V newyorské kanalizaci se rozmnožili švábi, kteří roznášejí smrtelnou infekci. Doktorka Tylerová však naklonuje jiný druh brouka, ten šváby zneškodní a sám vymírá... zdánlivě. O tři roky později je v chodbách metra objeveno dvacet centimetrů velké mladě brouka neznámého původu. Jeho zkoumáním Tylerová zjistí, že kdysi záchranný klon nevymřel, naopak, jeho mutace zašla až k přizpůsobení se člověku. Když se navíc začnou množit zprávy o lidech záhadně zmizelých v podzemí, je třeba se začít bránit. (oficiální text distributora)

matestlust

Velice povedený horor,škoda jen že tak trochu opomínaný...Zmutovaní inteligentní brouci je prakticky klasický návrh na béčkový horor.Ovšem pod ochranou rukou del Tora se z brakového námětu stává velice zábavná,atmosferická hororvá podívaná.vybrané prostředí kanalizačních chodeb navíc samo o sobě už nahání tak trochu husí kúži,do toho dobře včasně načasované scény.Výborná podivná. ()

duklak2

Po dlouhé době si kupuji film v papírové pošetce za 49 kachlí. Před zakoupením jsem se musel podívat, jak je hodnocen. Mimic, slovo pro mě dosud nevídané a neslýchané. A světe div se. 60% to je velmi slušné. Když vezmeme v potaz, že se jedná o americké béčko s přerostlými potvorami. Přeci jenom, filmů kde nějaké zvíře zmutuje a vyroste do extrémních rozměrů je habaděj. A valná většina z nich se nepovedla a právem zde má černý čtvereček. Po shlédnutí jsem mile překvapen a musím uznat, že se tento snímek povedl. Ta scénka na začátku je skvostná. Musel jsem si ji pustit třikrát. A jelikož zde nehodlám spoilerovat, tak vám doporučuji se plně soustředit. Ale přeci jenom, abych vás trochu nalákal. Na začátku uvidíte kněze, který před něčím utíká. To vše z okna pozoruje retardovaný chlapec, který napodobuje lžičkou zvuky útočníka. Pak ale......no sami uvidíte:-) První polovinu snímku vidíme nádherné záběry na noční město. V druhé polovině je vidět hodně vizuálních efektů. Velice se mi líbila atmosféra, která je zde dávkována opravdu hutně. Kdo si to chce užít na plno, tak mu doporučuji, aby si film pustil v noci a na klepeta si dal sluchátka. Věřte mi, že v určitých pasážích filmu se opravdu leknete. Alespoň u mě to tak působilo. Předtím jsem se naposledy takhle bál při hraní Dooma 3. Příběh je sice předvídatelný, jak to u takovýchto filmů bývá, ale vůbec to nevadí. Dále musím vyzdvihnout hudbu a režii. Temné interiéry newyorského podzemí mně doslova učarovaly. Vypadají strašidelně a myslím si, že lépe být ztvárněny ani nemohly. Ale nikdy bych se tam nechtěl, byť jen na chvíli podívat. Lituji americké bezdomovce. Film plyne rychle a já jsem ani jednou za celých 95 minut nezívnul:-) Zmutovaní brouci se velmi povedli. Byl velmi dobrý nápad je ztvárnit tak, že se maskují na člověka. V noci vychází a pozorují nás. Ou, už se zase bojím. Doufám, že se mi nebude o tom zdát. Herecké výkony jsou na dobré úrovni. No, i když, v takovýchto snímcích záleží spíše na výkonech příšer. No, ale musím uznat, že Tylerová je sexy kočka. Ke kameře také nemám co říci. Bylo by to vychvalování do nebes. Velice dobrá je scénka, kdy vidíte retardovaného klučinu, který jde podzemím a klepe na koleje, čímž napodobuje zvuky švábů. Mohlo zde být více brutálnějších scének a nelíbí se mi, že film byl velmi málo propagován, protože já jsem na něj narazil úplnou náhodou v jedné nejmenované trafice. Tenhle snímek, ještě nedávno pro mě neznámý hodnotím horšími 4 hvězdičkami a už se těším na další dvě pokračování, které se mi už vyhřívají na mém harddisku a čekají jen na to, až udělám dvojklik mou laserovou myší:-) ()

MáŠa

Křivka mé pozornosti měla pozvolně klesající charakter. Čím víc tam brouci byly vidět a čím víc mi bylo jasné, o co tam jde, tím víc mi z toho vycházela spíš blbost. V rámci hororového žánru jde o takový průměr. ()

JASON_X

Myslíte, že je možné, aby kříženec termita a kudlanky zmutoval během tří let v newyorských kanálech v polointeligentní dvoumetrové hovado se vzpřímenou chůzí a antropomorfní maskou přes svůj hmyzácký xicht? Nebudu vás napínat - samozřejmě že ano! Důkazem je tenhle příjemný devadesátkový biják, který mám ve velké oblibě, a to nejen kvůli smutně něžným a bezedně hlubokým očím Miry Sorvino. Po obdobných filmech jsem totiž vždycky ve videopůjčovnách šel jako slepice po flusu, mám tyhle pseudohorrorové pseudoscifárny moc a moc rád... A i když je to film velmi málo epický a výpravný (na rozdíl třeba od velkolepějšího Species), jeho relaxační účinky a zábavnost jsou (aspoň pro mě) nadprůměrné. ()

