Manželé Tilsonovi touží po klidnějším životě na venkově. Proto se i s dětmi odstěhují z New Yorku do domu, který nedávno koupili. Při vyklízení domu naleznou velké množství fotografií a videonahrávek rodiny, která tu žila před nimi. Venkovskou idylu naruší příchod podivného muže, který je původním majitelem domu. Banka mu dům zabavila poté, co přestal splácet hypotéku. Muž se tváří, že chce rodině pomoci s opravou domu, později se ukáže, že veškeré jeho snažení směřuje k tomu, aby je z domu vyhnal. Tilsonovi brzy zjistí, že kdysi honosné panské sídlo se postupně stává jejich noční můrou a začíná odhalovat svá hrůzná tajemství. (TV Nova)

Morholt

Rutina s jasně nalajnovaným dějem, která si poklidně jede po jasně vymezené cestě. Předvídatelnost by ani tak nevadila, pokud by vypjaté okamžiky měly šťávu a pokud by se herci do svých rolí trochu více položili. Ale ani jednoho jsem se nedočkal a navíc Sharon Stone tady byla opravdu příšerná. Kouknout se na to dá a na průměr se film vyšplhá, ale nic víc. 50% ()

Tommassi3

"Kam sakra jde ??" - "Zpátky do lochu.." ;) Jojo, tohle je trestuhodné mrhání potenciálem, který končí s rozmlácenou lebkou v ďáblově chřtánu, i velkými hereckými jmény.. Obecně mám skutečně velký problém s filmy, jejichž finální zvrat dává naprosto jednoznačně zapomenout na samotnou cestu k rozuzlení, která navíc jednoho skutečně nadchne, zvlášť v případě, kdy i výborné řemeslo vypadá jako úplně zbytečně vynaložené úsilí.. Multinadaný režisér Mike Figgis, byť si sice rád zaexperimentuje, tentokrát šlápl hodně vedle, když v rukou s nablblým hloupými klišé po okraj plným scénářem tragického Richarda Jefferiese dělá na diváka nakonec hodně dlouhý nos, myslím totiž, že mu nejvíce sluší naopak žánrově čisté projekty.. Zvláště snaha tradičně lahůdkového živočišného Stephena Dorffa s tím jeho magorem jednoho zamrzí, tenhle velký sympaťák by si snad konečně zasloužil nějakou skutečně dobrou roli.. ()

Terva

Cooper Tilson ( Dennis Quaid ) se s manželkou Leah ( Sharon Stoneová ) a dvěma dětmi přestěhuje z New Yorku na venkov, do krásného, opuštěného stavení........ Dvě hvězdy, jeden barák. Hádeje zápletku. Scénář : Richard Jefferies. Kamera : Declan Quinn. Hudba : Mike Figgis ()

Dale

Toto je ťažký prúser po všetkých stránkach. Debilnejší scenár s tak hviezdnym obsadením len ťažko nájdete a ani to obsadenie nepomôže, keď sú postavy také detinské. 30% ()

corpsy

Občas to tam krásne zaiskrí, ale týchto momentov sa veľa nedočkáte. Klasicky strihnutý thriller s hviezdnym obsadením. ()

hous.enka

Celou tu dobu to jakože šlo, ale jakmile přijde finále, je to směšné. Co sakra motiv? Ovce mi nestačí. Tak dobré obsazení a taková škoda filmového materiálu. Ďáblův chřtán byl ale výbornej, to zas jo. ()

ladko

Až na mrazivú scénu s hadmi nemá film čo ponúknuť. Ani záporák nemal šťavu. Podobných filmov je kopa a lepších plus 118 minút na takýto príbeh je veľa. Koniec klasicky americký - nič, čo by stálo čo i len za jedno pozretie. ()

Vyrida

A máme tady další z řad typických amerických thrillerů, které mají famozní první polovinu u které si budete spokojeně pomlaskávat popcorn, zatímco u té druhé ho budete proti své vůle vracet zpět do mísy. Je to obrovská škoda, že se to tak všechno dokáže splašit a u závěrečného vyvrcholení bych raději příště chyběl. Nezbývá mi proto nic jiného, než hodnotit střední cestou tří hvězdiček a to i přesto, že herecké obsazení i kamera se dá považovat za nadprůměrné. ()

gogos

Porad jsem cekal kdy se to nejak rozjede, az se to nerozjelo. Film si po celou dobu drzi takove prumerne tempo. Od prichodu synatora je to proste na jedne linii. Nejvic me rozesmala scena s konem.... jsem si nejak tak vzpomel na kmotra... ale jinak prote prumer za 3* ()

blackrain

Škoda, mohl to být velice zajímavý film. Městská rodinka chce najít potřebný klid, proto se přestěhuje na venkov do starého rodinného sídla. Dům má však jedno děsivé tajemství. Histerický výstup s hady v domě mi přišel jako úplně zbytečný. Kůň v bazénu, to už bylo jiné kafe. Skutečně ho přejel Dennis Quaid nebo někdo jiný? Několik hluchých míst nezachránila ani poslední půl hodinka. Přílišná délka filmu také zrovna moc nepřidá. Hereckému obsazení nic vytknout nemůžu. To se mi docela líbilo. ()

