Mladý batůžkář Richard přiletí do Bangkoku, ubytuje se v hotelu a seznámí se tam s podivínem Daffym z vedlejšího pokoje. Ten mu vypráví o tajemném ostrově a pláži v zapomenuté laguně. Druhý den má na dveřích připíchnutou mapu ostrova. Jde za Daffym a najde ho mrtvého. Policie případ hned uzavře s tím, že si Daffy podřezal žíly. Richard se domluví s mladým párem, Etiennem a Françoise, kteří také bydlí v hotelu, že se společně vydají najít ostrov. Ten leží v chráněné oblasti, takže je tam nikdo nedopraví. Rozhodnou se tedy dojet lodí na nejbližší ostrov a zbytek, cca 2 km, doplavat. Večer se Richard seznámí se Zephem a Sammym, kteří mu vypráví legendu o ostrově a pláži, kde je všechno naprosto dokonalé, ale nikdo neví, kde ten ostrov leží. Navíc tam prý roste spousta marihuany. Ráno před odjezdem jim Richard nechá v pokoji kopii mapy...  Richard, Etien a Françoise vyrazí na cestu lodí a pak doplavou na ostrov, kde objeví obrovské marihuanové pole. Richard si všimne spícího muže, který pole hlídá. Hlídače probudí křikem jeho opice, která vidí Richarda a za chvíli už pole pročesává spousta mužů se zbraněmi a hledá vetřelce. Těm se podaří utéct a rozhodnou se pokračovat v hledání pláže. Cestou potkají Keatyho, který je zavede do tábora. Tam se dozvědí, že Daffy byl zakladatelem této komunity. Vedoucí komunity Sal chce vědět, zda Daffy dal mapu ještě někomu, nebo zda ji někomu ukázali. Všichni řeknou že ne a Sal mapu zapálí, protože chtějí zůstat utajeni. Pak zavedou cestovatele k pláži, která je nádherná... Komunita je soběstačná a na pevninu jezdí jen minimálně. S farmáři, kteří pěstují marihuanu na druhé straně ostrova, mají dohodu, že pokud do komunity nepřijdou další lidé, mohou zde zůstat. Richard, Etienne a Françoise se s komunitou sžijí a mají se skvěle. Richard stále víc touží po Françoise a on se jí také líbí. Jednou v noci na pláži se spolu vyspí. Etienne to zjistí a Françoise mu přenechá... (TV Prima)

Calma

Úplně všechny postavy mi byly značně nesympatické, takže i když je příběh docela zajímavý, bylo mi úplně jedno jak dopadne a v podstatě jsem se celou dobu nudila. Nezachránily to ani nádherné záběry, ani legendární soundtrack. ()

pratoriax

Film na kterém jsem byl, když jsem byl poprvé v kině. Pohled z bílé pláže nádherného Phi Phi Islandu za pohrávání Mobyho Porcelain to je první co mi vyskočí. Jen mě mrzelo, že na tom kousku ráje na zemi nezůstali. ()

Honey007

Začnu pozitivy - fantastický soundtrack, který jsem okamžitě musela mít :), velmi dobré herecké výkony a nádherné exteriéry. Bohužel ani režisérský mág jako je Danny Boyle nedokáže z podprůměrného scénáře vypiplat nic lepšího než solidní průměrný snímek s pohledným hlavním hrdinou. Je to škoda, potenciál by tu asi byl, ale scénář zůstal bohužel jen na povrchu, který nic zase až tak zajímavého nenabízí. slušných 60% ()

ivour

Musím dát 3*** protože přesně tak to pasuje. Půl na půl. První polovina-skvělá, dobrý příběh, dechberoucí příroda ale pak přijde zlom a najednou je to jak v šílené počítačové hře a zklamání. ()

lipschowski

Film Pláž je jako sýr. Musí nejprve uležet. Po prvním shlédnutí by si nezasloužil ani dvě hvězdičky. Ale po důkladném uložení, si film zaslouží tři hvězdičky, už jen pro to, že při náhodném nárazu ovladačem při přepínání, film vždy (při dnešní záplavě seriálů) zůstane na obrazovce. Samozřejmně že se trainspotingová laťka nedá s Pláží srovnávat. Režie, špatná nebyla. Jen některé herecké obsazení mohlo být levnější a možná by film nabyl trochu nezávislé hutnosti, která mu možná scházela. ()

