Houba Bob, který byl jako kuchař už tři sta čtyřiasedmdesátkrát vyhlášen zaměstnancem měsíce, sní v podmořském Bikini Bottom o povýšení a věří, že je favoritem pro funkci ředitele nové restaurace řetězce Krusty Krabs. Místo něj však pan Krabs nabídne místo Bobovu pesimistickému sousedu Squidwardovi. Zničený Bob vezme nejlepšího kamaráda Patricka a vydá se s ním do Goofy Goobers, aby utopil smutek ve zmrzlině. Jenže pak se úhlavní nepřítel pana Krabse Plankton rozzuří, že se o otevření Krusty Krab 2 objevila reportáž v televizi, zatímco do jeho restauraci Chum Bucket ještě nepřišel ani jeden zákazník. Rozhodne se pomstít a ukrást přísně tajný recept na populární pirožky pana Krabse. Součástí plánu je také krádež koruny krále Neptuna, falešné obvinění pana Krabse z této krádeže a samozřejmě vláda nad celým světem. Nejprve se mu daří, ale pak se do věci vloží Bob, který spolkne zklamání a jako věrný zaměstnanec nabídne panu Krabsovi pomoc. Jenže dokáže vůbec malá mořská houba tak velkou věc, jako je záchrana královské koruny a likvidace slizké pěny dřív, než Plankton změní Bikini Bottom v Planktopolis? Možná ano, vždyť má na své straně Neptunovu dceru Mindy... (TV Nova)

rob_troy

Davida, ty kluku ušatá, co ty tam děláš? Spongeboba jsem vždycky bral jako volovinu, ale pak jsem viděl ty obličeje, který s Patrickem dělaj, a řezal jsem se, takže jsem to celkem přehodnotil a vydal se na 87 min houby a hvězdice. Dobře strávenej čas, fakt jo. Když vám docházej nápady a není cesty ven, berte co největší hloupost a ono se z toho něco vyvine. 4 **** za skvělou zábavu se super nápady, ale na maximální uspokojení to nesáhlo, takže tomu tu jednu * ještě odepírám. No, snad mě za to pán Hillenburg nenakrájí do salátu. ()

Mkartaylas56

Takhle má přesně vypadat film natočený na motivy seriálu, zkrátka něco, co na první pohled může vypadat jen jako prodloužený díl. První filmový Spongebob se totiž nejenže nese v kompletně stejném duchu, jako ten seriálový, ale zároveň je maximálně narvaný humorem, který je hrozně šílený, ale zároveň i dost meta a rovněž skrývá spoustu nápaditě a vtipně naanimovaných scének. Zkrátka a dobře výborná komediální šleha, která ani trochu nezestárla a dovedu si představit, že bych si ji dal ještě několikrát. 80% ()

adamix

Ten joke s Hasselhofom tvorcom vyšiel a vlastne celkovo je film nadmieru vtipný, ako celý seriál. Vtipná a príjemná záležitosť s ikonickým seriálovým kresleným duom. ()

dražis

Mořskej masakr...kam se sere Malá mořská víla.tohle je fakt úlet se všim všudy...Obě dvě hlavní postavy debilní houba a vymatlaná hvězdice sou úplný magoři a velmi dobře se na to dívá...Ten, kdo tohle vytvořil bude buďto hodně hulit nebo to bude úplně stejnej magor jako jeho hrdinové.. ()