Morholt

Scénář značně omletej, ale del Toro i tuhle provařenou historku o zmutovanejch broucích dokázal podat poutavě a především napínavě. Navíc trošku větší rozpočet mu umožnil ukázat hmyzáky v tom lepším a především viditelném světle, což není pravidlem. Zázrak se sice nekonal, ale nadprůměr ano. 70% ()

ScarPoul

Del Torovi sa v tomto prípade stala najhoršia vec aká sa môže neamerickému režisérovi stať v amerike a to natočiť americký film. Má to síce charakteristický Del Torov rukopis a aj niektoré scény ako napríklad hmyzie ruky pri spojení vytvárajú ľudskú tvár alebo vraždy detí ktorými tento film zaujal ale to je asi všetko. Tu je totiž strašne vidno ako sa niekto staral do del torovej práce. Chlapec ktorý ako jediný prežije útok, dokonca ho ešte vyslobodia aj zachránia a mi nevieme prečo sa to všetko stalo je naozaj typicky americké. Čo sa tu dá pochváliť je opäť vizualizácie v ktorej del toro skĺbil svet podzemia s akýmsi novým biotickým svetom a tiež Brolin, Giannini a Jones ktorý na poli hereckom asi najviac zaujmú. Celkovo sú výkony Sorvino, Northama a aj Duttona strašne nedomyslené a hlúpe. Snaží sa tam síce niečo riešiť, nejaké vzťahy a podobne ale nejak vás to za srdce nechytí. Postráda to tú magickosť. A koniec kde sa hlavný hrdinovia stretnú , všetci živý a zdravý a podzemie je zbavené hmyzých mutantov, tak vás čaká najtrapnejší okamiz celej del torovej tvorby. neveril som že to napíšem ale tento film vyslovene kazí jeho filmografiu a masky, hudba a ani réžia v ďaka ktorej sa s tohoto céčkového námetu s áčkovým rozpočtom stalo celkom solídne béčko nezachráni. Netvrdím že ďalšie americké snímky nevonia amerikou ale tam je aspoň badateľný rukopis režiséra. Tu jeho strašne málo. Keby som nevidel titulky tak by som povedal že to natočil dáky Anderson. Ale prvá polovica sa ako tak dala. ()

Caelos

Na tenhle snímek jsem slyšel celkem kladné ohlasy a proto jsem na něj byl zvědavý. Ze začátku jsem zjistil, že je to o broucích a to už mne mělo varovat. No, film je takový slabší průměr, podobně třeba jako Metro. Stojí to tak za jedno podívání. (4/10) ()

Terva

Natočeno podle stejnojmenného příběhu Donalda A. Wollheima. CITÁT - Neznali jsme lék ani vakcínu. Museli jsme však zabránit šíření......... Při "s"tvoření léku proti neléčitelné nemoci stvořili něco mnohem horšího. Termit + kudlanka = Mimic. A to co vzniklo, začíná mít hlad a jeho apetit je cíleně zaměřený na svého nepřítele. Tím je.....hádejte. CITÁT - Pan Divnobotka............ Když jsem tento film viděl kdysi, moc se mi nelíbil, druhé podívání jeho i mé ambice trochu posunulo a teď, když jsem film viděl po čtvrté (4) musím říci, je to čím dál tím lepší. Z filmu není kult, ale dá se napsat, že je to klasika. Zároveň jsem také viděl i ty dvě pokračování, ale to je jiný příběh. (viz komentáře k filmům - Mimic 2 a Mimic 3 Sentinel). Mimic chce jen přežít svou smrt a pro přežití musí sám smrt rozdávat. Evoluce má své cestičky a svět je jedna velká laboratoř. Guilermo del Toro se nebál v příběhu zabít nejen psa, ale i dítě. To samo je hodně odvážný čin a myslím si, že také díky tomu má jen lehce nadprůměrné hodnocení. Jinak film má napětí, zvláštní zápletku, dobrou hudbu a trikově to také není špatné. Nabídne nám i nový druh hmyzu, který by mohl být lépe propracovaný, což se sice stane ve dvojce a trojce, ale v těch je zase stupidní děj i dialog. CITÁT - Když to má víc jak čtyři nohy, není to savec............. Klišé akty jsou rovnoměrně rozdělené, neuráží a někdy i pomohou zvýšit napětí (hrdinské činy a barevné dráty). Lépe mohlo být zpracované i doupě hmyzu v některých záběrech to vypadalo jako líheň z filmu Vetřelci - což, když tak nad tím přemýšlím, není vlastně na škodu. Vetřelec je taky hmyz. CITÁT - Asi vám nemusím vysvětlovat, co vydrží šváb............. CITÁT - Jsem v práci hodinu a už se cítím jako kus hovna........... Scénář : Guillermo del Toro a Matthew Robbins. Kamera : Dan Laustsen. Hudba : Marco Beltrami. CITÁT - Biologie pro začátečníky: Hmyz nemá plíce. ()

