• Mulosz
  ****

  Na nic si nehrající gangsterská komedie, u které jsem se náramně bavil. Nejvíce mně dostala scéna "Śmierć we Wenezii". Polákům tu jejich upřímnost hodně závidím. Chtějí natočit blbost, tak prostě natočí blbost, v níž si autor dělá švandu sám ze sebe a neschovává se za životaspásné myšlenky, které by snažily z díla udělat kvaziumělecké zamyšlení nad všemi neduhy současného světa.(2.2.2009)

 • viktorka181
  *****

  To jsme si takhle jednou se švagrovou řekly, že si nahrajme něco "složitějšího" a myslely jsme si, že jsme na nahrávání načasovaly "Kluci nepláčou". Jaké bylo naše překvapení, když jsme zhlédly tohle. Příjemné překvapení. Pro mě nejlepší lehká komedie, co jsem kdy viděla, s několika hláškami, které v naší rodině zlidověly ("kurva los"... "reinkarnace, slyšels někdy tak dlouhý slovo?"... "neužírej mi ty hranolky" apod)... Jasně, je to blbost, ale fakt vtipná blbost, což se, podle mě, od komedie očekává nejvíc.(29.11.2012)

 • Jaime15
  ****

  Z môjho pohľadu ozaj ľahká, vtipná a veľmi chytľavá komédia. Človek si len sadne ku tomu a baví sa filmom, dej je vynikajúco popretkávaný a jednotlivé komické scény nemajú chybu. Dialógy sú podľa mňa úžasne vtipné a celé to ešte utvrdzuje poľština, ktorá je takým veselým a vtipným jazykom, že človek sa zasmeje aj na tom čo nemá byť vtip :D Mňa film naozaj oslovil a určite si ho ešte veľa krát pozriem. Moje hodnotenie 4 hviezdičky :)(23.12.2012)

 • Mikino00
  ***

  Příběhem slabší komedie z gangsterského prostředí. V záplavě postav, se najdou vtipné i naprosto otravné charaktery, podobně je to i s vtipy a dialogy. Místy je film vtipný, někdy zase za hranicí trapnosti. Ve výsledku sympatický pokus o příspěvek do tohoto žánru, ale svým specifickým humorem nemusí úplně každému sednout.(11.2.2015)

 • tiradentes
  *****

  ZAUJÍMAVOSTI: Malé cameo si ako hosť v kaviarni, kde sedia Oskar s Kubom strihol Janusz Wójcik, tréner strieborných poľských futbalistov z olympiády v Barcelone 1992.*** Chlapíka, ktorý zbil Gruchu v Oskarovom byte si zahral Krzysztof Kosedowski, bronzový medailista z olympiády v Moskve, vo váhe do 57 kg (plus má aj striebro z ME vo Fínsku rok na to).*** Neurológa, ktorý ošetruje Gruchu po prestrelke si zahral Jakub Sienkiewicz, ktorý je primárne hudobník - gitarista, ale doteraz pôsobí aj ako neurológ. Venuje sa liečbe Parkinsonovej choroby.(17.8.2012)

 • - Neurológa, ktorý ošetruje Gruchu (Miroslaw Zbrojewicz) po prestrelke si zahral Jakub Sienkiewicz, ktorý je primárne hudobník - gitarista, ale doteraz pôsobí aj ako neurológ. Venuje sa liečbe Parkinsonovej choroby. (tiradentes)

 • - Miniaturní roli raketýra Šediváka ztvárnil bývalý boxer Krzysztof Kosedowski, mimo jiné držitel bronzové medaile v muší váze z LOH 1980 v Moskvě a čtyřnásobný mistr Polska. (Zdroj: ČSFD.cz)