Utržený ze řetězu

• Francie Danny the Dog (více)

Mafián Bart půjčuje peníze. A umí se postarat, aby mu je dlužníci vrátili i s tučnými úroky. Přijde vždy se svým poskokem Dannym, který je skutečné polozvíře. Když mu Bart sundá obojek, každého, kdo je v dosahu, zmlátí nebo zabije. Jeho život však není žádný med. Mlčky vegetuje v psím kotci. Nemluví, možná to ani neumí, nebo jen málo. Jednoho dne vejde ladič pian Sam do místnosti, kde Danny čeká na svého pána před výpravou za dlužníky. V Dannym tóny nástroje probudí zvědavost, zbytky lidskosti. Přisedne si a pomáhá Samovi ladit... Náhle zazní signál a Danny musí běžet na pomoc Bartovi. Danny s Bartem a jeho poskoky odjíždějí a po cestě se zastaví ještě u jednoho zlatníka, který dluží peníze. Bart opět vypustí Dannyho a zákazník v obchodě Wyeth je svědkem rvačky. Danny se zákazníkovi líbí, a tak navrhne Bartovi obchod: Wyeth totiž pořádá tajné souboje na život a na smrt. Bart přijímá a přivede Dannyho na zápas... (TV Prima)

bourec

Tady sem překvapenej, jak mě to v roce 2005 proletělo kolem hlavy, a s dvěma hvězdama jsem na to zcela zapoměl. Ale překvapivě to funguje. Ta kombinace dramatu a akčního nářezu fakt šlapala. A ten závěrečnej fajt s tím plešatým běláskem, byl naprosto bombovej. Druhá projekce, a je to překvapení. 70%. ()

Bláža

Přestože Besson zanevřel na režii kvůli špatným kritikám svých posledních filmů, nadále se věnuje produkci a scenáristice. Výsledkem je Danny the Dog. Přestože Besson neseděl na režisérské židli, jeho rukopis vyvěrající ze scénáře je víc než patrný. Jako vždy se věnuje svému stěženími tématu – neschopnosti komunikace s okolím, kdy hlavní hrdina je z nějaké příčiny outsider. Danny vyrostl jako pes, jako mašina na zabíjení. Proto není schopen jiného kontaktu s lidmi, než prostřednictvím agrese. Samozřejmě že přijde zlom a z Dannyho se stane člověk. Jenže právě melodramatická rovina filmu se moc nepovedla, je to taková nakyslá limonáda. Je vidět, že Besson není režisér a celý film se drolí pod nevyváženou taktovkou Louise Leterriera - na jedné straně akční scény a na druhé snaha o hollywoodské drama (s hollywoodskými herci). Jet-li sice odvádí docela slušný výkon, třeba hned v úvodní scéně, ale boje v aréně s novodobými gladiátory jsou spíš směšné. Nezbývá než doufat, že Besson se uvolí zase něco natočit. ()

DruidKarel

611. hodnocený film: Dřív to byla hodně velká móda se dívat na honkongské a čínské filmy o kungfu, kde se ti žluťásci mlátili hlava nehlava. Proč to říkám? Ne, že by byl tohle kungfu - film, ale to, co tam Jet Li předvádí, to je prostě něco famózního. Do toho ta báječná atmosféra násilím zmítané společnosti. Morgan Freeman si zde střihnul další z kvalitních rolí. Pro mě je tenhle film jedno velké překvapení, ostatně ostatní herci se taky vycajchnovali a zahráli top svých možností. Přesto si myslím, že filmy tadytoho žánru na 5* nemají. Spíš hodnotím 4,5*. Protože ale nic mezi není, tak dávám 4*. 4* ()

Joges

Konečně jeden nový film, který nebyl jen snůškou krvavých cákanců a rozbitých tlam. Překvapivě akční film s myšlenkou, skrytou duší i pointou. Morgan Freeman, Jet Li, Kerry Condor, Bob Hoskins (zde je Hoskins ovšem nezničitelný :)) podávají dobré výkony. Uznání patří i českému dabingu. ()

laik_60

prekvapivo dobrý Li, Freemen už klasika :). Zaujímavý skoro až Andersenovský - rozprávkový námet. Dobro a zlo. Krutosť a ... ludska empatia . Zaujímavá zmes vytvarajuca specialnu atmosferu filmu. Pačilo sa mi. ()

