Samurai 3

• Česko Samuraj - Musaši Mijamoto: Souboj na ostrově Ganrjú (více)

Musashi sa zmenil. Súboje už nevyhľádáva, ba naopak, snaží sa im vyhýbať. Je mu ponúknuté vysokopostavené miesto pobočníka samotného Šogúna, Musashi však odmieta a rozhodne sa usadit v malej dedinke, kde si založí farmu. Jeden súboj ho však ešte predsa len čaká. Samuraj Sasaki Kojiro, jediný, ktorý sa Musashimu može svojmi schopnosťami rovnať, ho vyzve na súboj. Ich meče sa prekrížia v súboji na život a na smrť, na ostrove Ganryu. (kitano)

matolas

Zrejme najlepšia časť trilógie s geniálnym záverom. Celkovo má však trilógia veľa chýb a nevyvážený scenár, ktorý ide od dosť podpriemerných scén až po geniálne vypointované, o to viac mrzí, že ako celok to, bohužiaľ, neklape ako hodinky. Škoda. ()

Vaklaf

Geniální. Tedy... Literární předloha je geniální. A od ní se už tenhle díl odlišuje víc, než předešlé dva. Nemám ale pocit, že by to bylo nutně na škodu, protože literární a filmová tvorba zkrátka funguje trochu jinak a tady je to přizpůsobené té filmové. Takže sice můžu naříkat, co všechno tam nebylo nebo bylo jinak, ale prostě to funguje líp než druhý díl. To všechno už tu fundovaně popsal Zelvopyr, s jehož kritikou souhlasím, ale asi jsem holt pozitivněji založený, tudíž jsem si to především užíval. Takže mírně nadhodnocuji, jsem si toho vědom a nestydím se za to. ()

warrenur

Ako som pisal uz u predchodzich dieloch. Knizna predloha je vyborna. Filmove spracovanie tak stareho data vsak nie. Celu filmovu trilogiu hodnotim len dvojhviezdim, oproti vynikajucej knihe, bola tato pre mna velkym sklamanim. ()

Puol

Charizma Toshiro Mifuneho v plnej paráde. Dôstojne, značne neakčné, zakončenie slávnej trilógie s parádnym súbojom na záver. ()

kkarx

Trilogie o životě Miyamota Musashiho je stylem podobná trilogii Otakara Vávry o husitech. A Musashi je pro Japonce národní hrdina jako je pro nás právě Hus. Mifune je dobrý, jenže film už ne. Všechno strašně moc zestárlo. Nejhorší je ten kýč, otravná pompézní hudba a typické kulisy pro tu dobu. Vypadá to hrozně nerealisticky. Raději se podívejte na nějaký samurajský film po roce '61. Za tu dobu uběhl žánr notnou cestu a filmy jako Sanjuro nebo Harakiri jsou vskutku nadčasové. Po tom co jsem viděl samurajské filmy z 60. let, které v tu dobu co se týče brutality neměli ve světě konkurenci, tak bych nikdy bych nevěřil, že i Japonci podlehli o pár let dříve velkokýči a uvidím napomádované samuraje. Jen pro fanoušky filmů 50. let. ()

messi@h

Bohužel, jak jsem předpokládal, překvapení se nekoná. Trilogie mě zklamala, člověk by čekal buď filmy plné zajímavých soubojů, nebo psychologický film o duševním vývoji vyjímečné postavy japonské historie se silnými filozofickými myšlenkami. Divákovi se nedostane ani jednoho, naopak celá trilogie kráčí nevýraznou dobrodružně-romantickou stezkou. Nemít v hlavní roli charismatického Toshira Mifune, dopadlo by moje hodnocení možná ještě hůř. ()

Joski

Z celej trilógie najsilnejšia časť, keď sa kruh dlhej cesty učenia, strádania z nenaplnenej lásky a umenia meča uzatvára v záverečnom súboji dvoch majstrov samurajského alter ega. Filmovo ide o čistý priemer, ale pre Toshira Mifuneho to bola dokonalá herecká i pohybová príprava na geniálne diela Okamotu, Kobajašiho a Kurosawu. 75% ()

Inozuka

Excelentní závěr celé trilogie. Mifune jako by se vyvíjel s celým Musašim a s každým dílem potvrzoval, jak skvělý herec je. A když se nad tím člověk zamyslí, dokázal ve třech pokračováních přesvědčivě ztvárnit všechny vývojové etapy Musašiho a jeho přerod v legendárního samuraje. Klíčový souboj nasnímaný v západu slunce je úchvatný, stejně jako filozofický závěr. ()

DJ Kritik

V záverečnej časti získava Takezo to, čo neustále hľadal a to je vedomosť o sebe samom. Opäť obhospodaruje pole, ale teraz už vie prečo. Ale i tak ho čaká rozhodujúca bitka.... .... .... .... Akčnosť: *** Vtiahnutie do deja: **** Reálnosť: ** Romantika: *** Bojové scény: *** ()

jack_scott

Vyvrcholení trilogie je takové, jako se dalo čekat, a ničím mne to nepřekvapilo. Mifune si zahrál více, vyřešilo se dost věcí typicky samurajsky chladným způsobem...nic víc, nic míň. Na mne je trilogie prostě pomalá, nedá se nic dělat. Beru umělecký dojem, te nje jedinečný, ale těch ALE vidím příliš. Přesto jse mrád, že jsem to sehnal a viděl. Je to nezapomenutelný epos. ()

necrosrandist

Musashi to měl těžký. Celou trilogii po něm ženský prahnou a každej rádoby šermíř se mu snaží dostat na kobylku. A jeho proměna ze zuřícího hejska v uvědomělého samuraje je ukázková. Závěrečný souboj si buď oblíbíte nebo zamilujete :) ()

Nobunaga

U trilogie Samuraj Mijamoto Musaši musím se zklamáním konstatovat, že filmové zpracování, i když s Toširo Mifunem, rozhodně neodpovídá kultu, jakým Musaši je. Příběh je místy tak nekonzistentní, že nemít právě rozečtenou knižní předlohu, tak ani nevím, která zrovna bije :-0 Je ovšem otázka, jestli to není pokrácené pro západní publikum. Nepíše se mi to snadno, zrovna u Musašiho, ale takhle, jak to vyšlo u nás, bych to snad označil i za nejslabší Mifuneho filmy co jsem zatím viděl (z 17-ti, jestli počítám dobře) ()