Půvabná, sympatická, a přece osamělá prodavačka lístků chicagské nadzemky Lucy Moderatzová platonicky miluje neznámého muže, který si u ní každé ráno kupuje lístek. Sní o tom, že si jí jednoho dne všimne. Jenže místo toho si ona náhodou všimne, jak se dostane do střetu se dvěma chuligány a je sražen do kolejiště. Protože se právě blíží vlak, Lucy neváhá, vrhne se k bezvědomému a stáhne ho z kolejí, čímž mu zachrání život. Teprve v nemocnici se dozví, že jde o právníka Petera Callaghana. Dřív než stačí odejít, nahrne se do pokoje jeho svérázná rodina a všichni ji považují za Peterovu snoubenku. Zaskočená dívka, okouzlená srdečným přijetím, nedokáže v první chvíli říct pravdu, a než se k tomu později odhodlá, zjistí ji rodinný přítel a Petrův kmotr Saul. Lucy mu sice vysvětlí původ omylu, on ji však přesvědčí, aby rodině nic neříkala. Její existence jim prý pomáhá snášet Petrův stav. Jediný, kdo tuší, že něco není v pořádku, je Peterův bratr Jack, kterému se Lucy velmi líbí. Také jí je Jack sympatický, a tak není divu, že se do něj zamiluje. Když se zdá, že zamotanější už to být nemůže, Peter se probere z kómatu. (TV Nova)

Pingu

Já tenhle film prostě miluju...... Vánoční romantika, sladká Sandra Bullock a dnes již klasika svého žánru. ()

Kingjiri

Romantiky je místama možná až příliš (s čímž souvisí menší dávka patosu viz žádost o ruku v budce na nádraží), nicméně pohodová atmosféra se nedá snímku upřít. Nakonec ani Sandra Bullock výslednej dojem nekazí a docela se do takový role hodí. Jenomže Jon Turteltaub prostě neni nic víc než sympatickej rutinér, čemž odpovídá výsledek v podobě klasický romantický komedie devadesátejch let, která nijak nenudí, ale víckrát si jí pouštět asi nebudete, čistej průměr. ()

Stíba

Taková celkem hloupoučká romantická komedie se zajímavou zápletkou, sympatickými herci (až na Gallaghera, kterej se teda do tý postavy trouby, jak ho při promlouvání do duše nazve i Saul, fakt hodí), ale ne úplně zručným režisérským uchopením, díky čemuž zapadá do celkem šedého průměru, což mi tu přijde škoda. ()

chrispe

Ty jo, fakt se divím, že mě tohle tolik let míjelo. Měla jsem o tom povědomí, ale žádný zájem se podívat. A ještěže jsem to napravila. Opravdu milá romantika v jemném vánočním kabátku. Líbilo se mi to moc! /// 9.12.2020 Jelikož se dneska hodlám dívat v týdnu už potřetí (co to dávaj v televizi), tak zvyšuji hodnocení. :-) Asi je to můj oblíbený film nebo co. ()

haWranka

Moje oblíbená vánoční romantika. Sandru Bullock mám ráda a Bill Pullman je taky fajn. A když jsou navíc sympatický hlavní postavy obklopený takovou kouzelně praštěnou rodinkou, spoustou sněhu a atmosférou Vánoc, není moc co dodat:) ()

Trixi

Milé, vtipné, romantikou napěchované vyprávění o jedné nevinné lži, která změní život osamělé dívce. ()

Acrobat

medovka lekárska a pod hľadaj svoje šťastie. Slepá kura k zrnu. Lampa najväčšia tma, etc. Priaznivo romantické s ľahkosťou človečiny ()

waska

Typická role pro Sandru Bullock. Jinak je to ale další z mnoha romantických komedií, kde vlastně vůbec o nic nejde. ()

tančísvlky

Výborný film a jeho možné pozerať stále dookola. Na rozdiel od všetkých donekonečna sa opakujúcich hlúpostí , toto má nesporne veľký šarm. Až sa nechce veriť , že to natočili za veľkou mlákou. Je to skôr britský štýl filmu, skrátka je to pekné. ()

Likan7

Naprosto průměrná typická americká komedie, o které druhý den nebudete vědět zhola nic. Neurazí, nenadchne. Holt nejsem cílovou skupinou téhle slaďárny, ze které akorát bolí zuby. A k tomu nemam rád Sandru Bullock. :-) ()

netWoor

V době vzniku by mě to asi vzalo víc (bo podobný kraviny mam docela rád), jenže jak je něco dvacet let starý, už mě to moc nebere ... klasickej americkej doják (byť leckerý dílo umí dojmout víc) ... ()

src

Film o tom, ze sny se nekdy vyplni, ale neni to vzdy to prave orechove, a ze lasku lze najit tam, kde by to clovek necekal. Okouzlujici Sandra Bullock, ktera se snazi se svym zivotem neco udelat ponekud netradicnim zpusobem. Ale co, kazdy obcas zalze, ne? ()

KdG

Sandra Bullocková v další z řady amerických romantických rádoby komedií které dobře dopadnou. ()

Edit13

Pěkné, vtipné, občas jsem se velmi dobře bavila. Slabší čtyři hvězdičky, mám prostě Sandru Bullock ráda. ()

Alojs

Jeden z těch mála pohodových filmů, na který se rád kouknu prakticky kdykoliv. Americká verze Vánoc mi nedělá potíže, ani ten jejich zvyk scukávat se v počtu 20+. Humoru je sice málo, ale na druhou stranu - o tom to ani není. Sandra je fajn, Bill je sympaťák až za roh a vůbec - vypočítané je to naprosto přesně... Čtyři hvězdy. Bez jakéhokoli zaokrouhlování. Je opravdu jen málo romantických komedií, které jsem viděl pětkrát (Notting Hill, Láska nebeská, Čtyři svatby...). ()

Shitonit

Příběh úplně bez ducha o krávě, která těžce neví co chce. V totálním závěru se z krávy navíc vyklubává obyčejná coura. To nejde víc pospat. Romantická sračka pro podobný krávy. ()

hazdrova

Atmosféra filmu ju skvelá a podľa mňa je to komédia lepšieho priemeru. Sandra cerí celý film zuby a vzťah s Billom Pullmanom je vytvorený neskutočne prirodzene. 3,5* ()