Mladá Charlotta Collierová se rozhodne odejít z kláštera, přestože ji matka varuje před chudými poměry, v nichž budou muset žít. Využijí pozvání paní Pinaudové, manželky okresního soudce, a zúčastní se dobročinného plesu. Navzdory výsměchu, kterým soudcova dcera Margot častuje chudobu Charlotty a její matky, se dívka seznámí s pohledným a sympatickým hrabětem Raoulem de Mornay, který se právě vrátil z dlouhé cesty. Matka ji po plese varuje, že si sice má hledat ženicha, ale také si dát pozor, protože šlechtici se s dcerami měšťanů nežení. Navzdory jejím slovům však vzápětí hrabě požádá Charlottu o ruku. Krátce po svatbě se na zámku, postaveném na vysokém útesu nad mořem, objeví Raoulův nevlastní bratr Filip, který Charlottu varuje, aby odešla, chce-li zůstat naživu. Pod útesem je nalezeno tělo vesnické dívky a podle očitého svědka, který záhy zemřel, šlo o vraždu. (TV Nova)

MoziMedve

Děj takový nic moc, výprava je pěkná ale ta hudba je iritující. Ve filmu snad není vteřina ticha. Neustále tam musí jet improvizace na syntetizátor a od chvíle kdy jsem si to uvědomil mě to nesmírně štvalo. Jinak, na Trošku je to celkem OK. ()

Nick321

Zajímavý námět, ale dalo by se to zkrátit. Tady na csfd.cz je žánr uvedeno Drama / Romantický a mě to přišlo, jako kdyby se tyhle dva žánry o film přetahovaly a diváka to akorát unudí. Škoda, že tento film Jiřímu Pomejemu zlomil vaz. Pro nás ostatní z toho plyne ponaučení- nevsázet všechno na jednu kartu. Jinak co se filmu týče- řekl bych, že inspirací pro hlavního záporáka, zvrhlého hraběte Raoula mohly být historické postavy markýze de Sade a Gilles de Rais. ()

J.CTORN

Tak jsem si zase ověřil, že nemá smysl dávat na hodnocení na ČSFD. Tenhle film bych moc do romantického žánru nedával, spíš do thrilleru nebo v určitých fázích i hororu. Herecké výkony jsou skvělé, lokace taky, atmosféra se neustále stupňuje a tak to na vás může skvěle děsivě působit např jako film Prokletý ostrov. Jediná negativa je nic moc zvuk a delší scény. Teď ale SPOILERY, Filip Blažek je opravdu český Joker a to myslím zcela vážně. Momenty kdy se projevil jako záporák byly tak intenzivní, jeho herecké výkony byly luxusní a jeho motivy taky pochopitelné. Někdy okolo čtvrtiny filmu začíná houstnout atmosféra a jakmile ze zámku odchází hosti, cítíte úzkost. Jakmile se vrátí je to oddych. Někdy dokonce ze stupňování atmosféry se stane úplný klid a pak to zase začne. Film vás dokáže často překvapit a tak proto doporučuji nevypínat, když je scéna se soudem a dokoukat to až do konce. 8,5/10 ()

a-ja

Bylo to sice docela průhledné a dřevák Pomeje tu byl ukrutný, ale mělo to (i díky hudbě, výpravě, lokacím a zejména úžasnému nasnímání) atmosféru jako bejk... To nízké hodnocení tady mě moc mrzí, myslím, že je to prostě jen pomsta zde nenáviděnému Zdeňku Troškovi... ()

Hombre8

Naprosto přesný komentář uživatele k212, se kterým se plně ztotožňuji. Obsahově odpad, provedení dobré. Vyloženě pro lidi, kteří upřednostňují formunad obsahem. ()

valisimek05

Není to tak strašný film, ale nuda. Děj se pořád točí dokola. Velký mínus je Jiří Pomeje, který tady ani nehrál. Na tomto filmu se odráží finanční a herecké problémy. ()

Vila_Malvina

Za mě hezký a dobrý film s podmanivou atmosférou, pro mě velice příjemné překvapení, neboť režiséra Trošku mám spjatého spíše s naivními a pro mě nezajímavými filmy a pohádkami.. Nádherná výprava - na českou produkci dosti ojedinělá - a krásné scenérie, dobrá hudba. Dramatické, romantické, zajímavá zápletka, za mě 4,5 hvězdičky a opravdu nechápu otřesné hodnocení zde na ČSFD. ()

play@peace

Nebylo to zdaleka tak hrozné, aby z toho byl jeden z největších propadáků české kinematografie. Míša Kuklová a Jiří Pomeje mi přišli sympatičtí a děj taky nebyl špatný. Jen mi vadil poněkud mdlý scénář. Celkově to na 3* s přehledem stačí. ()

Ywec odpad!

