Reklama

Reklama

Zbožňovaný

  • Česko Božský děda (pracovní název) (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Uznávaný a všemi oblíbený pediatr Zdeněk (Jiří Bartoška) jde do důchodu. Celý život byl vyhlášeným lékařem nemocnice a nyní se těší na zasloužený odpočinek. Ještě víc se však těší jeho rodina – manželka Olga (Zuzana Kronerová), která se už nemůže dočkat až o něj bude pečovat, stejně tak jako jeho dcera Zuzana, jejíž manželství s Karlem (Jiří Langmajer) se nedávno rozpadlo. Nejvíc nadšená je však Zdeňkova vnučka Aneta (Martina Czyžová), která dědu vždy považovala za svůj velký vzor a píše o něm seminárku do školy. Jenže Zdeněk není tak dokonalý, jak se zdá. Má jedno velké tajemství. Už téměř 40 let udržuje milenecký poměr s ortopedkou Danou (Ivana Chýlková). A Dana samozřejmě očekává, že na ni Zdeněk teď bude mít konečně víc času. Na Zdeňka tak čekají pěkně horké chvilky a rozhodně ne bezstarostná pohoda, kterou si plánoval... (Bioscop)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (66)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

No castingově je film našlapanej až na půdu, samé české herecké hvězdy. Bohužel vnitřně film už tak našláplý není. Jistě parkrát jsem se zasmál, parkrát jsem si říkal, zda se nejedná o bráchu Teorie tygra. Asi bych řekl, že film je vhodný pro zvednutí nálady, ale určitě se stane, že někomu náladu spíše sníží. Já zůstal někdy v mezipatře. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Super scénář, já se skvěle pobavil. Vyměnil bych Langoše, protože ten za chvíli snad poleze i z obrazovky u losování Sportky, ale jinak fajn. Chýlková v dost nevděčné roli, Kronerová vynikající, Bartoška trochu ostrouhal když větší část filmu má koutky dolů. A líbil se mi Kozub, nádherně psycho postava. Martina Czyžová lehce sterilní ale v porovnání se spoustou těch "puberťaček", co nám tvůrci předkládají, moc milá a hlavně snesitelná.  Námitky bych vznesl jedině proti dvacetistránkovému slohu přes prázdniny, to by neprošlo na žádné SŠ (námět, ani práce na léto). Setkání na zahradě číslo jedna, je velká zábava. ()

