V roce 2035 jsou roboti součástí každé domácnosti a lidé jim důvěřují. Až na jednoho – trochu paranoidního detektiva Dela Spoonera (Will Smith). Ten je přesvědčený, že zločin, který právě vyšetřuje, spáchal robot. Vyšetřování ho přivede k odhalení děsivé hrozby pro lidskou rasu... Společně s psycholožkou Susan Calvenovou vyšetřují smrt doktora Milese Hogenmillera, vědce, který pracoval s roboty pro U. S. Robotics. Příčinou smrti byla sebevražda, ale Spooner je přesvědčený, že vědce zavraždil robot. Tři zákony robotiky však zaručují, že taková věc je nemožná… (TV Prima)

LaaN93

K tomuto filmu hodnotím veľmi pozitívne len preto, lebo tento film je zameraný na budúcnosť (mám rád filmy ktoré sa odohrávajú v budúcnosti), v ktorom sa píše rok 2035. Bola tam krásna akcia, perfektné nahánačky, mesto Chicago v roku 2035, výborný herec Will Smith, dizajnovo boli roboti na dobrej úrovni a ich AI (Artificial Intelligence) bola v pohode :) Takže hodnotím to ako vymakaný sci-fi film a takisto je to môj obľúbený film. :) 97% ()

mcclane412

Tomuto filmu jsem dal plné hodnocení protože jako akčnák, má všechno, co má správný akčňák mít: Will smith v hlavní roli; roboti; hlavní hrdina předvídající apokalypsu zatímco ostatní si myslí že je magor; hromada akce; super efekty; šukézní herečka ve vedlejší roli; zrádná minulost; překvapivá pointa (no tak dobře, dobře, pokus o překvapivou pointu... spokojení??) a všechny tyto kusy zdárně drží pohromadě. Ideální na páteční večer (tedy pokud nemáte kamarády se kterými byste mohli souložit, nebo přítelkyni kterou pozvete na striptýz... tohle jsem asi trochu popletl). ()

chlievik

Až tak kvalitné, ako to tu ľudia ohodnocujú, to nebolo. Priveľké množstvo akčných scén, čo ma vždy odrádza, a ani nesledujem potom film s očami na stopkách, a radšej si šetrím zrak; efektov do bludu, čo by sa ale dalo pochopiť, keďže ide o science-fiction, a hoci je tam myšlienka od Asimova, a nepamätám sa, či ju Asimov predkladal presne tak, ako je písaný scenár filmu, ale mne sa to až tak nepáčilo, ako som dúfal, že sa mi páčiť bude. Klasický spôsob ako ohúriť dnešných ľudí : technológia a ešte raz technológia, plus stále lepšie triky, a známe zákony robotiky (asi jediné, to posledné, čo Asimov do filmu prispel). Ľudia nie sú až tak dobrí, takže roboty mali v jednom pravdu, a to, že vedieme vojny a serieme všetko tak, ako nemáme, a preto chceli revolúciu. Samozrejme na druhej strane sa mýlili, lebo žiadny ľudský život nemá byť obetovaný pre vyššie dobro - otázkou by bolo ale, či naozaj by to ľudia v kritickej situácii dodržali. Som si istý, že NIE, lebo deštrukcia je u ľudí silnejšia, v zmysle, že inštinkt prežiť je citeľnejší než sa ľudia snažia o sebe sami tvrdiť, a potom dôjde ku najhoršiemu. Film ma vôbec neočaril, tak si tie 4 a 5 hviezdičkové hodnotenia strčte niekam. Podľa mňa to ľudia hodnotia pozitívne len preto, lebo sú hlúpi a takýto science fiction im stačí na ich jednoduché mozgy, a tí inteligentnejší si to vážia najmä preto, že je za tým meno Asimov, a predsa takého génia nemôžu odmietnuť, čo samo osebe je smiešne. V podstate to bol slabý a neemocionálny film, podľa mňa sa dá vytrieskať z tejto myšlienky o láske robota oveľa viacej, a vôbec uvažovať hoci v najhlbšom nočnom sne o tom, že by sa TOTO mohlo stať akousi klasikou sci-fi, je naivné. Žiadna pohodička. Slabotka kamaríde. ()

raadec

Cože! Hollywoodský popcorňák s takhle hlubokýma myšlenkama, no tak to mi ho teda vyndej... Ale je to dáno hlavně tou knižní předlohou. ()

chicotomas

Inteligentní sci-fi se zajímavým dějem, kterým se mísí detektivka s akčními scénami. A samozřejmě rozkošní roboti. Líbilo se mi to. ()

tuctovychlap

z Já-kačských filmov Vila Kováča (Já, robík; Já, leguán; Já, přeživší po zrádníku Země) je rozhodne najlepší druhý z menovaných..prvý je druhý a tretí je veľmi tretí..:) ()

demovka

Dobrý film pro milovníky akčních filmů. Odehrává se v době budoucí, kde roboti pro lidi dělají vše potřebné a jsou součásti každé domácnosti. Detektiv Del má při nehodě s roboty vlastní zkušenost, co se týče zachraňování lidských životů. To jej odsoudí k nedůvěře k robotům. Po smrti váženého vědce, který je spjat s vynálezem robotů a jejich rozšířením, pojme jako jediný podezření, že je to vražda a spáchal jí robot. Jen o tom musí přesvědčit nejen kolegyni psycholožku, ale i celý svět. Povede se mu to až v momentě, až se roboti otočí proti lidem a zaútočí. Příběh, zápletka a herecké výkony jsou dobré, ale hlubší stopu tento film nezanechá. ()