Martin741

Asi najmenej strasidelny bu bu bu barak, kde sice rodinku terorizuje niekto treti. Co je ale najhorsie, divak sa nema sancu dozvediet, kto ten treti vlastne je. Obavam sa, ze to nevedel ani reziser a scenarista. Katastrofa a cisty vyplach, tento "horor". 11 % ()

Figu

No takhle. Na kvality Quaida a Stoneové to je docela dost dobrý. Béčkovej thriller s béčkovejma hercema. Každopádně svoje jakž takž napětí to má, diváka se to občas snaží mást a svádět z cesty, no a ten závěr, ač se to místama snažilo být plný děsu, mě smíchy rozsekal ten frajer, kterej sekyrou rozmastil co se dalo a pak se nevyvlíkne z pod lana, kde bylo zřejmí, že toho prostoru je hafo a přotáhla by se tam i bečka píva! No laciná ptákovina, u které se ovšem na Sharon pěkně kouká. 50% ()

cariada

Skvělý thriller ,který sice v téhle podobě byl už mockrát natočen ,ale vždy záleží jak! Příběh rodina se stěhuje z města daleko na venkov ,kde si koupí velký dům. (vždy mě fascinuje jak jsou ty Američani schopný ze dne na den vykašlat se na práci na příbuzný na známý a odject daleko. A hned si jsou schopný koupit dům ,tam snad jsou všude prázdný domy to tady by to tak lehký nebylo. Kupodivu si hned najdou jiný známý ,jak jiná mentalita) Do toho domorodci ,který je vidí neradi. Rovněž je pozoruhodné jak se všichni v těch městech znají (to u nás nikdo nikoho nezná a nehledě toho ,tam je sebemší díra zvaná město u nás by to byla vesnice či větší obec) Co jsem nechápal ,že si rodina klidně vezme domů chlápka ,kterému ten dům dřív patřil než mu ho banka sebrala (no jo když je v base) ,on jim tam vleze hend ho pozvou na večeři. A nechají ho tam bydlet ,to že to nebude klapat je víc než jasné a po té co jsou všude v domě hadi ho vyrazí. Otec rodiny tuší ,že s ním není něco v pořádku a snaží se na to přijít co ho málem nejenom jeho stojí život. Opravdu hustá atmosféra a děsivá. Díky dobrému zpracování to není jen jeden z mnoha obdobných filmů. ()

Langy10

Opravdu vydařený horor, fakt úžasný, něco jako Prokletí domu slunečnic (i ten je s Kristen). Super podívaná v podání Dennise Quaida, Sharon Stone a samozdřejmě Kristen Stewart, ta byla opět bombastická, bylo hezký jí pozorovat ve filmu, ve kterym si zahrála jako 12-13 leta holka i tam byla nádherná... a ted k filmu opravdu napínavý film, občas hodně lekavý, ještě, že jsem se na to koukal večer, takže jsem měl bedny na potichu, jinak bych se asi po*ral strachy :D ... hlavně toho konce, který byl dokonale napínavý do poslední vteřiny. Tyhle filmy se mi líbí , miluju horory, a tenhle byl uzasny, napinavy proste vsechno a byl hlavne neprehnany.. ()

Juto

Figgis vnáša do prvej hodiny silnú vizuálnu predstavivosť, ale nedokáže zachrániť scenár Richarda Jefferiesa z dejových dier väčších ako samotné panstvo. 4/10 ()

emo

Začína to sľubne, ale po polhodinke to stratí napätie a späť ho už žiaľ nezíska. Zabitý čas a premárnené herecké talenty... ()

fars

Ale je to hodne spinava trojka, je to opravdu slabota, necekejte od toho filmu zadne zazraky. Heh, asi nejvetsim zklamanim pro me bylo, kdyz mi az v polovine filmu doslo, ze to fakt neni Harirson Ford. Jsem jedinej komu se zda, ze je mu Dennis Quaid tak podobny? (i kdyz me mozna hodne zmatl ten dabing - shlednuto nahodou nekdy v noci v telce)... ()