Pepaa7

Mozna to bude tim ze nemam rad DiCapria nebo to mozna bude tim ze jsem si pred koukanim na tento film nevzal poradnou davku pervitinu protoze myslim ze pak by to byl uplne jiny prozitek. Namet zajimavy ale spatne spracovany coz je velka skoda protoze jinak by to byl dobry film (teda kdyby hlavni roli nemel jiz zminovany DiCaprio) . Je mi lito ** ()

Lonelybiker

Film Dannyho Boyla rozhodně stojí za vidění. Jistě, že několik věcí je ve scénáři trochu podivných a některé dialogy bych z něj vypustil úplně, ale z celkového pohledu je to příjemné pokoukání, které nenudí ani na minutu. Hudba k tomuto filmu je vybrána skvěle a dotváří příjemnou atmosféru. Výkon Leonarda DiCapria není pro mě nikterak ohromující. Závěrem bych dodal, že nejkrásnější na celém filmu je rozhodně Virginie Ledoyen alias Francoise. ()

STiG24

Věděl jsem jen to, že hlavní roli má DiCaprio a film se jmenuje pláž. Možná právě tohle nízké očekávání bylo důsledkem mého následného prožitku z filmu. Ze začátku se zdá, že klidné tempo bude pokračovat až do konce - že ráj je dokonalý - jenže během jediné minuty se z rezortu vybrané společnosti stane banda zvířat, ignorující smrtelně zraněného člena a z plážových záběrů se stává naturalistický obraz žraločího útoku na člověka. Psychologie a chování skupiny lidí na uzavřeném prostoru je naprosto nepopíratelná a zřejmá; ukazuje civilizovanému člověku uvědomovat si, co má. I přes nějaké nedostatky v logice dávám ****. Mimo jiné zařazuji do svého žebříčku jednou a dost, vícekrát film vidět nepotřebujete, aby ve vás nechal takový dojem... ()

ev001

zajímavý nápad, hudba super, sympatiční herci, k tomu záběry nádherné přírody a ta pohoda! :)....až se člověk zasní a jel by hned za nimi, konec filmu už člověka probere. pro mě 4* ()

mr_radek

Zajímavé téma. Uzavřená komunita v nádherném prostředí. O takovémto ráji sní téměř každý v dnešním každodenním shonu. Vše dokresleno výbornou hudbou. Líbila se mi i práce s kamerou (oddalování, přibližování). Jenom škoda, že nebyl děj propracovanější. Trnem v oku mi byla scéna Lea jako postavičky ve hře, ta tam podle mého vůbec neměla být. ()

forma

''Pro každého může ráj znamenat něco jiného a představuje si ho jinak. Ráj má několik podob, obzvlášť v dnešní době. Je to vlastnictví majetku, bohatství? Je to rodina, láska, příroda? Hranice ráje si každý určuje sám. Nepotřebujeme peníze, abychom se k němu dostali. Existuje, je všude kolem nás, jen ho musíme umět najít a neotočit se k němu zády.'' ()

nicolas14

Úžasný film o dobrodružství, svobodě, krásné přírodě, lásce, přátelství, obětech, relaxování a o vědomí, že tohle všechno něco stojí...tedy film o všem, čeho se nám ve skutečném životě dostává tak málo. :) No a taky o tom, že všechno krásný musí prostě dřív nebo pozdějš skončit, jinak by jsme neměli šanci si uvědomit, že je to krásný. :) PS: tahle role DiCapriovi sedla, a Virginii to zatraceně sekne. ()

lineker

Úpěnlivá a hodně atypická snaha Boyla nahlédnout trochu více pod povrch možná nebyla nejšťastnějším řešením. Pro mne však pro nádhernou přírodu a atmosféru s ní spojenou+kvalitní hudbu a konečně i pro zmiňovanou Dannyho snahu je to za čtyři hvězdy. Člověk chtě nechtě samozřejmě zauvažuje nad životem v takové komunitě v civilizaci nezničené panenské přírodě a pro mne z toho vyplývá pouze jeden závěr...nic lepšího by mne nemohlo potkat. ()

