Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bývalý detektiv Brenner pracuje jako řidič záchranky a ke své nelibosti se ocitne uprostřed války dvou soupeřících záchranných služeb. Brenner sám je na straně „Kreuzretter“. Jeho šéf proti jeho minulosti u policie nic nemá a po vraždách, ke kterým na záchranné stanici došlo, je rád, že má ve svých řadách detektiva. Brenner ale příliš kouří, má záchvaty migrény a vyznačuje se neschopností odlišovat podstatné věci od těch nepodstatných. A tak budí jeho pozornost i hlouposti.

Brennerův nedobrovolný návrat k práci detektiva začíná, když se milenecký pár při vášnivém polibku kácí k zemi. Ďábelsky dobře mířená střela spojila milence na věčné časy. Vyhořelý detektiv se své původní profesi zpěčuje, ale brzy je prolito spoustu další krve a Brenner navíc narazí na dávnou lásku z dětství ...

Film Přijď, sladká smrti je první z doposud třech zfilmovaných brennerovských románů Wolfa Haase a v roce 2001 byl jako nejnavštěvovanější film roku oceněn Rakouskou filmovou cenou. [Der Film 2009] (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (4)

jondzavid 

všechny recenze uživatele

Slabšie 4* pre túto rakúsku čiernu krimi comedy so silne satirickým nádychom. Pôvodne som chcel ísť nižšie, ale pre filmík o dvoch súperiacich saniťáckych spolkoch má čo ponuknúť, aj keď beriem, že tento humor každému nesadne, ale J.Hader v hlavnej úlohe a niektoré schopné nápady (fórky s orálom v krčme, Burli či ´´dozadu nemôžeš´´) stoja za reč. ()

Slavice89 

všechny recenze uživatele

Poté co jsem viděla poprvé Josefa Hadera v tomto snímku na filmovém festivalu německého jazyka v Praze, stala jsem se jeho velkým fanouškem. Umí se dívat nesmírně smutně, a přitom je stále tak vtipný, až bych se rozplakala. Bohužel mě další komedie s ním v hlavní roli už nevzaly tak jako tato, přesto že většina z nich je také moc zábavná. Ale tento film o dvou záchranářských organizacích, které si dělají navzájem různé naschvály, jako že napojí řidiče konkurenční firmy na infúzi alkoholem, je opravdu neobyčejný. Už začátek filmu, dlouhý záběr na jarní krajinu, do které téměř po několika minutách vletí směrem od kamery auto a rozmlátí se na šťavnaté louce, je skoro pohádkový. A scénka s pejskem! A řetězová bouračka vyvolaná příkazem policie, že pronásledovaný vůz má zastavit! A do toho barokní hudba, krása. ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama