Ježek Sonic 2

• USA Sonic the Hedgehog 2 (více)

Ve chvíli, kdy Doktor Robotnik (Jim Carrey) osudově uvízl na Houbové planetě, ztratil ježek Sonic jediného opravdu schopného nepřítele. A začal se hodně nudit. Občas vypomůže policii dopadnout pár „nepolapitelných“ gaunerů, ale jinak nemá svou modrou energii do čeho vrhnout, což jeho největšího kámoše, šerifa Toma (James Marsden), docela stresuje. Mnohem víc než škody, které za něj musí platit. Jenže vynalézavý Robotnik dokázal nalézt způsob, jak ze svého houbového vězení uniknout a vrátit se na Zemi, a navíc se spojil s ježurou jménem Knuckles, což je chlupatá červená koule plná zloby a unikátních schopností, které jsou podobné těm Sonicovým. Tahle nebezpečná dvojka sleduje dva hlavní cíle. Prvním je pomsta Sonicovi a druhým nalezení a ovládnutí nekonečného zdroje energie, který by z Robotnika udělal vládce celé planety. Přesile naštěstí nebude Sonic čelit sám, ale s podporou dvouocasého lišáka Tailse, který mu přišel na pomoc z jiné dimenze, protože tady jde o všechno. (Cinemart)

Toren

7,5/10. Tak tohle je dámy a pánové naprosto perfektní ukázka toho, jak udělat moderní rodinný biják, který kloubí jak herní kořeny, tak blockbusterové měřítko s pop kulturní dávkou referencí a skvělou zábavu pro všechny věkové kategorie. Kurdefix! To je tak osvěžující a přitom neuvěřitelně nostalgická trefa do modrého! Tvůrci si u pokračování byli očividně ještě jistější v kramflecích a předkládají ve všech ohledech nadupanější střelu, která těží ze silných stránek jedničky a přitom velmi šikovně rozvíjí Sonicův svět do budoucích příběhů. Na rozdíl od jiných pokračování však modrý ježura sebejistě stojí na vlastních nohou a působí uceleně a plnohodnotně. Kromě skvělých nováčků (Tails i Knuckles sympaticky mění dynamiku celého příběhu) si film opět krade pro sebe božský Jim Carrey a jeho Dr. Robotnik, jenž oproti minulé eskapádě nabral na šílenosti, živelnosti a jeho kadence hlášek je naprosto neuvěřitelná a přitom skvostně trefná. Miluju jak kloubí dvojsmysly, slovní hříčky, dospělácké narážky a celkově... miluju Jima za to, jak si to užívá a jak mě vrací do devadesátek. Kdyby ta první hodina nebyla tak nabušená, tak jdu se známkou ještě výš... ale druhá hoďka bohužel ztrácí tah na branku a delší stopáž se přeci jen projevila. Přesto... velice, ale fakt VELICE podařená zábava pro celou rodinu! A těch je jako šafránu! ()

MrHlad

Víceméně to samé, co jsme dostali od Sonica minule. Za mě ale pořád dobrý. Modrý ježek je sympaťák, jde mu akce i humor, Jim Carrey si to na plátně pořád užívá a nový zloduch Knuckles se taky povedl. Škoda trošku přepálené stopáže, což je vidět hlavně ve třetí čtvrtině, kdy se řeší věci, které se Sonicem a jeho dobrodružstvím mají jen pramálo společného. Ale jinak to příjemně utíká a nudit se nebudou děti, ani dospěláci. ()

FrankSusta

Ježek nakřížený s šmoulou je zpět! A je otravnější! A horší!    Ježek Sonic se nám po dvou letech vrátil. A k mému nepřekvapení to dopadlo špatně. I když mohou někteří tvrdit, že je dvojka lepší, mě to tak rozhodně nepřipadalo. Ať už šlo o nelogické skoky v ději, nelogické přemýšlení postav, nelogické fyzikální zákony, co si tento film sám vytvořil...! Pane bože! Postavy zhloupěly, protagonista začal být otravnější a Jim Carrey začal výrazně ztrácet šmrnc. Jediné, co mohu pochválit, je to, že se zlepšili efekty. To je tak vše za pozitiva. Rozhodně to tak dopadnout nemuselo! A uječená černoška s rusy, co jsou za naprostý idioty, ti mohli být klidně vystřiženi. Je to jedno klišé na jeden trapný moment za jedním klišé za jedním trapným momentem. Špatné (i když jsem se párkrát třeba trochu pousmál)! 5/10 ()

