Oddychově laděný a vtipně napsaný příběh. Hrdinou je mladý talentovaný houslista Kuba Brenner, jenž pomáhá poněkud nesmělému příteli Oskarovi získat první milostné zkušenosti. Proto společně s ním využije mnohoslibné nabídky služeb Agentury pro muže. Při "opojném" večeru s dvěma dívkami ve vypůjčeném bytě, oba mladíci zjistí, že na tuto akci nebyli dostatečně finančně připraveni. V nouzi se u dohazovače Bolce dočasně vykoupí drahou soškou a později se tuto cennost Kuba pokusí získat zpátky. Vybere si ten nejméně vhodný okamžik: ocitá se v bytě místního mafiána ve chvíli ozbrojené výměny názorů dvou gangů. A jako by toho nebylo dost, ve vzniklém zmatku se ztratí i pořádný balík peněz... (oficiální text distributora)

Zl0

Vynikajúca komédia ktorú podľa hodnotení a komentov na CSFD asi väčšina pozerá dabovanú. Zle. Treba vidieť v poľštine. ()

oasismanik

Kurva mať, to bola nálož! Poľština tomu dodáva ešte vtipnejší rozmer, čiže nemôžem menej ako za 5. 9/10 "Z fajčenia toho hovna máš smiech ako svina kašeľ". ()

seba

Střihněte Samotáře s Tarantinem a máte průměrně zábavnou polskou komedii. Pro mně nejzajímavější z filmu je informace, že Jerzy Stuhr má syna a z něho je nepříliš výrazný herec (ve srovnání s otcem). Ale proč ne, jako oddychovka na večer ideální. ()

Gladi

Nevidel som veľa polských filmov, ani vlastne neviam koľko, ale viem,že tento je fakt dobrý. Skvelá poľská komédia s brutálnymi hláškami. U mňa za 5* ()

stooper

Už jenom kvůli těm Fredovým hláškám. Jeho kámoš ,,frajer" je taky borec a tuhle parodii na gangsterky miluju. Jenom škoda, že to nikde nemůžu sehnat. A je to jeden z mála filmů, který nechci vidět s titulkama, protože ten dabing mi přijde luxusní:-) ()

Lovin

I přes trochu naivní polský humor a možná i právě proto jsem se bavil opravdu náramě. Skvělý oddychový film, parodie na mafiánské filmy a zaslouží si opravdu nejvyšší hodnocení tedy pět. Doporučuji ()

CerstvySneh

Pre tento film mám slabosť. VIdela som ho už niekoľkokrát a vždy ma pobaví. A tá poľština je bááááječná, treba to rozhodne vidieť bez dabingu, "sympatične stvoženka" a "ježozviež", to sa ani nedá pekne preložiť. ()

vinducha

Výborná komedie . V 1:20:30 nastane přesně ta situace ze staršího tradovaného vtipu jak píše Boogeyman . A to sem si málem cvrnknul. ()

tiradentes

ZAUJÍMAVOSTI: Malé cameo si ako hosť v kaviarni, kde sedia Oskar s Kubom strihol Janusz Wójcik, tréner strieborných poľských futbalistov z olympiády v Barcelone 1992.*** Chlapíka, ktorý zbil Gruchu v Oskarovom byte si zahral Krzysztof Kosedowski, bronzový medailista z olympiády v Moskve, vo váhe do 57 kg (plus má aj striebro z ME vo Fínsku rok na to).*** Neurológa, ktorý ošetruje Gruchu po prestrelke si zahral Jakub Sienkiewicz, ktorý je primárne hudobník - gitarista, ale doteraz pôsobí aj ako neurológ. Venuje sa liečbe Parkinsonovej choroby. ()

Jaime15

Z môjho pohľadu ozaj ľahká, vtipná a veľmi chytľavá komédia. Človek si len sadne ku tomu a baví sa filmom, dej je vynikajúco popretkávaný a jednotlivé komické scény nemajú chybu. Dialógy sú podľa mňa úžasne vtipné a celé to ešte utvrdzuje poľština, ktorá je takým veselým a vtipným jazykom, že človek sa zasmeje aj na tom čo nemá byť vtip :D Mňa film naozaj oslovil a určite si ho ešte veľa krát pozriem. Moje hodnotenie 4 hviezdičky :) ()

mondrian

naprosto skvělá polská komedie, kterou je ovšem třeba vidět v originálním znění, protože dabing, či titulky v tomto případě film degradují. Bohužel ti, kteří nerozumí polsky tento film zřejmě nikdy dostatečně nedocení, jelikož většina hlášek se dost dobře do češtiny přeložit nedá. ()

radimhasalik

Příjemná polská komedie. Trochu mi připomínala ty české. Děj nic moc světoborného. Nebyl to film, který by vyvolal takový ten WAU pocit s přáním "to musím vidět příště znovu". Nemusím. Proto dávám tři hvězdičky. ()

Rathe

Zajímavá polská komedie, která má v sobě spoustu humoru. Je to první polská komedie, kterou jsem viděl a musím říct, že je to velký blázinec. Kolikrát je to vlastně až takový blázinec, že to až přechází v trapnost... Velká škoda je, že všechny ty postavy jsou nezáživné, nezapamatovatelné. A ex-přítelkyně hlavního hrdiny je úplně vytáčející...! ()

HeroinClown

... Poliaci vždy vedia pobaviť, o to viac keď film pozeráte bez tituliek. Komédia, ktorá pokojne schová do rukáva americké "vyliž lebky" typu American Pie a pod. Máme sa čo učiť a hlavne dobiehať. Tlieskam... ()

MrEddie

Jeden z nejlepších polských filmů. Takový polský Pulp Fiction.Oddechová gangsterka. Film má rozhodně legrační děj a zajímavý charaktery. Nezapomenutelný jsou dialogy o černoších, o svetru s hruškou, o filmech, o hranolkách atd. Enšpígle dej si ten film ještě jednou. Komedii mohu jen doporučit. ()