Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Oddychově laděný a vtipně napsaný příběh. Hrdinou je mladý talentovaný houslista Kuba Brenner, jenž pomáhá poněkud nesmělému příteli Oskarovi získat první milostné zkušenosti. Proto společně s ním využije mnohoslibné nabídky služeb Agentury pro muže. Při "opojném" večeru s dvěma dívkami ve vypůjčeném bytě, oba mladíci zjistí, že na tuto akci nebyli dostatečně finančně připraveni. V nouzi se u dohazovače Bolce dočasně vykoupí drahou soškou a později se tuto cennost Kuba pokusí získat zpátky. Vybere si ten nejméně vhodný okamžik: ocitá se v bytě místního mafiána ve chvíli ozbrojené výměny názorů dvou gangů. A jako by toho nebylo dost, ve vzniklém zmatku se ztratí i pořádný balík peněz... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (42)

Petein 

všechny recenze uživatele

Pohoda….vtip…hlášky…. kultovní potřeštěná polská akční komedie Olafa Lubaszenka s úžasnými herci jako Maciej Stuhr (Glina, Sala samobójców.Hater, Obywatel), Cezary Pazura (Pitbull:Ostatní pies, Den cvoka, Kiler), Mirosław Baka (Reich, Demony wojny wg Goi) , Michał Milowicz (Poranek kojota). Film je doslova nakrmený vtipnými hláška-ovšem v jezyku polskim a proto možná u nás ne příliš známý a doceněný i když byl vysílán v TV, ovšem v českém dabingu. Pro příklad scéna kdy se ptá ženská svého milého v holičství jestli se jmenuje „psykutas-psí čurák“ a on odpovídá, že se jmenuje jen „Psikuta“. Scéna s do hlavy střeleným Mirosław Zbrojewicz, který se postaví a zní dotaz „A co on jest kurwa Robocop?“. Prostě totál zajebista podívaná, které kraluje i banda vyhulenců, kteří vezmou na lano ožralé policjanty a po cestě začnou zmatkovat, že je poliši honí. Michał Milowicz v roli „povoláním synáček“ hlavy mafie hrající si na tvrďáka zbožňujícího americké mafiány a černý hip-hop s jeho nalepovacími kérkami a zavřeným jezevčíkem na záchodě, kterého vydává za nebezpečného bojového psa. No střihem bych to přirovnal skoro k Pulp Fiction. Opravdu příjemná podívaná s hláškami, které jednoduše musely zlidovět jak v samotném Polsku, tak v jeho českém příhraničí. 4a půl *. ()

mistvan 

všechny recenze uživatele

Vím, že to není hlubokomyslný film s velkými umělecký ambicemi, ale hodnotím to, že autorům se dle mého podařilo dokonale naplnit sledovaný cíl - natočit šílenou gangsterskou komedii. Nechápu, proč tady u nás nikdo neumí natočit prachobyčejnou ale zároveň skutečně vtipnou crazy komedii, která si na nic nehraje. V tomhle na Poláky nemáme a jak to tak vidím, asi dlouho mít nebudeme. ()

Reklama

viktorka181 

všechny recenze uživatele

To jsme si takhle jednou se švagrovou řekly, že si nahrajme něco "složitějšího" a myslely jsme si, že jsme na nahrávání načasovaly "Kluci nepláčou". Jaké bylo naše překvapení, když jsme zhlédly tohle. Příjemné překvapení. Pro mě nejlepší lehká komedie, co jsem kdy viděla, s několika hláškami, které v naší rodině zlidověly ("kurva los"... "reinkarnace, slyšels někdy tak dlouhý slovo?"... "neužírej mi ty hranolky" apod)... Jasně, je to blbost, ale fakt vtipná blbost, což se, podle mě, od komedie očekává nejvíc. ()

Berenise 

všechny recenze uživatele

Štvrtá hviezdička asi úplne nelogicky za polštinu v "gangstersokm filme". Keď sa kápo tvári akože smrteľne vážne a vyhráža sa vám ľadovým hlasom v jazyku, kde všetko znie ako zdrobnelina, tak sa nedá nesmiať. Vážne hurhónsky. Je to úplne ujeté, miestami naprosto príšerné aby som mala čisté svedomie, asi každý druhý týždeň zmením hodnotenie o 2* nadol :D ()

Jaime15 

všechny recenze uživatele

Z môjho pohľadu ozaj ľahká, vtipná a veľmi chytľavá komédia. Človek si len sadne ku tomu a baví sa filmom, dej je vynikajúco popretkávaný a jednotlivé komické scény nemajú chybu. Dialógy sú podľa mňa úžasne vtipné a celé to ešte utvrdzuje poľština, ktorá je takým veselým a vtipným jazykom, že človek sa zasmeje aj na tom čo nemá byť vtip :D Mňa film naozaj oslovil a určite si ho ešte veľa krát pozriem. Moje hodnotenie 4 hviezdičky :) ()

Galerie (28)

Zajímavosti (3)

  • Neurológa, ktorý ošetruje Gruchu (Miroslaw Zbrojewicz) po prestrelke si zahral Jakub Sienkiewicz, ktorý je primárne hudobník - gitarista, ale doteraz pôsobí aj ako neurológ. Venuje sa liečbe Parkinsonovej choroby. (tiradentes)
  • Miniaturní roli raketýra Šediváka ztvárnil bývalý boxer Krzysztof Kosedowski, mimo jiné držitel bronzové medaile v muší váze z LOH 1980 v Moskvě a čtyřnásobný mistr Polska. (ČSFD)

Reklama

Reklama