Tak tohle je blbina největší, při které se buď šíleně nudím, nebo když je na scéně Kuklová, brečim smíchy. ()

P3ky

A zase Troska, kdy uz se konecne neco nauci. Rikejte si o me co chcete, ale ta hvezdicka je za to, ze tam zase Kurkova ukazalo docela hezky kozy, sice, jsou videt docela casto, ale maly spestreni to bylo. JInak by to bylo odpad i za ty krasny kostymi, ale ty totalne pokazili tim, ze do nich nasoukali takovy herecky polena :(. ()

zdendap

Já bych tento film až tak v černých barvách neviděl. Nízké hodnocení je možná způsobené i tím, že tradice kostýmních filmů v české kinematografii není až tak velká. Možná by stačily prsty na rukou! A možná nám naši herci v kostýmech připadají nepatřičně. Ale tato romantická záležitost u pana Trošky patří určitě k tomu lepšímu. ()

Halloboys

Chtělo by to lepšího kameramana. Obraz byl sice slušný, ale ty záběry, jízdy atd. Kde jsem to jen viděl? Aha! V Princezně ze mlejna 2 a v obou dílech Z pekla štěstí. Kamera je ovšem na vině jen z části. Tenhle film by možná měl slušný potenciál, ale to by se ho asi nesměl chopit Zdeněk Troška, který tyhle velké produkce prostě nezvládá, resp. celkově nezvládá v porevoluční době (tj. za posledních 19 let) natáčet nějaké vážně dobré filmy. Třetí díl Slunečné a senové trilogie by člověk ještě odpustil díky několika zlidovělým hláškám, Princeznu ze mlejna bychom mohli hodnotit jako vcelku neškodnou pohádku pro děti, ale co se stalo pak? Je škoda, že zrovna režisér trilogie Slunce, seno,... bude už navždycky vnímán taky jako režisér trilogie Kameňáků, dvou velice divných pohádek jménem Z pekla štěstí a filmu Andělská tvář. Vážně je to škoda. ()

bernau84 odpad!

tento film má můj obdiv! za ty prachy natočit něco tak strašnýho snad ani nejde.... ale pakliže by jste do svého filmu angažovali Pomeje a Trošku režisérského srdíčka Trošky + Kuklovou co je v každym filmu až na pohádky nahatá , tak se to musí podařit ! všechna čest! Jsem rád že v čechách to jde s kvalitou filmů nahoru! ()

lulundia

Co se vám na tom nelíbí?! krásný zámek, zamilovaná zápletka, napětí, happyend. Pomeje zde vypadá jako pravý hrdina z červené knihovny, hrdý, statečný. Kuklová možná neodpovífá zas až tak předpokladu, ale role jí sedí a s Pomejem tvoří hezký pár. Blažek hraje psychopata taky moc dobře. scény nepůsobí afektovaně a a že je tam moře, které v knize neni?vždyť to filmu nic neubírá, naopak, je to takový vdušnější, zajímavější. A cesta lásky skrz vesnické klepy a žárlivost je dojemná. Mně se to líbilo a moc. ()

P/\/EL

Protože prostě tito lidé zabíjí český film......Troška točil dobrý lidový vtipný a všelijaký věci v 80. letech, někdo mi řikal, že v 90. letech prej šlo už jen o prachy....no...asi jo no....přecijenom Kameňáky a pozdější pohádky jsou mega trapné.... Měl to točit rovnou s vypálenym logem tv nova v rohu........ Dobře mu tak Pomejemu, že si na tomhle vymlel zuby a údajně přišel o "všechno"......tyhle celebrity neznaj míru.... No, romanticko-historický to neni jen vo kostýmech..kamera dobrá..ale....samozřejmě, že to je kýč - páč kýč také nastává, když se snažíte něco napodobit a ono se to nepodaří....snažíte se udělat něco krásného a romantického a dojemného a....stačilo mi pár interview jak s Troškou, tak s Pomejem a ten skoroodpad maj ode mě za ty jejich argumenty...nebral bych mu to, kdyby mě přesvědčil, že to je osobní záležitost....ale.prostě mi to spíš příde jako neuvěřitelný podceńování či přeceňování publika (Troška je obvykle hitmejkr..ale nevím...).....je to prostě divný, že Češi prostě řadu filmovejch žánrů jak vůbec nedělaj, tak když už se někdo pokusí, tak je to velkej průšvih (akce, trilery, dobrodružný.....horror atd. - funguje to jedině v komediálním ladění)..........Že se vůbec nestyděl ohánět Angelikou...Angelika to byla právě romantika a tak vůbec...sice jí televize trošku zprofanovala neustálejma reprízama....ale..... http://cs.wikipedia.org/wiki/K%C3%BD%C4%8D nebo tady....to je ještě výstižnější... http://scienceworld.cz/lingvistika/kde-se-vzal-kyc-3065 ()

Zemřel herec Jiří Pomeje

Zemřel herec Jiří Pomeje