JohnCZ

Těžce béčková zápletka, ale hodně kvalitní zpracování. Temná devadesátková atmosféra, kde je New York vyobrazen jako pořádná špinavá žumpa, skvělá kamera a triky a i když se to na některých místech trochu táhne, napínat to umí slušně - nejen strachem z neznáma, ale i skutečně nechutně slizkými odpornými monstry. ()

Padme_Anakin

Pohorky, desítky, hnědý. Divný botky, divný. Jidášův brouk žije. A vše, co má víc než čtyři nohy, není savec. Napoleon nezemřel, pracuje v údržbě metra. Lady broučilka ze zoufalství patlá okénka. A jakmile se v metru hustě lepí bota, malér je velmi blízko. Inteligentní hmyzáci jsou rozkošní a kamarádští. Ovšem jen mezi sebou. Lidé jsou předkrm i hlavní chod. Nezbývá, než použít zapalovač. ()

corpsy

Guillermo del Toro sa prispôsobil hollywoodskemu štýlu, ale nie natoľko, aby zanevrel na svoj obvyklý eurohororový štýl. ()

PauloZ

Vcelku povedená del Torovka, kde se del Toro drží toho co umí nejlépe. Velice dobře se na to dívá, protože napětí a dobré hororové momenty tomu určitě nechybí. Navíc na tu dobu velmi zdařilé efekty a i dnes v roce 2011 to vypadá dobře! Pro mě kvalitní béčkový horor se skvělým nigga policajtem a jeho maxizmrdem :) ()

Astaroth12

Genetický zmutovaný chrobák začne zabíjať,už to znie bizarne a aj to je.Že v tomto projekte je zapísaný Del Toro je očividné.Chcelo sa to tváriť ako Alien,no to určite nie lebo Alien vyhralo vo všetkých bodoch ale aj tak to má svoju strašidelnosť a niekedy aj atmosféru.Po príbehovej stránke to bola jedná veľká chrobácka kravina,ktorá postrádala napätie.A dosť kopírovala Aliena ale bolo to dosť prehnané a divné.Je to predvídateľný prírodopisný film o tom ako sa chrobák človekom chcel stať alebo keď si nedáš chrobáka na večeru,tak si chrobák dá teba. ()

Kryton

Del Torův začatek v Hollywoodu a hned se mu povedlo béčkový unylý děj a scénař minimalně vykopat na snesitelnou podívanou. Rozhodně pro mě lepší než mnohdy dnes moderní radoby horory! ()

mis-ko

Ako urban horror celkom fajn, ale mystická vložka v podobe chlapca s lyžicou pôsobila rušivo. Dobrý štart zatiaľ skvelej del Torovej kariéry. ()

fcreading

Veľmi dobrý hororovo-sci-fi thriller u ktorého sa ani len nebudete nudiť. Dej to má dobrý v kanáli sa rozmnožili šváby ktorý roznášaju smrtelnú infekciu. Potom o 3 roky tieto šváby narastú o niekolko centimetrov, a sú dosť velký a hnusný. Ale ludia začnu chodiť do tochto kanálu a hrozí im nebezpečenstvo. Atmosféru to má výbornu a čo vytknut len jedine to, že obrátky to začína mať až v druhej polke. Škoda že Del Toro z toho ešte niečo nevyťažil. ()

GodComplex

Dalsi dukaz, ze Del Toro to s hororem umi, budovani atmosfery, napeti z hmyziho teroru (vcetne designu hlavniho broucka) a spinave prostredi NY funguji slusne, ze zacatku, pak to ale zacne cim dal vic vystrkovat sve pomerne dost bckove zoubky s levnym scenarem a preamerikanizovanym feelingem, ktery Guilermovi nesedi a sklouzava to do prumeru. "This is what I love about my job. I get to travel, see the world, meet new cultures. I mean, it's all bacterial, but, hey, what the fuck?" 5/10 ()

blackrain

Vědecký experiment, který se značně vymkl kontrole a zmutoval do velmi nebezpečného stvoření. Zápletka není příliš originální a je pěkně okoukaná. Na štěstí se ocitla v rukách schopného režiséra a tím del Toro určitě je. Pohrál si s atmosférou a vytvořil slušný film, který se po většinu času odehrává v podzemí nebo metru. Tma dokáže skrýt cokoliv. ()

kaylin

Skoro jako kdyby se Guillermo del Toro inspiroval u Cronenberga v tom, jak skvěle dokáže na plátně zachytit hmyzí tvory. Skutečně to funguje, což je jenom dobře, protože příběh je velmi béčkový a nepřináší s sebou nic překvapivého, co by vás mělo dostat. Jede se na jistotu, což by se u takového tvůrce mohlo zdát alibistické, ale přece jen, už je to nějaký pátek, co tenhle film, navíc pro americkou produkci, natočil. ()