• Rakosnicek77

Seriál Francouzské televize vypráví o životě vysokoškolaček a vysokoškoláků. Přirozenou vůdkyní je Helena, která bydlí na koleji s Johanou a Katkou. Další kdo se v seriálu objeví a uzavírá šestici hlavních představitelů, jsou tři mladí muzikanti Mikuláš, Štěpán a Kristián. Seriál se zabývá vztahy, rozchody, navracení, zahýbáním, vším tím čím nás ve větší i menší míře krmila americká studia ve svých seriálech Beverly Hills, Melrose Place a všech těch podobných výtvorů. Tady se toho chopila Francie a je to podle mého názoru to samé v růžovém, néli horší.(9.12.2014)

• topi80

Francouzi se dokázali se zápalem sobě vlastním opřít do každého uměleckého směru, který hýbal historií. Pravda, dadaismus spatřil světlo světa o nějakou dobu dříve, ale ani to tvůrce neodradilo od toho, aby se do tohoto odvětví plného nelogiky, nesmyslů a totální vyšinutosti neopřeli s vervou sobě vlastní. Dokázat vytvořit seriál, kde snad ani jedna jediná věta nemá žádnou významovou hodnotu, točit v přiznaných kulisách a poprvé v dějinách seriálu se zcela oprostit od umístění děje do jakéhokoliv stylizovaného prostředí, k tomu předložit televizním divákům hrdiny, se kterými není možno se ztotožnit, jelikož nemají žádné vlastnosti, postoje, ba ani charisma či vtip, to hraničí s genialitou. Ta však není taková, abych dal tomuto dílu absolutorium a abych Helenu i s jejími chlapci dával do šedivého průměru, to by neodpovídalo revolučnosti a odvážnosti tohoto díla. Takže hodnocení berte jako ocenění kreativity, originality a ujetosti.(31.10.2012)

• Mar17cek

Ve své době měl tento seriál svůj zvuk a své diváky. Měl jsem ho docela rád a myslím si, že můžu říct, že jsem většinu dílů viděl. Ve své době mohl být vhodnou alternativou, když ještě pořádně nejelo Beverly a Melrose, pakliže neměl člověk na práci nic jiného než za každou cenu čumět na TV, jako třeba já :) Postavy byly docela vypracovany a měly občas kupodivu i svůj názor !!! Bavím se samozřejmě v rovině chápání věcí a souvislostí, když mi bylo oněch 12 let, když u mně a potažmo v ČR zažíval seriál "boom". Na dnešní poměry je to velkej sh*t, uznávám a ty názory, které se zdály být dříve správné, jsou opravdu k vysmátí. Když se tedy chcete vysmát jalovým názorům a strašným oblečkům, účesům a já nevím čeho, tak je to správná volba :)(10.1.2012)

• Anderton

Bežalo to niekedy v druhom a treťom ročníku, keď som bol na strednej. Pár krát som si to pozrel, pretože o tom občas kecali baby, ktoré z toho mali celkom srandu. Tých 26 minút na jednu epizódu bolo tak akurát. Aspoň pre tých, ktorí nemali nervy na 45 minút s Beverly Hills. Najviac sa mi páčil ten blb, čo stále "akože" ignoroval svoju frajerku.(9.1.2013)

• Oskar

Název může evokovat ledacos, takže ne, Helena není prostitutka. Je amatérská zpěvačka, má na repertoáru toliko jednu píseň a v každém ze 116 dílů ji do roztrhání těla nacvičuje v garáži za doprovodu "chlapců" (Mikuláš, Štěpán, Kristián - slyšící také na jméno "Králíček Kri-Kri"). Podle mě by slečna Helena udělala větší štěstí jako reprezentantka Francie ve špulení rtů do dálky, protože takový um v této oblasti nespatříte ani v pavilonu opic. Ale chce být zpěvačkou, tak jí to přejme. :) Tímto mile nenáročným seriálem, komediálním zčásti záměrně, zčásti bezděčně, nás oblažovala tv Nova v roce 1994. Svým mládežnickým zaměřením sice mohl připomínat např. Beverly Hills 90210, ale sociálním zařazením hrdinů byl přece jen blíže realitě a řešení jejich malicherných "problémů" se naštěstí obešlo bez účasti otravných rodičů. Pospolitost hlavní šestice a lehkonohé dialogy vlastně spíš suplovaly u nás tehdy ještě neznámý sitcom Přátelé. Tak jako se Rachel, Chandler a spol. scházívali v Central Perku, měla i Helenina grupa svůj oblíbený bar, kde se zpíjela pod obraz rajčatovým džusem s pepřem. Věřte, že tehdy nám to znělo stejně exoticky, jako by tam dlabali amarouny. :) Povzbuzeni tímto ďábelským nápojem pak ze všech stran řešili, kdo dal komu pusu a kdo jiný se to v žádném případě nesmí dozvědět. Spřádali složité konspirace a za každou druhou větou rituální vyhodili ruce nad hlavu a vykřikli "To je geniální!" Francouzi hodnotí jako geniální prakticky vše, o čem chtějí říct, že to docela ujde; možná i to, co nestojí za nic. Díky doslovnému překladu se to ale vžilo i u nás a vzpomínám si, že inkriminovaná věta se přechodně zařadila do fondu televizních manter jako "Proč jsem si já hloupá nevzala Pištu Hufnágla?" nebo "Je čas udělat dětem pápá." Po skončení Heleny a jejích chlapců nabídla televize nenasytným divákům ještě volné pokračování, které se jmenovala tuším "Strasti lásky", "Hrsti plsti" nebo "Použité pleny", už přesně nevím. Nestálo za nic. Přes to všechno bych celkem rád z nostalgie zase pár dílů viděl. :o) 40%(17.1.2008)

• - Spoiler: Epizody 228 - 233, v nichž byla Helena nevědomky zdrogována hudebním producentem Thomasem Favou, byly na francouzské televizní stanici TF1 řadu let cenzurovány. Totéž postihlo i závěrečné epizody 279 - 280, v nichž se muzikanti z Josého nové kapely pokusili znásilnit Taxi. (Kri-kri)

• - Cathy Andrieu a David Proux, kteří prvních 70 epizod tvořili milostný pár (v českém překladu pojmenováni Katka a Štěpán), byli nějakou dobu skutečně manželé a měli spolu dvě děti, Alice a Mathis. (Kri-kri)

• - Režisér Gérard Espinasse si ve 239. a 240. díle zahrál menší roli oplzlého fotografa. (Kri-kri)