BStone

Zajímavý námět, zajímavě natočený. Boyle klasicky umí,obsazení bezchybné,atmosféra první poloviny filmu výborná. Exteriéry dechberoucí...Je zvláštní,čeho jsou lidé schopni pod rouškou domnělé svobody. Když však Richardovi hrábne,začíná se režie a potažmo film ubírat lehce do kopru...Přesto je to snímek velice chytlavý,s nádechem svobody,s nádhernou hudbou 70% ()

1990Jirik

Pláž.. V jednom slově je skryto tolik významů... Pro jednoho je pláž pouhým místem kde je mraky slunečníků, stánků a mass turismus toho pravého slova smyslu , zatímco pro druhého je to svoboda , každý nádech přichází s další vlnou a výdech stou vlnou i odchází.. Pláž , je přesně ten film , který si musíte zažít a teď nemluvím o tom vyhulit x gramů opravdu kvalitního hulení na opuštěném ostrově. Není to ten film , který vám má nabudit pohodovou atmosféru a není to ani ten film ,který máte hodnotit pokud na něj asi nejste dostatečně připraveni... Je to film , který pojednává o smyslu cestování, o smyslu poznávání cizích míst, lidí kultur, film o tom kde zjistíte , že přirozenost je krásná a že takový ostrov je vlastně více než elektronika,auta, peníze... 114 minut vám ukáže , že klid je více než hlasitá hudba diskoték a taky , že moře a noční obloha jsou přece jen lepší pozorování , než-li koukat tupě do televizoru ( ikdyž to všichni přesně u tohoto filmu děláme , místo toho aby jsme zažili všechny ty úchvatné momenty na vlastní kůži. Snímek ukazuje to pravé kouzlo cestování , kdy necestuji tisíc mil a x hodin letadlem , abych si pak koupil ten samý komfort co mám doma, vždyť to přece není logické a vlastně ani smysluplné. Stejně tak ukazuje v některých scénách populaci jako kobylky , které vše krásné a klidné pouze zničí obsadí, všude kam populace dosáhne tam je jen hluk bordel a chaos. A pláž ? to je pouze únik , který ukazuje cestu jak opravdu cestovat a sdílet tuto vášeň ( Ať je to mapa, ať je to překrásná Francouzka a nebo rybář Swen ze Švédska a nebo dalších x momentů , které obohatili Richardovu cestu ) I já jsem musel částečně dospět abych hodnocení na tento film změnil. A potom co jsem něco zažil a viděl jsem zjistil o čem tento film vlastně je ... Není to asi ani recenze jako spíš vyjádření hlubokých sympatií k nejen k celému nápadu natočit takový film , ale obecně i k smyslu , který divákovi něco říká a nebo neříká a jen já se v tom snažím něco najít , každopádně vám doporučím jednu věc , předtím než někam pojedete pusťte si alespoň 30 minut tohoto snímku vypněte telefony zhasněte a vnímejte tu úžasnou svobodu , kterou nám režisér nabídl na stříbrném podnosu i s herci , kteří mi přišli že snad ani herci nejsou a prosš to jsou další lidi na cestě , kteří mě alespoň na hodinu a půl vzaly sebou. ()

andydufrsn

Můj moc moc oblíbenej film o tom, že není všechno zlato co se třpytí a že není všechno ráj, co jako ráj na první i na druhý pohled vypadá. První film, kde di Caprio dobře hraje, což si pak už udržuje (naštěstí) doposud. Dobrá hudba. Nádherné scenérie. Pro mně prostě super podívaná! ()

gentleman

Keď som bol mladší, tento film bol pre mňa modla, stelesnenie slobody, nespútanosti. Po žiadnom filme som nemal väčšiu chuť cestovať a spoznávať nových ľudí, nové miesta a chute, ako po tomto filme. Dočasne opustiť rutinu, ktorá sa, ani neviem kedy, vkradla do môjho života a odísť za novými zážitkami, preto prižmúrim oči nad občas, podľa mňa, nelogickým chovaním postáv, mám ho rád aj s jeho chybami, to je predsa láska, nie? ()

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

23.04.2014

Je tomu týden, co se Leonardo DiCaprio upsal westernu The Revenant. A už tu máme další projekt, ve kterém by mohl podat obdivuhodný výkon. Tady je ale jeho účast prozatím jen zbožným přáním pánů od… (více)