Sabrewulf

Ano, dal jsem 4 hvězdy, je to fajn film a dost povedená herní adaptace, ale přesto mě ten film hrozně SERE. Proč? Protože mohl být jako předělávka o dost lepší! Teď si nejspíš zaťukáte na čelo a řeknete si: "A co jako ještě chtěl, rozežranec, už tak je tam těch odkazů na hru obrovská hromada, to zase nemohli dělat okénko po okénku celou hru", JENŽE! Já po nikom nechci žádné překopávání, stačila jedna malá, nijak složitá drobnost... HUDBA! Například scéna, kdy Sonic surfuje ze sněžné hory. Ty vole, Sonic surfuje ze sněžné hory! To si úplně říkalo o hudební podklad z Ice Cap Zone v Sonic a & Knuckles! Schválně jsem si pak tu scénu pustil znovu, vypnul zvuk a k tomu pustil jako podklad právě OST z daného herního levelu a okamžitě mi naskočila husina. Když už tam ta hudba ze hry nehraje a oni by tam alespoň zkomponovali nějakou chytlavou skladbu, tak by to ani tak nebilo do uší, ale ve filmu je naprosto nemastná neslaná a hlavně mdlá (!) orchestrálka, ze které už 10 sekund po tom nevím ani jeden tón. Prdnout tam to Ice Cap Zone tak nejen, že by se nejeden fanda tetelil blahem, ale navíc se to tam hodí a i neznalci hry by měli tuhle scénu bez debat zajímavější a zapamatovatelnější. To samé taneční scéna v chatě. Oni tam vecpou nějakou nezajímavou hiphopovou sračku bez melodie a přitom ji stačilo nahradit téměř libovolnou skladbou z her (protože v jádru jsou to v podstatě taneční skladby!!!) a máte úplně jinou náladu, což jsem samozřejmě udělal a opět husina (např. takové "Endless mine" tomu dodá hrozně příjemně optimistický tón). A do třetice - finále. Když jsem si pohrál s načasováním u konkrétních scén a variabilně zkoušel skladbu Final Boss ze hry Sonic 1, či skladbu Boss 2 ze Sonic & Knuckles, tak hádejte co... ano, správně, husina. Tedy hrát to na plné kule v kině, tak bych se udělal. A to jsem pouštěl 16ti bitové origo verze. Kdyby ty skladby udělali nově, moderně, tak by to dodalo neskutečný šmrnc. Já to nechápu, oni mají takhle parádně nahráno na smeč, míček jim padá blízko sítě kolmo dolů, spoluhráč se válí na zemi a oni prostě jen čumí a ten míček nechají spadnout na zem. Proč?!! To samé Uncharted, proč má Hollywood tu napřesdržku úchylku, IGNOROVAT ikonické skladby z her? Jó, ono je sice hezké, že na hráče pomrkávají jednou skladbou vyzváněním v mobilu, ale do prdele, Sonic nemá stavěné hudby na blbé pomrkávání, to je jedna z těch her, která je OSTčkem proslulá, lidi dělají na youtube o sto šest jejich covery a tak. Úplně se bojím, že by je napadlo skutečně dělat s Wanem tu Castlevanii, nebo chtít dělat další SEGA klasiku Golden Axe, protože to jsou taktéž ty hry s mistrovským soundtrackem, na který by se filmaři opět vysrali. To jenom Christopher Gans (Silent Hill) je takový BOREC, že jediný pochopil, jakou neuvěřitelnou sílu má použití herního soundtracku do adaptace? No nic, dál. Stopáž je zaplněná některými zbytečnostmi, chata tam být vůbec nemusela a celá scéna na svatbě do tohoto filmu brutálně nepasovala. A trošku tam bije do očí občasná nelogika - byť je to rodinný film na vypnutí mozku, přece jen sami na sebe tvůrci upletli bič tím, že ze Sonica neudělali jen rychle běhajícího ježka, nýbrž "Quicksilvera", takže čumím a říkám si:", Proč ,proboha, Sonic tu mapu tomu Rusovi prostě nevezme z ruky/boty? A úplný facepalm je, když nejrychlejší tvor planety nedokáže utéct lavině. Jako fakt? To nemohli dát u té hory sráz, proti kterému by mu byla jeho rychlost k ničemu a vzhledem k omdlenému Tailsovi by skutečně ten teleport potřeboval? Ale to už hodně ryju, jak jsem podrážděný. Vypustit scénu chata + svatba, doplnit do klíčových míst klíčové herní melodie a byla by to špička v herních předělávkách. P.S. Jak by řekl Sean Connery ve Vycházejícím slunci (když už ten Sonic pochází z Japonska): "Já jsem velmi, velmi OKOTA!" -"Nasraný" -"Ano! Nasraný!!!" () (méně) (více)

hroubek

Jednička mi sedla a na dvojku jsem se opravdu dost těšil. A to je možná ten největší problém, protože jsem dostal jen "fajn pokračování". Tím neříkám, že je film špatný, jelikož špatný rozhodně není. Jen je to klasické pokračování, které je větší a hlasitější. Trochu mi zde chybělo srdíčko z prvního dílu, který přeci jenom byl více o charakterech. Režisér Jeff Fowler odvedl dobrou práci a natočil dobrý rodinný film, který neurazí a má místy luxusní momenty. Fowler zvládl představit nové postavy, využil nové prostředí, pohrál si s akční stránkou filmu a dal hodně prostoru Jimu Carreymu, který se královsky baví. Jako zábavný oddychový film to funguje na jedničku, přesto jsem čekal a hlavně chtěl o trochu více. ()

• Myšlenka prstenů jako portálů vychází z původních her, kde byly velké prsteny prostředkem pro vstup do dalších či bonusových úrovní. (Ryuuhei)
  • Při závěřečném souboji s Robotnikem (Jim Carrey) v jeho mecha robotovi autoři filmu propásli možnost dalšího easter eggu s odkazem na hry, a to, že každý „Boss Fight“ ve hře končil tím, že Sonic udeřil Robotnikův mech celkem 8x. Tady jím po odřezání hlavy a utrhnutí rukou proletěl 12x. (krtek6)
  • Když se Robotnik (Jim Carrey) vrátí na zpět na Zemi a obnoví svou továrnu na roboty, tak od té doby můžeme ve filmu několikrát vidět jeho herní symbol v podobě hlavy s ikonickými brýlemi a velkým dlouhým knírem. Stejný jako měl hlavu závěrečný robot, se kterým bojovali hrdinové. (krtek6)

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy