JuniorSrky

Od dobytků pro dobytky, takže zřejmě proto se z toho stala jedna z nejoblíbenějších českých komedií. Já ji nenávidím. Věc, na kterou jsem byl nucen se dívat. [20%] ()

maldoror16

Druhý díl, odvázanější, mám odjakživa raději než první, byť je to upřímně řečeno ještě větší kravina než ten první. Tak snad možná proto. Mě prostě tohle ani po letech neuráží - jako kdekoho zde, jak tak koukám - a ani dnes rozhodně neurazilo, spíše naopak. Prostě spolu s prvním dílem to jediné, co jsem od pana Trošky schopen vzít na milost (i když i u nich je jeho nekvalitní rukopis na první pohled patrný...). Zábavných 80% ()

Schmitke69

Ano filmově je to sr*ka, ale když si uvědomíme že tento film je zacílenej jenom na čechy - kteří jsou taky jediní schopni ho pochopit, tak to nakonec zas tak hrozný není, vtipné hlášky které se staly legendami, a bezprostřednost celého snímku si ty tři hvězdy prostě zaslouží... 5/10 ()

badmotherfucker odpad!

Kdykoliv to pustim nechtěně v bedně zamáčknu slzu - soustrast s mýma starouškama, že museli vydejchat tuhle pseudobolševickou vulgární dobu. No nic du blejt velebnosti..třeba to tu někoho pobaví: UAAAAAAAAAGHHHHHHHHHUuuuBLueEE chchch ()

Lajty

Naprostá klasika českého filmu. Jednoznačně nejlepší díl z trilogie. Paní Růžičková zde předvádí své pravé já, takže zde ani tak nehraje, ale spíše vystupuje. Pro mne je tento vesnický humor prostě nenahraditelný. ()

Chrudoš

Moje kultovní série a tohle je její vrchol. Kdo nechce se na to pochopitelně koukat nemusí :) Prvně viděno v červenci nebo srpnu 1989 na letním kině a tenkrát to byla ještě mnohem větší prča než dneska... ()

Bajislaw

Buranská komedie plná urážlivě blbého humoru, které vévodí vynikající Helena Růžičková, je pro mě tím nejlepším film Zdeňka Trošky. Pohoršení intelektuálové mohou ocenit, že film vypovídá mnohé o stavu českého venkova na sklonku normalizace, aniž by si to přitom kladl za cíl. ()

krivkin

Tohle ještě šlo - krásně vykreslená mentalita půlky národa. Možná proto má takové hodnocení, protože se v tom poznalo příliš mnoho potrefených husí... ()

MP17

Na druhém díle trilogie "Seno" sem měl tu čest být jako malý capart v kině. Je to ujeté a až do závěrečné bitky opravdu vtipné. Pak už to tedy Růžičková až moc přehrává, ale celkový dojem z filmu je ok. ()

ESNYR

Pokračování "letní komedie" bylo o dost horší než jsem čekal. Těch pár facek v závěru, by si zasloužilo více lidí než jen ti herci. Troška je podivný člověk, jehož humoru prostě nerozumím. ()

mnx

Česká vesnice osmdesátých let, mnohem reálnější a vtipnější než novodobé Troškovy počiny typu Blbovřesky & spol. Předseda se slaměným klouboukem a vietnamským tričkem University of Utah, bába v posteli na dvorku, pražská inžinýrka přižítivší se ve Fiatu Uno na svatbu, a hlavně Růžičková, která celý film bezpochyby táhne, a bez které by to byla dnes jen taková zapomenutá komedie. Kdo to nechápe, a v té době nežil, neměl by raději ani komentovat.. ()

t.b.kat

Ten film dávají v tv tak často, až na něj začínám být alergický. Ty 3 hvězdy dávám z nostalgie, dnes už bych filmu dal 1-2* Prostě humor se vyvíjí a dnes už je někde jinde, je však zajímavé, že některé filmy jsou vtipné stále a některé jen v určitém období. Tohle bohužel patří do té druhé části. ()

harycek

Všichni "odborníci" si trhněte já se ohromě bavil když jsem to viděl poprvé v letňáku 1989 v Kolíně a ostatní taky !! P.S. proč vám leží ten Troška leží tak v žaludku?? ()

ZHODNOTITEL

Můj jednoznačně nejoblíbenější díl. Fascinuje mě i ta délka .. přes dvě hodiny. A přitom to nenudí a baví to člověka od začátku do konce. Přestože to v TV dávají často, je to jeden z mála filmů, který ale vždy zhlédnu rád znovu a znovu. ()