Jack Quinn je nejlepším protiteroristickým agentem na světě. Přesto chce odejít do výslužby, aby se mohl věnovat manželce a synovi, který se jim zanedlouho narodí. Jeho poslední misí má být likvidace chladnokrevného teroristy Stavrose. V osudovém momentu Jack zaváhá a nestiskne spoušť, protože ani ten největší padouch si nezaslouží zemřít ve chvíli, kdy objímá v náručí svého malého synka. O zlomek vteřiny už je pozdě. Stavros s instinkty predátora zlikviduje celý protiteroristický tým a sám Jack stěží vyvázne životem. Ovšem i Stavrosovy ztráty jsou těžké. Při divoké přestřelce přišel o život jeho syn. Když Jack znovu nabude vědomí, je už v "kolonii". Na ostrov, ztracený uprostřed oceánu jsou deportováni tajní agenti, kteří sice selhali, ale jsou natolik cenní, že by byla škoda je zlikvidovat. s pomocí nejmodernější techniky tu analyzují teroristické útoky z celého světa. Stavros o "kolonii" ví a tak Jack jednoho dne najde na obrazovce svého monitoru šifrovaný vzkaz. Mám tvoji ženu a syna! Jack musí uprchnout z neprodyšně střežené "kolonie" a bojovat s pomstychtivým Stavrosem o životy svých nejbližších. Bez Yaze, překupníka zbraní se smyslem pro humor a dobrým srdcem, by se daleko nedostal... (oficiální text distributora)

anais

Jelikož nejsem fanouškem Jeana-Clauda Van Damma, musím hned na začátku tohoto hodnocení říci, že Double team je jedním z jeho nejlepších filmů (líbí se mi ještě Živý terč a pokud si dobče pamatuju, tak Maximální riziko je taky ok. všechno ostatní je rubbish!) a rozhodoval jsem se mezi dvěmi a třemi hvězdičkami. Nakonec jsem usoudil, že to za ty tři přece jen nestojí, ale jen tak tak. Van Dammeova největší herecká chyba je jeho neschopnost tvářit se jinak než znuzeně. Jemu ten výraz asi připadá drsný, ale ne mně, takže má smůlu. Van Dammeovo největší štěstí v Double teamu je přítomnost Dennise Rodmana. Ten sice není o nic lepší herec než JCVD, ale jeho přítomnost docela příjemně odlehčuje toporné herectví hlavního hrdiny. Na filmu se mi líbilo, jak Van Damme uhýbá kulkám a kybermniši. A taky Mickey Rourke mě překvapil, že má tak velké svaly. Herectví asi zapomněl v osmdesátých letech. Hm, moc pozitivně to nezní, ale ten film špatný skutečně není a kdo má rád akční filmy, asi by si to neměl nechat ujít. To co Van damme nevyjádří obličejem, vyjádří tělem - nad jeho fyzickým schopnostmi zůstává rozum stát. Tomu, že tenhle film není špatný pomohl i Tsui Hark, honkongský akční klasik. Takže, je to dobrý akční film, pokud zkousnete toho Van Dammea a pár dalších drobností... ()

honajz

Tohle je přesně příklad toho, když projekt vrazíte do ruky sebestřednému asijskému rejžovi, který nemá ani tucha o nějakých kulturních nuancích různých národů (herdek, smí se to slovo národ dnes vůbec říkat?), a na rozdíl od Ringo Lama do toho vrazí všechnu tu asijskou směšnost, přeexponovanost scén a výrazů hlavních postav, divné střihy, nelogičností víc, než je i na béčkový akčňák slušné (proč černoch stoupal na tu minu, když o ní věděl? Ostatně motivaci postavy toho překupníka se zbraněmi jsem nechápal. Že by ho tak dojal pohled na snímek ultrazvuku? Ale no tak.) plus pár vykrádaček - porodnice (u zábavního parku?) je opajcnutá z Hard Boiled, kolonie je opajcnutá ze seriálu Prisoner. Ale zas to byla doba bez digitálních tygrů, tenhle byl reálný, což mne potěšilo. Ale vidět znovu to nemusím. ()

