Letní komedie Slunce, seno, jahody je úsměvným obrázkem ze života jihočeské vesnice. Zápletka se točí okolo studenta Šimona Pláničky, který do vesnice přijel na prázdninovou praxi. Chce tu v místním kravíně experimentovat na téma dojivosti krav v souvislosti s kulturou prostředí. Zpočátku o tom nechce nikdo ani slyšet, vše se ale změní, když se po vši rozkřikne, že Šimon je synem krajského funkcionáře... Lidovou komedii natočil režisér Zdeněk Troška ve své rodné vsi Hoštice u Volyně, hrají v ní herci i neherci a jako kompars vystupuje téměř celá vesnice. (Bontonfilm)

luka4615

Slunce, seno, jahody mi především přijde jako neochvějná freska českého buranství a pokleslého humoru, která za ta léta prorostla téměř celou naší náturou. Upřímně, neznám nikoho, komu by se tato šílená filmařina Zdeňka Trošky nelíbila a kdo by z ní neodcitoval alespoň jednu hlášku. Tohle je zkrátka "guilty pleasure" film na český způsob! ()

Kimon

První díl z komedií Zdeňka Trošky je zcela jistě nejlépe zpracovaný co do dialogů a komediálních scén. Je zajímavé a obdivuhodné, jak si Z. Troška dokáže "utahovat" z charakteru českých venkovanů, přestože právě z venkova pochází. Značí to o jeho nadhledu a schopnosti dělat si sám ze sebe legraci. Tahle vlastnost jistě není k zahození a slouží mu ke cti. Tuto vlastnost však evidentně postrádá spousta zde hodnotících uživatelů, kteří se pravděpodobně v jednotlivých postavách vidí jako v zrcadle a zřejmě se jich to osobně dotýká. Necítí film jako komedii, ale pravděpodobně jako útok na své ego. Nedovedu si totiž jinak vysvětlit, proč tak skvělá a jedinečná komedie má u diváků tak kontroverzní hodnocení. ()

Handle

Trochu "blbý" humor, ale stejně se tomu občas zasmějete. Je to bez pochyby rozporuplná komedie, kde prostě záleží na vkusu každém z nás. Chápu, že někdo to může nesnášet a někdo milovat. Já osobně jsem někde mezi. Jen tak tak 3*.. ()

d.beseda

Filmy Zdeňka Trošky 80. let a filmy, které natáčí dnes je úplně něco jiného. Slunce, seno, jahody - je úžasná komedie a bez nadsázky je naprosto "ze života" (vím o čem mluvím - vyrůstal jsem v podobném prostředí). Ani po letech neztratil nic na svém kouzlu. Dvojka (Slunce, seno a pár facek) je ještě na stejné úrovni, ale trojka již sklouzává k dnešním Troškovým "kameňákům". Mé hodnocení: 90%. ()

GeusX

Slunce, vesnice, pohodová atmosféra. Letní nestárnoucí komedie. Kouzlo venkovské bláznivé komedie se u mne trefilo do noty a mohlo by to bavit každého, kdo trávil, třeba jako dítě, letní prázdniny na klasické malé vesnici a vstával s kohoutím budíčkem. Jedna z nejlepších rolí Heleny Růžičkové. 90% (viděl jsem více než 10x) ()

Terva

CITÁT - Prosím tě, nedejchej na mě. Táhne z tebe pivo a smrděj ti nohy, jdi si je umejt, dobytku jeden! To je život!.......... ()

Agatha

Jsou tu k přečtení neskutečná moudra, ale nikdo tomuhle filmu neodpáře to, že je neskutečně vtipný a nabitý nesmtelnýma hláškama! O jeho dokonalosti z technického hlediska by se dalo jistě úspěšně polemizovat, v tomto směru vážně nestojí za moc, ale v tomhle případě je to jen nedůležitý detail. Kdo bydlí na vsi, tak tu svojí ves v tom prostě vidí a baví se prvotřídně. Měšťák, bohužel k jeho smůle, tohle asi nikdy nepochopí. Nevím, u které jiné komedie, jsem se někdy v životě takhle nasmál! A to je myslím účel tohoto filmu. Proto nemůžu dát jinak než 5* ()

corpsy

Takto to začalo. Kult, ktorý nikdy nevymizne, a čo je hlavné nikdy sa neopotrebuje. Nadčasové a geniálne. Zabudol som na niečo? ()

Marek1991 odpad!

Túto trilógiu nemám z duše rád, napriek tomu, že je kultová a u nás tak obľúbená. Dokonca celá moja rodina ju má rada, ale ja vôbec. Ako paródia na socializmus by aj ušla, ale to by ma nemala tak odpudzovať. Nebavil som sa, nudil som sa, trpel som. Tento diel je podľa mňa najhorší, Troška mal aj lepšie filmy, nuž škoda. ()

ConanVJ

Tak věčná česká lidová klasika, která je i po tolika letech stále vtipná, jen to musím vidět jednou za několik let a ne pokaždý, když to cpou do tv :) 100% ()

roswelll

Krásný příběh ze života, kde excelují neherci a zdárně jim konkurují herci. Pan režisér Troška vytvořil nádherný, lidový obraz československého venkova ()

EastWicka

Nejletnější a nejprdlejší z našich lidových komedií. Radost ze života po česku... a ty hlášky :). "Maninko, nekřičte, já nejsem strašidlo, já jsem vaše dcéra!" ()

Johanka

První z trilogie Zdeňka Trošky o osudech lidí z jedné jihočeské vesničky. Jejich každodenní starosti naprosto přesně a s humorem vystihuje pan režisér ve všech dílech. Aby ne, vždyť je to jeho rodná víska a polovina obyvatel jsou jeho příbuzní. Je to humorné, ale ne každý má tento druh humoru rád. Já ano. ()

fannah

Výborná komedie s jednoduchým scénářem: život na jihočeské vesnici. Je to všechno doslova pravda, přesně takto to na jakékoliv vesnici chodí. ()

baribal

nejlepší díl série... popravdě je to stupidní humor, ale je to nejlepší komedie od zdenka trošky... vypnout mozek a smát se stupiditám, není občas na škodu... ()

NinonL

Body patří hlavně Heleně Růžičkové, která je zde skvělá. Od dob, co film začali každý rok opakovat, mi při přečtení slov "bláznivá letní komedie" běhá mráz po zádech. ()

Navštivte místa, která znáte z českých filmů

Navštivte místa, která znáte z českých filmů