Wormboy

Mimoriadne prijemne prekvapenie. Akcny film, v ktorom emocie zohravaju vacsiu ulohu ako akcia som uz davno nevidel. Pravdou ostava, ze bojove sceny daleko zaostavaju za Onk-Bakom, avsak aj tu sa najde co to zaujimave (predovsetkym zachodova scena) a aj tak sa mi viac film pacil, ked sa nebojovalo. Freeman je klasicky vyborny, Jet Li meni dva pohlady, Bessonov scenar nie je nicim vynimocny, avsak na akcny film poslednych obdobi nadpriemerny. Vsetko zavrsuje krasna minimalisticka hudba od Massive Attack. ()

carly

nevedela som, čo od toho očakávať a bola som dosť zvedavá. po zhliadnutí potešená. príbehom, hereckými výkonmi, choreografiou. nie som moc na krváky, ale tento film ma nadchol. a Jet Li bol úžasný - ten pohľad strateného šteniatka a detská radosť zo zmrzliny - kto by mu odolal? ()

zette

Tak toto je hodne usmevny snimek:-). Jsem si myslel, ze na konci filmu Jet Li snad i odmaturuje. Ale co, clovek se aspon zasmeje, podiva se na nejake kopacky ve vzduchu... ()

Pajky3

Tenhle film se mi vyhybal několik let a pustil jsem se do něj až díky jedné z opětovných debat nad pivem. Když jsem doporučoval Scotta Adkinse a Undisputed, tak mi to bylo doporučeno jako dobrá alternativa. A musím řícrt, že jsem dannym nebyl ani trochu zklamanej. Výplně a snahy o příběh bylo dostatečně a bitek bylo taky požehnaně. Navíc byly podle mě úplně skvěle udělaný. I Adkins tam nakonec byl, v bazénku. ()

necisty

No musím přiznat, že velmi mile překvapilo! Myslel jsem, že Jet Li hraje pouze v nesmyslných akčňárnách. Tady to není jen o brutálních nakládačkách, tady si se scénářem dal někdo záležet, ale je to právě Li, který tu předvádí neuvěřitelný herecký výkon. Já mu to sežral i s navijákem. Plus hudba! Rozhodně doporučuji. ()

PavelVanekArt

Nejlepší kus pana Li-ho. Konec je bezkonkurenční a storytelling taky není nejhorší. Mám to moc rád, i když je to celkem dost televizní. Danny, trhej. 5* a.k.a 90% ()

Juto

Je to nekonečne hlúpy, ale aj neskutočne zábavný akčný film. Herec Jet Li je ako akčná poézia v pohybe. 7/10 ()

emo

Taký mačkopes. Prvá tretina je ultradrsná, druhá ultrasladká a tretia násilne kombinuje predošlé... Nebyť geniálneho Hoskinsa a slušného Freemana, bolo by to dosť žalostné. ()

fars

Klasika, na jedné straně padouch a na druhé někdo, kdo má zlaté srdce. V tomto případě je tím prvním Bob Hoskins alias glasgowský padouch Bart. Jet Li hraje jeho pomocníka a v jistém smyslu i syna Dannyho: má k Bartovi více než vřelý vztah, protože s ním žije už skoro od dětství. Bart ale Dannyho využívá k nekalým věcem: jako zabijáka. Jednoho dne ale Danny potkává ladiče klavírů Sama (Morgan Freeman), a nejen v okouzlení hudbou a Samovou nevlastní dcerou Victorií zjišťuje, že pravý svět je někde jinde... Bart se ovšem svého žáka nevzdá tak lehce... Jeta jsem mel vzdycky rád, a tenhle film mě fakt dostal. Ať už pro perfektní choreografii soubojů, tak pro dojímavý příběha parádní režie :-) ()

Seag

Jet Li je po pi*i šrác. On je asi s gumy. Súboje sú prehľadné, choreografie sú dokonalé, a aj sám Jet na mna pôsobil roztomilo a neohrozene. Hlášky Boba Hoskinsa som však žral plným dúškom. " Ty hovnivále jeden nanicovatej". Hriechom by bolo nespomenúť Morgana ktorý opäť exceloval...... P.S. Ešte doteraz som si nevšimol Scott Adkinsa. ()

c.tucker

Výborně vystavěný akční snímek, bojové scény celkem zajímavé a psychologie postavy Dannyho je výborně provedená. ()

mortak

Tři hvězdičky jen kvůli Hoskinsovi. Na takového padoucha v akčním béčku je radost pohledět. Bohužel ve scénáři jsou takové díry, že by jimi propadlo stádo slonů, Hoskins přežije všechno (kulometná palba, bouračka) naprosto bez úhony, a i ty bitky nejsou nijak moc propracované (ostnatý drát je evidentně neškodný). ()

Komiksové novinky

Komiksové novinky