Reklama

Tetsuo 

všechny recenze uživatele

Film, jehož scénář je taky po mrtvici. Teenagerka se chová jako viktoriánská stará panna, ostatní ženy trpí zvnitřnělou misogynií, Bartoška chvíli dokáže sbalit vozík, sejít schodiště, řídit auto a pak nedovede ani vstát z vozíku, který si musel vyndat z auta. Obecně spousta postav dělá pohyby, gesta a akce zcela nenutné, nepřiměřené a nesmyslné. Ale hlavně - vždyť je to úplně o ničem a není to ani komedie, ani drama, ani něco ze života (má přitom být). Je to nic, které nebude zbožňováno nikým. Kefírka my ass. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Míň toxické než jiné filmy Petra Kolečka. Zdrojem humoru zde není znásilnění, ale „jen“ vyjadřování člověka po mrtvici nebo to, že „ženský neuměj couvat“. Navíc nechybí náznak mravního ponaučení. Nevěrník je potrestán imobilitou, afázií a univerzální hnědou omáčkou. Jinému nedospěle jednajícímu muži, jehož zájmy začínají u hulení a končí u aut, je na druhou stranu odpuštěno bez toho, aby na svém chování cokoli změnil. Ženy pak v závěru smířeně přijímají, že všichni chlapi dělají stejné chyby, a vracejí se buď k lahvi tvrdého alkoholu, nebo k vaření a pečení (slibný motiv pozdní ženské emancipace rozveden není). Nic víc než kefírovou buchtu a nadívané kuře ostatně Kolečkovi hrdinové ke štěstí nepotřebují. Strukturou to připomíná pásmo situačních scének s předvídatelnými pointami, jejichž přítomnost ve vyprávění často opodstatňuje jen možnost dát některému z herců prostor k jeho kreacím (pomalu se bojím jít na český film, aby na mě nevyskočil Kozub, nehodící se do většiny rolí, do nichž je obsazován). Když se nicméně vyprávění těkající mezi půltuctem postav zaměří na Zuzanu Kronerovou, která jako vždy hraje naplno a jako jediná své podváděné manželce dokáže dodat jistou věrohodnost, dokonce to ani nebolí sledovat. Jen bych se rád dožil toho, že autoři českých romantických komedií přijdou s konfliktem spočívajícím v něčem jiném než je mimomanželský poměr, ženská hysterie nebo neschopnost postav říkat si věci na rovinu. 40% ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Spastický Barťák! Zdeněk je špičkový pediatr, který již 38 let paralelně udržuje milostný vztah se svojí kolegyní z ortopedie. V rodinném kruhu to má relativně na pohodu, jeho žena mu navaří a napeče, dcera se studující vnučkou podnikají pravidelné návštěvy a se svým bývalým zetěm se nesnáší. A jednoho krásného dne tajný milostný poměr nenadále praskne a našeho milého doktora na penzi postihne mrtvice. Bezbranný, se svěšeným koutkem úst a s afázií nehybně leží na nemocničním lůžku. A on i divák čeká, co se bude dál dít. Decentně zestárlý Jiří Bartoška v obklopení hereckých kolegyň - Ivana Chýlková jako milenka, Zuzana Kronerová jako manželka, Petra Hřebíčková jako dcera a Martina Czyžová jako šestnáctiletá vnučka. A všechny svorně tak nějak zdatně hrají, pokouší se být dramatické i komické a film má svá povedená i nepříliš realistická místa. Pánské osazenstvo čítá Jiřího Langmajera jako zetě, co si rád vyhulí trávu, Lukáše Melníka jako ošetřujícího lékaře a Štěpána Kozuba jako hudebníka a milovníka vážné hudby a současně nového partnera doktorovy dcery. A kde je účast Kozuba, zavání to extrémními scénami. A zklamáním je, že jeho umírněná herecká poloha sice není nikterak špatná, ale náznak extrému se nekoná a smrskne se jen v milostné svádění severokorejské hudebnice, což není zrovna vtipné, respektive ono to vtipné být mohlo, ale natočeno je to malátně. Film vtipem nesrší. Bartoška padá k zemi na zahradě hned v první půlhodině, pak se coby paralyzovaný chová místy podivně. Chvíli to vypadá, že své postižení jen předstírá, aby se vyhnul následkům odhalené nevěry a případného konce manželství. Dokonce jsem si myslel, že film nasadí v tomto smyslu i závěrečnou pointu. Tak tedy ne, nicméně některé úkony nezvládal - musel být třeba krmen, záhy ovšem zvládne coby řidič obtížný úprk od své milenky autem, u které pobýval. Scenárista a režisér v jedné osobě Petr Kolečko vlastně nenaplnil dokonale kritéria komedie a dramatu. Ani to tak nevadilo, kdyby třeba film měl lepší zakončení, podivně useknutý konec neladil. Humorné scény film obsahuje, dramaticky vychýlené je to maličko rovněž, herecky je to optimální. Kolečko ty svoje filmy dělá poměrně svébytně. Jeho druhý režijní filmový počin je akceptovatelný. A sled československých retro písní jako bonus. 6/10 ()

Galerie (44)

Zajímavosti (4)

  • „Od začátku jsem myslel na to, že by pediatra Zdeňka měl hrát Jiří Bartoška a sbíral jsem odvahu ho oslovit. Nakonec je to jediný herec, kterého jsme pro roli oslovili, a jsem rád, že to vzal,“ prohlásil režisér Petr Kolečko. (Duoscop)
  • Jiří Bartoška původně ve filmu hrát nechtěl, ale po přečtení scénáře změnil názor. (SONY_)
  • Natáčení probíhalo během srpna a září 2020 v Praze a okolí a film se podařilo dokončit těsně před vyhlášením bezpečnostních opatření vlády proti šíření Covid-19. (fanda124)

Reklama

Reklama