KapitanKuraz

Slušný film, dobré efekty, príbeh bez výrazne prázdnych miest, znovu pozeratelnosť. Nič nového ale neprináša, to že vie robot snívať nemá ďaleko od terminátora a desiatok podobných "silných" myšlienok. ()

Aresto

Jako malý (dejme tomu 11 let) jsem byl u kamaráda. Noc s Willem Smithem. Bad Boys, Wild Wild West, a tak dále. Po 7 filmech jsme si ještě zopákly právě BB2 a Já, Robot. Byl a jsem pořád nadšený ze světa který nám Alex naservíroval. Antigravitační pohon na Audi, garáže, roboti. Donutilo mě to přečíst si knihu. Byl jsem trošku zklamaný když jsem se dozvěděl že Spoon nikde není a Calvinové je skoro 70, vyprávění je formou interview ale bylo to hlavně o robotech. Rozvinutí vývoje mě nadchl, jak lidský mozek už nestačí kontrolovat jejich chování a následný konec knihy před tolik očekávanou revolucí. Strašně se mi líbí jak si film hraje s myšlenkou o Duchu ve stroji. Narozdíl od knihy je film pěkně plynoucí, vyvíjející se detektivka se spádem, sympatickým hlavním hrdinou který má blok - nevěří robotům a s vtipnými hláškami. Robotem který má být pojistka a doktorkou která prakticky Willovi překládá. Efekty se SGI by mohly závidět i filmy z roku 2013. Hudba a práce s kamerou super. ()

KraLuban

Příběh ze světa I.Asimova, jehož knížky jsem v mládí hltal jedním dechem. Příjemně hrající Smith, pěkné triky a rychlé tempo. Celkově velmi slušný průměr (navzdory nejhloupějšímu product placementu od doby Rafťáků). 70%. ()

Sansnom70

Jeden ze skvělých sci-fi, při kterém celou dobu nemáte tušení jak to všechno dopadne. Já osobně mohu tento film všem, kteří mají rádi sci-fi jen a jen doporučit a vím, že se na tento film podívají i naše dítka doma, takže cirka od 10ti let jim tento snímeček můžete pustit, aby jste se nebáli, že ho třeba nepochopí. :o) ()

Pythonator

Zapomeňte na předlohu. Jelikož si toho z ní film bere jen málo, tak to chce prostě brát jako film, co se náhodou jmenuje Já, robot. A jako takový, je skvělý. Bridget je sexy a i toho namachrovaného ušopleska Smithe jsem dokázal snést. Efekty místy dost zestárly, ale to nevadí. Proyas je frajer a já byl tehdy v kině plně uspokojen - a po letech je to stále bomba. I když mě pobavilo, jak Smith vylezl skoro 3000 schodů a navrchu se tvářil jako velký king, nezadýchaný a neupocený, vždy dokonalý. To jsou ale prkotiny, nad kterými přivírám oči podobně jako nad "nenápadnou" reklamou na nejrůznější bordel ve filmu. ()

dauby

Lepší čtyřka. Řekl bych, že film je velmi dobře zvládnut režisérsky, kamerově, triky atd., ale scénář je dost prostoduchý. Je sice fajn, že Will Smith je šťastným majitelem robotické ruky, která zkosí všechny roboty a lidstvo tak může být zachráněno, jenže některé scény, kdy kosí nepřátele po desítkách, jsu k smíchu. Trochu se mi vybavilo Commando, kde Arnold taky zkosí všechny nepřátele, které potká, ale tam se jedná o humornou nadsázku, kdežto tady je to míněno zcela vážně. I jinak mi scénář přišel slabý a upřímně řečeno, z brilantních povíek Isaaka Asimova se dalo vytřískat mnohem víc. Přesto mě ale film dost bavil. ()

lepinla792

Pro me je to splacanina vseho moznyho, roboti s pohybama spidermana, radoby vtipy a radoby pohodovej polda napr. jako policajt v Beverly, vyhrady bych moh mit k leccemu, hlavni problem mam ale s tim, ze je to zanrove nevyhraneny a kumulace zanru je tak nejak hala bala. ()

Ocelové jeskyně míří do kin

Ocelové jeskyně míří do kin

28.07.2016

Isaac Asimov vymyslel tři zákony robotiky a napsal stovky knih, takže je docela fascinující, že se dočkal jen dvou hollywoodských filmů. Chris Columbus natočil Pozitronového muže (aka Andrew - člen… (více)

Jaime Lannister jako mstivý egyptský bůh?

Jaime Lannister jako mstivý egyptský bůh?

07.06.2013

Další urostlý blonďák v roli nebešťana, který sestoupí mezi smrtelníky a předvede jim, zač je toho kladivo? I když v tomto případě spíš kopí, bitevní palici nebo efektní dvojzubec. Nikolaj Coster… (více)

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

15.04.2012

Po rozsáhlých přípravách mu studio Warner na poslední chvíli zrušilo biblickou akční fantasy Paradise Lost. Tvůrce Vrány, Já, robot a Proroctví tudíž hledá náhradní projekt. Zřejmě se jím stane… (více)

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

23.08.2008

Tři značně odlišné projekty v dnešní novince spojuje fakt, že osobnosti, které za nimi stojí, nedávno spolupracovali na mysteriózním thrilleru Knowing. Především je tady režisér Alex Proyas, tvůrce… (více)