Tichá noc

• Velká Británie Silent Night (více)

Britský pár Nell (Keira Knightleyová) a Simon (Matthew Goode) má vše, o čem mohl snít: dvě děti, krásné sídlo daleko od rušného městského života a věrné přátele. Přesně s takovými chtějí strávit příští Vánoce. Pod rouškou štěstí a zábavy se však skrývají temná tajemství. Rychle se ukáže, že přežít setkání nebude tak snadné. A to doslova! (Bontonfilm)

Wancohoff

najlepsie si o filme nic dopredu nezistovat. paradne balancovanie medzi komediu a dramou. viac k tomu nenapisem, aby som nespoileroval. ()

petikacka

Já vlastně vůbec nevím, co si mám o filmu myslet. Začátek mě natěšil, černý humor a hudba byly OK, pak se to začalo měnit na drama mezi spolužáky kteří s větší či menší mírou alkoholu začínají propírat minulost a nakonec, jakože horor z dnešní doby a pro mě divný, nepochopený a nepochopitelný závěr. To, že je to o moribundusu je asi každému jasné, ale nepochopila jsem z jaké strany spektra to ta rejža má, pokud tedy má nějakou stranu. V tomhle musím souhlasit s JASMem, že to dvojznačné vyznění je napřesdržku. Za mě 65% ()

bozka10

Ukážková paralela zdravého rozumu, prirodzeného najzákladnejšieho inštinktu vs demagogické masové hystérie slepej dôvery.Zaujimavá myšlienka,vcelku som sa bavil až na Kieru, ktorej by som šupol tú pirulku už po desiatich minútach. ()

Flopik

Geniálny, originálny príbeh, kde keby sa vymaže posledná sekunda, šiel by som na plný počet. Nezisťujte si o filme vôbec nič, nepozerajte trailer, pustite si len film a počkajte, kým pochopíte o čo pôjde. Skvelé miešanie drámy a komédie podané suchým britským humorom s výborným hereckým obsadením. Je to vtipné, miestami trefne dojímavé a mne sa to teda trafilo do vkusu na výbornú. U mňa za silné 4*. Už by som bol zabudol na soundtrack, ktorý je famózny, takže rozhodne smelo do toho. Horor však určite nečakajte. ()

cskomando

Další z náročných filmů, který by se vešel možná do 30 minut. Bylo to tak "dramatické" až z toho padaly oči nudou ke spánku. Každopádně zdárně jsem vydržel těch téměř 80 minut neustálého žvanění, vztekání, hysterčení a pláče, které nepřinešlo filmu absolutně nic kladného. Hlavně už vůbec nerozumím tomu, proč se zde nachází v žánrech filmu horor? Vždyť to snad nemá téměř žádný hororový prvek. Pokud se považuje posledních 10min u syna krvácení z nosu za horor? Jeden takový malý tip, zkuste si pustit prvních pár minut a pak skočte před konec, ušetříte si spousty keců o ničem. ()

johnymdoe

Skoro bych dal 6* kdyby to šlo. Po dlouhé, opravdu dlouhé době film, který mě úplně dostal. Svou atmosférou a herci, tedy opravdu děsivá Knightley-ať se už prosím nikdy nikde neusmívá..to byl jediný hororový aspekt filmu. Roman Griffin Davis, který ač malý kluk, podruhé po Králíčkovi JoJo přesvědčil..scéna s autem a jeho reakce-šok je naprosto perfektní. Matthew Goode jako otec, ale i ostatní jsou uvěřitelní a dobří. Ale je to možná scénářem a režií..celou dobu je člověk v napětí a v myšlenkách jak by asi jednal on..geniální. Vánoční film, koledy, konec světa...to vše v balíčku ve SCI-FI (ačkoliv to tu čsfd opominulo) dramatu. Málem bych zapomněl, skvěle vybraný soundtrack, nové aranžmá klasických koled a podmanivá a děj dokreslující hudba. ()

Extrakritik

Komedie? Aha ono se tam hodně nadává. Horor ? No svým způsobem ano. Ale především se jedná o drama, velice depresivní drama musím říct. ()

Rathalos

No ja si nemozem pomoct,ale mne sa to fest lubilo,vynikajuci mix roznych filmovych zanrov v spojeni s originalnym nametom a myslienkou sa rovna zabavna zalezitost s vybornym hereckym obsadenim i hudbou,hlavne musim vyzdvihnut chalana Romana Griffina Davisa,videl som predtym jeho prvy film a uz vtedy podal perfektny vykon,no a tu sa tiez predviedol ako sa patri,myslim,ze taky talent sa len tak nevidi,a aby som nezabudol,tak este na konci pride prekvapenie,ktore som necakal...:-) ()

