Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Druhý z celkem osmidílné řady německých filmů o slavném agentu FBI Jerry Cottonovi. Jerry řeší případ bandy vyděračů bezohledně vybírajících výpalné. Současně musí chránit jediného očitého svědka vraždy - dvanáctiletého Billyho. (MI-380)

Recenze (17)

Martin741 

všechny recenze uživatele

Rezisera Haralda Philippa si pamatam ako natocil Petrolejoveho Princa. No ale tu sa vyslovene vyznamenal, septembrovky ... pardon, decembrovky ... marcovky .. a jasne, mayovky su uz u mna dost podpriemerna literatura pre deti. Jo, jo ako decko som to zral, len potom clovek spozna skutocne nadherne a kvalitne veci /Povidka o Sinuhetovi/ tak behom casu to uz nie je az taka kvalita, tie Mayovky. Hlavny predstavitel Dzeryho Kotna George Nader je v roli agenta trojpismenkovej organizacie, Nadpriemer nedam, je to len rozbehova cast a tvorcovia sami nevedeli, ci sa seria ujme alebo nie. Rezisersky je to slusna remeselna robota, Nader sa snazi .. skoda tych nevelmi uveritelnych rvaciek, za to vsetko dam len slusny priemer .... 69 % ()

mortak 

všechny recenze uživatele

Nejzajímavější na celém filmu je snaha tvůrců vyvolat dojem, že se to natáčelo v New Yorku. Bohužel automobilové honičky ve městě se pak musí dělat koláží zadních projekcí a anonymních záběrů. A pak rychle děj přesunout do nějaké opuštěné továrny nebo lomu. Koukat se na to jinak dá, je to krátké, svižné, jen ten akční závěr se hrubě nepovedl. Na tři hvězdy tuhle sérii vytáhl až Harald Reinl, který tu akci zvládal bez problémů. ()

Reklama

xaver 

všechny recenze uživatele

Druhá ze série celkem slušných detektivek o neohroženém agentu FBI Jerry Cottonovi, paradoxně z dílny Západoněmecké kinematografie. První film ze série – Vražedné pouzdro na housle jsem bohužel neviděl. Celá série je jakousi německou odpovědí na britsko-americký „seriál“ o superagentovi 007. Naštěstí pro naši generaci nám tehdejší mocní tito filmy nezakázali, jako tomu bylo s Jamesem Bondem. Bylo to asi tím, že Jerry Cotton bojoval hlavně proti mafiánům a ne proti komunistům a Rusům. Každopádně v některých ohledech byl Jerry Cotton přijatelnější a hlavně reálnější než 007. Akorát ty technické vymoženosti neměl jako James Bond. Přesto to byly filmy zajímavé a na tu dobu pro nás něco úplně nového. Myslím, že i pro současného diváka, "zmlsaného" akčními krváky, mohou být tyto filmy zajímavé. Celé sérii dávám 4 a něco. ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Druhý snímek o agentovi FBI Jerry Cottonovi je natočený ve stejném roce jako první a je o poznání lepší. Styl 60. let je na snímku znát ve všech směrech a tím se stal svým způsobem okouzlujícím. Technické postupy jsou na svou dobu přirozené i když dnes už okaté. Scény za použití zadní projekce byly v rámci zjednodušení běžné. Zato nádherně nasnímané scenérie na New York a ulice v něm se staly historickým svědectvím doby. Příběh je jednoduchý, místy až naivní, ale takové byly i sešitové romány. Ani dnes v době velmi akčních a efektových snímků toto nijak neuškodí. Naopak. Pro odpočinkový filmový zážitek velice vhodné. ()

LadyPupu 

všechny recenze uživatele

Další dobrodružství Jerryho ve stylu 50ti odstínů šedi (čti: furt je to černobílý). Tentokrát se Cotton snaží zneškodnit Stodolarový gang a taky ochránit jednoho malého neposedu (čti: fakana neposlušnýho). V tomhle díle je hafo nelogických věcí, ale opět tu nechybí krásný jízdy autama před filmovým plátnem, lotři a pozor - místo roštěnek v mini - jsou tu mořské víly v akváriu ( + jeden žabí muž s kýblem na hlavě jako bonus). Upřímně řečeno třema hvězdičkama tomu trochu zalichotím, ale co. :-) ()

Galerie (23)

Reklama

Reklama