Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Drama muže, pro kterého se práce stala jediným smyslem života. Jeho chladný a neosobní způsob jednání vzbuzuje nesouhlas spolupracovníků i členů rodiny a vede k odcizení. Nakonec si sám uvědomí potřebu "oddechového času", aby se mohl zamyslet nad vlastním životem... Děj se odehrává v neobvyklém prostředí loděnice na výrobu říčních bagrů. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (13)

Vesecký 

všechny recenze uživatele

Zcela průměrný film o socialistickém workoholikovi, který se hroutí pod tíhou problémů i osobních vlastností a nakonec je přinucen změnit své životní priority. Člověk by řekl, že ač se film odehrává v dávno již uběhlých reáliích, může promlouvat i k dnešním moderním manažerům, kteří také jedou nadoraz a trpí tím celé jejich okolí i oni sami, často trpící sydromem vyhoření. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Tohle asi zná každý, kdo se pokouší někde něco většího posunout dál. Firmu, obec, školu, úřad... Prostě den má jen 24 hodin a vy máte práci, rodinu a ještě musíte relaxovat jinak vyhoříte jako papír. Snad kdyby vše šlapalo jak hodinky, asi by se to dalo nějak držet pohromadě, jenže když to někde skřípe, nebo dokonce všude, zůstane vám z toho jen pocit vyčerpání a kupa otázek jestli já to mám vlastně za potřebí. Někdy navíc okolí a někdy i to nejbližší vás navíc od lecčehos zrazuje, protože přeci na prvním místě je rodina. Tedy výlet na Konopiště pěkně všichni s řízkama a až pak třeba obnova kanalizace v obci aby i u vás doma bylo to 22. století. Raslava Brzobohatého mám rád a docela byla zajímavá i ta návštěva výrobny lodních bagrů. Ale ten způsob jakým to bylo točeno, ten mi prostě nesedl. Navíc byla spousta herců nepochopitelně předabovaných. Ke konci to už i nudilo. Dávám tedy dvě sodovky do dvou prázných lahví od Bohemky. * * ()

Reklama

PatoP 

všechny recenze uživatele

Ešte som nevidel hrať Radka Brzobohatého v nejakom filme zle. Pre každé dielo, už či televízne alebo filmové, je jeho prítomnosť veľkým prínosom, vrátane "Oddechového času". Pre niekoho priemerný, pre mňa každopádne zaujímavý film. Tá jeho postava mi pripomína nášho direktora, neoblomný, nekompromisný, tvrdohlavý a raz do roka má aj dobrú náladu. ()

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Pro mě překvapivě dobrý snímek z doby dávno minulé o zásadovém muži, který je zcela oddaný své práci. Tím pádem ztrácí povědomí o svém okolí, vzdaluje se mu rodina. Film nezatížený ideologií, popisující hektický život workoholika, s výborným hlavním hrdinou. Zaujala mě i pidirole pro Jiřího Zahajského. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Také káva může být výživná. Upravte si ji s vejcem. 45letý Radoslav Brzobohatý neúnavně buduje, zatímco jeho syn, 18letý David Prachař bojkotuje studium. 30letý Vladimír Mišík vyhrává se svou skupinou ETC v baru, 31letému Petru Svojtkovi to sluší a všemu dává spavý řád 32letý Jiří Svoboda. ()

Zajímavosti (1)

  • Film se natáčel mj. v Praze. Ing. Jan Ondrák (Radoslav Brzobohatý) s rodinou bydlí na nábřeží naproti Mánesu, učí zároveň na ČVUT v Praze Dejvicích. Loděnice, kde sídlí společnost stavící bagry, bývala v Praze Libni. Chatu má Ondrák v okolí Zbečna, které je vidět hned v úvodní scéně, natáčené z Masarykovy vyhlídky směrem na Sýkořici. (rakovnik)

Reklama

Reklama