Hapretor

Konečně zase po dlouhé době film, co mě zaujal, opravdu bavil a překvapil ... ať už byl záměr tvůrců ten nebo onen ... nechali hlavně velký prostor pro divákovo samo dovysvětlení a daný snímek se dá pochopit ve více směrech ... záleží nejspíš, jak je člověk naladěný a v čem zrovna žije ... zavádí skvělé téma --- nejenom jedno --- na diskuzi, když nevíte co, u pivka ... nebo tak ... k jisté zde zmiňující podobnosti se radši nevyjadřuji - každý na to má svůj názor ... film podle mě skěle "útočí" na divákovi závity ... a nutí ho, aby si to přebral po svém ... hlavně posledním záběrem ... který se dá interpretovat více způsoby ... stejně jako hodně částí filmu ... hodně věcí nechává jen tak ... je na divákovi, jak to poskládá ... já jsem vděčný ... konečně něco, nad čím můžu chvíli přemýšlet a co mě "obohatilo" ... ()

anatheman

Děsně nekonzistentní film s podivně vykresleným světem a chováním postav. Svět jde do hoven, většina planety je mrtvá, ale v jednom britském domě funguje v pohodě elektřina a internet? A (skoro) normálně se slaví Vánoce? K tomu ta jedová tornáda? To jako někoho nenapadlo jiné řešení než sebevražedná pilulka? Vždyť je tu zmíněný i posraný bunkr, který údajně využívá královna. WTF... Pokud tu byla tendence vytvořit aluze ke dnešku, podle mě ani to nevyšlo. Maximálně určitá obhajoba makaků, jak to již uvedl J*A*S*M, což je tedy úděsná myšlenka. Jinak tedy nevím, co tím chtěl básník říci. Jako je fajn, že někdo chtěl natočit poněkud brutálněji laděný vánoční film, ale zde došlo pouze k částečnému naplnění této vize. Herci fajn, nejvíce mě zaujala Annabelle Wallis, která coby afektovaná nadržená alkoholička skvěle přehrávala. No a bylo alespoň potěšující slyšet z úst Keiry nějaké to sprosté slovo. Takže 2 vyzvracené pilulky z 5. Delete! ()

Rockerman

Poměrně depresivní podívaná, protože ta komediální příliš nefunguje. Dobrý nápad, slabší realizace toho, jak se na nás naše planeta naštvala a vrátila nám to i s úroky. Ale je to i o pokrytectví dospělých, zhýčkaných blahobytem. Jedině fuckující děti jsou upřímné. Hledat paralelu s antivaxery je opravdu nepochopitelné. Černobílé a LGBTQ kvóty splněny. ()

BOURQUE

Dobre myslená koncepcia dialógov a tém, umiestnených do Vianočného prostredia. Paradoxne jedným z najzaujímavejších momentov je scéna, keď deti začnú filozofovať a politizovať pri večere. Záver tak trochu predvídateľný. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

Jirk4

Napad dobry, provedeni nedobre, konec predvidatelny. Kdyz mne to zacalo uz ultra nudit, tak jsem se podival, a film byl v pulce, tak jsem si rekl, ze to uz teda dokoukam. Ale kdybych to vypnul, tak bych o nic neprisel. ()

movemat

!SPOILERY! Morálna problematika eutanázie podaná v efektnom vianočno-apokalyptickom šate. Prvých 30 minút trochu zmätená konverzačka, ktorá neskôr (ideálne aj v druhom pozretí) dostane zmysel. Z malého Griffin Davisa rastie skvelý herec. ()

pushover

Šel jsem do toho naslepo a zprvu s příjezdem návštěvníků se docela nudil, jakmile ale film odhalí důvod vánoční sešlosti, nabere až surreálných rozměrů. Hodně ulítlej nápad, skvělé obsazení a na debut i slušně natočeno. ()

Sebastianek1

Tři dávky a dokážu pochopit film, co se nemá brát vážně, heč! dobrá černá komedie, v jiný době by se usadila v červeným. ()

viky13

Pokud chcete jinej (čtěte depresivní) vánoční film, tak tenhle. Alespoň vás donutí vážit si toho, co máte (alespoň mě donutil). ()

azumi

Ano, podobnost s dnešní Covid dobou velice podobná :)  A film je hodně odvážný. Papejte piluky, dávejte si vakcíny - je to přece to nejlepší, říkají to přece odborníci.... ()