Pítrs85

Určitě jedna z těch lepších vandammovek, JCVD ve skvělé formě, otočkama tady uhýbá kulkám a činky si nahrazuje naplněnou vanou, Rourke jako záporák sice né tak výrazný, ale pořád je to Rourke, že :) No a Dennis Rodman aneb kapitola sama pro sebe- hlášky chrlí se stejnou kadencí s jakou si mění barevnej přeliv na hlavě :) Zábavná jízda od začátku do konce, škoda jen, že to nemělo o něco víc nabušenej soundtrack, takový Prodigy nebo Chemical Brothers by se sem skvěle hodily. Za mě spokojenost a silnější 3* ()

eraserhead666

Víte co jsem si celý film říkal? Kdyby si Van Damme s Rourkem prohodili role, mohl ten film být mnohem zajímavější. Už úvodní honička s "futuristickým" náklaďákem napoví, že se to bude brát hodně vážně ale ve skutečnosti tomu nikdo z tvůrců nevěří a dál se to bude ubírat v úsměvně naivní rovince. Film sjem viděl kdysi před lety a zapamatoval di z něj akorát Rodmana a hrdinův útěk z ostrova. Teď už vím proč, protože více z toho filmu v paměti neulpí (možná ještě tak souboj s tygrem). Kamera nezajímavá, prostřihy podivné, zpomalování tak akorát k nasrání. Van Damme má filmy, které mu sežeru i po dvaceti letech, tenhle mezi ně ale nepatří. Taková akční pohádka, chlapská verze Padesáti odstínů šedi (tedy naivní blbost, která ale pobaví, když vás to baví). 2.5* ()

SOLOM.

Kdyby Dennis Rodman věnoval stejnou píli a čas svému hereckému výkonu jako změně barvy svého účesu, mohlo z toho být víc jak Zlatá malina. Jeho postava byla možná místy i docela zábavná, ale výkon podal otřesný. Mickey Rourke tady vypadal ještě jakžtakž, než se z něho stala plastiková zrůda a jako záporák si nevedl špatně. Jean-Claude Van Damme podal svůj průměrný výkon – ostatně celý tento film byl dosti průměrnou záležitostí. Nabídne nám pár slušných akčních scén i bojových choreografií (bitka v hotelovém pokoji byla super), stejně tak je tu k vidění i dost nelogických kiksů a přemrštěných blbostí. Ten závěrečný výbuch to byla ale píčovina…No nic, můžu si odškrtnout další film s JCVD. ()

Bauer

WoW.........Tolik rychlý akce najednou jsem ještě neviděl.Další z těch lepších filmů blegického bitkaře Van Dammeho. ()

matestlust

Jeden z těch králů mezi béčkovými filmy. Akcí nadupaný snímek, kterému vevodí jak Van Damme, tak i bezchybný Rodman. Hodina a půl plná přestřelek, honiček, bitek a záchodových hlášek.Takhle to má být. ()

prome

Celkem jeden z mala lepsich filmu Van Damma, ktery se odehrava ve sviznem tempu po celou dobu a ani na chvili neda pokoj. Nebyt obcasnych chyb bylo by me hodnoceni o kapicku vyssi. ()

Lacike

Moja najoblubenejsia Van Dammeovka ma dnes trochu sklamala. Je to klasicka zbesila Harkovska jazda pri ktorej sa ani na sekundu nenudite. Obsahuje kopu skvelych napadov. Ale jej problemom je, ze je az prilis zbesila a ziadny z tych skvelych napadov tu nie je zuzitkovany naplno. Najviac to zamrzi pri skvelej pasazi v Kolonii, ktora by si inde vystacila na cely film a tu trva len par minut. Akcnych scen je tu dost a su rôznorode, ale trvaju dost kratko. Jediny poriadny suboj tu je Xin Xin Xiong vs. Van Damme. Ale bohuzial je znova prilis kratky. Finalny suboj je len priemerny. Je snimany vo velkych detailoch a je prilis predratovany. A tie pocitacove vybuchy mi pripadali vzdy smiesne. Nastastie ma film pohodovu komedialnu atmosferu, takze sa daju akceptovat. Van Damme a Dennis Rodman tvoria skvele akcne komedialne duo. Rovnako Mickey Rourke je pôsobivy zaporak, takze zakladna zapletka funguje bez problemov. A aj ked ziadna akcna scena nepatri k spicke, tak sa tu neustale nieco deje a nie je cas na nudu. Skoda len, ze linia s Van Dammovou rodinou nebola podana dramatickejsie, aby bol film podstatne napinavejsi. Takto je vysledok len taka zabavna blbina s mnozstvom slusnych akcnych scen, ale potencial tu bol ovela väcsi. 8/10. ()

