ZAUJÍMAVOSTI: Malé cameo si ako hosť v kaviarni, kde sedia Oskar s Kubom strihol Janusz Wójcik, tréner strieborných poľských futbalistov z olympiády v Barcelone 1992.*** Chlapíka, ktorý zbil Gruchu v Oskarovom byte si zahral Krzysztof Kosedowski, bronzový medailista z olympiády v Moskve, vo váhe do 57 kg (plus má aj striebro z ME vo Fínsku rok na to).*** Neurológa, ktorý ošetruje Gruchu po prestrelke si zahral Jakub Sienkiewicz, ktorý je primárne hudobník - gitarista, ale doteraz pôsobí aj ako neurológ. Venuje sa liečbe Parkinsonovej choroby.(17.8.2012)

Vím, že to není hlubokomyslný film s velkými umělecký ambicemi, ale hodnotím to, že autorům se dle mého podařilo dokonale naplnit sledovaný cíl - natočit šílenou gangsterskou komedii. Nechápu, proč tady u nás nikdo neumí natočit prachobyčejnou ale zároveň skutečně vtipnou crazy komedii, která si na nic nehraje. V tomhle na Poláky nemáme a jak to tak vidím, asi dlouho mít nebudeme.(21.1.2008)

Na nic si nehrající gangsterská komedie, u které jsem se náramně bavil. Nejvíce mně dostala scéna "Śmierć we Wenezii". Polákům tu jejich upřímnost hodně závidím. Chtějí natočit blbost, tak prostě natočí blbost, v níž si autor dělá švandu sám ze sebe a neschovává se za životaspásné myšlenky, které by snažily z díla udělat kvaziumělecké zamyšlení nad všemi neduhy současného světa.(2.2.2009)

Štvrtá hviezdička asi úplne nelogicky za polštinu v "gangstersokm filme". Keď sa kápo tvári akože smrteľne vážne a vyhráža sa vám ľadovým hlasom v jazyku, kde všetko znie ako zdrobnelina, tak sa nedá nesmiať. Vážne hurhónsky. Je to úplne ujeté, miestami naprosto príšerné aby som mala čisté svedomie, asi každý druhý týždeň zmením hodnotenie o 2* nadol :D(29.12.2008)

• Rathe

Zajímavá polská komedie, která má v sobě spoustu humoru. Je to první polská komedie, kterou jsem viděl a musím říct, že je to velký blázinec. Kolikrát je to vlastně až takový blázinec, že to až přechází v trapnost... Velká škoda je, že všechny ty postavy jsou nezáživné, nezapamatovatelné. A ex-přítelkyně hlavního hrdiny je úplně vytáčející...!(29.5.2016)

• - Neurológa, ktorý ošetruje Gruchu (Miroslaw Zbrojewicz) po prestrelke si zahral Jakub Sienkiewicz, ktorý je primárne hudobník - gitarista, ale doteraz pôsobí aj ako neurológ. Venuje sa liečbe Parkinsonovej choroby. (tiradentes)

• - Miniaturní roli raketýra Šediváka ztvárnil bývalý boxer Krzysztof Kosedowski, mimo jiné držitel bronzové medaile v muší váze z LOH 1980 v Moskvě a čtyřnásobný mistr Polska.