Případy inspektora Lynleyho: Vysvobození (TV film)

The Inspector Lynley Mysteries: A Great Deliverance

Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie, 2001, 2x78 min

První případ vyšetřovatelské dvojice inspektora Lynleyho a seržantky Haversové a už teď fakt lituju, že jsem ho jako první neviděla, protože bych mu pak byla mnohem více nakloněnější.. Na začátku si možná řeknete, že to bude jakási romantická šlichta, ale v závěru se filmařům povedlo přitáhnout divákovu pozornost na maximum. To, že se oběť našla s uťatou hlavu od sekery, není poslední brutální fakt na tomto případu, jak se později ukáže.(3.8.2014)

Celkem slušná detektivka, v níž se příliš řeší vztahy. A i když na Nathaniela Parkera (tedy inspectora Lynleyho) se zatraceně dobře kouká; s ženskýma v pilotním dílu, a nejen v něm, je to horší a mně tam chybí. Tak si člověk řekne, že by z Nathaniela Parkera byl dobrý Decius Caecilius Mettelus nebo Marcus Valerius Corvinus, ale musela byl Julii Minor zahrát Emily Blunt a Priscillu Rosamund Pike. Bez pěkných ženských to prostě v detektivkách nejde, ani v hraných, ani v psaných.(26.11.2012)

• Tosim

Film ze začátku zaujme líčením citového života hlavního hrdiny, ale pak se to všechno plácá od ničeho k ničemu. Na britskou detektivku velmi slabé!(7.4.2003)

1 - Mám ráda Nathaniela, například ve filmu Daleko od hlučícího davu byl neodolatelný. 2 - Mám ráda Anglii a v tomhle dílu byly zabírány opravdu krásné scenérie. 3 - Mám ráda kriminálky a je jen škoda, že právě tenhle seriál není moc známý i když připouštím, že patří do kategorie těch odpočinkových.(21.1.2014)