V4nd4l

Po nápaditém intru s piráty začíná samotný film, kdy máme hned ze startu možnost pozorovat Spongeboba při každodenním rituálu mytí a oblékání. Zrovna dnes má dobrou náladu, protože ho čeká povýšení v práci. To se ale nakonec nekoná, takže místo oslavy Spongebob s Patrikem (Spongebobův kamarád – mořská hvězdice) zapíjejí (zajídají) v oblíbeném podniku U Blbého Buráka žal (což mi přijde jako ne zrovna vhodný příklad pro děti) a ráno mají festovní kocovinu. Mezitím konkurent hodí na Spongebobova šéfa krádež Neptunovy koruny. Aby svého šéfa zachránil, vydají se Spongebob s Patrikem na mission impossible do zapovězeného Škeblova, kde mají za úkol korunu najít. Oba hrdinové chtějí sobě a hlavně ostatním dokázat, že nejsou kluci, ale chlapi a tak je nezastaví ani fakt, že Škeblov hlídá zlý a smrtící kyklop. I vydají se na cestu během níž potkají nějaké ty klasické postavy (motorkářský nájemný zabiják, agresivní návštěvníci motorkářského baru), a pár oblud, aby nakonec málem zemřeli a následně získali ukradenou korunu. To, že ji získají je jasné už od začátku, ale opravdu mě překvapilo, ba až téměř ohromilo, když se na scéně objevil........ nebudu spoilerovat (stejně už to někteří udělali za mně), ale bylo to prostě natolik nečekané, že se na tuhle scénku resp. celý film asi nikdy nezapomenu. Kromě zmiňovaného překvapení bych vyzdvihl i dalších pár nečekaných nebo humorných scének (někdy mi humor autorů připadl o něco drsnější než bych ve filmu pro děti čekal), dobrý nápad s propojením animace a herců a animaci samotnou. ()

Don Maty

Zábavná kravinka s humorom založeným na totálnej stupidite hlavných protagonistov? Budiž!! Ale nie je to ničím špeciálnym a niekedy je ten humor tak blbý že to až nie je možné. Ale niekoľko vtípkov bolo skutočne podarených.Hasselhoff to úplne "zabil"...3* ()

only_serials

To se takhle jednou houba Bob a hvězdice Patrick vydají přes oceán najít královskou korunu vládce moří Neptuna aby mu mohla zakrývat pleš a zároveň tím docílit svrhnutí diktátorského režimu narcistického planktona... prostě sranda, víc netřeba řešit.. ()

chrchel

"A mezi náma, trochu mi řídnou vlasy" "Ale výsosti, jistě to nebude tak hrozné... ÁÁÁÁ PLÉŠ, PLÉEŠ, PLÉÉÉŠ" ...a tomuhle se prosím směju ve dvaceti :-D Twisted Sister a nejlepší životní role D. Hasselhoffa tomu nasazují korunu. ()

blondboss

Tak toto bola taká uletená kravina, akú som už dosť dlho nevidel. Ale tie vtípky boli tak dobré, že proste musím dať aspoň tie štyri hviezdy, aj keď len slabé. Niektoré scény boli ako z ríše najdivnejších a najnamakanejších zároveň. A postavičky si proste musíte obľúbiť od Spongeboba cez Patricka, dvoch drbnutých pumpárov až po Neptúna. Čo dodať, deti by to možno pobavilo, ale myslím, že viac to dá práve dospelým, ktorí sa na tom slušne zabavia. 70 % ()

Memesis

Ten animak asi vsichni znaj takze o tom nemusim skoro nic rikat. Ale rek sem ze by tenhle serial pro deti (I dospely) meli vsichni znat! 89,9% ()

hrumsrt

"Škoda, že tu SpongeBob není, aby si užil, že tu SpongeBob není." Populární seriál se dočkal svého "filmu", tradiční způsob jak posunout (nebo spíše podojit) seriálovou značku. Nálož nápadů ať už v rámci seriálového světa, ba pak si na své přijde kontroverzní meta humor, se kterým mám od dětství trošičku problém. Nejsem fanda křížení anime a hraného světa, jehož sytější porci jsem na seriálu měl rád nejméně. První půle je čirý fans service, a druhá pak srší hutnou porcí neokoukaných nápadů. A taky otravným morálními poselstvím! O hlášky a vtip není nouze, fanoušci značky musí orgazmovat blahem! Já si ale po tomhle došel k závěru, že jedna z hlavních kvalit seriálu je i jeho rozumně krátká délka, kde i pokud Vám epizodní příběh nesedne, za chvíli začíná další. Ještě jsem neviděl film, kterému by byl David Hasselhoff ku prospěchu. 60% ()