Houba Bob, který byl jako kuchař už tři sta čtyřiasedmdesátkrát vyhlášen zaměstnancem měsíce, sní v podmořském Bikini Bottom o povýšení a věří, že je favoritem pro funkci ředitele nové restaurace řetězce Krusty Krabs. Místo něj však pan Krabs nabídne místo Bobovu pesimistickému sousedu Squidwardovi. Zničený Bob vezme nejlepšího kamaráda Patricka a vydá se s ním do Goofy Goobers, aby utopil smutek ve zmrzlině. Jenže pak se úhlavní nepřítel pana Krabse Plankton rozzuří, že se o otevření Krusty Krab 2 objevila reportáž v televizi, zatímco do jeho restauraci Chum Bucket ještě nepřišel ani jeden zákazník. Rozhodne se pomstít a ukrást přísně tajný recept na populární pirožky pana Krabse. Součástí plánu je také krádež koruny krále Neptuna, falešné obvinění pana Krabse z této krádeže a samozřejmě vláda nad celým světem. Nejprve se mu daří, ale pak se do věci vloží Bob, který spolkne zklamání a jako věrný zaměstnanec nabídne panu Krabsovi pomoc. Jenže dokáže vůbec malá mořská houba tak velkou věc, jako je záchrana královské koruny a likvidace slizké pěny dřív, než Plankton změní Bikini Bottom v Planktopolis? Možná ano, vždyť má na své straně Neptunovu dceru Mindy... (TV Nova)

Aiax

Po prvních deseti minutách jsem se tetelil blahem a říkal si, konečně je tu nástupce geniálního Rena a Stimpyho. Jenže jak šel čas, postupně se ukazovalo, že Sponge Bob a Patrick Star jsou sice lépe nakreslení, ale ani zdaleka tak zábavní, vtipní ani úchylní jako Ren a Stimpy. Pár momentů je sice kulervoucích, ale jinak se autoři možná zalekli být příliš ulítlí a zapomněli, že bez dostatečné porce šílenosti zůstane stupidní a dětinský příběh jen obyčejným stupidním a dětinským příběhem a ničím víc. ()

Reesam

Kdo říká, že Spongebob je jen pro děti, asi ho neviděl. Žlutá, až moc veselá houba, která miluje nadevše dobrodružství. A jeho parťák růžová přitroublá hvězdice Patrik. Tahle dvojka je legendární. A konečně se nemusíme těšit jen na 20 minutovou stopáž, ale na celou hodinu a dvacet minut. Film je nápaditý, vtipný a skvěle se člověk při něm uvilní a zapomene na starosti! ()

iHyik

Ten film byl skvělej, dokud se tam nepřipletly ty živý záběry, který to povětšinou - až na Hasselhoffa - celkem degradovaly. ()

(mOnkey)

Ty vole! Tohle dobrodružství Spongeboba a jeho kámoše Patricka je nadupané hláškami a hlavně vtipnými scénkami až k prasknutí. Praštěná dvojice se vydává hledat korunu místního vládce, kterého sužuje problém s pleší (taková koruna by se mi na můj... ehm... problém taky hodila). Přitom zažívají různorodá dobrodružství a potkávají řadu zajímavých individuí. Já se s chutí vysmál hlavně Davidu Hasselhoffovi, který patří k mým nejoblíbenějším terčům posměchu (a za sebou tak nechává i zahanbeného Chucka Norrise). Takže dobrý! ()

Rajesh_K.

Spongeboba zbožňuju! Tenhle animák nemá chybu..Patrik Hvězdice to nejvíc zabijí. Ty jeho hlášky..:D Je to prostě trouba. Skvěle natočené i v realném světě :) ..jsem David Hasselhoff!! ...(100%) ()

Nach

A je mi zase o mnoho let méně. Mám zase chuť skákat ke stropu, kakat do plenek a očima lézt až do televizoru, protože tomuto filmu se výborně daří ve mě vyvolat onu dětinskou radost ze správně složených humorných scén, u nichž i má dospělá mysl se dokáže uvolnit jako u málokterých komedií. Tady prostě byli scénáristé a tvůrci všeobecně dětinsky trhlí a zároveň dost zkušení, aby věděli co a jak přehnat v míře, aby to bylo šíleně ujetý, ale ne ještě trapný. A za to tvůrcům skládám obrovskou poklonu. Takto dobře vyváženou animovanou komedii jsem naposledy viděl u: Zataženo, občas trakaře. Nejlepší scény: Přežít deset vteřin na nepřátelském území, scéna s Davidem Hasselhoffem. 80% ()