Gary

Film mě teda moc neuchvátil. Zdá se mi, že se tam doslova plýtvá výbuchy.Kde můžou, tam dají výbuch, a tak to vypadá, že by se Van Damme mohl naučit létat. Tolik tlakových vln by nepřežil ani Bruce Willis.Van Damme není nepřesvědčivý, ale ani nijak zajímavý.Rodman je strašný.Rourke je dobrý.Slizký."Je jako had.Vy se mu díváte do očí a máte ho za zády." Na 80% to teda nebylo. ()

BoPo

Rodman a Rourke film príjemne osviežili a rozhodne patrí medzi najlepšie od Van Dammeho, spolu s filmom Univerzální voják. ()

Ouwen

Tady si není na co stěžovat, pamatuju si ten den, kdy jsem to poprvé viděl. Bylo to tak, že jsem byl v Kauflandu a překecal jsem babičku, ať to koupí. Zásoby jsem si vzal, včetně Red Bulla a šel na věc. A nečekal jsem, že mně film tak dostane. Možná slabší začátek, z mé strany, ale od doby co se ocitne JCVD na tom ostrově, jsem se neskutečně bavil. Dozvíte se hodně o minulosti Quinna, o prostředí, jak je izolované a další.. Film je obohacen kurevským Rourkem, kterej se nebojí nainstalovat do auta TNT a to nejlepší je Rodman. Jeho komická postava, jak s vlasama, tak hláškama mně po celou dobu bavila. Miluju tenhle film, jeden z nejlepších akčních co jsem viděl! 100% Určitě. ()

Dale

Môj kedysi zbožňovaný idol je tu ešte vo forme, no určite vo forme neboli scenáristi, s výnimkou pár vtipných hlášok v úvode filmu. Škoda, že súboj s tigrom skončil po jednom kopanci, to mohla byť fakt pecka, ako by ho JCVD ukopal k smrti. :-) ()

Expendable

Film mého dětství i součastnosti. Double Team je pro mě jeden z nejlepších filmů JCVD z 90tých let. Je velmi dobře, že se režije chopil Hark Tsui, dodal filmu jakousi peprnost a nepředvídatelnost a originalitu. Vizuálně je to úchvatné a střihy jsou trochu ve stylu Johna Woo. Film se odehrává v několika zajímavých lokacích, chvíli je to v Římě hotel Nabona, pak na nějakém ostrově odkud JC uteče, v letadle, sem tam někde v terénu a v pěkném koloseu s tigrem. Potěší i skvělý záporák Mickey Rourke aka Stavros nebo skvělý komik Dennis Rodeman, který chrlí spoustu skvělých hlášek, stejně jako Seagal a Wyans ve filmu Glimmer man. Není co dodat, na tento film se dá koukat stále dokola a neomrzí, já ho videl už 15x. ()

corpsy

Po ŽIVOM TERČI ďalšia Jean-Claudeova akčná pecka v hongkongskom štýle. Plátno trhajúca akcia, dokonalý Rourke a špicová dvojka Van Damme - Rodman vás dostanú do varu. A vy sa budete vynikajúco zabávať. ()

Falcor

Ostuda belgičanů (i když se, chudák, na cestě k "úspěchu" tolik nadřel) opět v akci. Pomáhá mu navíc nějaká černá galerie moderního umění. Aspoň je na co se dívat. (Ten Van Damm taky není šereda, škoda jen, že špatně hraje herce.) Zde se člověk, kupodivu, zasměje občas i ve chvílích, kdy to bylo tvůrčím záměrem. ()