poster

Já, robot

 • USA

  I, Robot

 • Německo

  I, Robot

 • Slovensko

  Ja, robot

Akční / Drama / Krimi / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA / Německo, 2004, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ****

  Možná nastal čas na opětovné zhlédnutí, nicméně spojení solidně natočené sci-fi s drobným přesahem mi v tomhle případě úplně nesedlo. Will Smith nikterak nesdílí nadšení z robotů, kteří se starají o blahobyt lidí, a zdá se, že kují nepěkné pikle. Tvůrci se snaží, leč občas zapínají autopilota a hlavně mohli být mnohem drsnější a temnější (přitom za kamerou stál specialista na temné vize Alex Proyas, nicméně Minority Report je v tomhle srovnání někde úplně jinde) než volit cestu letního limonádového blockbusteru. Přitom několik velmi slušných náběhů tam bylo, jen těch vyloženě drsných pomrknutí mělo být víc. Navíc se osvědčí příliš nepřemýšlet, mohlo by to blbě dopadnout. Rozpohybovaní roboti každopádně příjemně potěší, tak trochu umělá atmosféra nikoliv. Nicméně s ohledem na drsnější ražení v druhé polovině čtvrtou hvězdu přihodím.(2.2.2017)

 • Boss321
  *****

  Bravurní sci-fi se skvělým námětem, parádní atmosférou a hlavně coolmanem Willem Smithem, který si mě tímto filmem definitivně získal. Hlavně kvůli němu je ta pátá hvězdička, protože na jeho místě si opravdu nedovedu představit někoho jiného. Alex Proyas po slabším Než se staneš superstar, potvrdil pověst obrovského talentu a nemohu se dočkat jeho dalšího dílka. Kdykoli mám chuť na svěží, příjemný snímek se spoustou vtipných hlášek, tak vždy sahnu po Já, Robot. Kdo neviděl nemá představu o co přišel......(9.6.2008)

 • tron
  ***

  „Bum, plesk. Bol to proste skokan.“ Nudné, sterilné, neoriginálne a tuctové remeslo. Ak vezmeme do úvahy plusy (fajn Smith vo svojom tzv. naštvanom móde, zručne režírujúci Proyas, patričný rozpočet a s ním súvisiaca vizuálna stránka), je výsledkom až obrovské sklamanie. Chvíľku som dokonca uvažoval o hodnotení len 40%. Na strane druhej treba povedať aj to, že pri reprízach už je to o čosi lepšie a rozhodne snímke nemožno uprieť viacero originálnych nápadov a super scén. Nie je ich však až toľko, koľko by ich byť mohlo a malo. A niektoré scény sú tak hnusne pretrikované, že to miestami vyzerá až ako veľmi zlý animovaný seriál. Scenár nie je žiadny veľký zázrak (ak nerátame šokujúce vysvetlenie, prečo titulný hrdina nenávidí stroje) a postavy sú hrozné klišé. U Willa Smitha to až tak nevadí, ale ostatní herci to nevedia dôstojne uhrať. Zdá sa, že Alex Proyas u tak vysokorozpočtového projektu nemal ktovieako veľké slovo. Na prvom mieste boli počítačové efekty, až si nie som istý, či namiesto Proyasa nerežíroval šéf trikárov.(10.5.2009)

 • J*A*S*M
  ***

  Strašně mi vadí, když se z potenciálně myšlenkově hlubokého filmu udělá jednoduchý akční výplach, který má jen jeden úkol - pobavit. Asi budu v menšině, ale já se u takovéhoto tématu primárně bavit prostě nepotřebuju. Navíc všude čtu samou chválu na triky ... mne ta všudypřítomná do očí bijící digitálnost naopak hrozně lezla na nervy. Předčil ji jen Will Smith v hlavní roli, jehož v té typické coolové póze nesnáším. Proyas svou výtečnou režií zachraňuje co se dá, takže se mi na I, Robot koukalo dobře, k závěru jsem byl dokoce i v napětí... ale raději bych to holt viděl zpracováno jinak. Když si představím, jak dopadne Asimovova Nadace v rukou Emmericha, je mi do pláče.(30.6.2009)

 • Kulmon
  ****

  Nejsem žádný příznivec scifi a už vůbec ne filmů poslední doby, kde většinu "natočeného" materiálu obstará počítač. Takže jsem byl skeptik a o to více jsem byl příjemně překvapen. Film totiž na začátku nasadí velmi slušné tempo, které si vlastně udrží až do konce. Čapek asi zírá, kam až to lidstvo dopracovalo (práce neboli robota).(3.11.2010)

 • Will Smith

 • - Ve scéně v restauraci si můžeme všimnout, že Spoonerovi (Will Smith) po jednom pivu přináší robot další dvě. Při odchodu však platí pouze 2. (Pavlínka9)

 • - Kód garáže detektiva Spoonera (Will Smith) je 911. Stejné je v USA telefonní číslo na policii. (Pavlínka9)

 • - Během natáčení havaroval Will Smith na motorce v rychlosti 97 km za hodinu. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace