, že platí i pro dnešní dny. ()

JSYSMHJF 

všechny recenze uživatele

Ani nezvyklé prostředí výroby vodních bagrů příliš nezatraktivnilo poměrně nudný pohled do chodu jednoho podniku a trablů náměstka. Ospalé vyprávění děje. Muž v nejlepších letech se svou pravdou na štítě a vše se proti jeho workoholizmu a jisté tvrdosti a nadutosti spikne – žena se nechá okouzlovat mladíkem, syn nedostuduje, jednorázová milenka a v práci pravá ruka se klidně dokáže odpoutat a dělá si co chce. Ani umění Radoslava Brzobohatého nedokáže úplně vtáhnout do příběhu, i když právě herecké výkony Radoslava Brzobohatého, Jany Gýrové či Petra Svojtky jakžtakž pomůžou dokoukat film do konce. Za připomenutí stojí ještě hudba Petra Hapky. ()

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Pro mě překvapivě dobrý snímek z doby dávno minulé o zásadovém muži, který je zcela oddaný své práci. Tím pádem ztrácí povědomí o svém okolí, vzdaluje se mu rodina. Film nezatížený ideologií, popisující hektický život workoholika, s výborným hlavním hrdinou. Zaujala mě i pidirole pro Jiřího Zahajského. ()

Zajímavosti (1)

  • Film se natáčel mj. v Praze. Ing. Jan Ondrák (Radoslav Brzobohatý) s rodinou bydlí na nábřeží naproti Mánesu, učí zároveň na ČVUT v Praze Dejvicích. Loděnice, kde sídlí společnost stavící bagry, bývala v Praze Libni. Chatu má Ondrák v okolí Zbečna, které je vidět hned v úvodní scéně, natáčené z Masarykovy vyhlídky směrem na Sýkořici. (rakovnik)

Reklama

Reklama