Streeper

Jako malá jsem ten film zbožňovala, teď už mě to tolik nebavilo. Párkrát jsem se zasmála ale přijde mi to trochu ukřičené. Ovšem David Hasselhoff z Pobřežní hlídky potěší. ()

Silverluv

Zábavný a správně úchylný animáč ve stylu Ren & Stimpy a spol. IMHO životní role Davida Hasselhofa. Já jsem blbej burák, joo. Ty jsi blbej burák, joo. My jsme blbí buráci... Rozhodně doporučuji. Vhodné i pro děcka od 3-let...vyzkoušeno...:o) ()

cubajz

Film plný připitomělých gagů mořské houby Spongeboba a jeho kámoše hvězdy Patricka - už jsem na to asi moc velkej, ale Hasselhoffovo role je fakt námrd:) Nejraději bych dal 3 a půl hvězdičky.... ()

C0r0ner

Oproti seriálu je to mnohem nabitější vtipy a celý slušně parodický děj bez problému baví po celou stopáž. Úžasně z toho dýchaly britské paradoxy, až jsem nevěřil, že to natočili Američani. Pro mě osobně je nejvtipnější scéna, když si podmořský král sundá pytel z hlavy a na všechny strany zazáří pleš. Následné komentáře ryb jsou k nezaplacení. 90% ()

necisty

Toto zpracování je už věrnější původnímu seriálu, mě pouze vadí jiní dabéři u některých postav. Vtipem to zase hýří a člověk se baví. Jen je to další film se Spongebobem, kde někam putují a zachraňují celé Zátiší bikin, další už asi nedám :) Doufám, že mě příště překvapí něčím jiným. Blbí buráci :D. ()

Ruuzha

Takhle ujetej film pro děti jsem asi ještě neviděl. Měl jsem tu čest shlédnout českou verzi, takže nemůžu srovnávat kvalitu dabingu, ale teplej uvaděč mě docela dostal :D. Jinak Bob a Patrik jsou fakt 2 nejbláznivější animované postavičky jaké můžete potkat. Pod vodou odehrávající se dobrodružství, kdy naši hrdinové putují v hamburgerovém vozítku oceánem vstříc neznámu, se vám ale bude líbit. Film je napěchovaný úžasnýmy gagy a bláznivými postavami. Nudit se nebudou ani malý, ani velcí. 80% ()

majo25

Celkom prekvapenie. Oproti svojmu novšiemu dlhometrážnému bratovi je tento fakt vtipný. Naviac, humoru je dostatok, rovnako ako viacerých dobrých nápadov, akcie a hlášok. Na mierne nesympatickú a jednoduchú animáciu si už pomaly zvykám. Použitie Hasselhoffa na konci bolo však riadne mimo. ()

chelseaman22

Úvod obstarají piráti, jež běží s popkornem do kina. Nepochopitelné. Prvotním problémem je vynechání plátku eidamu 30% v burgeru (díky bohu za správné umístění okurky - je důležité dbát na postup především!). Zloduchem je netradičně pan Plankton, jež zbrojí proti panu Krabovi. Plankton se vydává na svou temnou pouť jackpackem, což kluka jménem Houba nechává zcela v klidu (což se projevuje ládováním se trojitou burákovou zmrzlinou v Bikiny Landu). Posseidon nahradil zlatou korunu papírovým sáčkem z Wall-Martu a v návalu zlosti zmrazil pana Kraba. Chlapec Houba a chlapec Hvězdice (vypadá jak penis) se vydávají v burgermobilu vstříc zachráně čórnuté koruny. Kpt. Nemo po měsících nic nedělání vytáhl paty z Nautilu, a hned čapl Houbu a Penise. Naštěstí se jim podaří pláchnout a s pomocí boží (konkrétně pomocí Dejvida Házelhofa) získávají korunu nazpět. Na závěr si Houba zazpívá I Wanna Rock! a pan Plankton je umístěn do věznice pro pidi zločince. 65% Celosvětový výdělek k 6. 6. 2013: $140,161,792, což je 4,67 násobek budgetu ()